Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast
Results 241 to 260 of 334

Thread: MotorStorm: Apocalypse - [3D]

  1. #241

    Default

    Τι διαφορά έχει ο χειρισμός του Apocalypse με τα 2 προηγούμενα ρε παιδιά για να καταλάβω τι σας χάλασε;;;;.....έχω λιώσει και τα 3 και ο χειρισμός ο ίδιος μου μοιάζει.



  2. #242
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Το 2 ηταν διαφορετικο εχω την αισθηση.. Τι να πω.. Ισως φταινε και οι επιφανειες..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  3. #243
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    δεν λέω πως δεν μου αρέσει το παιχνίδι, ίσα - ίσα βλέποντας το βίντεο παραπάνω δεν ήξερα ποια ταινία έβλεπα...το Mad Max 2; Twister; το earthquake; ή μήπως το volcano; ειλικρινά μου έκανε τρομερή εντύπωση.

    όμως τα controls, απλώς δεν τα πάλεψα, πως να το πω αλλιώς; "δεν το έχω". και το προσπάθησα. δεν κατάφερα να κάνω "connect" με τη νοοτροπία του χειρισμού, το στυλ να το πω.

    Βασικά και με το 2 είχα παρόμοιο πρόβλημα, αλλά ελαφρώς λιγότερο σε σχέση με το 3.

    Γι αυτό και θεωρώ, πως για εμένα -ίσως επειδή ακριβώς "το έχω", ότι το Motorstorm 1 ήταν πιο "ραλλάκι", που εστίαζε περισσότερο σε γραμμές, πως να πάρεις την στροφή, με πόση ταχύτητα να κάνεις ένα άλμα ώστε να μην χάσεις ταχύτητα, περισσότερη στρατηγική στη χρήση τούρμπο (καθώς δεν είχε νερά για να κρυώσει πιο γρήγορα το μοτέρ)..........γενικότερα πιο racing το 1..............βέβαια το 3 είναι "άλλο φρούτο" εντελώς, πολύ καλό στον τομέα του, αλλά νιώθω ότι είναι σε διαφορετικό τομέα / είδος απ ότι το 1. That's all!

  4. #244

    Default

    Κατάλαβα και από αυτή την πλευρά συμφωνώ 100%.....τι 1 ήταν όντως πιο απλό και πιο κοντά σε racing παιχνίδια με λίγη δόση χαμού, το Apocalypse όμως είναι πραγματικά αυτό που πρέπει να είναι το Motorstorm.....τρελός χαμός που σε συνδυασμό με το racing κομμάτι σε έχουν συνέχεια στην πρίζα.....λίγο να χάσεις την αυτοσυγκέντρωση σου έχεις στουκάρει και αυτό είναι που το κάνει μοναδικό.


  5. #245

  6. #246

    Default

    Άντε επιτέλους να παίξουμε και λίγο online.


  7. #247
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    The Making of MotorStorm Apocalypse
    http://www.eurogamer.net/articles/di...orm-apocalypse

    το 1280x1080p και MLAA τελικα ισχυει.
    .

  8. #248
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Σήμερα είπα να το ανοίξω και εγώ αυτό το παιχνίδι (αφού καθόταν σφραγισμένο επί μια βδομάδα σπίτι).
    Εντάξει,έχει χαβαλέ αρκετό το παιχνίδι και μου άρεσε καθότι fan των destruction derby επί ps1 εποχής και twisted metal 2.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  9. #249

    Default

    Κανείς άλλος δεν το πήρε ρε παιδιά να κανονίσουμε καμιά online κόντρα;;;;


  10. #250
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Γιατι μη μου πεις οτι εσυ το αγορασες; =D =D

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #251

    Default

    Και να ήθελα να το αγοράσω δεν θα μπορούσα τόσο νωρίς γιατί απλά δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμα.


  12. #252
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Κανείς άλλος δεν το πήρε ρε παιδιά να κανονίσουμε καμιά online κόντρα;;;;
    To θελω αλλα ειναι ακριβο ακομα, 70αρα εχει. Επαιξα το ντεμο και μου αρεσε, αν και δεν ξερω αν ειναι τοσο καλο οσο το Pacific Rift. Αυτο που πατας το τριγωνο και ανατιναζονται γεφυρες, αλα split second, δεν μου αρεσε πολυ. Κατα τα αλλα πολυ καλο φαινεται. Ειδικα αμα θα παιζεις και σε 3D TV θα ειναι ακομα καλυτερο. Απο οχηματα τι λεει; Εχει ποικιλια οπως τα παλιοτερα με φορτηγα buggies και μηχανες; Θα το τιμησω καποια στιγμη, ειμαι φαν απο το πρωτο Motorstorm, τα σπαει το παιχνιδι και ας φαινεται arcade. Boost to the limit !!!

  13. #253
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    70άρα;;;;;;;;;;;

    Καλά, υπάρχει άνθρωπος - συμπολίτης μας, που αγοράζει ακόμα από Ελλάδα;

    Διαβάζω και ξανά-διαβάζω και δεν πιστεύω το νούμερο....70 ευρώ!

    Δηλαδή για ΠΟΣΟ μλκς μας έχουν πια εδώ πέρα;

    Μακριά όπως ο διάολος το λιβάνι.

  14. #254

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    To θελω αλλα ειναι ακριβο ακομα, 70αρα εχει. Επαιξα το ντεμο και μου αρεσε, αν και δεν ξερω αν ειναι τοσο καλο οσο το Pacific Rift. Αυτο που πατας το τριγωνο και ανατιναζονται γεφυρες, αλα split second, δεν μου αρεσε πολυ. Κατα τα αλλα πολυ καλο φαινεται. Ειδικα αμα θα παιζεις και σε 3D TV θα ειναι ακομα καλυτερο. Απο οχηματα τι λεει; Εχει ποικιλια οπως τα παλιοτερα με φορτηγα buggies και μηχανες; Θα το τιμησω καποια στιγμη, ειμαι φαν απο το πρωτο Motorstorm, τα σπαει το παιχνιδι και ας φαινεται arcade. Boost to the limit !!!

    Eίναι καλύτερο από το PR, με το τρίγωνο απλά κάνεις focus στην καταστροφή που γίνεται μπροστά σου και από οχήματα έχει ότι και το PR συν 4 κατηγορίες ακόμα (supercar, supermini, chopper, superbike)....σε όσους άρεσαν τα προηγούμενα θα τους αρέσει και το Apocalypse είμαι σίγουρος.
    Last edited by nikon; 11-04-2011 at 13:20.


  15. #255
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Thanks nikon. Το σκεφτομαι ομως λιγο γιατι με το GT5 ειμαι καλυμμενος απο πλευρας racing game ακομη, ειναι και το NFS Shift 2 που κυκλοφορησε προσφατα και φαινεται καλο, αλλα το Motorstorm Αpocalypse με τα τοσα οχηματα και ειδικα με τις online κοντρες, ειναι ενα παιχνιδι που σιγουρα θα ηθελα, ειναι πολυ διασκεδαστικο. Το εχω βρει και σε καλυτερη τιμη σε μικρα μαγαζια με video games, καπου στα 55 ευρω. Τα exclusives της Sony, παντα 70 ευρω ειχαν στα μεγαλα καταστηματα, μπορει και 72... ελεος. Απο εξωτερικο ειναι φθηνοτερα, πρεπει να περιμενεις ομως κανα δυο εβδομαδες, ασε που νομιζω πλεον οτι αρκετα Ελληνικα μαγαζια πουλανε σε χαμηλοτερες τιμες, οπως του εξωτερικου, απλα θελει λιγο ψαξιμο.

  16. #256
    Elite dinospao's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Χίος
    Posts
    861
    PSN ID
    dinospao

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    70άρα;;;;;;;;;;;

    Καλά, υπάρχει άνθρωπος - συμπολίτης μας, που αγοράζει ακόμα από Ελλάδα;

    Διαβάζω και ξανά-διαβάζω και δεν πιστεύω το νούμερο....70 ευρώ!

    Δηλαδή για ΠΟΣΟ μλκς μας έχουν πια εδώ πέρα;

    Μακριά όπως ο διάολος το λιβάνι.

    εγω αγοραζω απο ελλαδα. 55-60€ το παιχνιδι. κι αυτο λογω του οτι τα θελω την πρωτη μερα που θα βγουν. βαριεμαι να περιμενω.

    εδω το top spin 4 που δεν καιγομουν να το παρω, το πηρα 50€ επειδη το ειδα και λεω ας το παρω να παιξω και κατι αλλο.

    δεν ειμαι κανας φραγκατος αλλα ξεροντας ποτε θα βγει ενα παιχνιδι που το θελω μαζευω απο πριν τα λεφτα.

    δεν εχω κανει online αγορες ποτε και δεν τα πολυεμπιστευομαι αυτα.

    προτιμω να παω στο μαγαζι που παω εδω και χρονια και γνωριζω και τον ιδιοκτητη, ξεροντας οτι αν γινει καμια στραβη με καποιο παιχνιδι θα μου δωσει αλλο αμεσως.

  17. #257
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    παιδια παιζουν freezes στο single player?2 φορες μου κολησε τη μια σε loading screen και την αλλη midgame!

  18. #258

    Default

    Όχι το έχω τερματίσει 2 φορές (επειδή το είχα τερματίσει πριν την κυκλοφορία του έπρεπε να σβήσω το save για να μπορέσω να παίξω online) και δεν θυμάμαι ποτέ να μου κόλλησε....να σου πω όμως επειδή μάλλον έχω καταλάβει γιατί ρωτάς και το δικό μου promo είναι.


  19. #259
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    οκ ευχαριστω.αυτο με ενδιεφερε να σαι καλα

  20. #260
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    παιζει κανεις ακομα online?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •