Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 97

Thread: Twisted Metal

  1. #21
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πολυ FAIL η καταστροφη των κτιριων σαν χαρτινες κουτες...
    Πολύ FAIL το παιχνίδι γενικά για μένα...
    Και είναι ακόμα πιό μισητό για μένα γιατί του αφιερώσαν το τελευταίο spot στην Ε3 που περιμέναμε να δούμε κάτι αξιόλογο και είδαμε.....
    Spoiler!


    Nate Μακρυά απο το game μην μας μείνεις στον τόπο απο την τρομάρα (Clown) και δεν έχουμε Uncharted 3.


  2. #22
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    δεν ξέρω, αλλά ποτέ δεν βρήκα ελκυστική την ιδέα του οδηγώ και τρακάρω ότι βρω. Έτσι, πάντα απεχθανόμουν τα Twisted Metal αλλά και τα Destruction Derby του PSX (και τα αντίστοιχα του PS2).

    Ειλικρινά, αυτός ο Jaffe, μετά την αποχώρησή του απο την GOW Team (στο τέλος του GOW1) όλο την κατιούσα παίρνει...προσωπική άποψη πάντα....μόνο το βρισίδι που ρίχνει κατά καιρούς σε συνεντεύξεις και διάφορα ποστς κάνει ντόρο...οι τίτλοι του όχι όμως.

    Έλεος Sony.
    Συμφωνω με την πρωτη παραγραφο...ουτε κι εμενα με ελκυουν τετοια παιχνιδια.Μονο το Destruction Derby το πρωτο μου αρεσε κανενα αλλο, και αυτο διοτι ειχε εντονο το στοιχειο του racing εκτος απο τις στουκες.

    Παντως ο Jaffe ναι την κατιουσα παιρνει συμφωνω και εδω, απλα να σημειωσω οτι το Calling all Cars ειχε πολυ γελιο για PSN παιχνιδακι με παρεα

  3. #23
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Πολύ FAIL το παιχνίδι γενικά για μένα...
    Και είναι ακόμα πιό μισητό για μένα γιατί του αφιερώσαν το τελευταίο spot στην Ε3 που περιμέναμε να δούμε κάτι αξιόλογο και είδαμε.....
    Spoiler!


    Nate Μακρυά απο το game μην μας μείνεις στον τόπο απο την τρομάρα (Clown) και δεν έχουμε Uncharted 3.
    Μάλλον δεν θα έχουμε uncharted 4 γιατί αυτό θα χρησιμοποιήσουν οι εχθροί του εναντίον του. Αλλά δεν πειράζει γιατί θα τον θυμόμαστε αλλού. Και με περισσότερες ικανότητες.

  4. #24
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εγω διαφωνω με τα αρνηντικα σχολια.Ειναι κατι διαφορετικο και ειναι καλο να υπαρχει στην βιβλιοθηκη του ps3.
    Το ειδος του παιχνιδιου ταιριαζει απολυτα στο σημερα και στις δυνατοτητες που υπαρχουν οσον αφορα το online gaming.
    Αν προκαλεσε αισθηση τοτε..σημερα θα απογειωθει.
    Εχει ηδη πολλους οπαδους(τυχαιο?δεν νομιζω) και θα γινουν ακομα περισσοτεροι,αν το παιχνιδι σταθει στο υψος των περιστασεων.Κατα την γνωμη μου το τελευταιο θα γινει,γιατι αν δεν πιστευαν στο παιχνιδι (sony και Jaffe) δεν υπηρχε περιπτωση να το αφηναν τελευταιο και μαλιστα να εστειναν ολο αυτο σκηνικο για το τελος.
    .

  5. #25
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε Βαγγελη μαζι σου....αλλα αυτη η καταστροφη των κτιριων ρε συ ειναι πραγματικα αστεια....μιλαμε για παιχνιδι PS3...τετοια physics ουτε το PSone δεν ειχε...

    και μη μου πεις οτι ειναι σε πρωιμο σταδιο...2 χρονια τωρα το δουλευει και επισης ειδα pre alpha το Motorstorm και το KZ3 και ενταξει δεν ειναι σε αυτο το αθλιο επιπεδο.Ξερω θα βελτιωθει το ΤΜ , αλλα ποσο?

  6. #26
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    λολ ναι δεν νομιζω ομως οτι ειναι θεμα ανικανοτητας ας πουμε.Δλδ ή θα ειναι ετσι και στην τελικη εκδοση απο επιλογη(για δικους τους λογους) ή θα το βελτιωσουν κατα πολυ.
    .

  7. #27
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν είναι τυχαίο που η Sony έδωσε ένα μεγάλο μερίδιο για αυτό στην E3. Το twisted metal έχει παρα πολλούς οπαδούς, έχει πουλήσει τρέλα και όλοι περιμένανε να βγει ένα καινούριο τώρα που θα μπορεί να υποστηρίξει και online κτλ. (απορώ αν κάποιος κατόρθωσε να συνδεθεί με το PS2 για να μπορεί να παίξει online.)

    Το παιχνίδι τα σπάει λέμε! Δεν υπάρχει άλλο στο είδος του που να το αγγίζει καν.

    Σε όσους δε τους αρέσει να μη μπαίνουν στο παρόν thread

    Και έμενα μου άρεσε τρέλα η παρουσίαση στην Ε3!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #28
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Ε καλά, φαντάζεστε να επρεπε τα κτίρια να ήθελαν τόση προσπάθεια να καταστραφούν όσο, ας πούμε, στο Bad Company 2;

    Το Twisted Metal, για να βγει καλό, πρέπει να έχει συνεχή δράση και ξέφρενη ροή. Αν ο παίκτης σταμάταγε κάθε 5 λεπτά για να καταστρέφει κάτι που τον εμπόδιζε στο πίου πίου και στην οδήγηση, τότε θα ήταν το απόλυτο FAIL.

    Eμένα μου αρέσει πολύ, δεν με πειράζει να έχω λίγη mindless fun που και που...

  9. #29
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μωρε ας πεφτουν τα κτιρια , απλα οχι με αυτην την παρουσιαση...περιμενω περισσοτερα απο ενα exclusive τιτλο, ποσο μαλλον οταν απο τα λεγομενα σας εχει τοσο μεγαλο κοινο και οπαδους.Και φυσικα τα exclusives συγκρινονται μεταξυ τους.Το τριπτυχο Guerilla Games- Santa Monica- Naughty Dog εχει ανεβασει πολυυυ τον πηχη και τετοια πραγματα ειναι απαραδεκτα πλεον.

    Σιγουρα θα βελτιωθει, απλα ελπιζω να ειναι σε σημαντικο βαθμο.

  10. #30
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Άσχετο, αλλά το "NUKE", θα είναι multiplayer mode στο παιχνίδι, όχι ο τίτλος του παιχνιδιού.
    Επιληφθείτε

  11. #31
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι έχεις δίκιο! Διορθώθηκε!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #32
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    To παιχνιδι ειπαν οτι ειναι σε pre-pre Alpha, οπως και αυτα που εδειξαν... αλλα και παλι...
    Fail game is fail
    Spoiler!

  13. #33
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    Το πιο χάλια κλείσιμο που θα μπορούσε να κάνει κατα την άποψη μου. Έπαιζα μικρός στο PS1 τα twisted metal και μου φαινόντουσαν πολυ διασκεδαστικά. Αλλά οταν πέρασαν κάποια χρόνια και τα ξανα έπαιξα απορούσα τι μου άρεσε :Ρ
    Eμενα ουτε, καν, οταν ημουν μικρος μου φαινοταν διασκεδαστικο. Μου ειναι παντελως αδιαφορο τετοιου ειδους game οπως και ολα τα συναφη που ειπε και ο Λευτερης (Carmageddon, Destruction Derby κλπ κλπ).
    Σιγα το παιχνιδι που ηθελαν να κλεισουν και την Ε3. Λες και εκλειναν με κανα GOW 4.

  14. #34
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    David Jaffe responds to complaints about Twisted Metal’s graphics

    Depending on the level, graphics and fx will get a 10-30% bump. But it will never be Uncharted 2 or Killzone 3. If that is the kind of game one demands, one should look elsewhere when it comes to this title. All sorts of trade offs that affect visuals and we feel we are making great choices even if it means our artists can't express themselves fully with the amazing talent they have. Also- I've played 2 very hyped demos in the last 2-3 weeks with graphics that are- to be frank- pretty damn bad. We are miles ahead of those and yet I hear no one bitching about that aspect of those games. Which is ok. I don't mind. But it does make me wonder...
    To ενα απο αυτα τα 2 demos που αναφερεται ειναι το Crackdown 2 κανει μπαμ!

    Still...

  15. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Λογικοτατο αυτο που λεει.Ορισμενες φορες εχουμε απιστευτες απαιτησεις απο τα γραφικα.Εγω προσωπικα εχω εμπιστοσυνη στον David Jaffe,οτι θα βγαλει τα καλυτερα δυνατα γραφικα για αυτο το ειδος παιχνιδιου.
    .

  16. #36
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    David Jaffe outs Twisted Metal details over Twitter
    http://raymanorigins.uk.ubi.com/2010...bout-the-game/



    David Jaffe, founder of Eat Sleep Play, has revealed some details about the upcoming Twisted Metal game through his Twitter account.

    In response to vast amounts of messages directed to him, David Jaffe often has a tweet-streak when he gets on Twitter, and this time he has revealed some information about the upcoming Twisted Metal game.

    First of all, he revealed that Eat, Sleep, Play plan to add new characters and vehicles to the game after launch, whether this is through downloadable content or free patches hasn’t been specified, however.

    It also plans to make the cars more destructible, Jaffe said that the vehicles will “toss debris and flip cars when a big ram occurs”. He also stated that these features are not in the game yet.

    Jaffe also said you will be able to change your vehicle after a death (or suicide) has occurred.

    There will be a total of 32 characters, but Jaffe does describe vehicles as characters too, so it could be 16 characters and 16 vehicles.

    Local multiplayer is apparently still a very strong aspect of the game, Jaffe claims that they would never abandon it in any Twisted Metal game.

    There will be 4 different factions to play as:

    * The Clowns = Sweet Tooth followers
    * The Dolls = Dollface followers
    * The Skulls = Grimm followers
    * The Holy Men = Preacher disciples

    In multiplayer, each different faction will have different cars, which anyone in the faction can drive.

    All of this information was acquired from David Jaffe’s Twitter feed.

    Twisted Metal doesn’t have a release date yet, but it is rumored to be coming this year.
    .

  17. #37

  18. #38
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [GT]712641[/GT]
    .

  19. #39
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ολα τα λεφτά! Τον Οκτώβριο κυκλοφορεί τελικά!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #40
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και συγκεκριμενα στις 4 οκτωβριου. Να ειμαι ειλικρινεις δεν το βλεπω να κανει μεγαλες πωλησεις...ιδιως την εποχη που το κυκλοφορουν με Uncharted 3, Skyrim, Mass Effect 3 κλπ κλπ να ειναι προ των πυλων...

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •