Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 83

Thread: Rayman Origins

  1. #41
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    ^ Να φανταστω οτι θα βαλουν dual layer ετσι; Η δε φτανει;
    Έριξα μια ματιά σε γνωστό private tracker και είναι περίπου 4GB η έκδοση για PS3.

    Λογικό το βρίσκω, δεν έχει και τα 3D cinematics του UC3 για να γεμίζει dual-layer Blu-Ray...


  2. #42
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Rayman Origins Collector's Edition Unboxing



    ΤΡΟΜΕΡΗ!

    Υ.Γ. Εχει παρει κανεις το παιχνιδι; Εχτες, αν δεν κανω λαθος, εβγενε. Θελουμε εντυπωσεις.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  3. #43
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Ειναι πολυ καλο παιχνιδι, δεν το περιμενα, ακρως διασκεδαστικο και πολυ χαρουμενο. Εχει παρα πολλες πιστες οπου πρεπει να μαζευεις/σωσεις κατι κουνουπια τα οποια ειναι συνηθως πολλα και ειναι αρκετα δυσκολο να μπορεσεις να τα μαζευεις παντα ολα.

    Εχει παρα πολυ φανταχτερα χρωματα και ειναι HD, παρολο που ειναι 2D. Το gameplay ειναι αρκετα ευκολο, κραταει τα κλασικα στοιχεια χειρισμου του Rayman, οπως το να πεταει με τα αυτια σαν ελικοπτερο και αλλα οπως να κολυμπαει και ειναι και αρκετα challenging σε ορισμενες πιστες οπου πρεπει να τρεχεις ή οταν θες να μαζεψεις ολα τα κουνουπια.

    Θα μπορουσε να πει κανεις οτι μοιαζει με το LBP και οτι οι πιστες του θα μπορουσαν να εχουν σχεδιαστει εκει. Δεν ειναι τοσο απλο ομως, ειναι πολυ πλουσιο σε πιστες και φαινεται αρκετα μεγαλο. Ειναι ενα ευκολο παιχνιδι γενικα. Ο χαρακτηρας δεν εχει ενεργεια και με την δευτερη επαφη με εχθρο, χανεις και ξαναρχιζεις απο το κοντινοτερο checkpoint. Στην πορεια βρισκεις και καποιες καρδουλες να αναπληρωνεις, αναμεσα στα checkpoints. Δεν εχω βρει καποιο οπλο μεχρι στιγμης, οι εχθροι εξουδετερονονται με κλωτσιες και μπουνιες και οταν πεφτεις πανω τους απο ψηλα, αυτοι φουσκωνουν σαν μπαλονια και πρεπει να τους ξαναχτυπησεις δευτερη φορα ωστε να σκασουν.

    Οι χαρακτηρες ολοι ειναι πολυ αστειοι και η μουσικη του ωραια. Ενα διαφορετικο παιχνιδι για ολες τις ηλικιες που σιγουρα θα διασκεδασει ακομα και τους πιο απαιτητικους, παρολο που φαινεται αρκετα παιδικο σαν παιχνιδι.

    Κυκλοφορει στο store για download στα 60 ευρω αλλα ηδη μπορει να το βρει καποιος και σε δισκακι πολυ φθηνοτερα.

  4. #44
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    Ειναι πολυ καλο παιχνιδι, δεν το περιμενα, ακρως διασκεδαστικο και πολυ χαρουμενο. Εχει παρα πολλες πιστες οπου πρεπει να μαζευεις/σωσεις κατι κουνουπια τα οποια ειναι συνηθως πολλα και ειναι αρκετα δυσκολο να μπορεσεις να τα μαζευεις παντα ολα.

    Εχει παρα πολυ φανταχτερα χρωματα και ειναι HD, παρολο που ειναι 2D. Το gameplay ειναι αρκετα ευκολο, κραταει τα κλασικα στοιχεια χειρισμου του Rayman, οπως το να πεταει με τα αυτια σαν ελικοπτερο και αλλα οπως να κολυμπαει και ειναι και αρκετα challenging σε ορισμενες πιστες οπου πρεπει να τρεχεις ή οταν θες να μαζεψεις ολα τα κουνουπια.

    Θα μπορουσε να πει κανεις οτι μοιαζει με το LBP και οτι οι πιστες του θα μπορουσαν να εχουν σχεδιαστει εκει. Δεν ειναι τοσο απλο ομως, ειναι πολυ πλουσιο σε πιστες και φαινεται αρκετα μεγαλο. Ειναι ενα ευκολο παιχνιδι γενικα. Ο χαρακτηρας δεν εχει ενεργεια και με την δευτερη επαφη με εχθρο, χανεις και ξαναρχιζεις απο το κοντινοτερο checkpoint. Στην πορεια βρισκεις και καποιες καρδουλες να αναπληρωνεις, αναμεσα στα checkpoints. Δεν εχω βρει καποιο οπλο μεχρι στιγμης, οι εχθροι εξουδετερονονται με κλωτσιες και μπουνιες και οταν πεφτεις πανω τους απο ψηλα, αυτοι φουσκωνουν σαν μπαλονια και πρεπει να τους ξαναχτυπησεις δευτερη φορα ωστε να σκασουν.

    Οι χαρακτηρες ολοι ειναι πολυ αστειοι και η μουσικη του ωραια. Ενα διαφορετικο παιχνιδι για ολες τις ηλικιες που σιγουρα θα διασκεδασει ακομα και τους πιο απαιτητικους, παρολο που φαινεται αρκετα παιδικο σαν παιχνιδι.

    Κυκλοφορει στο store για download στα 60 ευρω αλλα ηδη μπορει να το βρει καποιος και σε δισκακι πολυ φθηνοτερα.
    tnx για τις πρώτες εντυπώσεις !

    το σκεφτόμουνα ήδη αλλά τώρα το παρήγγειλα !
    (βέβαια 60€ δεν θα έδινα με τίποτα , με 22λίρες από amazon τπ πήρα)

  5. #45
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    22 λιρες καλη τιμη ειναι, ουτε τα μισα απο τα 60 ευρω που πωλειτε στο PS store. Τοσο κοστιζει ομως ενα καινουργιο παιχνιδι για PS3. Το εχω ενοικιασει προς το παρον. Υπαρχουν και τοσα αλλα games που τι να πρωτοπαρεις και τι να πρωτοπαιξεις... Πολυ ομορφο και ευχαριστο παιχνιδι παντως, το 60αρι ομως λιγο δυσαρεστο. Μονο αν το βρει κανεις πιο φθηνα αξιζει για αγορα.

  6. #46
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    Γιατι ειμαι τοσο τρελα hyped μ αυτο το παιχνιδι; Πρεπει να το βρω καπως... Δε γινεται να τρωμε καθε μερα σκατο-παξιμαδι οποτε δεν παιζει να κανω οικονομια ΚΑΙ για αυτο.

    Relax, I'll get it...

  7. #47
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    καλα ενταξει το ξεφτυλισανε που το εχουν βαλει 60 ευρω εεεε..συγνωμη 59,99 στο store!ειπαμε...και υποτιθεται οτι γλιτωνουν λεφτα απτην στιγμη που δεν ειναι retail και θα επρεπε να το κανουν πιο δελεαστικο να ψωνισεις απο κει...τεσπα...
    Εγω εχω να πω οτι δεν εχω παιξει ποτε rayman αλλα οντως με ολα αυτα που διαβαζω πρεπει να ειναι καλο και οταν θα πεσει σε μια φυσιολογικη τιμη δηλ. 59,99-40=19,99e θα το τιμησω και θα το χαρω....
    Spoiler!

  8. #48
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    μηπως καποιος να αφαιρεσει και το [PSN Title] απο τον αρχικο τιτλο?

    Spoiler!

  9. #49
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Η τιμή του παιχνιδιού στο store είναι σκέτη κλεψιά...
    Πάρτε το retail από το Amazon στις 22 λίρες
    http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/...N%3DB005D3YX0M
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  10. #50
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    παιζει κ 2πλο αυτο? οπως στη σειρα lbp?

    EDIT κ απανταω μονος μου, ναι. μεχρι 4 παιχτες co-op. εγινε κ η παραγγελεια. ελπιζω να το stockαρουν γρηγορα.
    Last edited by ilias78; 13-12-2011 at 00:44.

    Spoiler!

  11. #51
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    παιζει κ 2πλο αυτο? οπως στη σειρα lbp?

    EDIT κ απανταω μονος μου, ναι. μεχρι 4 παιχτες co-op. εγινε κ η παραγγελεια. ελπιζω να το stockαρουν γρηγορα.

    Offline oμως. Δεν εχει online.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #52
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    αποστολη δεν με πειραζει καθολου. πιο πολυ το θελω για να παιζω με τη γυναικα κανα 2πλακι.

    Spoiler!

  13. #53
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο διαρκεια τι λεει παιδια? Λεω να το ψωνισω μαζι με το resistance 3.

  14. #54
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Είναι αρκετά μεγάλο Val. Δεν το έχω τερματίσει ακόμα αλλά πρέπει να έχει πάνω από 60 πίστες όπως το υπολογίζω...
    Και οι πίστες είναι και μεγαλούτσικες ειδικά αν προσπαθείς να μαζέψεις όλα τα "κίτρινα πλασματάκια" (δεν θυμάμε πως τα λένε) = τα ανάλογα coins απο sonic ας πούμε, αλλά και όλα τα secrets areas (2 σε κάθε main πίστα)

  15. #55
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    σε διαφορα reviews που εχω διαβασει, λενε κατι για 12-15 ωρες.

    Spoiler!

  16. #56

    Default

    κατεβασα το ντεμο εχθες και παρολο που μου αρεσε μου φανηκε πολυ δυσκολο σε ενα σημειο που το εκλεισα και το εσβησα αμεσως, εκει που σε κυνηγαν δυο τερατα μεσα στη θαλασσα, δεν μπορουσα να ξεφυγω με τιποτα και εννοειτε οτι πατουσα συνεχεια r2 για να τρεχει...σπαστικο.

  17. #57
    giosici's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθήνα - Αττική
    Posts
    36
    Name
    Giorgio

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    Nεο trailer!
    hahaha! καλό!

  18. #58
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    μετα απο πολλες ωρες ενασχολησης μου με τον τιτλο, εχω να πω πως πραγματικα προκειται για ενα πολυ καλο παιχνιδακι ,που οσο μπορει να σε διασκεδασει, αλλο τοσο μπορει να σου σπασει κ τα νευρα. υπαρχουν σημεια πραγματικα που ειναι πολυ δυσκολα για να τα καταφερεις, αν κ εφοσον καποιος θελει να το πλατιναρει. επειδη ειμαι μικρος ακομα και αρκετα μου εσπασαν τα νευρα καποιοι 300 σε ενα κτηριο, μαλλον θα το παρατησω.

    Spoiler!

  19. #59
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    μετα απο πολλες ωρες ενασχολησης μου με τον τιτλο, εχω να πω πως πραγματικα προκειται για ενα πολυ καλο παιχνιδακι ,που οσο μπορει να σε διασκεδασει, αλλο τοσο μπορει να σου σπασει κ τα νευρα. υπαρχουν σημεια πραγματικα που ειναι πολυ δυσκολα για να τα καταφερεις, αν κ εφοσον καποιος θελει να το πλατιναρει. επειδη ειμαι μικρος ακομα και αρκετα μου εσπασαν τα νευρα καποιοι 300 σε ενα κτηριο, μαλλον θα το παρατησω.
    Ακριβως οπως τα λες. Παιχνιδαρα και σπανιο, αλλα μερικες φορες σου κανει τα νευρα τιραντες. Γνησιο arcade platform της παλιας σχολης.

    Relax, I'll get it...

  20. #60

    Default

    Παιχνιδάρα!!!!!!!!!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •