Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617
Results 321 to 334 of 334

Thread: MotorStorm: Apocalypse - [3D]

  1. #321
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Όσο δεν μου άρεσε το 3D του GT5, άλλο τόσο μου άρεσε αυτό του Apocalypse. Ο συνδυασμός ταχύτητας και συνεχούς δράσης σε ένα τόσο καλοδουλεμένο 3D περιβάλλον, είναι όλα τα λεφτά. Είσαι σε έναν άλλο κόσμο, μόλις βγάζεις τα γυλιά απλώς επιστρέφεις από αυτόν
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  2. #322
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Aν χρεωθώ καμμιά 3D TV στην πιστωτική μου και δεν έχω μετά να την ξεχρεώσω τουλάχιστον ξέρω ποιούς θα κυνηγήσω.

  3. #323
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Aν χρεωθώ καμμιά 3D TV στην πιστωτική μου και δεν έχω μετά να την ξεχρεώσω τουλάχιστον ξέρω ποιούς θα κυνηγήσω.
    Χαχα , αξίζει πάντως το 3d του το έχω δει σε φίλο ,βασικά πήγα το ps3 μου για να δοκιμάσουμε την καινούργια του tv και εκτός απο blu ray ταινία είχα πάρει και 2-3 games τυχαία... Επειδή κάναμε το λάθος να δοκιμάσουμε το apocalypse πρώτα φ΄αγαμε καμιά ώρα χωρίς να το καταλάβουμε μέχρι που κάτι φωνές μας βάλανε στην θέση μας ( κοινώς παντόφλα) χαχα οι γυναίκες ακόμα πρέπει να μας κράζουν.. Χαχα

    υγ επειδή πλέον το ps3 μου το έχω βγαλει απο το σαλόνι και το έχω στο γραφείο στο monitor του pc ένα 24άρι , και μάλλον θα μείνει εκεί σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να πάω για καμιά 27" 3d ...
    Last edited by antoniss; 03-03-2013 at 17:22.

  4. #324
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    To GT5 εχει εκπληκτικο 3D για εμενα.Με καταλληλες ρυθμισεις τις οποιοες δεν τις εχω αποφασισει ακομη (συνεχως τις αλλαζω γιατι αλλες φορες θελω να βλεπω βαθος αλλες παλι δεν θελω να με αποσπαει).Θα δεις απο την εσωτερικη καμερα το καπο του αυτοκινητου 1 μετρο μεσα στην τηλεοραση και θα πεις οπα τι παιχτηκε??? χαχα

    Οδυσσεα πεφτουν σε ολα τα παιχνιδια τα γραφικα και αυτο ειναι κ το κακο (αντε να δουμε μερικα καλα με το PS4 αν και δεν το βλεπω να το υπολογιζουν καθολου)).Το Motorstorm ειναι το καλυτερο για εμενα.Η πιστα με τους τυφωνες εκπληκτικη αλλα εκει που επαθα σοκ πραγματικο ειναι στην πιστα με τις οροφες πανω στα κτηρια.Εκει εχει κατι αλματα που απο κατω ειναι το χαος πραγματικα!Σε πιανει το στομαχι σου Και κατι σκηνες που φευγουν οι ρουκετες απο τα ελικοπτερα και περνανε διπλα απο το κεφαλι σου ειναι απλα LOL και τοσες αλλες....

    Για 3d τηλεοραση αστο μην σκας παντως.Εγω ειχα σκοπο να αλλαξω τηλεοραση γιατι ημουν χωρις τηλ κανα 2μηνο και μουκατσε το σκηνικο σε απιστευτη τιμη.Δεν τοχα ποτε στο μυαλο μου.Να χρεωθει καποιος ενω εχει καλη τηλεοραση μονο και μονο να παρει 3d δεν το προτεινω.Εκτος και αν πας και παιξεις καπου και σαρεσει τοοοσο πολυ...πραγμα σχεδον απιθανο διοτι θελει συνηθεια για να φτασεις στο σημειο να γουσταρεις-το uncharted το τελειωσα ολο σε 3d ας πουμε και δεν με κουρασε.Ο αδερφος μου δεν την παλευε παντως..Σε 5 λεπτα δεν θα καταλαβεις κ πολλα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  5. #325
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Καλησπερα παιδια,ετυχε και το πηρα ,το εβαλα και μου κανει κολληματα στο Loading.Καπου διαβασα οτι φταιει το ιντερνετ και οτι εχουν αποσυρει πια τους servers.Εβγαλα το ιντερνετ αλλα και παλι μου εκανε κολλημα στο loading και αναγκαστικα εκανα reset το μηχανημα.Ξερει καποιος αν οντως υπαρχει προβλημα με το παιχνιδι πια
    ?

  6. #326
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δεν πρέπει να έχει κάποιο θέμα το παιχνίδι, το single player λογικά θα πρέπει να τρέχει κανονικά. Δοκίμασε να το διαγράψεις μαζί με το αρχείο που έχει δημιουργηθεί στον φάκελο Game data οπως κ το save file. Έπειτα, δοκίμασε να το εγκαταστήσεις από την αρχή ξανά.(καλύτερα το save file να το διαγράψεις μετέπειτα εφόσον κ πάλι με την επανεγκατασταση του παιχνιδιού το πρόβλημα δεν διορθωθεί).

  7. #327
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Το εκανα παλι μετα απο καιρο αφου διεγραψα ολα τα saves και game data και offline που το ετρεξα περασα την εισαγωγη μετα κανα 2 πιστες αλλα μετα την πιστα με την γεφυρα κολλαει στο loading(μετα το τελος της πιστας οταν παει να φορτωσει το μενου).Εχω διαβασει οτι πολυς κοσμος εχει το ιδιο προβλημα ακομα και με την εγκατασταση των patches.Κριμα και φαινεται γαματο..........Μαλλον η sony μας παρατησε,δεν ξερω αν το εχει διορθωσει στην εκδοση για ps4.

  8. #328
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ποια έκδοση για PS4;

    Βγήκε remaster για PS4 και δεν το έχω πάρει χαμπάρι;

  9. #329
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν υπαρχει για PS4, μακαρι να τα δουμε remake ολα για το PS5+PSVR!
    .

  10. #330
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by msnes7 View Post
    Το εκανα παλι μετα απο καιρο αφου διεγραψα ολα τα saves και game data και offline που το ετρεξα περασα την εισαγωγη μετα κανα 2 πιστες αλλα μετα την πιστα με την γεφυρα κολλαει στο loading(μετα το τελος της πιστας οταν παει να φορτωσει το μενου).Εχω διαβασει οτι πολυς κοσμος εχει το ιδιο προβλημα ακομα και με την εγκατασταση των patches.Κριμα και φαινεται γαματο..........Μαλλον η sony μας παρατησε,δεν ξερω αν το εχει διορθωσει στην εκδοση για ps4.
    Θενξ PDS!

    Μα αναρωτιέμαι κι εγώ, πότε βγήκε έκδοση στο PS4;

    Αυτό που επιθυμώ διακαώς είναι 4K/60 σε Motorstorm 1 PS5, που είχε το καλύτερο terrain deformation ever (που επηρέαζε στις γραμμές που θα ακολουθήσεις στους επόμενους γύρους / κάτι που δεν υπήρχε στα επόμενα Motorstorm καθώς έτρωγε ΠΑΡΑ πολλούς πώρους δύναμης).
    Last edited by Lefteris_X; 14-09-2019 at 16:21.

  11. #331
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ναι! το πρωτο ειναι το αγαπημενο. Θα ηθελα πολυ ενα remake απο bluepoint που θα θυμιζει το target render.
    .

  12. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (14-09-2019)

  13. #332
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Με βάση του τι ακούγεται για τα χαρακτηριστικά του PS5, θα μπορούσε πιστεύω να βγει ένα τελείως νέο motrosport που θα έδινε και κάτι διαφορετικό σε σχέση με άλλα racing, και γενικά η Sony θα μπορούσε να προσλάβει third party studio για να αναβιώνουν παλιά της ip, έτσι ώστε αν κάποιο από αυτά κάνει καλή δουλειά, να συνεχίσει την συνεργασία και με νέο ip και κάποια στιγμή μπορεί να το αγοράσει, αν το ίδιο το studio το επιθυμεί. Σε φάση Insomniac.

  14. #333
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Η SONY φρόντισε να διαλύσει την Evolution γιατί το Driveclub της έπεφτε λίγο.
    Ναι είχε θέματα στην αρχή του ο τίτλος (και πολλά μάλιστα) αλλά ακόμη και σε εκείνη
    τη φάση ήταν ένα καταπληκτικό παιχνίδι. Αργότερα που έστρωσαν τα πράγματα ήταν
    ένα αριστούργημα χωρίς ανταγωνισμό το Driveclub.

    Καλά για το πρώτο Motorstorm τι να πούμε; Εξαιρετικό από όπου και να το δεις.

  15. #334
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σαν gameplay ήταν αρκετά καλό το Driveclub, όχι όμως κάτι που δεν είχα ξαναδεί σε ημι-arcade ημι-sim τίτλο.



    Τα δε social στοιχεία μου ήταν εντελώς ανούσια και απεχθή μπορώ να πω.

    Αντιθέτως, το πρώτο Motorstorm δεν μπορούσα να σταματήσω να παίζω. Χαιρόμουν απόλυτα, γιατί ήταν ανάμεσα στους day 1 τίτλους που πήρα για το PS3 και έλεγα από μέσα μου "αυτό ναι, είναι πραγματικά next-gen!" (1 εβδομάδα κυκλοφορίας πριν επιτραπεί να μπει στα καταστήματα στην Ελλάδα, το είχα πάρει πιο νωρίς για να προλάβω να γράψω άρθρο)

    Κάτι πρέπει να κάνει η Sony με τα 1st party studio της, γιατί τα παιχνίδια τους έχουν ένα κοινό μοτίβο (με εξαίρεση το Dreams). Open world ή σχεδόν open, χαρακτήρες, επιβίωση και μπόλικο στόρυ σε μορφή δράματος.
    Παιδιά, μην χάνετε την μπάλα: θυμηθείτε ότι πρέπει να προσφέρετε ποικιλία, πραγματική ποικιλία και όχι πάνω-κάτω το ίδιο στυλ με διαφορετικό theme.
    Last edited by Lefteris_X; 14-09-2019 at 22:25.

Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •