Page 1 of 31 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 608

Thread: BioShock: Infinite - [Playstation®Move]

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default BioShock: Infinite - [Playstation®Move]

    Το νέο παιχνίδι της γνωστής σειράς θα λαμβάνει χώρα στον ουρανό
    Οι 2K και Irrational Games ανακοίνωσαν το BioShock: Infinite, το νέο παιχνίδι της επιτυχημένης σειράς. Το BioShock: Infinite θα διαδραματίζεται το 1912 και, όχι στον υποθαλάσσιο κόσμο της Rapture, αλλά στην Columbia -μία τεράστια πόλη που βρίσκεται στον ουρανό. Ο πρώην πράκτορας της Pinkerton "Booker DeWitt," αναλαμβάνει να σώσει την Elizabeth, μία νεαρή γυναίκα που είναι φυλακισμένη στην Columbia από παιδί. Οι δυο τους αναπτύσσουν μία σχέση, συνδυάζοντας τις μοναδικές τους ικανότητες για να αποδράσουν από την ουράνια πόλη. Ο DeWitt πρέπει να μάθει να αντιμετωπίζει τους εχθρούς σε γρήγορες "Sky-Line" μάχες, να μάχεται σε εσωτερικά και εξωτερικά περιβάλλοντα, καθώς και να εκμεταλλεύεται τη δύναμη μιας σειράς νέων όπλων και ικανοτήτων.
    Το BioShock: Infinite θα κυκλοφορήσει το 2012 για Xbox 360, PS3 και PC.



    http://www.gametrailers.com/video/de...nfinite/702795

    http://www.gameover.gr/news/%CE%91%C...ite.13005.html

  2. #2
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    lol 1912; πόλη στον ουρανό; εερρ το μαμησανε λιγάκι ή μου φαίνεται;; το 1912 καλά καλά ο άνθρωπος δεν πεταγε και ως δια μαγείας κάποιος έφτιαξε μυστικά μια ουράνια πόλη;; σορρυ αλλά παραείναι τραβηγμένο αυτό το σκηνικό. Και μην μου πείτε, πιο ρεαλιστικό ακούγεται μια υποθαλάσσια πόλη το έτος 1960 παρά μια ουράνια το 1912...!!

    αν ήταν το 1980-1990 κάτι παει κι έρχεται μπορει να γίνει τόσο δα πιστεύτο το σκηνικό όπως ανάλογα έγινε με τα πρώτα 2 bioshock.

  3. #3
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Ε καλά το ίδιο τραβηγμένο μου φαίνεται έμενα και το ένα και το άλλο. Οπως και να έχει το trailer είναι αρκετά εντυπωσιακό, από σχεδιαστική άποψη η πόλη στον ουρανό είναι πολύ όμορφη.

  4. #4
    Advanced Member v-tidus's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    304
    PSN ID
    v-tidus

    Default

    Ρε συ val, αυτο σε πειραξε? Στα πρωτα bioshock υπηρχαν τρελες εφευρεσεις αλλα και ρομποτ που εκοβαν βολτες, τη στιγμη που την τοτε εποχη ισα που ειχαν μια τηλεοραση. Παντως το σκηνικο αυτου φαινεται αρκετα ενδιαφερον!

  5. #5
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ρε παιδια ο ανθρωπος ειχε φτιαξει κατι στο βυθο την δεκαετια του 60, δηλαδη ελεος οκ ναι και αυτο τραβηγμενο ηταν δεν λεω οχι, αλλα εδω το παραχεσαν..ημαρτον αν βλεπετε την ιδια αναλογια παραλογου και στις 2 περιπτωσεις, ε εγω σηκωνω τα χερια ψηλα....

    Αντε με το καλο να δουμε και ενα bioshock στο 1850 μ.χ. που θα διαδραματιζεται σε μια πολη που θα βρισκεται σε τροχια γυρω απο την Γη στο διαστημα... εν τω μεταξυ κατω στη Γη οι ανθρωποι θα κυκλοφορουν με αλογα και γιαταγανια...

    Δεν περιμενω τον απολυτο ρεαλισμο απο το Bioshock, ξερω οτι προκειται περι παιχνιδιου φαντασιας, αλλα καπου κραταγε τις ισσορροπιες στην rapture. παρολο που ηταν παραλογο/αδυνατον να συμβει πραγματικα κατι τετοιο, το παιχνιδι το εκανε πιστευτο σαν concept. Τωρα αμα γυρναμε πισω 50 χρονια και εχουμε αιωρουμενες πολεις, ε ενταξει παει το σκισαμε το θεμα...
    Last edited by Valkyre; 13-08-2010 at 01:40.

  6. #6
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=pV_TDxl2UIo"]YouTube- PC Gamer - Bioshock Infinite announcement trailer[/ame]


    Πιστευω να τα σπαει!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #7
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Από το βυθό στον ουρανό ε? το τρέιλερ μου άρεσε πάντως. Είδωμεν!

  8. #8
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Καταπληκτικά νέα, και το νέο setting φοβερό!

    Νομίζω πως είναι ακριβώς αυτό που χρειαζόταν η σειρά, μένει όμως να δούμε και την υλοποίηση. Αν μη τι άλλο όμως, το όνομα των δημιουργών είναι εγγύηση. Μακάρι και αυτό να είναι εξίσου ξεχωριστό...


  9. #9
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συνεντευξη του Kevin Levine για το παιχνιδι. Καλο νεο το γεγονος οτι το παιχνιδι δημιουργειται απο την αρχικη ομαδα αναπτυξης του πρωτου Bioshock. Το παιχνιδι θα κυκλοφορησει το 2012

    Ολοκληρη η συνεντευξη σε σποιλερ γιατι ειναι μεγαλη:

    Spoiler!
    Last edited by Valkyre; 13-08-2010 at 11:44.

  10. #10
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Μ' άρεσε πολύ το trailer. Ανακουφιστική η αλλαγή περιβάλλοντος αν και εμένα με ξενίζει η επιλογή του 1912 ως setting, ειδικά όταν η γραφιστική τέχνη στις προπαγανδιστικές αφίσες φαίνεται να είναι πολύ μεταγενέστερη (αν και δεν είμαι ειδικός.. Αν κάποιος ξέρει περισσότερα ας πει please).

    Από 'κει που άκουγα Bioshock και έλεγα "Φτάνει με το 1" τώρα αναθερμάνθηκε το ενδιαφέρον. Περιμένω να μάθω περισσότερα!!

  11. #11
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    πολυ καλο το τρειλερ παντως.
    οσον αφορα για το οτι διαδραματιζεται το 1912, αν το συγκρινει κανεις με το RDR που η ιστιορια εξελισοταν το 1911, τοτε θα καταλαβει πως η ανθρωποτητα εκανε τεραστια βηματα εμπρος!!!!!!!!!!!!!!!

    Spoiler!

  12. #12
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πάντως ξέρουν πως να φτιάχνουν trailer οι κερατάδες. Τα σπάει το συγκεκριμένο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #13
    Elite Eddy_Gordo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    725
    PSN ID
    KALLIANI
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Ωραια, διοτι εχω και τα αλλα δυο, μονο που δεν τα εχω τερματισει ακομα

  14. #14
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πάντως ξέρουν πως να φτιάχνουν trailer οι κερατάδες. Τα σπάει το συγκεκριμένο!
    όντως!
    +1

    και ταινία να το βγάζανε δεν με χαλάει καθόλου....χαχα

  15. #15

    Default

    BioShock Infinite First Look


    Οι πρωτες εντυπωσεις απο το demo του παιχνιδιου.

    This chain of event sets up the start of BioShock Infinite, which casts you as Booker Dewitt, a disgraced former member of the Pinkerton National Detective Agency....Dewitt's experience and unique skill set have made him a resource for those who have special needs. A mysterious figure taps Dewitt to find a young woman named Elizabeth, who has been kidnapped and is presently being held in Columbia.
    Δεν θα ειμαστε μονοι μας αυτη τη φορα

    Fortunately the mysterious Elizabeth appears, rocking a fairly ornate dress for a former kidnapping victim, and creates a rain storm that sets up a logical scenario that Dewitt follows through on by firing an electrical blast that is amplified by the water and takes out a huge number of enemies in spectacular fashion, offering an opening to escape through.....

    from the look of things you'll have to be managing how often you take up Elizabeth's offers of help. Given the apparent physical cost to her when she uses her abilities, we can imagine some less-than-ideal outcomes if she's overused. Combining powers and weapons looks promising as well.
    Mπορω να πω πως το ενδιαφερον μου εχει ανεβει κατακορυφα για το παιχνιδι.

  16. #16
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Τρομερη αλλαγη! Δεν το περιμενα! Το φουτουρισκτικο στοιχειο της σειρας τα σπαει για
    ακομα μια φορα! Οντως το 1912 ειναι λιγο παραξενη επιλογη αλλα τι μας νοιαζει.. Θα εχει
    επιτυχια νομιζω..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  17. #17
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aν το εβλεπα αμεσως μετα το πρωτο bioshock θα μου φαινοταν τουλαχιστον γελοιο. Εχοντας παιξει ομως και το δευτερο μερος νομιζω πως ειναι μια σωστη επιλογη της ομαδας να αλλαξει setting γιατι οσο επιτυχημενο και αν ειναι ενα universe οταν σταματαει να σε εμπνεει υπαρχει προβλημα. Και αυτο φανηκε κατα τη γνωμη μου στο δευτερο, οτι δεν ηταν για να το τραβηξουν αλλο με αυτη τη μορφη.
    Ενδιαφερον trailer, ενα εξυπνο cgi teaser παντα βοηθαει αλλα να δουμε και το real deal και τα ξαναλεμε.


  18. #18
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    To Infinity το φτιαχνει η ομαδα που εφτιαξε και το πρωτο Bioshock. Το Bioshock 2 δε το εφτιαξε η ιδια ομαδα που εφτιαξε το ενα.

    Ο δημιουργος κιολας του πρωτου Bioshock που ερωτηθηκε, γιατι δεν εφτιαξαν το δευτερο μερος αυτοι, απαντησε οτι "οτι ειχαμε να πουμε για την Rapture το ειπαμε στο Bioshock 1".

    Just for info
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #19
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με το setting οθτε κι εγω εχω προβλημα, ισα ισα το αντιθετο, ακουλουθει πιστα το υφος του Bioshock και το παει ενα βημα παραπερα. Αυτο που μου φαινεται υπερβολικο, σε σημειο να ακουγεται χαζο, ειναι η εποχη που διαδραματιζεται το παιχνιδι, πραγμα που το κανει να φαινεται παντελως ψευτικο και οχι απλα σκετο ψευτικο οπως τα προηγουμενα μερη της σειρας.

    Anyway εμπιστευομαι την ομαδα αναπτυξης και ξεπερναω το ολο θεμα της εποχης, εμενα αυτο που μου κανει περισσοτερη εντυπωση απο ολα, ειναι οτι οι νεοι τυποι δυναμεων μοιαζουν να ειναι πιο πρωτοτυποι και φαινεται να αλληλεπιδρουν με αλλα πλασματα/χαρακτηρες απο το παιχνιδι. Για παραδειγμα η δυναμη με τα κορακια που τα κανεις mind control ή που βλεπεις μεσα απο τα ματια τους ειναι πολυ ενδιαφερουσα και ελπιζω και οι υπολοιπες δυναμεις νακινηθουν αναλογα.

    Επισης ελπιζω αυτη τη φορα να εχουμε ουσιαστικη βελτιωση στον τεχνικο τομεα, διοτι το Bioshock 2 ηταν ακριβως το ιδιο με το πρωτο μερος. Λενε οτι χρησιμοποιουν την Unreal engine 3 αυτη τη φορα και οχι την 2.5, αλλα και παλι ελεος με αυτην την κωλομηχανη γραφικων την εχει βαρεθει η ψυχη μου, ποτε επιτελους θα την θαψουν και θα σπασουν το φτυαρι να ησυχασουμε?? (απαντηση: οταν βγει η Unreal Engine 4) lol

  20. #20
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Περίεργο μου φαίνεται όλο το σκηνικό. Πόλη στον ουρανό με αυτή την ημερομηνία? Επίσης, πολύ αμερικανία. Ειδικά το logo. ¶λλο ένα μαμήσι για να πουλήσει το παιχνίδι.

Page 1 of 31 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •