Page 29 of 31 FirstFirst ... 1925262728293031 LastLast
Results 561 to 580 of 608

Thread: BioShock: Infinite - [Playstation®Move]

  1. #561
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default BioShock: Infinite - [PlaystationMove]

    ¶ντε να δούμε ποτέ θα βγει το dlc!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #562
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    To part 1 του DLC βγηκε και εχει 15¤! Που να χτυπανε το κωλο τους κατω δε το αγοραζω!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #563
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οχι μονο αυτο ειναι και εντελως απογοητευτηκα τα reviews που εχει παρει μεχρι τωρα...

    εγω ειχα εκφρασει τισ ανησυχιες μο οταν ανακοινωθηκε, διοτι πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παμε στην Rapture σε ενα παιχνιδι που μας εχει παρουσιασει αλλο κοσμο....

    Δεν πηρα το infinite γιατι θελω να δω την Rapture το πηρα γιατι θελω να δω την Columbia...

    ΠΟλυ ακυρο αυτο που εκανε ο Levine ο οποιος νομιζω ακολουθησε τακτικη nostalgia για να βγαλει φραγκα....πιο πολυ μοιαζει αυτο το DLC να ανηκει στο Bioshock 1-2 αντι για το infinite...
    Last edited by Valkyre; 14-11-2013 at 12:21.

  4. #564
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Oταν πεσει στα 2ε και αν.
    Εμενα σαν ιδεα μου αρεσε, αλλα σιγουρα ειναι ακυρο για 1ο dlc!
    Σαν τελευταιο θα ειχε προφανως μια λογικη, αλλα μαλλον το επαιξε για cash in.
    Επισης σαν κλασικο dlc των bioshock βγηκε παλι μετριο...

  5. #565

    Default

    Καταρχην θα πω πως το Infinite μαρεσε παρα πολυ,παρολο που απλουστευτηκαν πολλα πραγματα του gameplay στο ονομα των πωλησεων

    Αν ξενερωσα για κατι με το παιχνιδι,δεν ηταν με το story(το οποιο ειχε κατι plot holes σαν της μαυρες τρυπες στο διαστημα),αλλα με το γεγονος οτι δημιουργησαν αυτο το απιθανο μερος ονοματι Columbia και δε χρησιμοποιησαν ποτε τις full δυνατοτητες του.Τελειωνεις το παιχνιδι και νιωθεις πως δεν εχεις δει τιποτα,ενω καταλαβαινεις οτι το ολο setting που σκαρφηστηκαν οι developers ειναι πραγματικα φοβερο....Εδω στα Bioshock 1&2 που ειχαν πολυ μεγαλυτερα campaigns,ενιωθα οτι θελω και αλλο απο Rapture....

    Παιχνιδαρα,αλλα και κριμα στο γεγονος οτι το παιχνιδι αυτο ειχε τα φοντα να ειναι κυριολεκτικα στην κορυφη αυτης της γενιας των παιχνιδιων

  6. The Following User Says Thank You to Alastor For This Useful Post:

    Nikoladim (20-02-2014)

  7. #566
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Η Irrational Games ανακοίνωσε σήμερα πως το δεύτερο επεισόδιο του sequel Bioshock Infinite: Burial at Sea αρχής γενομένης από τις 25 Μαρτίου του 2014 θα κυκλοφορήσει για PlayStation 3, Xbox 360 αλλά και ηλεκτρονικούς υπολογιστές με Windows.
    Σύμφωνα με την εταιρεία σε αυτό το επεισόδιο θα ολοκληρωθεί το storyline των BioShock Infinite και Burial at Sea ενώ παράλληλα θα υπάρχει ανανεωμένο gameplay καθώς και νέα όπλα & game modes.

    Θα πρέπει κλείνοντας να διευκρινήσουμε πως το Bioshock Infinite δεν θα περιλαμβάνεται μέσα σε αυτό το add-on κάτι που φυσικά σημαίνει πως οι παίκτες θα πρέπει ήδη να το έχουν προμηθευτεί.

    Η τιμή του εν λόγω add-on έχει οριστει από την εταιρεία στα 14.99 δολάρια.

    Aπο Ινσομνια.

  8. #567
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ξεκινησα προχτες και εχω μια απορια. Ειναι glitched τα weapon related trophies? Το εχει συναντησει κανεις? Θέλει πχ 25 pistol kills αλλα εχω σκοτωσει 100 που λεει ο λογος και τιποτα.

    Spoiler!

  9. #568
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Μολις το τελειωσα χθες απο το plus.
    Πανεμορφο παιχνιδι,οπως και τα προηγουμενα 2,και σε ιστορια και μουσικη πανω απ ολα.Και εννοειται τρομερα φωτεινο σε σχεση με τ αλλα που ηταν πιο αποπνικτικα(λογικο βεβαια αφου ηταν στο βυθο).
    Ξερει κανενας που βρισκουμε τα στατιστικα?Ηθελα να δω ποση ωρα επαιξα,αλλα δεν βρισκω πουθενα κατι τετοιο,ουτε στο save.
    Υπαρχει καπου?

  10. #569
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το ξεκινησα προχτες και εχω μια απορια. Ειναι glitched τα weapon related trophies? Το εχει συναντησει κανεις? Θέλει πχ 25 pistol kills αλλα εχω σκοτωσει 100 που λεει ο λογος και τιποτα.
    Λιγουλάκι!

    Οχι ομως τοσο πολυ που λες εσυ...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #570
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eίναι και καταλαβα τη λυση μονος μου γιατι στο νετ δεν βρήκα κατι. Αν εισαι signed in και ξεκινησεις να παιζεις και εχεις σκοτωσει π.χ. 20 ατομα με το pistol και για κάποιον λόγο αποσυνδεθεις απο το ιντερνετ, τοτε ο counter μηδενιζει. Και αυτο ισχυει για ολα τα trophies αυτου του τύπου π.χ σκοτωσε 20 εχθρους με melee. Οποτε η λυση ειναι να παιζεται παντα offline αλλιως θα εκνευριστειτε.

    Spoiler!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Kane (21-02-2014),Nek_Food (23-02-2014)

  13. #571
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και χάρις το psn plus τερμάτισα το πρωτο μου fps παιχνίδι στην gaming καριέρα μου!!(στο easy βέβαια )
    Ενα πραγματικό αριστούργημα που αν δεν είχα το plus δεν θα είχα ασχοληθεί ποτε μαζί του.
    Spoiler!

  14. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    DJTaurus (23-02-2014),Dragonpaul (23-02-2014),psx3 (23-02-2014)

  15. #572

    Default

    Σίγουρα ενήλικο story, το μεταφυσικό space/time plot γενικά μου αρέσει, αν και θεωρώ οτι ήταν αρκετά undeveloped σε ορισμένα σημεία και το να κάτσει κανείς να μαζέψει voxphones για να βρεί μια άκρη δεν ήταν ενδεδειγμένο κατά την γνώμη μου, απο την στιγμή που με ένα επεξηγηματικό sequence θα μπορούσαν να εξηγηθούν καλύτερα κάποια πράγματα, ή τουλάχιστον να έμπαιναν κάποιες επιλογές ανάλογα με τις οποίες έκανε ο παίκτης, να προχωρούσε το σενάριο. Είναι κρίμα να δημιουργούνται plot holes και οι περισσότεροι (όπως και εγώ) να τρέχουν εδώ και εκεί για να καταλάβουν το τι πραγματικά έγινε στο τέλος, αν και είχα ψυλλιαστεί τι παίζει. Που δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερα πολύπλοκο, αλλά το παιχνίδι θα μπορούσε να σε προϊδεάσει καλύτερα.


    Θεωρώ οτι τέτοιου είδους σενάρια είναι καταδικασμένα σε plot holes, βλέπε Inception όπου γεννούν αμέτρητες συζητήσεις επι συζητήσεων, με πολλαπλές εξηγήσεις η κάθε μια, όπως ακριβώς δηλαδή συμβαίνει και στο σενάριο. Αυτό πιστεύω θέλουν να πετύχουν στο τέλος οι δημιουργοί, και αυτό πετυχαίνουν.

    Απο θέμα gameplay είναι ότι είχα πεί στο αρχικό πόστ, αρκετά απλοϊκό με σχεδόν ανύπαρκο Α.Ι και ποικιλία εχθρών. 2-3 χρήσιμα vigors και 2-3 ισχυρά όπλα με τα υπόλοιπα να είναι απλώς λίγο ή πολύ διακοσμητικά, όπως και ουσιαστικά και η Elizabeth. (Εδώ βλέπουμε την τεράστια διαφορά που είχε το Α.Ι της Ellie, μέρα με νύχτα).


    Τέλοσπάντων, πολύ καλό στόρυ, μέτριο gameplay, παρ' όλα αυτά το όλο game έχει καλές προθέσεις γενικά οπότε εν τέλει θα του βάλω ένα 8/10.

  16. The Following User Says Thank You to Tilemaxx For This Useful Post:

    DJTaurus (23-02-2014)

  17. #573
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Παιδια Sorry αν εχει απαντηθει ηδη, το Infinite εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα η ειναι Stand Alone?
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  18. #574
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οχι δεν εχει σχεση με τα δυο προηγουμενα bioshock.

  19. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Stefanos (24-02-2014)

  20. #575
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Α ωραια, ευχαριστω πολυ. :')
    Υ.Γ. 1 : Θα το αγορασω Retail (ασχετα που ειναι στο Plus)
    Υ.Γ. 2 : Ευχαριστω Τασο
    Υ.Γ. 3 : Ευχαριστω Νεκταριε
    Last edited by Stefanos; 24-02-2014 at 15:57. Reason: Ενημερωση Post
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #576
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Eιναι prequel !!!

  22. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Stefanos (24-02-2014)

  23. #577
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Είναι μία θεωρία και αυτή αλλά πιο πολύ πάει σαν εναλλακτικό - ανεξάρτητο universe παρά σαν direct prequel. Όπως και να έχει, δεν υπάρχουν απευθείας αναφορές στην Rapture, δεν έχει κανένα κοινό πρωταγωνιστή και είναι πλήρως ανεξάρτητο σαν παιχνίδι, δηλαδή δεν θα βρεθεί σε καμιά περίπτωση νομίζω να αναζητάει διασυνδέσεις ή πληροφορίες σε άλλο παιχνίδι με τον τίτλο Bioshock.
    Last edited by Nek_Food; 24-02-2014 at 15:26.

  24. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Stefanos (24-02-2014)

  25. #578
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ναι οκ δεν το λες ακριβως direct, σίγουρα παιζεται αυτονομο, αλλα θελω να νομιζω πως τελικα είναι prequel


  26. #579
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απορρω πως δεν εχει γραψει κανεις τιποτα για το τελος του Bioshock Infinite μετα την κυκλοφορια του DLC.

    Να πω λιγο κι εγω τις σκεψεις μου. Ευχαριστηθηκα το Burial at Sea παρολο που ευθυς εξαρχης με ξενερωσε η ιδεα οτι πρεπει ΠΑΑΑΑΑΑΛΙ να παω στην Rapture... και μου ειχε κακοφανει διοτι το DLC εμοιαζε με DLC του Bioshock περισσοτερο παρα του Infinite. Ασε που η Columbia μου αρεσει καλλιτεχνικα πολυ περισσοτερο απο την Rapture.

    Anyway, οπως ειπα το ευχαριστηθηκα. ΕΙναι καλογραμμενο, προσφερει καινουργιο τροπο παιχνιδιου αρκετα ενδιαφερον, εχει μια χαρα διαρκεια για καποιον που ψαχνεται και ειναι 100% bioshock με το τελος που του αρμοζει.

    Φυσικα δεν θα πω κατι για το τελος για να μην σας το χαλασω. Αλλα θα πω οτι δεν το περιμενα.

    All in all θα μας λειψει το Bioshock σε αυτην την γενια πολυ.... εγω ηδη ξεκινησα το infinite στο 1999 mode που δεν το ειχα παιξει και πραγματικα απολαμβανω το ποσο σπουδαιο παιχνιδι ειναι. Ποιος ξερει ποσο θα του αλλαξει τα πεταλα τωρα η 2Κ χωρις τον Λεβιν...

  27. #580
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω αν και εχω παιξει ολα τα παιχνιδια της σειρας απο 3 φορες , περιμενω με αγωνια να ανακοινωθει ενα πακετο κ με τα 3 , σα δικαιολογια για να ξαναπαιξω. Ελπιζω στο ps4 εστω κ αν δεν ειναι remastered , σαν classics whatever. Για μενα ειναι στα τοπ 5 games ολων των εποχων και σε ost τοπ 3.

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •