Page 33 of 33 FirstFirst ... 232930313233
Results 641 to 653 of 653

Thread: The Witcher 2: Assassins of Kings

  1. #641
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Βασικά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά βλέποντας τη σειρά Game of Thrones(είμαι στη S2E4) μου φαίνεται πως έχουν πάρα πολλές ομοιότητες το μεν με το δε! Και με ξαναψήνει να αρχίσω το παιχνίδι

  2. #642
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://redkit.cdprojektred.com/
    The REDkit is the best way to craft big
    & living worlds – shape environments using intuitive tools and
    adapt them to your needs!

    για την modding Κοινότητα!!!!!!!!!

  3. #643
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Απο το neogaf :

    The Witcher 2 getting full combat rebalance mod with new animations and big changes


    http://forums.cdprojektred.com/threa...?p=928#post928
    One of the most prominent modders of the first Witcher, Andrzej Kwiatkowski (modding scene nickname – Flash), who’s currently working with us as a Gameplay Designer, is finishing his own mod that tweaks the combat and alters some parts of gameplay of The Witcher 2. Here are just a few features that his upcoming mod will include:

    - overall purpose of the mod is to increase Geralts responsiveness and mobility
    - Geralt can parry attacks while hes walking and running (new animations)
    - Geralt reacts faster to keyboard/gamepad buttons
    - active block was replaced by active Quen
    - during heavy battle Geralt uses pirouettes and focus (new animations)
    - difficulty levels were rebalanced
    - Geralt does not bump away from opponents swords when his attacks are parried which allows quick continuation of the attack sequence
    - opponents explode when particular attacks are used, e.g. Igni causes opponent explosion, just like in The Witcher 2 Enhanced Edition intro
    - elixirs have negative influence
    Ο Andrzej Kwiatkowski για οσους δεν ξερουν ηταν ο δημιουργος του διασημου combat mod για το witcher 1 το οποιο εκανε full combat rebalance και ηταν απο τα mods που προτεινονταν στους νεους παικτες να δοκιμασουν αμα ηθελαν μια δυσκολοτερη εμπειρια(αν και προσωπικα δεν ετυχε να το δοκιμασω).
    Απο οτι φαινεται η Cdprojekt τον έχει προσλαβει αρα υποθετω θα δουλευει και στο w3. Μιας και ειναι προσωπικη του δουλεια δεν ξερω κατα ποσο θα βγει σαν patch στο 360 οποτε pc only mod για την ωρα.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  4. #644
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μονο για PC θα ειναι το 360 δεν υποστηριζει mods, εκτος και αν ειναι κατι επισημο απο την cd project. Ακουγεται μαματο παντως αλλα να πω την αληθεια δεν θα το κατεβαζα!

    Ο λογος ειναι απλος, ακουγεται ενα καταπληκτικο mod το οποιο θα αποτελει μια πρωτη γευση/ιδεα του πως θα ειναι το combat περιπου στο W3, κατι που θελω να το απολαυσω οταν θα βγει το W3 γιατι αν το χαρω στο W2 τοτε οταν θα κυκλοφορησει το W3 δεν θα μου κανει εντυπωση η τρομερη βελτιωση του παιχνιδιου!

    So in other words, awesome mod but not going to try it!

  5. #645
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Λεω να ασχοληθω με την σειρα διοτι το 3 ηταν απο τα καλυτερα στην e3.Βρηκα στο σαιτ gog.com και τα 2 απο 5$ τρελη προσφορα!Οι εκδοσεις ειναι the witcher enhanced edition directors cuthttp://www.gog.com/gamecard/the_witcher και witcher 2 enhanced editionhttp://www.gog.com/gamecard/the_witcher_2 .Το ερωτημα ειναι αυτες οι εκδοσεις περιεχουν μεσα καποια mods που εχουν βγει και βελτιωνουν,απ οσο εχω διαβασει,αισθητα το gameplay?Αν οχι που μπορω να τα βρω?

  6. #646
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Λεω να ασχοληθω με την σειρα διοτι το 3 ηταν απο τα καλυτερα στην e3.Βρηκα στο σαιτ gog.com και τα 2 απο 5$ τρελη προσφορα!Οι εκδοσεις ειναι the witcher enhanced edition directors cuthttp://www.gog.com/gamecard/the_witcher και witcher 2 enhanced editionhttp://www.gog.com/gamecard/the_witcher_2 .Το ερωτημα ειναι αυτες οι εκδοσεις περιεχουν μεσα καποια mods που εχουν βγει και βελτιωνουν,απ οσο εχω διαβασει,αισθητα το gameplay?Αν οχι που μπορω να τα βρω?
    Οτιδηποτε θες μπορεις να το βρεις στο witcher nexus http://witcher.nexusmods.com//? . Απο οσο ξερω δεν περιλαμβανουν οι επισημες εκδοσεις mods εκτος αν βγηκαν σαν επισημο patch (πχ ικανοτητα για storing items σε inns στο W2).

    Για το W1 δεν θυμαμαι να εχει κατι που ισως να θελει modding fix, ηδη η enhanced edition ειναι perfect as it is. Το μονο πιθανο mod που ισως χρειαστεις ειναι το combat rebalance mod.Αν και δεν το εχω δοκιμασει,εχω ακουσει πως κανει σημαντικες αλλαγες στο combat για να γινει πιο challenging(γιατι στο vanilla-χωρις mods witcher οσο προχωρας στο 1ο τοσο πιο ανιωθος γινεσαι και το combat ειναι πολυ ευκολο γενικα). Τωρα κατα ποσο το πετυχαινει δεν ξερω για να σου πω απο προσωπικη εμπειρια αλλα για να το προτεινουν.....
    Το chapter 2 ισως σε κουρασει στο W1 αρκετα αλλα keep at it γινεται καλυτερο στα επομενα chapter.Αμα δεις οτι δεν το αντεχεις τοτε μην σε αποθαρρυνει απο το W2 γιατι παιζει και δειχνει τελειως διαφορετικα απο το W1,στην χειροτερη διαβαζεις την ιστορια του πρωτου σε κανα wiki

    Τωρα για το W2 εχει διαφορα mods, απο "no weight limit" μεχρι και "potions lasting longer" που μπορει να θελησεις να βαλεις αμα δεις οτι σε εκνευριζει κατι. Προταση μου ειναι να αρχισεις να παιζεις χωρις mods και να δεις οσο προχωρας αμα σε εκνευριζει κατι αν υπαρχει σαν mod λυση .Αμα πχ δεις οτι σε εκνευριζει το πηγαινε-ελα στα inns για να αποθηκευεις τα crafting materials(που βρισκεις σε αφθονια και σε βαραινουν ευκολα) τοτε το "no-weight limit" ειναι για σενα κοκ.
    Προχθες βγηκε και το combat rebalance mod απο το παιδι που εκανε το ιδιο για το witcher 1 ( και πλεον δουλευει στην CDprojekt σαν υπευθυνος για το W3 στο κομματι αυτο απο αυτα που διαβασα) οπου αλλαζει αρκετα το combat του παιχνιδιου(πιρουετες σε καποια animations αντι για rolls,το spell ασπιδας να χρησιμοποιειται σαν βασικο block οπτικα αντι για το σπαθι , καποια βασικα skills σου δινονται απο την αρχη ωστε να μην χρειαζεται να τα ξεκλειδωνεις καθως υποτιθεται τα ξερει ο geralt και βοηθανε αρκετα στην αρχη, αυτοματο block arrows αμα πηγαινεις κατα πανω τους κτλ) αλλα εχει καποια bugs ακομα απο οτι ειδα και ειναι φρεσκο οποτε δεν ξερουμε συνολικα ποσο επηρεαζει το παιχνιδι οποτε δεν ξερω αμα θα στο προτεινα.

    Αυτα.....
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  7. The Following User Says Thank You to nikolaszax For This Useful Post:

    stavros88 (23-06-2013)

  8. #647
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    ευχαριστω πολυ φιλε.Θα ξεκινησω το 1 χωρις τιποτα πανω και βλεπουμε.Παντως δυσκολα να ξεκινησω ενα παιχνιδι και να μην το τερματισω,κυριως επειδη δεν θελω να χασω τιποτα απο τη ιστορια.Οσο για το 2 λογικα μεχρι να το ξεκινησω θα εχουν βγαλει κανενα πατς που να διορθωνει καποια προβληματα.

  9. #648
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξεθάβω το θέμα μιας και τερμάτισα εχτές το παιχνίδι (ήθελα να το παίξω πριν πιάσω το witcher 3).
    Πρώτα ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Valkyre που μου δάνεισε το xbox του και το παιχνιδι για να το παίξω!!!

    Εξαιρετική η ιστορία και πολύ ωραίο το multiple paths system. Ωραίο και το gameplay. Απο τεχνικής πλευράς είναι λίγο dated το παιχνίδι βέβαια, και δυστηχώς παρόλο που έχει περάσει πολύ καιρός απο τότε που κυκλοφόρησε το game συνάντησα αρκετά bugs. Όπως και να έχει ήταν εξαιρετική εμπειρία και το ευχαριστήθηκα.
    Ένα σύντομο διάλειμμα τώρα για ξεκούραση απο το witcher franchise και αμέσως μετά βουρ για witcher 3!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Nikoladim (30-10-2015),tsakali GR (31-10-2015),Valkyre (31-10-2015)

  11. #649
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ποιο παθ πήρες κύριε ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #650
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Ποιο παθ πήρες κύριε ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Iorveth αλλά εχτές μου τη βάρεσε και ξεκίνησα και το Roche (είχα κρατήσει save).

  13. #651
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To ξεκινησα και εγω στο PC, τα γραφικα μου φανηκαν παρα πολυ καλα, στεκονται δηλαδη ανετα σημερα, το παιζω με τα περισσοτερα settings στο high, και εχω απο 30-60 fps αν και την περισσοτερη ωρα στα 30-35 ειμαι, αλλα no problem. Βασικα παιζω την Enchanched Edition , και μεχρι στιγμης εχω γενικα καλες εντυπωσεις. Μου την σπαει λιγο η κινηση της καμερας, κατι που στο witcher 3 διορθονωνταν με ενα setting, το οποιο δεν υπαρχει εδω. Απλα μαλλον το ειχαν σχεδιασει για M/K εξ αρχης. Με ενοχλει επισης και το γεγονος οτι δεν μπορω να βαλω δικο μου marker στον χαρτη, καθως και η απουσια fast travel. Δεν εναι οτι ειναι τεραστιοι οι χαρτες και κανεις πολυ ωρα, αλλα το μεγεθος του invetory ειναι πολυ μικρο, και ετσι πρεπει να εισαι περα δωθε συνεχεια για να πουλας οτι δεν χρειαζεσαι.

    Ειμαι στην flotsam και εχω αρχισει να κανω τα side quests , γιατι στον προλογο μαλλον καποια τα εχασα, τελος η φωνη του geralt καποιες φορες ειναι λες και ακουω αλλον χαρακτηρα, πολυ ποιο flat χωρις την χαρακτηριστικη υφη που εχει η φωνη του.

  14. #652
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Παιζοντας το 2, θα καταλαβεις για το 3 ειναι ειναι πιθανοτατα το πιο βελτιωμενο sequel ΟΛΩΝ των εποχων.. Επισης θα εκτιμησεις και το 3 περισσοτερο απο πλευρας lore/rp.

  15. #653
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ηδη μαθαινω πραγματα απο το παρελθον του Geralt που τα εκτιμω πολυ, και που ετσι δινουν και καλυτερη κατανοηση στις αποφασεις και την τροπη της ιστοριας του 3.


Page 33 of 33 FirstFirst ... 232930313233

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •