Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011
Results 201 to 207 of 207

Thread: Dragon Age 2

  1. #201
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    με 1000 το origins! πριν απο δυο μερες το ξεκινησα για πολοστη φορα με ολα του τα dlc. ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει.

  2. #202
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ξεθαύω το θέμα γιατί θέλω να το ξεκινήσω...

    Λεωνίδα από ότι θυμάμαι εσύ το τελείωσες πολύ πρόσφατα σωστα;

    Εγώ ξεκίνησα με το Inquisition το οποίο λάτρεψα και με πώρωσε τόσο ώστε μετά αποφάσισα να ξαναπάω πίσω στο Origins (το είχα παρατήσει όταν το είχα πρωτοπάρει στο PC το 2009) το οποίο τελειωσα πρόσφατα και τώρα είμαι στο τέλος του Awakening (στο PC και πάλι).

    Εχτές έβαλα το Dragon Age 2 και έπαιξα πολύ λίγο στην αρχή. Ξεκινησα με Rogue και καπως ο συνδυασμός πολύ κοντινής κάμερας και πολύ γρήγορου ρυθμού στις μάχες δεν μου άρεσε, μου έκανε πολύ hack & slash (στο inquisition δεν ειχα θέμα). Εσύ με τι class έπαιξες; Έχουν την ίδια αίσθηση και οι άλλες κλασεις; Υπάρχει κάποιος τρόπος να το βελτιώσω;

    Επισης δεν βρήκα τρόπο να περάσω την κατάσταση του κόσμου από το PC.

    Spoiler!


    και μάλλον θα επιλέξω το preset όπου...

    Spoiler!


    Ελπίζω να μην χάσω κάτι σημαντικό κυριίως σχετκά με...

    Spoiler!

  3. #203
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ξεθαύω το θέμα γιατί θέλω να το ξεκινήσω...



    Λεωνίδα από ότι θυμάμαι εσύ το τελείωσες πολύ πρόσφατα σωστα;

    Εγώ ξεκίνησα με το Inquisition το οποίο λάτρεψα και με πώρωσε τόσο ώστε μετά αποφάσισα να ξαναπάω πίσω στο Origins (το είχα παρατήσει όταν το είχα πρωτοπάρει στο PC το 2009) το οποίο τελειωσα πρόσφατα και τώρα είμαι στο τέλος του Awakening (στο PC και πάλι).

    Εχτές έβαλα το Dragon Age 2 και έπαιξα πολύ λίγο στην αρχή. Ξεκινησα με Rogue και καπως ο συνδυασμός πολύ κοντινής κάμερας και πολύ γρήγορου ρυθμού στις μάχες δεν μου άρεσε, μου έκανε πολύ hack & slash (στο inquisition δεν ειχα θέμα). Εσύ με τι class έπαιξες; Έχουν την ίδια αίσθηση και οι άλλες κλασεις; Υπάρχει κάποιος τρόπος να το βελτιώσω;

    Επισης δεν βρήκα τρόπο να περάσω την κατάσταση του κόσμου από το PC.

    Spoiler!


    και μάλλον θα επιλέξω το preset όπου...

    Spoiler!


    Ελπίζω να μην χάσω κάτι σημαντικό κυριίως σχετκά με...

    Spoiler!
    Είναι λίγα αυτά που γίνονται import και επηρεάζουν το 2 ιδιαίτερα. Κυρίως codex entries αλλάζουν.
    Με την επιλογή που λες οτι θα κάνεις νομιζω θα είσαι οκ πάντως (σίγουρα για ένα πράγμα).

    Για αυτό που φοβάσαι μην ανησυχείς δεν παίζει κανέναν ρόλο στο 2.

    Πρόσεξε όταν θα πας να παίξεις eventually το inquisition να μπεις στο keep και να κάνεις εκεί τις σωστές επιλογές που θες (γίνετε αυτόματα το world state update) γιατί εκεί παίζουν αρκετά περισσότερο ρόλο οι επιλογές και του 1 και του 2.

  4. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    panos74gr (27-04-2016)

  5. #204
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Νμζ δεν εχω να προσθεσω κατι ιδιαιτερο.

    Με μαγο επαιξα σε ολα, στο δευτερο αν διαλεγα κάτι σε 2ο playthrough θα επαιρνα rogue.

    Γενικα για τις επιλογες που κανεις μην σκας ιδιαιτερα γιατι οπως σου ειπε και ο enstikto, στο inquisition χρησιμοποιεις το keep.


    Ακομα και εγω δλδ που τα επαιξα ολα χρησιμοποιησα το keep για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα bugαρει τπτ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (27-04-2016)

  7. #205
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ευχαριστω πολύ και τους δυο!

    Στο inquisition το εχω κάνει το playthrough (120+ ώρες) οπότε δεν με νοιάζει τόσο γιατί δεν νομίζω να κανω και δεύτερο.

    Θα φτιάξω ομως το keep για να το εχω έτοιμο για το DA4.

  8. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Leon_DiZ (27-04-2016)

  9. #206
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ευχαριστω πολύ και τους δυο!

    Στο inquisition το εχω κάνει το playthrough (120+ ώρες) οπότε δεν με νοιάζει τόσο γιατί δεν νομίζω να κανω και δεύτερο.

    Θα φτιάξω ομως το keep για να το εχω έτοιμο για το DA4.
    Εγω παλι πηρα πλατινες και στα 3 και οταν με το καλο παρω και το ps4 θα πλατιναρω αλλγ μια φορα το inquisition (+dlc). Δεν με χαλαει καθολου η ιδεα να πω την αληθεια
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #207
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Dragon Age 2

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Εγω παλι πηρα πλατινες και στα 3 και οταν με το καλο παρω και το ps4 θα πλατιναρω αλλγ μια φορα το inquisition (+dlc). Δεν με χαλαει καθολου η ιδεα να πω την αληθεια
    Πλατίνα στο inquisition πρέπει να ειναι τρελό! Ειδικά μιας και πρέπει να μαζέψεις όλα τα shards!



    Πάντως αν το έπαιξες στο PS3, το ps4 version θα σου φαίνεται άλλο παιχνίδι! Άσε που θα παίξεις και το trespasser!
    Last edited by panos74gr; 27-04-2016 at 20:03.

Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •