Page 2 of 42 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 825

Thread: PS3 Firmware Updates (Current version 4.88)

  1. #21
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κάποιες πρόσθετες λειτουργίες που ανακαλύφθηκαν επιπλέον...

    Network changes
    • A PlayStation Plus icon is now displayed next to PlayStation Plus subscribers on the [Friends] list.
    • The sender's username is now shown in the corner of the screen when viewing a list of messages from one user.

    System changes
    • The internal clock functionality that accounts for leap years has been improved.
    FRAG δηλαδή του χρόνου δεν θα έχουμε ούτε μία μέρα ρεπό από το PS3... τέρμα τα χρονοταξίδια λοιπόν; Κρίμα...

    http://us.playstation.com/support/sy.../ps3/index.htm

    Spoiler!
    Last edited by Nek_Food; 01-07-2010 at 13:13.

  2. #22
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Δεν μπουκώνουν ποτέ οι συνδέσεις μας, ούτε η forthnet έχει πρόβλημα με τη διασύνδεση με εξωτερικό. Ίσα ίσα είναι ο καλύτερος εναλλακτικός πάροχος σε υποδομές στην Ελλάδα. Κατεβάζω από τόσα sites, torrents κλπ, forthnet έχω και την γεμίζουν τη σύνδεση (αυτά τα φτωχά 7-8mbps). Oι servers του psn είναι το πρόβλημα που μια δουλεύουν σφαίρα και μια σέρνονται. Ευτυχώς που δεν συμβαίνει το ίδιο στο online gaming

    Επίσης Nek ^^ το πρόβλημα θα το είχαμε σε 4 χρόνια, όχι του χρόνου

  3. #23
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κάθε χρόνο δεν είχε πρόβλημα το PS3 τα τελευταία 3 χρόνια; ¶λλοτε λιγότερο, άλλοτε περισσότερο; Τέλος πάντων, τώρα είπαμε, τέρμα τα ταξίδια στον χωροχρόνο...

  4. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Οχι ρε πρωτη φορα εγινε αυτο με την επιστροφη στο παρελθον...δεν ειχε ξανασυμβει ποτε.

  5. #25
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    OK, λάθος μου... όντως τελικά τώρα που το κοίταξα ήταν άσχετα προβλήματα παρόμοιας φύσης αυτά που είχα υπόψη μου για πέρυσι σε παρόμοια ημερομηνία. Το ApocalyPS3 όντως ήταν μόνο το 2010.

  6. #26

    Default

    kana νεο για cross game chat εχουμε;
    στην αρχη λεγανε θα βγει με το plus,μετα με το firmware 3.40 και τελικα παλι δεν ακουγεται τιποτα.

  7. #27
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Φήμες ήταν αυτές τελικά. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι νεότερο

  8. #28

    Default

    ok thanks.

  9. #29
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Forthnet that is, αλλά την προηγούμενη μέρα κατέβαζε τα GBs από το PS store σε χρόνο DT, κατέβασα ένα σωρό καλούδια όση ώρα έκοβα βόλτες να δώ τι έχει, από βίντεο, demos, addons κλπ. Προχθες πάλι που ήθελα να κάνω το update σερνόταν το σύμπαν. Στο online gaming πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. Κατά 99% πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον φόρτο του PSN, δηλαδή όσο χάλια και να είναι η σύνδεση μου στα 15Μbps δεν μπορεί να κάνει μισή ώρα για τα 44ΜΒ του video editor και την ίδια ώρα το PC ή το Xbox Live να πετάει στην σύνδεση του και να παίζω του σκοτωμού. Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω update της κονσόλας (PS3) ή παιχνιδιού, όσο μικρό ή μεγάλο να είναι και να μην σέρνεται συνήθως, σπανίως να είναι "κανονική" η ταχύτητα του Update. Eνώ στα DLs από το store έχει και τίς καλές του και τις μέτριες του, ποτέ όμως τόοοοοσο χάλια όσο τα updates.

    Εγώ σου λέω άλλαξε σύνδεση να γιάνεις... χάχα. Αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ all the time! all the time όμως. Καμιά φορά πήγαινε τέλεια. Σπάνια όμως! Με την αλλαγή της σύνδεσης πάνε όλα τέλεια. Μάλλον η forthnet προς την μεριά του Sony έχει κάποιο πρόβλημα.... LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #30
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Ε δεν γίνεται η forthnet και η Sony να έχουν πρόβλημα διασύνδεσης Αυτό εξήγησα κι εγώ. Εφόσον η forthnet δουλεύει καλά στα υπόλοιπα sites του εξωτερικού το πρόβλημα είναι της Sony και του psn συγκεκριμένα

  11. #31
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Βρε Muku, μη κοιτάς με ποσό κατεβάζεις και αν κατεβάζεις με φουλ ταχύτητα κτλ. κτλ. Οι διασυνδέσεις της forthnet αυτή τη στιγμή με τόσους χρήστες που έχει ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ. Τέλος. Υπάρχει μεγάλο θέμα. Τώρα αν έχει υποδομές και και και σιγά τα αυγά.

    Είναι δυνατόν ένας τόσος μεγάλος πάροχος να έχει ping πάνω από 200ms (σε αυτά που μεταχειρίζομαι εγώ) και με τη Tellas που δεν είναι και κανένας τρελός πάροχος να έχει 90ms; Όχι! Και το πλεονέκτημα το έχει η Tellas. Ναι μεν δεν έχει ούτε τους μίσους πελάτες από τη forthnet και έχει λιγότερα gbps προς εξωτερικό, άλλα για τους χρήστες που έχει αρκεί! Και πολύ μάλιστα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #32
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    +rep epitelous pesta re file giati me tin forthnet mas ta exoun kanei...

  13. #33
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    πάντως 10 χρόνια που είμαι στον OTEnet (πριν ήμουν Compulink...αχχαχαχαχα ποιές Forthnet και λοιπές HOL....αχαχαχαχαχαχ μακράν πίσω τότε...) δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα - μα κανένα πρόβλημα.

    Και όποτε είχε πρόβλημα το κωλο-καφάο, σε 2 μέρες - 3 το πολύ - ερχόταν συνεργείο και το έφτιαχνε σε χρόνο Dt (στα 10 χρόνια συνδρομής, τους έχω καλέσει 4 φορές, οι 3 ήταν εποχές PSTN - προ 2004 για εμένα).

    Βέβαια είναι με διαφορά ο πιο ακριβός στα τιμολόγιά του, αλλά αυτά είναι γνωστά σε όλους μας (έλεος μην μπλέξουμε στην καρα-λιωμένη συζήτηση), οπότε καθείς κρίνει όπως θέλει.

    Πάντως απο το 2007 Μάρτιο που πήρα το PS3 (αλλά και απο το 2005 τέλη και μετά, που έπαιζα με το PS2 μερικά online παιχνίδια - κυρίως Pro και OutRun 2006) δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με την γραμμή.

    Να φανταστείτε παίζω με άλλους 4 φίλους (σύνολο δηλ. 5 άτομα) το Uncharted 2 online, ενω μιλάμε ΚΑΙ οι 5 ταυτόχρονα μέσω skype (η απάντηση εν μέρει, στην απουσία του chat στο PS3) και no problem at all!

    Και όχι, δεν είμαι δίπλα στο DSLAM της περιοχής, ούτε έχω καμία τρελή γραμμή (βία 13 Μegabit/sec ήτοι γύρω στα 1.6 MegaByte / sec στο download και 0.880Μbit/sec αλλιώς περί τα 108 KiloBytes/ sec) αλλά όπως είπαν παραπάνω και τα παιδιά (Wolf), τα πάντα ξεκινούν απο το ping (και ο ΟΤΕ ως τώρα με έχει βγάλει "ασπροπρόσωπο").
    Last edited by Lefteris_X; 02-07-2010 at 12:09.

  14. #34
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αφου παιζετε το ιδιο παιχνιδι γιατι δεν χρησιμοποιειτε το chat του παιχνιδιου? Ασχετο το ξερω απλα μου ηρθε να το ρωτησω!

  15. #35
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    γιατί είναι απαράδεκτης ποιότητας σε σχέση με του skype

    αλλά και γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει ένα λάπτοπ (με μικρόφωνο ή/και κάμερα, όπως τα μηχανήματα των τελευταίων 6-7 ετών), παρά ένα BlueTooth (ή άλλο ακουστικό) για PS3...οπότε το skype θα παραμένει ο Νο 1 τρόπος επικοινωνίας (αυτή τη στιγμή μετρά άνω των 500 εκατομμυρίων συνδρομητών).

  16. #36
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    γιατί είναι απαράδεκτης ποιότητας σε σχέση με του skype

    αλλά και γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει ένα λάπτοπ (με μικρόφωνο ή/και κάμερα, όπως τα μηχανήματα των τελευταίων 6-7 ετών), παρά ένα BlueTooth (ή άλλο ακουστικό) για PS3...οπότε το skype θα παραμένει ο Νο 1 τρόπος επικοινωνίας (αυτή τη στιγμή μετρά άνω των 500 εκατομμυρίων συνδρομητών).
    Ακριβώς

  17. #37
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Το ping δεν είναι λόγος για τις απαράδεκτες ταχύτητες downloading που σου δίνουν οι psn servers. Το ίδιο ping έχω πάνω κάτω και όταν κατεβάζω τους drivers της ati με 700-800kb/s και το ίδιο όταν από το store κατεβάζω με απαράδεκτες ταχύτητες. Δεν φταίει το ping της forthnet γι αυτό. Πάντως ο ΟΤΕ που ανέφερε ο Λευτέρης είναι ο καλύτερος με διαφορά και οι τιμές του δεν είναι ιδιαίτερα τσουχτερές πλέον.

  18. #38
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Βγήκε νέο Firmware 3.41. Εκτός από τα Playstation Store Recommendations πήρε το μάτι σας καμιά άλλη αλλαγή?

  19. #39
    Member kinezos's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    PSN ID
    mavros21

    Default

    μπα,δεν παρατηρησα κατι αλλο διαφορετικο.λιγο ανουσιο update μου φανηκε.παντως θα ηθελα να δω το play να κανει ενα γενικο λιφτιγκ!

  20. #40
    Member Dellkwstis's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    55
    Name
    Κώστας

    Default

    Χάλια το ένα πιο ανούσιο από το άλλο τα εχουν κανει τελευταία.

Page 2 of 42 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •