Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 207

Thread: Dragon Age 2

  1. #21
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Eμένα προσωπικά δε με ενοχλεί, πάντα θεωρούσα ότι με fixed ήρωα η ιστορία γίνεται αυτομάτως καλύτερη - βέβαια αυτό δεν ισχύει πάντα, αλλά συνήθως...


  2. #22

    Default

    και εμενα δεν με ενοχλει αυτο για τους λογους που εγραψε ο person. Το βλεπω και ως κατι διαφορετικο απο το πρωτο DA. Σιγουρα θα χασει κατι, οπως μια απο τις πολλες ιστοριες που μπορουσες να αρχισεις στο πρωτο αλλα κατι θα εχουν βρει για να το αντικαταστησουν
    Εκτος βεβαια αν αρχιζει και μοιαζει με το mass effect, κατι που σιγουρα δεν το θελω. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Το λεω αυτο γιατι η ανακοινωση του ονοματος μου θυμισε το Shepard

  3. #23
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Εκτος βεβαια αν αρχιζει και μοιαζει με το mass effect, κατι που σιγουρα δεν το θελω. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Το λεω αυτο γιατι η ανακοινωση του ονοματος μου θυμισε το Shepard
    Αυτο ακριβως φοβαμαι.Δυστηχως ενας voiced character οσο καλο και να ειναι αν ειναι στο στυλ του male shepard,ο οποιος ηταν ανικανος να δειξει emotion στο διαλογο του και αδυνατο να καταλαβεις τι θελει να δηλωσει με τον τονο της φωνης του, μπορει να εχει πολλα προβληματα στις διαφορες σκηνες που αλλιως την περιμενεις να εξελιχθει και αλλιως να σου βγαινει(ειδικα οι romace σκηνες ηταν γελειες XD)ενω ο βουβος χαρακτηρας αντιπροσωπευε τον χαρακτηρα που εχεις εσυ στο μυαλο σου και ο τροπος ομιλιας του ηταν καθαρα θεμα της δικης σου φαντασιας.Χωρια του οτι η φνω μπορει να μην ταιριαζει στην εμφανιση του χαρακτηρα XD
    Ελπιζω στην επιλογη ενος καλου voice actor τουλαχιστον.
    Οσον αφορα τα origins,αν και σαν human θα επαιζα ουτως η αλλως δεν μπορω αν πω οτι μου αρεσει που βγαινει σαν επιλογη(και σιγουρα δεν θα αρεσει σε οσους προτιμουν τις αλλες φυλες).Θα μου αρεσε στα νεα playtrhoughs(3 εχω κανει στο DAO) να διαλεγω τις διαφορετικες φυλες και να βλεπω πως μου συμπεριφερεται ο καθενας αναλογα με την φυλη μου +τις διασκεδαστικες πρωτες ωρες των διαφορετικων origins.

    I hope they dont pull a ME2 παντως ,και ο νοων νοειτο
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  4. #24

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    I hope they dont pull a ME2 παντως ,και ο νοων νοειτο
    Ενα απο τα πραγματα που ευχαριστηθικα οσο τιποτε αλλο στο DA ηταν οι πραγματικα διαφορετικες επιλογες που ειχα να κανω και οχι επιλογες του πωπου
    Το ειπα λιγο χαριτωμενα

  5. #25
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Αρα δεν υπαρχουν πλεον multiple races και origins.Θα παιζουμε εναν συγκεκριμενο human male/female ο οποιος θα ειναι voiced αυτην την φορα :/.
    Όπως με το Mass Effect δηλαδή.

  6. #26
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Όπως με το Mass Effect δηλαδή.
    I'm commander Hawk and this is my favourite shop in Ferelden XD.

    Ναι,ετσι μαλλον θα ειναι.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  7. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Eμένα προσωπικά δε με ενοχλεί, πάντα θεωρούσα ότι με fixed ήρωα η ιστορία γίνεται αυτομάτως καλύτερη - βέβαια αυτό δεν ισχύει πάντα, αλλά συνήθως...
    Το ποσο απολυτα συμφωνω με αυτην την προταση λεξη προς λεξη δεν περιγραφεται!

  8. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι ναι ξερω οτι μαλλον εχασα ενα εξαιρετικο παιχνιδι με καλο στορυ, αλλα συγνωμη τα γραφικα, και ο κοσμος του παιχνιδιου μου θυμισαν τοσο εντονα WoW που μου ηρθε αναγουλα και το εβγαλα....
    Δεν εχεις αδικο σε αυτο, μαλιστα μπορω να σου πω οτι ηταν ο βασικος λογος που επαιξα το παιχνιδι
    Εχω ασχοληθει λιγο με το WOW και μου αρεσε αρκετα αλλα δεν μπορεσα για διαφορους λογους να παιξω περισσοτερο , ετσι βρηκα τον αντικαταστατη στο DA.
    Αλλοι αντικαταστουν το sex με την σοκολατα , εγω το WOW με DA

  9. #29
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eυτυχως να λες που εγινε αυτο!Στην περιπτωση σου ηταν οτι καλυτερο και δεν κανω πλακα.Αν δεν ειχα παιξει WoW θα ειχα κολλησει ασχημα με το DA, και αν με ρωτησεις τωρα θα προτιμουσα να ειχα ασχοληθει με ενα παιχνιδι οπως το DA αντι του WoW που δεν εχει καν ιστορια ελεω ΜΜΟ φασης...

  10. #30
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Καποια quotes απο το GI magazine σχετικα με το DA2:

    The Elite Elite wrote...

    Alright, just finished reading the DA2 article in my GI mag. WARNING! I am going to be posting some of the things that really stand out. (To me anyway) So if you don't want to know, skip my post.

    1) We will be able to import our DA:O games into DA2.

    2) We will see Flemeth at some point.

    3) Pissing off party members won't always be a bad thing. "They won't necessarily leave. They may still join you, but they're going to try to show you up, and that may influence battle in a different way."

    4) We're getting the ME2 conversation wheel, but this time instead of having some dialogue be a particular color the center of the wheel will show a symbol to show what kind of reply it is. (The article uses the examples of them being something like aggressive or sarcastic)

    5) The way the story unfolds will be very different compared to the past Bioware games. "Dragon Age II has a framed narrative structure, which means that the exploits of Hawke occured in the past, but are being retold in the present." "Narrators with unique insights into the events in question tell the tale of his past adventures."

    6) We may get to see some of the DA:O events at the start from a different perspective. "Dragon Age II begins as the events of Origins are still taking place, so you may see some familiar events from a different angle."

    7) Because of the game spanning a decade, we get to see the consequences of our actions sooner, rather than in a little text at the end of the game.

    8) The PC version's combat system remains mostly the same. "The PC version implements the same strategic approach afforded by a mouse-and-keyboard control scheme." "Rather than try to mimic the PC experience on consoles, Dragon Age II has a battle system more tailored to the strengths of the PS3 and 360."

    Χαρουμενος για καποια απο αυτα.Το γεγονος οτι δεν θα αλλαξουν το battle system στην pc version ,αν και αυτο το mostly the same αφηνει ερωτηματικο, και οτι θα κανουν το battle system των console version ετσι ωστε να παιζει καλυτερα σ'αυτες ειναι θετικο(αν και αυτο μπορει πολλα να σημαινει,στην χειροτερη πολυ action-ποιηση που ισως να ευχαριστησει πολλους αλλα να δυσαρεστησει αλλους που απλα να θελαν βελτιωση στο υπαρχον).
    Δεν μ'αρεσει αυτο που λενε για τα party members.Μου αρεσε στο 1ο που ο καθενας μπορουσε να σε προδωσει ή να σε παρατησει αναλογα με τις αποφασεις σου και θα ηθελα πολυ περισσοτερα τετοια απο 1 σκηνη απλα για τον καθενα που μπορει να συμβει.Το να μενουν στο party και απλα να σε κοροιδευουν ανεξαρτητως αποφασης που παει κοντρα στην φιλοσοφια τους ειναι απλα χαζο.
    Ουτε ειμαι και πολυ thrilled για το Conv.wheel του mass effect.Ειναι απο τα χειροτερα conversation systems imo με πολλες φορες ο χαρακτηρας να κανει τελειως διαφορετικα πραγματα απο αυτο που περιμενες οτι θα κανει,σαφεστατος διαχωρισμος αναμεσα σε ποιες αποφασεις ειναι καλες-κακες-neutral μεσω χρωματων κτλ.Αν τουλαχιστον κανουν εμφανες το τι θελει ο χαρακτηρας με καθε αποφαση τοτε θα ειναι οκ.

    Αν κρινω το γεγονος οτι γυρνα η flemeth....αρα να υποθεσω οτι ειναι αυτη που εικονιζεται στις εικονες? Απλα με
    Spoiler!


    Θα ποσταρω και αλλα νεα αν βρω.
    Last edited by nikolaszax; 10-07-2010 at 11:22.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  11. #31

    Default

    Θα κανουν περισσοτερο action τις μαχες ?? Δεν μπορω να πω πως μου αρεσει η ιδεα. Θα προτιμουσα να το κανουν λιγο πιο ευχρηστο απο το προηγουμενο.

    Aρχισαμε τις μεταφορες απο το mass effect. Μεταφορες, μετακομισεις ο Μπαμπης.
    Ελπιζω αυτη την φορα αυτο που διαλεγω αυτο να κανει και δεν θα ηθελα με τιποτα να δω αυτους τους χαζους διαλογους για την επιλογη μεταξυ του καλου και του κακου. Αν θελω κωμικο στοιχειο στο παιχνιδι μου εχω το disgaea, που το κανει 10.000 φορες καλυτερα.

    Απο την μια μου αρεσει που η ιστορια του παιχνιδιου θα εχει αμεση σχεση με το πρωτο μερος.
    Παλι τριλογια ??

  12. #32
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default





    Facepalm?Αυτο ειναι το και καλα καλυτερο?Αυτο χειροτερο απο το πρωτο ειναι οπτικα σε τεραστιο βαθμο.
    Ας ελπισω οτι ειναι alpha stage shots γιατι ολο το hype μου εχει παει περιπατο με ολα αυτα τα νεα....:/
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  13. #33

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Facepalm?Αυτο ειναι το και καλα καλυτερο?Αυτο χειροτερο απο το πρωτο ειναι οπτικα σε τεραστιο βαθμο.
    Ας ελπισω οτι ειναι alpha stage shots γιατι ολο το hype μου εχει παει περιπατο με ολα αυτα τα νεα....:/
    Αν τα screenshot ειναι απο το PS3, τοτε ειναι οντως καλυτερο

  14. #34
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Αν τα screenshot ειναι απο το PS3, τοτε ειναι οντως καλυτερο
    Σοβαρα?Μα ειναι δυνατον να ειναι τοσο κακο στις κονσολες οπτικα :/.
    Ειδικα αν σκεφτεις οτι του ps3 ειχε καλυτερα γραφικα απο του 360(δηλαδη εκει αναρωτιεμαι πως ηταν....) τοτε απορω.

    Anyways 2 ακομα εικονες:


    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  15. #35
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Ας ελπισω οτι ειναι alpha stage shots γιατι ολο το hype μου εχει παει περιπατο με ολα αυτα τα νεα....:/
    Μα αλήθεια είχες καταφέρει να γίνεις hyped για ένα μεγαλεπίβολο rpg που κυκλοφορεί 1,5 χρόνο μετά τον προκάτοχο του;

    Εγώ πάντως δεν έχω πολλές, για να μην πω καθόλου, ελπίδες - κρίμα για τη BioWare δηλαδή, που την είχαμε και για την απολυτη rpg εταιριάρα. Ακόμα και η Bethesda λιγότερη όρεξη για χρήμα (δείχνει να) έχει

  16. #36
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Σοβαρα?Μα ειναι δυνατον να ειναι τοσο κακο στις κονσολες οπτικα :/.
    Ειδικα αν σκεφτεις οτι του ps3 ειχε καλυτερα γραφικα απο του 360(δηλαδη εκει αναρωτιεμαι πως ηταν....) τοτε απορω.
    Bασικα το port στις κονσολες δεν το εκανε καν η Bioware αλλα η
    Edge Of Reality (για λογαρισμο της Bioware).
    Μιας που πιασατε το τεχνικο θεμα του Dragon Age, προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι εχουν γινει ανακαταταξεις στις ομαδες και το προσωπικο της Bioware με την "καλη" της ομαδα να αναπτυσσει σιγουρα τα Mass Effect, ισως και κατι αλλο και το Dragon Age να εχει δωθει σε αλλους. Δεν ειναι δυνατον 2 παιχνιδια της ιδιας εταιριας με high profile status να εχουν τοσο χαοτικες διαφορες στον τεχνικο τομεα (αλλα και σε αλλους τομεις).
    500 εργαζομενους εχει πλεον η Bioware επομενως δεν ειναι και παραλογο να το σκεφτει κανεις. Για το DA 2 εν γενει δεν ειμαι καθολου hyped μιας και το εχω ξαναπει οτι περασα καλα με το πρωτο αλλα δεν ενθουσιαστηκα κιολας. Ουτε ο χρονος που μεσολαβει μου αρεσει, ουτε αυτα που διαβαζω, ουτε αυτα που βλεπω. Να δουμε.
    Last edited by hakoo; 14-07-2010 at 19:23.


  17. #37

    Default

    Δεν ξερω τι θα διορθωσουν στα γραφικα μεχρι την κυκλοφορια του, αυτο που βλεπω ομως ειναι ενα κακασχημο παιχνιδι. Ειναι νωρις ακομα δεν λεω αλλα δεν εχω ξαναδει τοσες μαζεμενες γωνιες , πανοπλιες, σε βιντεοπαιχνιδι...

  18. #38
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Some characters:
    Bethany: mage sister of Hawke
    Cassandra: inquisitor with interest in Hawke
    Varric: dwarven friend of Hawke and narrator

    Varric:

    Cassandra

    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  19. #39
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default











    Πανω κατω εχουν ειπωθει ηδη οποτε δεν υπαρχει λογος να ξαναλεω τις επιμερους αποψεις μου,για conv wheel ,το οτι δεν μπορει να φυγουν ανα πασα στιγμη οι party members κτλ.
    Ενα που μου αρεσε μονο ειναι που παραδεχτηκαν οτι τα παιχνιδια τους εχουν καταντησει σε prologue-3 και περιοχες main quest και epilogue και οτι θελουν αν το διορθωσουν.Τωρα αν θα το πετυχουν......
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  20. #40

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Ενα που μου αρεσε μονο ειναι που παραδεχτηκαν οτι τα παιχνιδια τους εχουν καταντησει σε prologue-3 και περιοχες main quest και epilogue και οτι θελουν αν το διορθωσουν.Τωρα αν θα το πετυχουν......
    Δεν καταλαβαινω τι θες να πεις εδω.

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •