Page 30 of 31 FirstFirst ... 20262728293031 LastLast
Results 581 to 600 of 608

Thread: BioShock: Infinite - [Playstation®Move]

  1. #581
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    το ξεκινησα επιτελους,ειναι απλα φανταστικο...μου λειψε αυτο το felling της σειρας...
    Βασικη ερωτηση:to move or not to move?το επαιξε κανεις ετσι?ειμαι στην αρχη και ουτε με βολευει ουτε με χαλαει..θα το συνηθισω η να το γυρισω στον κλασικο μοχλο??

    Spoiler!

  2. #582
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eγω το επαιξα με move ολο.
    Μια χαρα ηταν ,αλλα εγω το εχω δουλεψει πολυ το move και το εχω συνηθισει.Το επαιξα με τον πιο δυσκολο χερισμο ως επιλογη.
    Απο κει και περα αν γινει φυση σου το move για μενα δεν υπαρχει επαφη με το χειριστηριο.
    Αρκει να εχεις διαθεση να κανεις εξασκηση.
    .

  3. #583
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eγω το επαιξα με move ολο.
    Μια χαρα ηταν ,αλλα εγω το εχω δουλεψει πολυ το move και το εχω συνηθισει.Το επαιξα με τον πιο δυσκολο χερισμο ως επιλογη.
    Απο κει και περα αν γινει φυση σου το move για μενα δεν υπαρχει επαφη με το χειριστηριο.
    Αρκει να εχεις διαθεση να κανεις εξασκηση.
    Ναι ε?μετα αφου ποσταρα εκανε αποσυνδεση το move και δεν εκανα καλο calibration 2 φορες , μου τυχανε και οι πρωτες βαρβατες μαχες και το εβγαλα.ισως το δοκιμασω ξανα την επομενη φορα.στο οκαμι δεν το εβγαλα στιγμη μαρεσε παρα πολυ ο χειρισμος..μαλλον ειναι αυτο που λες θεμα εξασκησεως...

    παντως με το παιχνιδι εμεινα ηδη δυο φορες με το στομα ανοιχτο...κυριολεκτικα ομως...θα ζησουμε μεγαλες στιγμες οπως στο πρωτο bioshock...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (19-06-2014)

  5. #584
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    το ξεκινησα επιτελους,ειναι απλα φανταστικο...μου λειψε αυτο το felling της σειρας...
    Το έβαλα να κατεβαίνει πριν φύγω σήμερα. Για να δούμε τι θα δούμε (που έλεγε και μια παλιά σειρά στην ΕΡΤ)

  6. #585
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Το έβαλα να κατεβαίνει πριν φύγω σήμερα. Για να δούμε τι θα δούμε (που έλεγε και μια παλιά σειρά στην ΕΡΤ)
    Ωραια θα παιζουμε παραλληλα!περιμενω εντυπωσεις!!!!
    Spoiler!

  7. #586
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ειμαι στις 5 ωρες περιπου και μου εβγαλε την επιλογη να
    Spoiler!

    τι γινεται στην περιπτωση που το κανω?ελπιζω να μην εχασα τπτ σημαντικο...
    πολυ ωραια προσθηκη τα side missions.προσπαθω να τα κανω...
    ξεδιπλωνεται ωραια η ιστορια και εχω πολυ μεγαλη περιεργεια για το πως θα εξελλιχθει...
    Spoiler!

  8. #587
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Εγώ το έκανα Παναγιώτη. Δεν συμβαίνει κάτι ιδιαίτερο, απλά γίνεται μάχη.

    Έχω φτάσει στο chapter 32 και δεν μπορώ να πω ότι έχω πάθει πλάκα. Υπάρχει το στοιχείο που με έκανε να γουστάρω τη σειρά, η Columbia είναι πολύ καλοφτιαγμένη, οι διάλογοι μέχρι στιγμής καλοί χωρίς κάτι το εξαιρετικό. Έχω περιέργεια να δω τι θα γίνει, και απ'ότι κατάλαβα το τέλος θα είναι ανατρεπτικό, και ελπίζω να με ταρακουνήσει.
    Αναφερόμενος στο gameplay, με ξένισε λίγο ότι πρέπει να έχω μόνο δύο όπλα μαζί μου αλλά το συνήθισα. Δεν έχει telekinesis όμως και δεν μου αρέσει αυτό. Τέλος πάντων έχει άλλα πράγματα και όταν θα παίξω το 1999 mode θα εξερευνήσω όλες τις δυνατότητες μάχης θέλοντας και μη. Μέχρι στιγμής με δυσκολεύουν οι handymen. Αν δεν έπαιζα normal δλδ θα είχα πρόβλημα. Θα τη βρω την άκρη. Επίσης πολύ μεγάλο φάουλ για μένα το ότι τα voxphones δεν έχουν υπότιτλους και πρέπει να το επιλέξω από το select για να το διαβάσω.
    Αυτά μέχρι στιγμής θα τα ξαναπούμε όταν το τελειώσω.

  9. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    chronohill (25-06-2014)

  10. #588
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το infinite εμένα το χτύπησε η κατάρα των Bioshock. Το ξεκινάω, μου αρέσει αρκετά και περνάω καλά, αλλά πάντα κάτι συμβαίνει και τα παρατάω στην μέση για να τα συνεχίσω (αν) κάποια στιγμή μετά από κάνα χρόνο και ίσως πάλι να συμβεί το ίδιο. Το πρώτο το τερμάτισα σε 3 περιόδους που κολλούσα και πήρε περίπου 3 χρόνια; Το δεύτερο το ξεκίνησα αλλά ποτέ δεν το τελείωσα, ειναι στα ToDo και το ίδιο και το infinite που το ξεκίνησα μέσα στο περσινό καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά και ψήνομαι να το πιάσω φέτος πάλι μπας και το τελειώσω και αυτό, μπας... Δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν αντιθέτως το πρώτο εκτός της σχετικής μοναξιάς μου άρεσε αρκετά, αλλά δεν ξέρω, είπαμε η κατάρα. ¶λλα παιχνίδια πάλι άπαξ και τα ξεκινήσω δεν τα αφήνω κάτω, δεν πα να μου υπόσχονται δέκα τόνους παγωτό και εγώ να λιώνω μέσα στο κατακαλόκαιρο.

  11. #589
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Εγώ το έκανα Παναγιώτη. Δεν συμβαίνει κάτι ιδιαίτερο, απλά γίνεται μάχη.

    Έχω φτάσει στο chapter 32 και δεν μπορώ να πω ότι έχω πάθει πλάκα. Υπάρχει το στοιχείο που με έκανε να γουστάρω τη σειρά, η Columbia είναι πολύ καλοφτιαγμένη, οι διάλογοι μέχρι στιγμής καλοί χωρίς κάτι το εξαιρετικό. Έχω περιέργεια να δω τι θα γίνει, και απ'ότι κατάλαβα το τέλος θα είναι ανατρεπτικό, και ελπίζω να με ταρακουνήσει.
    Αναφερόμενος στο gameplay, με ξένισε λίγο ότι πρέπει να έχω μόνο δύο όπλα μαζί μου αλλά το συνήθισα. Δεν έχει telekinesis όμως και δεν μου αρέσει αυτό. Τέλος πάντων έχει άλλα πράγματα και όταν θα παίξω το 1999 mode θα εξερευνήσω όλες τις δυνατότητες μάχης θέλοντας και μη. Μέχρι στιγμής με δυσκολεύουν οι handymen. Αν δεν έπαιζα normal δλδ θα είχα πρόβλημα. Θα τη βρω την άκρη. Επίσης πολύ μεγάλο φάουλ για μένα το ότι τα voxphones δεν έχουν υπότιτλους και πρέπει να το επιλέξω από το select για να το διαβάσω.
    Αυτά μέχρι στιγμής θα τα ξαναπούμε όταν το τελειώσω.

    Αν εχεις κουραγιο, κατσε διαβασε και μερικες σελιδες ποιο πισω αυτα που εχουμε γραψει εμεις οταν τελειωσαμε το παιχνιδι. Εχει αρκετο ενδιαφερον και ειναι πολλα πραγματα που δε τα αντιλαμβανεσαι με τη πρωτη φορα που τελειωνεις το παιχνιδι.

    Οταν το ειχα τελειωσει μετα ειχα κατσει και εβλεπα βιντεο κτλ οσων αφορα με το story. Γαμω τα παιχνιδια!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (25-06-2014),Kane (03-07-2014)

  13. #590
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Εγώ το έκανα Παναγιώτη. Δεν συμβαίνει κάτι ιδιαίτερο, απλά γίνεται μάχη.

    Έχω φτάσει στο chapter 32 και δεν μπορώ να πω ότι έχω πάθει πλάκα. Υπάρχει το στοιχείο που με έκανε να γουστάρω τη σειρά, η Columbia είναι πολύ καλοφτιαγμένη, οι διάλογοι μέχρι στιγμής καλοί χωρίς κάτι το εξαιρετικό. Έχω περιέργεια να δω τι θα γίνει, και απ'ότι κατάλαβα το τέλος θα είναι ανατρεπτικό, και ελπίζω να με ταρακουνήσει.
    Αναφερόμενος στο gameplay, με ξένισε λίγο ότι πρέπει να έχω μόνο δύο όπλα μαζί μου αλλά το συνήθισα. Δεν έχει telekinesis όμως και δεν μου αρέσει αυτό. Τέλος πάντων έχει άλλα πράγματα και όταν θα παίξω το 1999 mode θα εξερευνήσω όλες τις δυνατότητες μάχης θέλοντας και μη. Μέχρι στιγμής με δυσκολεύουν οι handymen. Αν δεν έπαιζα normal δλδ θα είχα πρόβλημα. Θα τη βρω την άκρη. Επίσης πολύ μεγάλο φάουλ για μένα το ότι τα voxphones δεν έχουν υπότιτλους και πρέπει να το επιλέξω από το select για να το διαβάσω.
    Αυτά μέχρι στιγμής θα τα ξαναπούμε όταν το τελειώσω.
    damn ποτε με περασες ρε γμτ παλι!!!!!!!
    ναι το εψαξα και ειδα οτι δεν παιζει ρολο.ασε που
    Spoiler!

    τωρα φευγω για διακοπες οποτε οταν γυρισω θα το καψω!μαρεσει παρα πολυ..παρα πολυ ομως...ελπιζω το στορυ οντως να με αποζημιωσει γιατι τρελλαινομαι για ανατροπες και ιστοριες που εχουν βαθος και νοημα...
    πηγα να το ξεχασω,σωστο αυτο που λες για τα voxphones και μενα με ξενισε. θελω να τα διαβαζω...
    Spoiler!

  14. #591
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    ρε παιδιά σε εμένα είχε υπότιτλους στα voxophones..!!! για ψάχτε τις επιλογές..
    το παιχνίδι είναι έπος, θα σας αποζημιώσει παιδιά.

  15. #592
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Αν εχεις κουραγιο, κατσε διαβασε και μερικες σελιδες ποιο πισω αυτα που εχουμε γραψει εμεις οταν τελειωσαμε το παιχνιδι. Εχει αρκετο ενδιαφερον και ειναι πολλα πραγματα που δε τα αντιλαμβανεσαι με τη πρωτη φορα που τελειωνεις το παιχνιδι.

    Οταν το ειχα τελειωσει μετα ειχα κατσει και εβλεπα βιντεο κτλ οσων αφορα με το story. Γαμω τα παιχνιδια!
    Το έχω πάρει χαμπάρι αυτό Αποστόλη και σίγουρα θα διαβάσω τα πάντα.

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    damn ποτε με περασες ρε γμτ παλι!!!!!!!
    ναι το εψαξα και ειδα οτι δεν παιζει ρολο.ασε που
    Spoiler!

    τωρα φευγω για διακοπες οποτε οταν γυρισω θα το καψω!μαρεσει παρα πολυ..παρα πολυ ομως...ελπιζω το στορυ οντως να με αποζημιωσει γιατι τρελλαινομαι για ανατροπες και ιστοριες που εχουν βαθος και νοημα...
    πηγα να το ξεχασω,σωστο αυτο που λες για τα voxphones και μενα με ξενισε. θελω να τα διαβαζω...
    Σε αντίθεση με σένα, εγώ έχω χρόνο φιλαράκι. Καλές διακοπές....

    Quote Originally Posted by Vicarious View Post
    ρε παιδιά σε εμένα είχε υπότιτλους στα voxophones..!!! για ψάχτε τις επιλογές..
    το παιχνίδι είναι έπος, θα σας αποζημιώσει παιδιά.
    Που είσαι ρε Γιώργαρε; Χαθήκαμε.
    Αφού το λες θα το ξαναψάξω.

  16. #593
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Αμα το βρειτε πως γινεται σφυιξτε το!!! Σας δινω διορια μεχρι την τεταρτη π επιστρεφω!!!σευχαριστω σπυρο
    Spoiler!

  17. #594
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    To τελείωσα και εγώ. Μπερδεύτηκα λίγο προς το τέλος γιατί αυτού του είδους οι υποθέσεις
    Spoiler!
    πάντα με μπέρδευαν. Δεν το περίμενα το τελευταίο twist και μου άρεσε πολύ. Διάβασα και τα posts των παιδιών στις προηγούμενες σελίδες και μου λύθηκαν οι όποιες απορίες. Δεν με άφησε ξερό όπως το πρώτο Bioshock αλλά είναι ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

    Όσον αφορά το gameplay το έπαιξα στο normal. Μόνο στην τελευταία μάχη χρειάστηκε να σκεφτώ τι να κάνω. Ήταν πολύ εύκολο, όπως είπαν και αρκετοί από όσους το έπαιξαν. Το 1999 mode είναι άλλο πράγμα όμως. Είμαι στο 28 Chapter (Factory) και περίπου στο 1/3 των μαχών πεθαίνω. Συνήθως κάνω reastart checkpoint γιατί είναι ακριβό το revive ρε γμτ. Ακριβό γιατί 100$ δεν τα βρίσκω τόσο εύκολα όσο στο Normal. Επίσης τα gear βγαίνουν με τυχαία σειρά. Πχ το winter shield που γράφει ο Val σαν πολύ καλό gear εγώ δεν το είχα στο πρώτο playthrough (και τα είχα μαζέψει όλα τα gears). Τώρα το έχω (ευτυχώς) και είναι σίγουρα χρησιμότατο. Δεν έχω αντιμετωπίσει Siren ακόμα. Πιστεύω ότι θα βρίσω άσχημα όταν το κάνω.

    Δεν βρήκα option για υπότιτλους στα voxophones δυστυχώς.

  18. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    tonybsg (04-07-2014)

  19. #595
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Πάλι εγώ

    Τελείωσα και το 1999 Mode. Ωραία εμπειρία. Ξεκινάει δύσκολα και όσο δυναμώνει κάποιος την παλεύει ευκολότερα. Sniper rifle και hand cannon οι πιστοί μου σύντροφοι και τα πήγαμε μια χαρά τελικά. Με upgraded charge οι sirens είναι βατές, το winter shield ανεκτίμητο.
    Τώρα που ήξερα την ιστορία και το ξαναέπαιζα, μπορούσα να εκτιμήσω καλύτερα τους διαλόγους και τις σκέψεις των πρωταγωνιστών. Πάρα πολύ καλή δουλειά από την Irrational και πραγματικά κρίμα που αυτό το studio σταμάτησε τη λειτουργία του. Ελπίζω ο Levine και κάνει και στο μέλλον κάτι τόσο αξιόλογο.

    Κάτι για την σκηνή πριν από την τελευταία μάχη

    Spoiler!


    Δεν είδα να το σχολιάζει κάποιος και είπα να το αναφέρω. Κρίμα που το έπαιξα καθυστερημένα και δεν συμμετείχα στην πολύ ωραία συζήτηση που είχαν τα παιδιά στις προηγούμενες σελίδες.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    chronohill (04-07-2014),tonybsg (04-07-2014)

  21. #596
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Μετα απο αυτο το ανατριχιαστικο φιναλε εχω να πω οτι νιωθω πραγματικα τρομερες τυψεις που δεν το πηρα day 1 και το εχω στο "τσαμπε" απτο plus...κατα καποιο γελοιο τροπο νιωθω οτι εβαλα το λιθαρακι μου και εκλεισε το studio...πραγματικα ειναι παιχνιδι σταθμος για την βιομηχανια...αυτα, δεν γραφω κατι αλλο τα εχετε πει ολα στα προηγουμενα ποστ σας οπως ειπε και ο φιλος kane...
    Spoiler!

  22. #597
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Να ρωτησω εγω κατι?
    Αντιθετως απο το τι λεει ο οδηγος (για την πλατινα), εγω το ξεκινησα κατευθειαν απο το 1999 Mode.
    Βεβαια ειμαι ακομα στο 7 κεφαλαιο, αλλα μου φαινεται βατό προς το παρων.
    Βγαινει ετσι ή οντως επρεπε να παιξω πρωτα ενα απλουστερο mode για να το συνηθισω/
    Αμα ειναι να το "γυρισω" τωρα που ειναι νωρις ακομα....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  23. #598
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Αν σου φαίνεται βατό τώρα, όταν δυναμώσεις περισσότερο θα σου φαίνεται πιο εύκολο. Κάποιες μάχες απλά θα χρειαστεί να τις παίξεις περισσότερες φορές για να τις καταφέρεις. Εγώ πάντως δεν το μετάνοιωσα που το έπαιξα δύο φορές.

  24. #599
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    tsakali GR (23-09-2014)

  26. #600
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Αν σου φαίνεται βατό τώρα, όταν δυναμώσεις περισσότερο θα σου φαίνεται πιο εύκολο. Κάποιες μάχες απλά θα χρειαστεί να τις παίξεις περισσότερες φορές για να τις καταφέρεις. Εγώ πάντως δεν το μετάνοιωσα που το έπαιξα δύο φορές.
    Βασικα το ερωτημα μου ειναι αν παρακατω εχει τιποτα bosses που ειναι πολυ ζορικα (τυπου: Big sister στο Bioshock 2)......διοτι με αυτους τους αντιπαλους που βλεπω ως τωρα., λιγο με σκυψιμο, λιγο με οπισθοχωρηση κλπ κλπ ...βγαινουν.
    Χρησιμο εργαλειο η ασπιδα βεβαιως.

    Στο 2 θυμαμαι, ειχε δυο τρια σημεια που γινοταν της κολασεως.......



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •