Results 1 to 16 of 16

Thread: Ninja Gaiden Sigma 2

  1. #1
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default Ninja Gaiden Sigma 2




    H πιο έντονη και δύσκολη περιπέτεια δράση με Ninjas επιστρέφει!
    Από την Νέα Υόρκη έως το Τόκιο ακολουθήστε τον Ryu και τους φίλους τους σε μια σκοτεινή ιστορία αφοσίωσης και εκδίκησης όπου ο φίλος μπορεί να μετατραπεί σε εχθρό και ο εχθρός σε φίλο ενώ παράλληλα ορδές από διαφορετικούς αντιπάλους θα σας επιτίθενται με μανία έτσι ώστε να μην σας επιτρέψουν να φτάσετε στο σκοπό σας. Συλλέξτε όπλα και νέες κινήσεις για να μπορέσετε να ανταπεξέλθετε στις προκλήσεις.



    • Νέοι χαρακτήρες: Η Rachel από την σειρά Ninja Gaiden, η Αyane από την σειρά Dead or Alive και o Momiji από το Ninja Gaiden sword είναι οι καινούργιοι χαρακτήρες με του οποίους μπορείτε να παίξετε στο παιχνίδι.
    • Nέοι αντίπαλοι με δυναμικό ΑΙ: Δεκάδες νέοι αντίπάλοι και αφεντικά έτοιμοι να σας προκαλέσουν. Οι αντίπαλοι αναπροσδιορίζουν συνεχώς τις κινήσεις του ανάλογα με την εξέλιξη της μάχης. Το αποτέλεσμα είναι ότι καμία μάχη δεν θα είναι ίδια.
    • Ανανεωμένες κινήσεις: Πλήθος νέων κινήσεων για όλους τους χαρακτήρες.
    • Online συνεργατικό παιχνίδι 2 παικτών: 2 παίκτες μπορούν να παίξουν μαζί, πάνω από 30 διαφορετικές πίστες με 4 είδη δυσκολίας.
    • Ποικιλία γραφικών: 30 διαφορετικοί χαρακτήρες, 17 πίστες παιχνιδιού και πάνω από 70 cut scenes

  2. #2
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    αν και έχει βγει από 2/10/2009 στην Ευρώπη ,

    προφανώς το αντίστοιχο thread που είχαμε χάθηκε μετά το crash του server.

    Έχω κάποιες ερωτησούλες και ανοίγω καινούργιο , για να μην ξεμίζουμε off topic άλλα threads , εκτός και αν υπάρχει κάποια αντίρρηση από τους admins οπότε ας το σβήσουν.



    Λοιπόν , το πήρα σχετικά πρόσφατα μιας και δεν το είχα , κυρίως λόγω της χαμηλής του τιμής πλέον , και μπορώ να πώ πως δεν το μετάνοιωσα καθόλου !


    Είμαι σχεδόν στο τέλος στο 15ο chapter από τα 17 που έχει ,

    ερώτηση:
    1)το golden trophy "All missions successfully completed"
    για να το πάρεις πρέπει να τελειώσεις και τις online αποστολές ???

    2) στο team work υπάρχει κόσμος μέσα ??

    3)τα trophies που πρέπει να κάνεις κάποια kills με συγκεκριμένο όπλο , είναι γενικά όσες φορές και να το παίξεις το game σωστά ?
    δλδ όχι από όταν το ξεκινήσεις μέχρι να το τερματίσεις ?

    4) το έχει κανείς platinum ??? πρέπει να είναι ίσως και από τα πιο δύσκολα game σε αυτό !!!
    Last edited by antoniss; 06-07-2010 at 17:01.

  3. #3
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καταρχήν αν καταφέρεις να πάρεις πλάτινουμ σε αυτό το game εγώ θα προσκυνήσω...

    Πάμε τώρα στις ερωτήσεις σου:

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ερώτηση:
    1)το golden trophy "All missions successfully completed"
    για να το πάρεις πρέπει να τελειώσεις και τις online αποστολές ???
    Το τρόπαιο αυτό αφορά ΜΟΝΟ τις online αποστολές. Οι περισσότερες απο αυτές είναι αρκετά εύκολες αλλά οι 2 τελευταίες πρέπει να είσαι και στην πραγματικότητα νίντζα για να τις βγάλεις, και εκτός αυτού να βρείς και άλλον έναν πραγματικό νίντζα για να σε βοηθήσει. Ελάχιστοι το έχουν πάρει το τρόπαιο αυτό και είναι και το δυσκολότερο του παιχνιδιού.

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    2) στο team work υπάρχει κόσμος μέσα ??
    Τώρα τελευταία δεν έχω παίξει παλιότερα πάντος γινόταν χαμός... Τώρα λογικά θα έχει ξενερώσει πολύς κόσμος και θα το έχει παρατήσει...

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    3)τα trophies που πρέπει να κάνεις κάποια kills με συγκεκριμένο όπλο , είναι γενικά όσες φορές και να το παίξεις το game σωστά ?
    δλδ όχι από όταν το ξεκινήσεις μέχρι να το τερματίσεις ?
    Το παιχνίδι κρατάει συνολικά stats giα τα kills. Οπότε ναι μετράει συνολικά τα kills που έχεις κάνει σε όλα τα playthroughs.

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    4) το έχει κανείς platinum ??? πρέπει να είναι ίσως και από τα πιο δύσκολα game σε αυτό !!!
    Όπως λέω και στο 1 ελάχιστοι το έχουν. Κυρίως ΄λόγο του συγκεκριμένου τρόπαιου. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Συνολικά θέλει τουλάχιστον 8 τερματισμούς (δύο σε κάθε κατηγορία δυσκολίας - και ειδικά η τελευταία στο master mode είναι μεγάλη πίπ@). Απο εκεί και πέρα θες τα kills με τα όπλα τα οποία στην ουσία είναι ένα playthrough με το καθ ένα...

    Ξαναλέω λοιπόν... αν πάρεις πλατ σε αυτό εγώ θα προσκυνήσω!

  4. #4
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ Φίλε Δημήτρη , καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις !

    κοίτα αν πάρω platinum σε αυτό όντως θα είμαι ... ninja ! xaxa
    απλά δεν γίνεται !

    και απ'ότι κατάλαβα ούτε εσύ θα το έχεις προφανώς έ ?
    εκτός και αν το έχεις οπότε respect !

    είχα μπει χθες στο team work , βρήκα συμπαίχτη αλλά είχε αρκετό lag !
    οι servers υπάρχει περίπτωση να είναι global ? ή είναι μόνο από ευρώπη όποιος μπαίνει ? τεσπα θα ξαναπαίξω και βλέπουμε.

    πάντως δεν ξέρω την γνώμη σας , αλλά μου φαίνεται πολύ καλό παιχνιδάκι , αν και στην αρχή με παραξένεψε λίγο ο χειρισμός του επειδή το άρχισα καπάκι μετά το GOW collection , αλλά και μόνο ότι για "διάλειμμα" από το overdose του GOW 1 & 2 που τα τερμάτισα το ένα μετά το άλλο με έχει κρατήσει λέει κάτι για μένα !
    και έχω και το GOW3 που περιμένει ...

  5. #5
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το plat φυσικά και ΔΕΝ το έχω.... Δυστηχώς τα βράδυα αντί να βγαίνω μαυροφορεμένος στις ταράτσες και να περπατάω σε τεντομένα σχοινιά, πηγένω για καφέ, ή παίζω PS3.

    To παιχνίδι όμως όντος είναι πάρα πολύ καλό. Πολύ βαθή σύστημα μάχης (καμμία σχέση με του gow που είναι απλοϊκο) και όταν αρχίζεις να παίζεςι καλά πορώνεσε και γουστάρεις πολύ! Το μοναδικό hack and slash που θεωρώ ότι έχει καλύτερο σύστημα μάχης είναι το bayonetta.

    Δυστηχώς για τους servers δεν ξέρω να σου πω... Μπορεί και να έτυχε πάντος γιατί όταν έπεζα εγώ ήταν οκ απο lag.

  6. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν καταλαβαινω που σας φανηκε δυσκολο το εν λογω παιχνιδι στο Platinum....εγω το εχω και μαλιστα μου φανηκε αρκετα ευκολο....!Μπορειτε να τσεκαρετε και το προφιλ μου στο PSN για να δειτε!

  7. #7
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν καταλαβαινω που σας φανηκε δυσκολο το εν λογω παιχνιδι στο Platinum....εγω το εχω και μαλιστα μου φανηκε αρκετα ευκολο....!
    Εσύ είσαι gosu, το χουμε πει . Πάψε να συγκρίνεις τον εαυτό σου με τον μέσο gamer :>
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  8. #8
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν καταλαβαινω που σας φανηκε δυσκολο το εν λογω παιχνιδι στο Platinum....εγω το εχω και μαλιστα μου φανηκε αρκετα ευκολο....!



    (Val να το γράψεις και στο thread με τα ανέκδοτα... είναι απο τα πιό πετυχημένα που έχω ακούσει!)

    Χμμμ.... εκτός και αν...
    Spoiler!

  9. #9
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν καταλαβαινω που σας φανηκε δυσκολο το εν λογω παιχνιδι στο Platinum....εγω το εχω και μαλιστα μου φανηκε αρκετα ευκολο....!Μπορειτε να τσεκαρετε και το προφιλ μου στο PSN για να δειτε!
    Μα εσύ είσαι ο big boss.

  10. #10
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν καταλαβαινω που σας φανηκε δυσκολο το εν λογω παιχνιδι στο Platinum....εγω το εχω και μαλιστα μου φανηκε αρκετα ευκολο....!Μπορειτε να τσεκαρετε και το προφιλ μου στο PSN για να δειτε!
    αν το έχεις όντως , τότε respect σε σένα, όπως είπα πριν !!

    διάβαζα και σε ξένα forums και όλοι λένε ότι είναι από τα πιο δύσκολα ever platinum στο ps3 !


    και μιας και μου άρεσε το game , υπάρχει περίπτωση να βγει συνέχεια της σειράς ???

  11. #11
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    αν το έχεις όντως , τότε respect σε σένα, όπως είπα πριν !!

    διάβαζα και σε ξένα forums και όλοι λένε ότι είναι από τα πιο δύσκολα ever platinum στο ps3 !


    και μιας και μου άρεσε το game , υπάρχει περίπτωση να βγει συνέχεια της σειράς ???
    Στο opsmgr, είδα που έγραφε ότι θα βγει τρίτο μέρος, γιατί το θέλουν οι fans της σειράς. Το έλεγε κάποιος σημαντικός που ασχολείτε με το παιχνίδι, αλλά δεν θυμάμαι όνομα.

  12. #12
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ Good news λοιπόν !! αν και δεν είναι επίσημο προφανώς ,

  13. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χαχα φυσικα και αστειευομαι δεν εχω καν το παιχνιδι!!

    Αλλα ο Enstikto εχει δικιο μην παρεξηγηθω.... το βραδυ οντως μεταμορφωνομαι σε φονικη μηχανη!! Το νου σας!

  14. #14
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    μόλις το τερμάτισα !

    πολύ πολύ καλό game , και θα συμφωνήσω με τον Enstikto για το σύστημα μάχης !


    Πάντως για "τροπαιοκυνηγούς" δεν συστήνεται με την καμία ! χαχα

    το τελειώσα και ΔΕΝ έχω ούτε ένα gold trophy και είμαι μόλις στο 35% !!!

    αν είναι δυνατόν !


    @Valkyre , κάνουμε και πλακίτσα έ? εγώ πάντως σε πίστεψα , ειδικά αυτό το "όποιος θέλει ας δει το προφιλ μου στο PSN" με ψάρωσε ! χαχα

    LOL

  15. #15
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Σημερα μπηκε στο PS3 μου. Το παιχνιδι ειναι απλα τελειο. Αλλη φαση!

  16. #16

    Default

    το τσιμπησα και αυτο τελικα,ποσο γαμαει να παιζεις retro games

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •