Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Spec Ops: The Line

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Spec Ops: The Line

    trailer
    http://www.2kgames.com/#/games/spec-ops-the-line
















    .

  2. #2
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Το παιχνίδι παιδιά πρέπει να τα σπάει, απορώ γιατί υπάρχει τόσο μειωμένο ενδιαφέρον.

    Ελληνικό review εδώ

    πηγή: Gameside.gr

    Spoiler!

  3. #3
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    γιατι οι μισοι παιζουν battlefield και οι αλλοι μισοι mw3...
    φιλε μου οπως και εγω που παιζω και τα 2 ενα τριτο παιχνιδι με παρομοιο περιεχομενο μαλλον δεν θα το εβλεπα.αποψη μου ...οσο καλο και αν ειναι.




    Spoiler!

  4. #4
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το spec ops ειναι επιτελους το πρωτο "πολεμικο" παιχνιδι που οι καλοι αμερικανοι δεν σωνουν τον κοσμο και το πρωτο που εχει σεναριο με ενδιαφερον και ηθικα διλημματα. Καθαρα αντιπολεμικο παιχνιδι με σαφεις επιρροες απο το "αποκαλυψη τωρα" , σε κανει να νοιωθεις αβολα και σε βαζει στη φρικη του πολεμου . Το σκηνικο του μεσα στη χλιδη αλλα διαλυμενο ντουμπαϊ ειναι απο τα πιο ενδιαφεροντα settings. Παταει ευκολα κατω 100 cod ....εκπληξη της χρονιας για μενα.
    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

    Spoiler!

  5. #5
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    δεν διαφωνω για την ποιοτητα του παιχνιδιου.απλα τις σημερινες δυσκολες εποχες αν καποιος πρεπει να επενδυσει 50-60 ευρω για ενα "πολεμικο" παιχνιδι νομιζω οτι θα τα εδινε σε καποιο απο τα 2 που σου ειπα.(το γενικευω λιγακι)




    Spoiler!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by seven77 View Post
    δεν διαφωνω για την ποιοτητα του παιχνιδιου.απλα τις σημερινες δυσκολες εποχες αν καποιος πρεπει να επενδυσει 50-60 ευρω για ενα "πολεμικο" παιχνιδι νομιζω οτι θα τα εδινε σε καποιο απο τα 2 που σου ειπα.(το γενικευω λιγακι)
    Δεν χρειαζεται να το αγορασεις η διαρκεια του ειναι περι το 7ωρο... ενα διημερο νοίκιασμα απο Seven για μενα

    Πρόκειται ξεκαθαρα για μια διαφορετικη πολεμικη εκδοχη του Gears οποτε ο λόγος που χτυπησε καλες βαθμολογιες ειναι για την χρηση της Unreal στα καλυτερα της (φοβερα τα εφφε της σκονης και των φωτισμων) το αφθονο action και το συγκινητικό ενίοτε story. Αν το βλεπαμε 2χρονια νωριτερα θα τα πηγαινε ακομα καλυτερα αν και γενικα τα 8ρια που συγκεντρωσε ειναι αρκετα fair... λιγη παραπανω ποικιλία και διάρκεια campaign του έλειπε.

  7. #7
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    υπαρχει τροπος να δω τα kills με καθε οπλο?

    Spoiler!

  8. #8
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    λιγα πραγματα για το game μιας και τελειωσα με το πρωτο Playthought και επειδη τα λιγα posts δειχνουν πως πολυς κοσμος δεν το εχει τιμησει ιδιαιτερα.
    το παιχνιδακι λοιπον ειναι πολυ καλο με ευκολο χειρισμο, αν κ η χρηση του Ο εναντι του Χ σε καποια σημεια με μπερδευε στην αρχη. τα γραφικα του δεν με ενθουσιασαν ιδιαιτερα αλλα εχει πολυ καλο σεναριο. πολεμικο Game αλλα με διαφορετικο χαρακτηρα απο αυτα που εχουμε συνηθισει μεχρι σημερα (battlefield Και cod), αφου προκειται στην ουσια για 3rd person. μαλιστα η θεση του παιχτη μας, θυμιζει εντονα κατι απο dead space.
    το παιχνιδι εχει 4 επιπεδα δυσκολιας. στο suicide που το αρχισα (ειναι το 3 επιπεδο και για να ξεκλειδωσει το 4ο, πρεπει να παιξει κανεις σε αυτο το επιπεδο), δεν το λες ιδιαιτερα δυσκολο, εκτος απο 2-3 Chapters που θελουν προσοχη.
    μεγαλο δεν ειναι, 15 Chapters στο συνολο, με το τελευταιο να ειναι διακοσμιτικο.

    Spoiler!

  9. #9
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ με έπεισες !
    άντε τελειωσέ το να μου το πουλήσεις ! χαχα

  10. #10
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    χαχαχα κανε υπομονη γιατι εχω διαβασει πως στο 4ο επιπεδο (fubar) ειναι δυσκολο. και το αρχισα σημερα. εχει να πεσει καντηλι παλι.....
    αααα δεν εχει κ Online τροπαια.

    Spoiler!

  11. #11
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    χαχαχα κανε υπομονη γιατι εχω διαβασει πως στο 4ο επιπεδο (fubar) ειναι δυσκολο. και το αρχισα σημερα. εχει να πεσει καντηλι παλι.....
    αααα δεν εχει κ Online τροπαια.
    υπομονή μπόλικη ! , αφού με τόσα που έχω αφήσει στη μέση και άλλα τόσα στη ζελατίνα τους θα έχει βγει το ps5 μέχρι να τα τελειώσω...
    άσε που αρχίζει να μειώνεται και ο χρόνος μου ..

    το ότι δεν έχει online trophies το θεωρώ καλό πάντως

    η έκδοση με το FUBAR Pack ξέρεις τι παραπάνω έχει από την απλή?

  12. #12
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Έχει πράγματα για το online. Double xp κ όπλο, αν θυμάμαι καλά.

    Spoiler!

  13. #13

    Default

    Πράγματι πολύ καλή επιλογή, για να παίξει κανείς ένα shooter πολεμικού χαρακτήρα, με διαφορετικό ύφος από τα συνηθισμένα (το έπαιξα πρόσφατα στο pc, αλλά δεν έχει σημασία).
    Στα διάφορα reviews (έριξα μία ματιά από περιέργεια, για να δω πώς αντιμετωπίστηκε ο τίτλος) άλλοι το εκθειάζουν και άλλοι βρίσκουν μειονεκτήματα (πχ στο σενάριο), τα περισσότερα από τα οποία είναι πταίσματα μπροστά στο πολύ καλό σύνολο.
    Αξίζει να το δει κανείς.....

  14. #14

    Default

    Χαίρομαι μ'αυτά που διαβάζω γιατί όσοι έχουν US plus (εγώ δηλαδή ) θα το έχουν δωρεάν σήμερα.


  15. #15
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ακόμη να σου λήξει το μαμημένο?

  16. #16

    Default

    Σου είπα μέχρι τον 6/13 θα τρως τη σκόνη μου.

    Πάντως αρκετά που έχει δώσει το US τα δίνει και το EU και τούμπαλιν.


  17. #17
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Από τα καλύτερα σενάρια που έχουν κυκλοφορήσει σε παιχνίδια εβερ, καλά σε war/action 3d ίσως να είναι και το καλύτερο. Κινηματογραφικό, λυρικό, γεμάτο συμβολισμούς βία και αίμα το The line είναι μια σύγχρονη Αποκάλυψη τώρα. Πολύ σκληρό και ωμό, ας το αποφύγετε αν έχετε ψυχολογικά Ασφαλώς βέβαια το gameplay του είναι λίγο μιε... αλλιώς θα μιλούσαμε για τοπ οφ δε τοπ.

  18. #18

    Default

    Ζόρικο το παιχνίδι.....είναι από τα shooter που τιμωρούν τα γιούρια και επιβραβεύουν την ομαδικότητα.
    Last edited by nikon; 09-03-2013 at 07:10.


  19. #19
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ας ποστάρω και γω να πω ότι το παιχνίδι αξίζει και με το παραπάνω (πόσο μάλλον όταν μας το έχουν δώσει στο PS Plus). Ίσως λόγω πολύ μικρού μεγέθους δεν θα άξιζε full price αγορά, αλλά και πάλι, το παιχνίδι ξεχωρίζει από τον σωρό των στρατιωτικών shooters με χαρακτηριστική ευκολία. Δεν προσφέρει βέβαια κάτι το ανατρεπτικό στα gameplay mechanics του (αντιθέτως υπάρχουν και προβλήματα, πχ με τον χειρισμό κάποιες στιγμές) αλλά από την άλλη προσφέρει μία εντελώς διαφορετική εμπειρία σε σεναριακό και σκηνοθετικό επίπεδο. Προτείνεται ανεπιφύλακτα, το παιχνίδι είναι μικρό όπως είπα, στην Suicide δυσκολία σίγουρα θα κρατήσει λίγο παραπάνω γιατί θέλει υπομονή, σε χαμηλότερες δυσκολίες θα βγαίνει και σε μία μέρα. Η Fubar δυσκολία είναι αρκετά challenging, για όποιον θέλει να φτύσει αίμα, αλλά στο τέλος θα χαρεί μία περήφανη πλατίνα.

    Και μερικά links να υπάρχουν στο thread

    http://www.polygon.com/2012/11/14/3590430/dont-be-a-hero-the-full-story-behind-spec-ops-the-line

    http://uk.ign.com/articles/2012/07/20/the-story-secrets-of-spec-ops-the-line



  20. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Nek_Food (07-10-2013)

  21. #20
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το έπαιξα και εγώ λόγω του Plus και πρέπει να πω ότι γενικά μου άρεσε. Η ιστορία αν και έχει υπερβολές τελικά είναι έξυπνη και σε ανταμείβει, ενώ έχει και το σύστημα πολλαπλών επιλογών σε κάποια σημεία που πλην του τελευταίου κεφαλαίου δεν επηρεάζει την εξέλιξη της ιστορίας ενώ έχει στο τέλος δύο τερματισμούς. Από γραφικά έχει παλιώσει αλλά παίζεται εάν κάνει κάποιος τις απαραίτητες πια υποχωρήσεις. Επίσης, στο πιο δύσκολο επίπεδο γενικά κυλάει χωρίς πολλά θέματα πλην δυο - τριών σημείων ίσως, αλλά το Fubar που ξεκλειδώνει μετά δεν την πάλεψα προσωπικά από ένα κεφάλαιο και μετά τα παράτησα για να έχω την ηρεμία μου και σκασίλα μου η πλατίνα. Όλα τα άλλα τρόπαια μαζεύονται εύκολα, μόνο τα αντίστοιχα για την fubar δυσκολία και η πλατίνα μου έμειναν. Όσοι έχουν plus και μπορούν να το παίξουν ας του δώσουν μία ευκαιρία, μπορεί να εκπλαγούν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •