Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 83

Thread: Rayman Origins

  1. #21
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Thanks φιλε δεν κανει τιποτα!


    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  2. #22
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Rayman Origins Collector's Edition


    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  3. #23
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Rayman Origins New trailer

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=5bZJGYCYTeU&feature=player_embedded"]RO_PGW_Dragon_Trailer_UK.mov - YouTube[/ame]

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  4. #24
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    απλά τα έχω κάνει πάνω μου - αίσθηση 5 ετών !!!!

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=y6ESjedsFl4

  5. #25
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    H Ubisoft ανακοινωσε οτι ενα demo του παιχνιδιου θα ειναι διαθεσιμο την ερχομενη Τεταρτη.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  6. #26
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ποτε κυκλοφορεί; Είδα το review στο ign. 9.5. Τέλειο φαίνεται!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #27
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    έπαιξα το demo.

    Ως γνωστό, τέτοια παιχνίδια είναι η προτίμησή μου. Ούτε σφαίρες, ούτε uncharted, ούτε multiplayer, ούτε gran turismo. Είναι παιχνίδι μιας ξεχασμένης τέχνης, απο την παλιά βιομηχανία των 2D "αθώων" platform (τα ίδια λέει στην περιγραφή και το ign).

    Γνώριζα πως το παιχνίδι θα είναι άψογο.

    Αλλά!

    Κατέβασα το demo προχτές.

    Έπαιξα εχτές το βράδυ.

    Μόνο που δεν δάκρυσα απο τη συγκίνηση.

    ΤΕΛΕΙΑ γραφικά, αισθάνθηκα λες και είμαι σε αίθουσα κινηματογράφου (πριν τις εποχές των CGI) και βλέπω μια ταινία κινουμένων σχεδίων του Ντίσνευ............πανδαισία χρωμάτων (κυριολεκτικά, βλέπεις εκατομμύρια μέχρι να τελειώσεις μια πίστα) + παιδική (πολύπλοκη) φαντασία στον σχεδιασμό, παιδικό χιούμορ με ξεκαρδιστικά animation και ηχητικά εφφε.....

    ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: όχι ανοιχτοί κόσμοι (έλεος, με τους ανοιχτούς κόσμους σε πλατφορμ), ΟΧΙ όπλα, όχι χωρίς ζωή/ενέργεια (δηλαδή έχει) όπως όλα τα παιχνίδια πια.........τι να πω....................ότι και να πω θα είναι λίγο.

    Σα να ζω ένα "εναλλακτικό" 1994, που ΔΕΝ έκλεισε η Commodore, άρα συνεχίστηκε η Amiga.....και στο νέο μοντέλο της, βγήκε το Rayman Origins.

    Ειλικρινά, δεν περίμενα να συνειδητοποιήσουν οι εταιρείες (έστω μια: η Ubisoft, δηλαδή η παλιά Infogrames για όσους δεν το γνωρίζουν), ότι πρέπει να επαναφέρουν τα 2D platform, γιατί έχουν να δώσουν ΠΑΡΑ πολλά στο λαό.

    Απλώς, πρέπει να ξέρεις να τα φτιάχνεις......και τέτοιοι γραφίστες 2D δύσκολα βρίσκονται πλέον..........αλλά όταν βρεθούν, μαζί κιόλας με το ίδιο ταλαντούχα άτομα, το αποτέλεσμα είναι Rayman Origins!




    ΥΓ: Το αστείο; Το ΜΕΓΑΛΟ αστείο; Ότι το 99% του φόρουμ το έχει γραμμένο το Rayman Origins εκεί που δεν πιάνει μελάνι....αν όμως ήταν ποδόσφαιρο, FPS, μπαμ μπουμ, ραλάκι ή κανά splatter με κωλο-ζόμπι......πολύς κόσμος θα ενδιαφερόταν...

  8. #28
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Δεν το κατεβασα ακομα,αλλα απο τα video που εχω δει (και απ τα λεγομενα του Λευτερη)σιγουρα θα το αγορασω.Ψοφαω και γω για καλα 2d platforms και θα συμφωνησω οτι στις μερες μας ειναι σπανια.Λογικο ειναι οι πιο πολλοι να τα χουν γραμμενα μιας και πολλοι ξεκινησαν το gaming με την playstation γενια.Οσο να ναι,τα καλα 2d platform που εμφανιστηκαν σε 8-16μπιτες κονσολες και coin up,δειχνουν και παιζονται αψογα ακομα και σημερα.

    Τελευταια platform που επαιξα προσφατα και παραμενουν πιστα στις παλιες καλες εποχες τους για μενα,ηταν το NSMB wii και φυσικα το φοβερο DKCR το οποιο παιζω για 3η φορα τωρα και ακομα μου φαινεται απιστευτο.

    Ενα remake (μονο βελτιωμενα γραφικα) του πρωτου Wonder Boy στα coin up να βλεπαμε και τιποτα αλλο!

  9. #29
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχω κάνει preorder την collectors εδώ κ 2 μήνες...

  10. #30
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Τελευταια platform που επαιξα προσφατα και παραμενουν πιστα στις παλιες καλες εποχες τους για μενα,ηταν το NSMB wii και φυσικα το φοβερο DKCR το οποιο παιζω για 3η φορα τωρα και ακομα μου φαινεται απιστευτο.
    Συμφωνώ απόλυτα. Η Nintendo τα ξέρει καλά αυτά! Το Rayman φαινόταν από την αρχή δυνατό. Καλό σημάδι που το επιβεβαιώνουν και τα reviews/εντυπώσεις!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  11. #31
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    έπαιξα το demo.

    ΥΓ: Το αστείο; Το ΜΕΓΑΛΟ αστείο; Ότι το 99% του φόρουμ το έχει γραμμένο το Rayman Origins εκεί που δεν πιάνει μελάνι....αν όμως ήταν ποδόσφαιρο, FPS, μπαμ μπουμ, ραλάκι ή κανά splatter με κωλο-ζόμπι......πολύς κόσμος θα ενδιαφερόταν...
    Εμενα παντα μου αρεσε το Rayman, απλα οταν το πρωτοειδα μου φανηκε λιγο, σε σχεση με το μεγαλο και 3D περιβαλλον που ηξερα στο PS2 και οτι απλα εκμεταλευτηκαν το δυνατο ονομα του και νομισα οτι δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο, ενα απλο psn παιχνιδι μου φανηκε. Μεχρι που ειδα ενα trailer και γελασα παρα πολυ με ολα αυτα τα κωμικα και καρτουνιστικα στοιχεια που εχει. Εχει αλλαξει λιγο το concept και ειναι πιο artistic ή μου φαινεται; Φαινεται πολυ ωραιο τελικα. Παντα μου αρεσαν τα 2D sidescroll platform και το σκεφτομαι μηπως το παρω. Φαινεται πολυ διασκεδαστικο.

    Ποσο θα εχει ξερουμε;

  12. #32
    Cool Member TAMTAKOS's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Patrasso
    Posts
    195
    PSN ID
    oGeros_Tou_Moria

    Default

    ξερει κανεις την τιμη του στο PSN?

    (Sorry για το διπλο ποστ, αλλα στο psn θα εχει ποιο καλη τιμη!)
    Last edited by TAMTAKOS; 11-11-2011 at 10:41.

  13. #33
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    10αρικο σιγουρα παντως...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #34
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Σιγουρη αγορα απο εμενα το Rayman Origins και μαλιστα day one!
    Απο τα πιο ομορφα platform που εχω δει ποτε και δειχνει και αρκετα challenging!

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=88Op3dy0Rmc"]Rayman: Origins - Grannies From Heck Gameplay [High Definition] - YouTube[/ame]

  15. #35
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    αχ αχ αχ! βρε! δεν διαβάζετε τα τεκταινόμενα;

    στην αρχή, είχαν ανακοινώσει απο την Ubisoft ότι είναι PSN τίτλος.

    Όμως αργότερα, αφού είδαν την έντονα θετική ανταπόκριση του κόσμου, αποφάσισαν να χώσουν χρήμα στην παραγωγή, να αυξηθεί κατακόρυφα το budget = η ποιότητα, μέγεθος παραγωγής.............και ο τίτλος να βγει σε Blu-ray.

    άρα, περιμένουμε στις 25 Νοεμβρίου το Blu-ray. PSN δεν θα βγει (αν έβγαινε θα ήταν πολλά Giga. Δυστυχώς, πολλοί δεν το ξέρουν αλλά τα 2D παιχνίδια απαιτούν περισσότερο αποθηκευτικό χώρο απ' ότι τα 3D!!!!!! εκτός και αν πέσει τρελή συμπίεση, κάτι που όμως ρίχνει την ποιότητα των 2D γραφικών.).
    Last edited by Lefteris_X; 12-11-2011 at 01:43.

  16. #36
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^ Να φανταστω οτι θα βαλουν dual layer ετσι; Η δε φτανει;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #37
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ^ αναλόγως τη ζήτηση, ενδέχεται να υπάρξει και special έκδοση για κατοικίδια ζώα / φίδια / τυφλούς με triple layer της TDK.

  18. #38
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Γιατι ημουν σιγουρος πως θα εβγαινε και για pc? D:
    DAMN YOU UBI and damn you borken ps3...και μετα το sonic ημουν σε τρελο mood για more platformer goodness ,ειδικα οταν εχουν τετοιο art .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  19. #39
    Cool Member TAMTAKOS's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Patrasso
    Posts
    195
    PSN ID
    oGeros_Tou_Moria

    Default

    μεχρι 14,99 για 2D παιχνιδι τα δινω! οχι και φουλ πραϊς για το rayman ελεος!!!
    το εψαξα κι εχει δικιο ο Lefteris X ,απαραδεκτοι στην ubi...

    (δεν φταινε τα πολλα giga... Lefteris X ,τα πολλα λεφτα φταινε...)
    Last edited by TAMTAKOS; 12-11-2011 at 17:59.

  20. #40
    Cool Member ReaperX's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    252
    PSN ID
    ReaperXGr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Έπαιξα κι εγώ το demo και μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα!!Με γύρισε χρόνια πίσω..

    Η αλήθεια είναι βέβαια ότι full price για τέτοιο τίτλο το θεωρώ λίγο κορο'ι'δία...

    Όταν πέσει η τιμή του σε λογικά επίπεδα θα το τιμήσω κι εγώ..

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •