Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 63

Thread: Tale Of graces F

  1. #41

    Default

    Η συλλεκτικη λεγετε day 1 οποτε οποιος προ παραγγειλει το game θα αναβαθμιστεί σε αυτην την εκδοση οποτε θα κανει οσο κανει το κανονικο game


  2. #42

    Default

    Quote Originally Posted by nephian View Post
    Η συλλεκτικη λεγετε day 1 οποτε οποιος προ παραγγειλει το game θα αναβαθμιστεί σε αυτην την εκδοση οποτε θα κανει οσο κανει το κανονικο game
    Τετοια θελω ν ακουω. Day 1 εφυγε!

  3. #43

  4. #44

    Default

    Προσωπικα το EU εξωφυλλο μ αρεσει πιο πολυ απο το US.

  5. #45

    Default

    Τι έγινε το πήρε κανένας ?
    Κυκλοφόρησε σε ελληνικά μαγαζιά ?

    Βλέπω στο Zavvi είναι στα 47
    http://www.zavvi.com/games/platforms.../10456887.html

    και στα Se7en 57
    http://www.skroutz.gr/s/449578/Tales-of-Graces.html

  6. #46
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by MetalGearFan View Post
    Τι έγινε το πήρε κανένας ?
    Κυκλοφόρησε σε ελληνικά μαγαζιά ?

    Βλέπω στο Zavvi είναι στα 47
    http://www.zavvi.com/games/platforms.../10456887.html

    και στα Se7en 57
    http://www.skroutz.gr/s/449578/Tales-of-Graces.html
    εχω παρει απο zavvi την Day One edition αλλα οπως ειναι φυσιολογικο μιας κ μιλαμε για zavvi δεν εχει ερθει ακομα κ ας το ειχα κανει preorder...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  7. #47
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    λοιπον...μολις αρχισα το πολυαναμενομενο για εμενα Tales Of Grace F.

    εχω παιξει μονο 3 ωρες κ δεν εχω δει ακομα πολλα αλλα απο αυτα τα λιγα θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

    * πολυ καλα γραφικα για τα γουστα μου κ για μεταφορα απο Wii
    * απροβληματιστο απο θεμα bugs κτλπ.
    * το συστημα μαχης διαφερει αρκετα απο το free moving των υπολοιπων τις σειρας κ οτι κανεις σε χρεωνει με καποιους ποντους με την ονομασια CC.


    οπως προειπα εχω παιξει ελαχιστα οποτε δεν εχω ακομα αποψη για στορυ κτλπ κ φυσικα σε τετοια games οσα tutorials και αν κανεις αν δεν το παιξεις μονος σου για κανα 10ωρο δεν νομιζω να καταλαβεις κ πολλα.

    ειμαι παντως πολυ θετικος μεχρι στιγμης κ ισως φταει κ το γεγονος του οτι το περιμενα τοσο πολυ που.οτι δω στην συνεχεια θα ξαναποσταρω τις οποιες γνωμες μου.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  8. #48

    Default

    Τελικά έχει Jap. audio?
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  9. #49
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    να ρωτησω κατι....ειναι τελειως αδεια τα περιβαλλοντα ή εμενα μου φαινεται?εβαλα και ειδα κατι βιντεακια και για παραδειγμα σε μια ερημο προχωραγε προχωραγε και συναντησε μονο 2 κακτους...ενα εχθρο πιο κει..
    μου θυμισε kingdom hearts λιγακι ωραιο αλλα αδειο.παιζω star ocean last hope τωρα και σε συγκριση (που ειναι και παλιοτερο παιχνιδι)το solh μου φαινεται σκαλες ανωτερο.δεν θελω να ξεκινησω καμια διαφωνια αλλα επειδη ειμαι οπαδος του ειδους πραγματικα θελω να ξερω απο καποιον που το εχει.




    Spoiler!

  10. #50
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Zaneiga View Post
    Τελικά έχει Jap. audio?

    δυστυχως δεν εχει και αν δεν κανω λαθος στην συγκεκριμενη σειρα δεν βαζουν Ιαπωνικο Dub κ φυσικα κ γω δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.ισως υπαρχει θεμα με τις αδειες των ιαπωνικων ηθοποιων κτλπ.παντως ειναι σε πολυ καλα επιπεδα οι ηθοποιοι κ αν θυμαμαι καλα το Tales Of Vesperia θεωρω πως το Tales Of graces F ειναι λιγακι καλυτερο.

    μια ατυπη συγκριση :

    [YOUTUBE]Io9Ph2KDpMA[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE]4t4RPIFf4RY[/YOUTUBE]

    edit : @seven77 γνωμες λεμε κ η διαφωνια ειναι μερος της συζητησης οποτε μην αγχωνεσαι !!!

    οσο εχω παιξει δεν μου εδωσε την αισθηση του "αδειου" αλλα ουτε και του "γεματου".ειναι κ διαφορετικο το υφος των γραφικων των δυο games.για εμενα στο θεμα των περιβαλλοντων το ιδανικο ηταν το Eternal Sonata.Τρομερη παλλετα χρωματων και υπερπληρης πραγματικα.ηταν κ απο τα πρωτα αυτης της γενιας.Οτι ειχε πιο πολλες λεπτομερειες το star ocean 4 ειχε οντως.δες και καποιο αλλο βιντεακι μηπως γιατι παντα η ερημος ειναι σχετικα αδεια ακομα κ στο star ocean οταν φτασεις με το καλο αν δεν εχεις φτασει ηδη...μου αρεσε πολυ το star ocean αλλα για το θεμα των διαδρομων πολλες φορες για να πας στο σημειο Α στο σημειο Β επρεπε να κανεις κυριολεκτικα ταξιδι για να πας στο διαστημοπλοιο.οτι διαδρομες εχω κανει στο Tales of graces F ειναι πιο φυσιολογικες στο θεμα αποστασης.

    ελπιζω να βοηθησα!
    Last edited by geogoku; 16-09-2012 at 15:28.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  11. #51
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    για το θεμα των αποστασεων δικιο εχεις ....θελω 2 με 3 ωρες για να παω απο δω και απο κει ασε που αν πρπει να κανεις και κανα quest χ@$*ε μεσα...
    απλα σε αναμονη του ni no kuni ξερεις...οσο για το αγχος ασε τοσα χρονια εδω μεσα εχω δει.....
    Last edited by seven77; 16-09-2012 at 22:00.




    Spoiler!

  12. #52
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by seven77 View Post
    για το θεμα των αποστασεων δικιο εχεις ....θελω 2 με 3 ωρες για να παω απο δω και απο κει ασε που αν πρπει να κανεις και κανα quest χ@$*ε μεσα...
    απλα σε αναμονη του ni no kuni ξερεις...οσο για το αγχος ασε τοσα χρονια εδω μεσα εχω δει.....
    και εχω δει κ εχω ζησει αλλα μετραει παντα το υφος!

    αυτο που εσωνε την κατασταση στο Star Ocean ηταν τα farm/mine points που ασχολιοσουν με κατι οσο περπαταγες.

    εχουμε ακομα 3 μηνες για το ni no kuni οποτε αν θες να κανεις κινηση κ κατα την γνωμη μου δεν θα το μετανιωσεις.ειναι απο τα ελαχιστα games που πηρα day one και το εχω καταευχατιστηθει.

    λοιπον καποια πραγματακια να πω που εχω παρατηρησει σε αυτες τις 7-8 ωρες που το εχω παιξει:

    *απουσια κλασσικου Jrpg world map?!?μεχρι στιγμης ,οσο εχω παιξει, για να πας απο το σημειο Α στο σημειο Β πηγαινεις ποδαρατο αλλα οχι οπως το κλασσικο top view των κλασσικων Jrpg με της πολεις κ τον χαρτη σε μινιατουρα αλλα σαν να εισαι σε dungeon και με την καμερα 1 προς 1.δλδ οπως παιζεις κανονικα ετσι πας κ απο πολη σε πολη.

    *shining points σε στανταρ σημεια αναμεσα των πολεων τα οποια δινουν τυχαια αντικειμενα.αν δεν κανω λαθος υπηρχε κατι αντιστοιχο κ στο Vesperia αλλα με τα σημεια να αλλαζουν στο world map καθε φορα που εβρισκες καποιο απο αυτα.

    *καθε χαρακτηρας εχει καποιους "τιτλους" οι οποιοι εχουν 5 ικανοτητες ο καθενας σε στυλ +15% HP κ τους οποιους αναβαθμιζεις με καθε χαρακτηρα να μετρα 40-50 "τιτλους".

    *καθε πολη εχει κ καποιους που εχουν requests στο στυλ Star ocean 4 που ειχαν στα stores.

    *φυσικα δεν λειπει κ το κλασσικο synthesizing που πλεον εχει γινει must στα Jrpg.

    *μια πρωτοτυπη προσθηκη ειναι το "mixer" στο οποιο βαζεις αντικειμενα και στα πολλαπλασιαζει αλλα αναλογως την σπανιοτητα του αντικειμενου δινει κ αναλογο ποσοστο επιτυχιας.

    οπως ειναι λογικο οσο πιο πολυ ασχολουμαι τοσο πιο πολυ μου αρεσει οπως γινεται παντα με τα Jrpg.
    Last edited by geogoku; 16-09-2012 at 23:49.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  13. #53
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    πριν λιγο ολοκληρωσα οσο μπορουσα το tales of graces F....

    με βαση τα "statistics" του παιχνιδιου μετραω 105 ωρες και 32 λεπτα εχοντας παλεψει 1772 φορες...

    οτι κ να πω για το παιχνιδι ειναι λιγο.πραγματικα ξεχαρμανιασα με αυτο το jrpg οσο δεν παει.κ μην τυχον νομιζει καποιος οτι το ολοκληρωσα....οοοοοοοοοχι βεβαια....το παιχνιδι μου προσφερει κ αλλες αποστολες αλλα το λεβελ μου (80-81) ειναι αρκετα μικρο ακομα....παιζει αν βρω κανα καλο farm point να το συνεχισω κ αλλο (βασικα εχω παρει τα forums & guides σβαρνα και ψαχνω...)

    οσο για τα trophies ειμαι στο 46% και θεωρω πως για πλατινα θελω τουλαχιστον ενα 40ωρο ακομα...οποτε ουτε λογος...

    εχω κανενα παραπονο???οχι βασικα κ δεν ξερω αν μπορω να ειμαι αντικειμενικος γιατι πραγματικα το ευχαριστιομουν καθε λεπτο που επαιζα.

    οποτε σειρα παιρνουν τα ni no kuni & tales of xillia....

    p.s. αφου εβγαλαν tales of xillia 2 γιατι δεν βαζουν μπρος και για κανενα tales of graces 2....?μια χαρα θα κολλαει....
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  14. #54
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    τελικα μου φενεται θα το χτυπησω κ γω....με επεισες.ισως να περιμενω λιγο βεβαια λογω οικονομικης στενοτητας να το βρω λιγο πιο χαμηλα στην τιμη αλλα κατι μου λεει οτι τελικα θα μου αρεσει.




    Spoiler!

  15. #55
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by seven77 View Post
    τελικα μου φενεται θα το χτυπησω κ γω....με επεισες.ισως να περιμενω λιγο βεβαια λογω οικονομικης στενοτητας να το βρω λιγο πιο χαμηλα στην τιμη αλλα κατι μου λεει οτι τελικα θα μου αρεσει.
    το προτινω ανεπιφυλακτα!!!

    κ μην φανταστει κανεις οτι εκανα 10 ωρες grinding & farming...οπως εγραψα δεν εχω τελειωσει ενα extra dungeon το οποιο εβαλα πλωρη να το αρχισω και κατι extra requests.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  16. #56
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    καλο παιχνιδει μελλοντικη αγορα οταν πεσει η τιμη.

  17. #57
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Για όποιον δεν το έχει παίξει, βγαίνει πακέτο 27/3 με Tales of Symphonia και Tales of Symphonia Dawn of the New World. Εγώ μόλις το τσίμπησα 15£! Super τιμή για τέτοιο πακέτο.

    Edit Βασικά παίζει να είναι προσφορά μόνο σε αυτό το eshop αν κατάλαβα καλά. Με 3£ στέλνει Ελλάδα.
    Last edited by muku; 13-03-2015 at 13:16.

  18. #58
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Για όποιον δεν το έχει παίξει, βγαίνει πακέτο 27/3 με Tales of Symphonia και Tales of Symphonia Dawn of the New World. Εγώ μόλις το τσίμπησα 15£! Super τιμή για τέτοιο πακέτο.
    25€ βγαίνει για Ελλάδα. Διχάζομαι για την τιμή.

    http://t.co/T63Vf9Bxwm

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #59
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    O geogoku είπε ότι έγραψε 100 ώρες στο Graces f... Σκέψου ότι έχει και άλλα 2 παιχνίδια μέσα το πακέτο για 25Ε... Πάνω που έλεγα να πάρω ps4 τον άλλο μήνα, πλέον δεν υπάρχει λόγος. Το demo του FF XV μπορεί να περιμένει

  20. #60
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    O geogoku είπε ότι έγραψε 100 ώρες στο Graces f... Σκέψου ότι έχει και άλλα 2 παιχνίδια μέσα το πακέτο για 25Ε... Πάνω που έλεγα να πάρω ps4 τον άλλο μήνα, πλέον δεν υπάρχει λόγος. Το demo του FF XV μπορεί να περιμένει
    Και εγώ θα το πάρω σίγουρα κάποια στιγμή γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τη σειρά και όλο ευκαιρία ψάχνω, απλά με ξενερώνει το να βγαίνει τόσο παραπάνω πλέον η ισοτιμία. Άσε που έχω μεγάλο backlog ακόμα οπότε κρατιέμαι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •