Page 2 of 109 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2178

Thread: Final Fantasy XIII

  1. #21
    PS4forums Addict ProEvo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    FaramirEvolution

    Default

    Και εγώ τα ίδια. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κανένα rpg αλλά νομίζω πως ήρθε η στιγμή να δοκιμάσω κάποιο. και μάλλον το FF θα είναι αυτό.

    Spoiler!

  2. #22

    Default

    λέτε να το έχουμε μέστο καλοκαίρι?
    Your effort to remain what you are, is what limits you.

  3. #23
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Χλωμό το βλέπω... Γενικά είναι αρκετά πίσω το game η square enix έχει τόσα παιχνίδια στο development και ακόμα δεν έχουμε δει κάτι playable από τα FF ΧΙΙΙ. Με τις φήμες να οργιάζουν και με ένα πιθανό Final Fantasy VII Remake που ήδη είναι στα σκαριά από την Sony είναι τόσα πολλά και δε ξέρω ποιες είναι οι προτεραιότητες από την Square... Θα δείξει...
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  4. #24

    Default

    Quote Originally Posted by NonBorn View Post
    Με τις φήμες να οργιάζουν και με ένα πιθανό Final Fantasy VII Remake που ήδη είναι στα σκαριά από την Sony είναι τόσα πολλά και δε ξέρω ποιες είναι οι προτεραιότητες από την Square... Θα δείξει...
    Λές? Αν ανακοινωθεί remake του FFVII θα είναι χαλαρά το πιο πολυαναμενόμενο παιχνίδι στην ιστορία
    Your effort to remain what you are, is what limits you.

  5. #25

  6. #26
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    5 εικόνες ακόμα... Τώρα απο που είναι γιατί είναι και πως... Δεν έχω ιδέα! Αυτή η Square το χει βάλει στην άκρη το FF μου φαίνεται του ps3.

    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  7. #27
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Μάλλον έχουν πολλά στα portable (Kingdom Hearts, Dragon Quest κλπ) και λένε να ψήσουνε λίγο και τους PS3άδες.

    Το κόβω όμως να μας κάνει καμιά σουρπρίζ κατά το καλοκαίρι με κανά κουλό (KH3, FF7 Remake, FF13 νωρίτερα).... Θα δείξει....

  8. #28
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Μάλλον έχουν πολλά στα portable (Kingdom Hearts, Dragon Quest κλπ) και λένε να ψήσουνε λίγο και τους PS3άδες.

    Το κόβω όμως να μας κάνει καμιά σουρπρίζ κατά το καλοκαίρι με κανά κουλό (KH3, FF7 Remake, FF13 νωρίτερα).... Θα δείξει....
    Μη λες τέτοια και πάθουμε τίποτα... Το χω πει εδώ και καιρό... Ας χρηματοδοτήσει η Sony ένα FF7 Remake και θα κερδίσει wii,360,hd-dvd σε ένα εξάμηνο!!
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  9. #29
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    κοίτα, αν τα γραφικά είναι επιπέδου Ff12 δε νομίζω το πορτ στη μηχανή του Ps3 να είναι τόσο δύσκολη υπόθεση.

  10. #30
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!











    Και μερικές από το versus:

    Last edited by NonBorn; 02-11-2007 at 03:41.
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  11. #31
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Να υποθεσω οτι αυτα δεν ειναι ingame ετσι;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    E ναι,σιγα μην ειναι ingame
    .

  13. #33
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    FFXIII and Versus Will Use Full Specifications of the Playstation 3

    Dengeki has interviewed Tetsuya Nomura on the future of Final Fantasy VII and Final Fantasy XIII and he's revealed some more information on the development of the games.

    Nomura says that with the help of the disc space on Blu-Ray and the Hard drive in each PS3, The evolution of Final Fantasy XII to XIII will be as big as the evolution of Final Fantasy VI to VII. He also says that Final Fantasy XIII will probably be the first game to use the full specifications of the Playstation 3. Another interesting thing he mentioned was that the airship present in Final Fantasy Versus XIII will be able to take part in airborne assaults over the world map. Hopefully we'll see that in action soon. Finally, Dengeki also asked him once again whether the games will be Playstation 3 exclusives which he replied to with "Of course".
    Πηγή: http://finalfantasy-xiii.net/2007/11...station-3.html
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  14. #34
    PS4forums Fanatic tasioskis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    χαλκιδα και παφος
    Posts
    2,678
    PSN ID
    tasioskis1

    Default

    ποπο τρελα νεα αντε να δουμε και τις δυνατοτητες που μπορει να φτασει η κονσολα μας, το κακο για μενα ειναι οτι δεν παιζω τετοια παιχνιδια.

    ¶λλος μασάει, κι άλλος σωπαίνει
    Κι ο σκυφτός λαός να περιμένει
    Για τα δεσμά μας, δεν φταίει πάντα η σκλαβιά
    Μα η υποταγμένη μας καρδιά
    ΜΆ ένα φανάρι ξαναγυρνάς τις νυχτιές
    Ψάχνεις γιΆ ανυπόταχτες ματιές.

  15. #35

    Default

    Εγω παλι το ps 3 το πειρα ....για αυτον τον λογο κυριως!

  16. #36
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Ff, Mgs, Gt, Kh... 4 λόγοι αρκετοί για να το αγοράσω...

  17. #37

    Default

    Εγώ όταν τερμάτισα μικρός το FF8 , αισθανόμουν τόσο ΓΕΜΑΤΟΣ από συναισθήματα , που είπα στον εαυτό μου πως άν πέθαινα άυριο , δεν θα με ένοιαζε .

    Βλέποντας το παραπάνω βίντεο , μου έρχονται πάλι τέτοια μικρά ψίγματά από τόσο όμορφα συναισθήματα . Πραγματικά το gaming είναι τόσο εθιστικό μερικές φορές , που ο απανταχού gamer πρέπει να έχει χτίσει άμυνες και να είναι πλήρως συνειδητοποιημένος , για το τι κάνει και ποιο είναι το μέτρο σε αυτό που κάνει . Με το FF νομίζω θα ξεχάσουμε τις ζωές μας._

    P.S --> Νομίζω αυτό φαίνεται και από το signature μου !:tongue:

  18. #38

    Default

    Quote Originally Posted by ifrit View Post
    Εγώ όταν τερμάτισα μικρός το FF8 , αισθανόμουν τόσο ΓΕΜΑΤΟΣ από συναισθήματα , που είπα στον εαυτό μου πως άν πέθαινα άυριο , δεν θα με ένοιαζε .

    Βλέποντας το παραπάνω βίντεο , μου έρχονται πάλι τέτοια μικρά ψίγματά από τόσο όμορφα συναισθήματα . Πραγματικά το gaming είναι τόσο εθιστικό μερικές φορές , που ο απανταχού gamer πρέπει να έχει χτίσει άμυνες και να είναι πλήρως συνειδητοποιημένος , για το τι κάνει και ποιο είναι το μέτρο σε αυτό που κάνει . Με το FF νομίζω θα ξεχάσουμε τις ζωές μας._

    P.S --> Νομίζω αυτό φαίνεται και από το signature μου !:tongue:
    Το Final fantasy ? Πραγματικά δεν μπορώ ν α φανταστώ έναν άνθρωπο που να μην λατρεύει την συγκεκριμένη σειρά . Για έμενα είναι σαν να ακούω ότι To Lord of the rings είναι ένα απλό παραμυθάκι ..τίποτα παραπάνω . Μερικές φορές τα περισσότερα πράγματα σε αυτόν τον κόσμο κρίνονται με βάση το προσωπικό μας γούστο…
    Όμως για έμενα υπάρχουν κάποια πράγματα …που θεωρώ ότι πρέπει να μην κρίνονται κατά αυτόν τον τρόπο …Τι θέλω να πω …??? Απλά η κλασική μουσική …δεν αρέσει σε όλους μας …όμως θα για εμένα φαινόταν γελοίος αν κάποιος την έκρινε αρνητικά… θα ήταν σαν να έβγαινε και να φώναζε ότι ο Βανγκόγκ , ο Πικάσο …δεν είχαν ιδέα από ζωγραφική ….όχι μπορεί να μην μας άρεσαν οι πίνακες τους …παρο όλα αυτά όμως σήμερα πολλοί καλλιτέχνες βαδίζουν στα βήματα του παρελθόντος ..μαθαίνοντας ιστορία τέχνης …διαβάζοντας – μελετώντας τα στερεότυπα που άφησαν όλοι εκείνη πίσω τους.
    Έτσι λοιπόν και για εμένα είναι το Final Fantasy …άφησε και συνεχώς προσφέρει στερεότυπα στο game play …στην αλληλεπίδραση των χαρακτήρων και στο να καταφέρνει να μας κάνει να βιώνουμε συναισθήματα …αγάπης ,φιλίας, συντροφικότητας !
    Αυτήν την στιγμή ακούω … The Promised Land -FFII-Main Theme.
    Απίστευτο Μουσικό κομμάτι ! Λατρεύω τα Score των FF!
    Μια μικρή παρατήρηση ( όχι αρνητική ) Ίσως καλύτερα μια συμβουλή καλε μου φίλε Ifrit !
    Χαίρομε που τελικά μετά τον τερματισμό του FF8 επέζησες διότι η μεγάλες χαρές δεν βρίσκονται στο gaming ….αλλά στην ζωή . Έχε τα μάτια σου ορθάνοικτα να μην τις χάσεις ! Το gaming μας κάνει να ξεφεύγουμε από την πραγματικότητα βιώνοντας τους ήρωες που θα θέλαμε να είμαστε ( Oxi δεν θα ήθελα ποτέ να είμαι ο Crash LOL) μας μεταφέρει σε κόσμους μαγικούς …κάνει την κάρδια μας να χτυπά γρήγορα και την αδρεναλίνη να ανεβαίνει στα ύψη !!!!!
    Όμως παρόλο αυτά τίποτα δεν συγκρίνετε με την πραγματικότητα ….και με το χαμόγελο της κόρης μου

    Μια ερώτηση παιζει κανείς από εδώ LOTRO H Final Fantasy XI??:wave:

  19. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Narmo View Post
    Όμως παρόλο αυτά τίποτα δεν συγκρίνετε με την πραγματικότητα ….και με το χαμόγελο της κόρης μου

    Έτσι είναι Narmo , έτσι !!!!:bunny_4::bunny_4::bunny_4::cheers:

  20. #40
    Cool Member magus32's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    245
    PSN ID
    ABEBE_LELEKOUA

    Default

    ?????? ?????????? ??????????? ;
    ________
    NO2 REVIEW
    Last edited by magus32; 12-02-2011 at 18:44.

Similar Threads

  1. Final Fantasy VII: Crisis Core
    By NonBorn in forum PSP
    Replies: 131
    Last Post: 05-09-2010, 14:32
  2. Replies: 1
    Last Post: 19-06-2007, 14:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •