Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 25 of 25

Thread: Spec Ops: The Line

  1. #21
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Εμενα μου αρεσει και παρα πολυ πως φθειρεται το μοντελο του πρωταγωνιστη οσο προχωρας. Προφανως ειναι και συμβολικο.


  2. #22
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    χθες λοιπον αρχισα κ εγω το SPEC OPS κ σε μια ωριτσα ειδα αυτα που ηθελα...

    το παιχνιδι κατ εμε ανηκει στην κατηγορια hidden gems.πολυ ατμοσφαιρικο, επαιζα με το headset κ ενιωθα οντως την ενταση κ το ολο θεμα.η ομαδες μιλανε συνεχως "cover me, they r trying to flank us" κτλπ κατι το οποιο εκτος του οτι σε βαζει σε ενα παρα πολυ καλο κλιμα, σε βοηθαει κ στο να σε προειδοποιει.στο θεμα ηχου μονη παρατυπια ο ηχος των οπλων που δεν ειναι κ τοσο ρεαλιστικος κ μια ηχω που ακουγα απο τα headset οταν μιλαγε η ομαδα σε cutscene ακομα κ αν ημουν σε ανοιχτο χωρο...βεβαια αυτο καποιος μπορει να μην το δει απο τα ηχεια της tv.

    στο gameplay κομματι παει σε safe way, δλδ χωρις να βλεπεις κατι πρωτοτυπο.μου αρεσε αρκετα ο μηχανισμος που πετας την χειροβομβιδα/stun κτλπ οπως επισης κ το γεγονος πως το melee δεν σκοτωνει.πρεπει αφου χτυπησεις καποιον melee style ητε να πας απο πανω του κ με melee ξανα να τον απο τελειωσεις με ενα finishing move ητε να τον πυροβολησεις οσο προσπαθει να συνελθει.επισης ο μηχανισμος cover/shoot ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα.επισης ωραιος ο μηχανισμος του να δινεις εντολες στην ομαδα (θυμιζει λιγακι MASS EFFECT).

    στα γραφικα τωρα τα μοντελα ισως ειναι κατω του μετριου με την παρασταση να κλεβουν τα εφε της σκονης κ καποια σκηνικα οπου το Dubai φαινεται καλυμενο με αμμο κτλπ.με χαλαει πολυ οτι η χειροβομβιδα ειναι λες κ πετας "γουρουνα" το βραδυ της Αναστασης (δλδ κανει πολυ μικρο κροτο για χειροβομβιδα) κ φαινεται να εχει πιο πολυ blast radius απ'οτι δειχνει.το animation σε σχετικα καλα επιπεδα οπως επισης κ τα περιβαλλοντα γραφικα.ωραια επισης η προσθηκη του slow down time οταν κανεις HEADSHOT το οποιο σε πορωνει οταν το καταφερνεις.

    στο στορυ δεν εχω δει πολλα πραγματα ακομα, αλλα κ αυτα τα λιγα που ειδα με κρατανε σε αγωνια να δω που το παει...φαινεται κατι το πρωτοτυπο εδω...

    για να μην σας πρηζω οποιος το εχει απο plus να το παιξει οπωσδηποτε.αξιζει τον χρονο σας κ στην τελικη war games με τετοια ατμοσφαιρα δεν βγαινουν συχνα κ αξιζουν την προσοχη μας...αν παλι καποιος δεν εχει plus κ το βρει οικονομικα ή το βρει για ενοικιαση ας του αφιερωσει λιγο χρονο κ δεν θα χασει...
    Last edited by geogoku; 08-01-2014 at 12:46.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  3. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    tsakali GR (18-07-2014)

  4. #23
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    To τελείωσα και εγώ χθες (ας είναι καλά το Plus). Θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω, με καλύπτουν με τα σχόλια τους. Είναι μια πολύ καλή προσπάθεια κυρίως λόγω σεναρίου, το οποίο είναι πολύ δυνατό, με την ανατροπή του, εναλλακτικά τέλη του και τα εναλλακτικότερα τέλη του (αν επιλεγεί το ένα τέλος στο τελευταίο κεφάλαιο έχεις τρία πράγματα που μπορείς να κάνεις στον επίλογο). Αυτό που δεν σχολίασε κανείς είναι η μουσική, η οποία μου άρεσε αρκετά.
    Το gameplay του από την άλλη είναι κάπως χοντροκομμένο ειδικά στο μηχανισμό κάλυψης όταν πρέπει να αλλάζεις συνέχεια. Επίσης οι συμπολεμιστές πολλές φορές δεν ακολουθούν αλλά προπορεύονται και σε αναγκάζουν να κινηθείς με τον τρόπο τους. Το ξεκίνησα και στη FUBAR δυσκολία η οποία είναι γελοία δύσκολη. Δεν ξέρω αν θα βρω την υπομονή να το τελειώσω αλλά θα το προσπαθήσω. Αξίζει και με το παραπάνω πάντως να ασχοληθεί κάποιος με το παιχνίδι.

    Edit: FUBAR=Fucked up beyond all recognition
    Last edited by Kane; 18-07-2014 at 14:40.

  5. #24
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    To τελείωσα και εγώ χθες (ας είναι καλά το Plus). Θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω, με καλύπτουν με τα σχόλια τους. Είναι μια πολύ καλή προσπάθεια κυρίως λόγω σεναρίου, το οποίο είναι πολύ δυνατό, με την ανατροπή του, εναλλακτικά τέλη του και τα εναλλακτικότερα τέλη του (αν επιλεγεί το ένα τέλος στο τελευταίο κεφάλαιο έχεις τρία πράγματα που μπορείς να κάνεις στον επίλογο). Αυτό που δεν σχολίασε κανείς είναι η μουσική, η οποία μου άρεσε αρκετά.
    Το gameplay του από την άλλη είναι κάπως χοντροκομμένο ειδικά στο μηχανισμό κάλυψης όταν πρέπει να αλλάζεις συνέχεια. Επίσης οι συμπολεμιστές πολλές φορές δεν ακολουθούν αλλά προπορεύονται και σε αναγκάζουν να κινηθείς με τον τρόπο τους. Το ξεκίνησα και στη FUBAR δυσκολία η οποία είναι γελοία δύσκολη. Δεν ξέρω αν θα βρω την υπομονή να το τελειώσω αλλά θα το προσπαθήσω. Αξίζει και με το παραπάνω πάντως να ασχοληθεί κάποιος με το παιχνίδι.

    Edit: FUBAR=Fucked up beyond all recognition
    Εχει coop αυτο βρε?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  6. #25
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Όχι δυστυχώς

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •