Page 20 of 21 FirstFirst ... 10161718192021 LastLast
Results 381 to 400 of 405

Thread: Silent Hill: Downpour - [3D]

  1. #381
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Eν έτη 2012 παίζω με PCM 2.0, lol
    υπάρχει κάπου επιλογή για πολυκάναλο ήχο και δεν τη βλέπω?


  2. #382
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    οχι η κωδικοποιηση του ηχου εχει γινει σε pcm και oxι ac3...περσυ ηταν και το tdu2 σε pcm...tragic!!!!

  3. #383
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Silent Hill Downpour PS3 patch improves frame rate, fixes broken save system
    http://www.eurogamer.net/articles/20...en-save-system

    To lag θα ελεγα καλυτερα,αλλα μπορεις φανταζομαι να το πεις και frame rare.

    Με την ευκαιρια,θα επαναλαβω οτι το παιχνιδι,αν και για μενα δεν φτανει την ατμοσφαιρα των πρωτων SH,ειναι πολυ καλο και σε καποια πραγματα καταφερνει να τα ξεπερναει,οπως η ελευθερια για εξερευνηση και η αισθηση οτι δεν ειναι γραμμικο.

    -Πολυ καλα γραφικα για μενα.
    -3D χωρις να προβληματα και παραχωρησεις.
    -Kαποια εξαιρετικα sidequest και ωραιες ιδεες.

    Το επαιζα με παρεα και δεν θελαμε να το αφησουμε.Πιστευω οτι απο τα πιο αδικημενα games ever απο τα reviews.
    .

  4. #384
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Νωρίς το θυμήθηκαν....

    Spoiler!

  5. #385
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Silent Hill Downpour PS3 patch improves frame rate, fixes broken save system
    http://www.eurogamer.net/articles/20...en-save-system

    To lag θα ελεγα καλυτερα,αλλα μπορεις φανταζομαι να το πεις και frame rare.
    Ωραία γιατί με τόσα πολλά παιχνίδια το έχω αφήσει στη μέση,
    ευκαιρία να το ξαναπιάσω.

  6. #386
    popitakhs's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    14
    Name
    Takis

    Default

    Χρόνια Πολλά σε όλους ,

    Αν είσαι φανατικός αυτής της σειράς (τα έχω παίξει όλα) θα εκτιμήσεις καταρχήν το κλίμα , πραγματικά αυτό είναι που προσφέρει το SH και ευτυχώς παραμένει.
    Είναι όντως ένα ακόμη ψυχολογικό θρίλερ με άρρωστες ιδέες αλλά και αρκετά εμπλουτισμένο ώστε να προσφέρει και νέα πράγματα....
    Εντυπωσιακή πρόοδο στα γραφικά και στις λεπτομέρειες σε σχέση με το προηγούμενο.
    Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους (οι φαν θα το έχουν τελειώσει βέβαια).

  7. #387
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Λιγο αργα μα ηρθε η ωρα να αχοληθω και εγω με το Game....
    Ρε παιδια, τι σαν μπηκε το patch εγω εξακολουθω να εχω εντονο Lag ειδικα σε σημεια που κανει save.... Ειναι φυσιολογικο;;;

  8. #388
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Λιγο αργα μα ηρθε η ωρα να αχοληθω και εγω με το Game....
    Ρε παιδια, τι σαν μπηκε το patch εγω εξακολουθω να εχω εντονο Lag ειδικα σε σημεια που κανει save.... Ειναι φυσιολογικο;;;
    ναι γενικα ειχαν πει οτι δεν κανανε και φοβερες βελτιωσεις τα patches οπως και στην HD Collection...Δεν το εχω τσεκαρει να σου πω την αληθεια...θυμαμαι και γω στα saves(χωρις patch) ειχα θεμα...
    Spoiler!

  9. #389
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    ναι γενικα ειχαν πει οτι δεν κανανε και φοβερες βελτιωσεις τα patches οπως και στην HD Collection...Δεν το εχω τσεκαρει να σου πω την αληθεια...θυμαμαι και γω στα saves(χωρις patch) ειχα θεμα...
    Τραβαει κολληματα, σε σημειο να πω... κολλησε... αλλα σε ενα δευτερολεπτο ξεκιναει...απ οτι φαινετε ετσι θα το τελειωσω με αυτο το προβλημα...!
    Γενικα το παιχνιδι με αρεσε πολυ η ατμοσφαιρα του κ τα γραφικα ειναι συμπαθητικα!Τραγικο συστημα μαχης και τα τερατα επισης ειναι απο αλλο παιχνιδι οχι απο Silent!Μου αρεσει ομως παρα τα στραβα του...!

  10. #390
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Τραβαει κολληματα, σε σημειο να πω... κολλησε... αλλα σε ενα δευτερολεπτο ξεκιναει...απ οτι φαινετε ετσι θα το τελειωσω με αυτο το προβλημα...!
    Γενικα το παιχνιδι με αρεσε πολυ η ατμοσφαιρα του κ τα γραφικα ειναι συμπαθητικα!Τραγικο συστημα μαχης και τα τερατα επισης ειναι απο αλλο παιχνιδι οχι απο Silent!Μου αρεσει ομως παρα τα στραβα του...!
    Nαι και γω ετσι με αυτα τα κολληματακια το τερματισα και δεν ειχα προβλημα.ισα ισα δεν με ενοχληαν πραγματικα ποτε...
    Σε ποιο σημειο εισαι?
    Το παιχνιδι θα ανεβει παρακατω να ξερεις...και η ιστορια θα παρει συναρπαστική τροπή...
    Spoiler!

  11. #391
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    τα τερατα ηταν το μονο ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ στο παιχνιδι.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  12. #392
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Ειμαι στο σημειο που βγηκα απ τη (σπηλια) Devils Pit και ξεκιναω στο Silent!!Να σας πω την αληθεια χαθηκα λιγο, ετσι οπως το κανανε, με πηρε πολυ ωρα να προσανατοληστω με το που βγηκα....
    Ναι τα τερατα ειναι χαλια... αλλα το σεναριο και η ατμοσφαιρα μου αρεσανε μεχρι στιγμης!Ωραια περιμενω να δω τι θα συμβει....!Το ευχαριστιεμαι το παιχνιδι παντως παρα τα λαθακια της Vatra!!

  13. #393
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Ειμαι στο σημειο που βγηκα απ τη (σπηλια) Devils Pit και ξεκιναω στο Silent!!Να σας πω την αληθεια χαθηκα λιγο, ετσι οπως το κανανε, με πηρε πολυ ωρα να προσανατοληστω με το που βγηκα....
    Ναι τα τερατα ειναι χαλια... αλλα το σεναριο και η ατμοσφαιρα μου αρεσανε μεχρι στιγμης!Ωραια περιμενω να δω τι θα συμβει....!Το ευχαριστιεμαι το παιχνιδι παντως παρα τα λαθακια της Vatra!!
    Α αμα μπηκες τωρα στο silent έχεις ακομα.τωρα αρχιζει το γλεντι!Αν δεν βαριεσαι γραφε την προοδο σου στο παιχνιδι...ετσι κουβεντα να γινεται και να φρεσκαρουμε και μεις την μνημη μας...
    Spoiler!

  14. #394
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    To τελιωσα μολις τωρα!!Αρκετα καλο κ το σεναριο, ειδα τα ending B και D!
    Εαν ηταν πιο προσεκτικοι στα τερατα και στο συστημα μαχης θα συζητουσαμε για ενα απ τα καλυτερα silent Hill!Παρα πολυ καλο σε ολα τα αλλα και με τρομαξε κιολας μπορω να πω!!!
    Τωρα περιμενω το HD Collection να φρεσκαρω το 2 και 3!

  15. #395
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    To τελιωσα μολις τωρα!!Αρκετα καλο κ το σεναριο, ειδα τα ending B και D!
    Εαν ηταν πιο προσεκτικοι στα τερατα και στο συστημα μαχης θα συζητουσαμε για ενα απ τα καλυτερα silent Hill!Παρα πολυ καλο σε ολα τα αλλα και με τρομαξε κιολας μπορω να πω!!!
    Τωρα περιμενω το HD Collection να φρεσκαρω το 2 και 3!
    καλημερα το παιχνιδει το περιμενα καλητερω καλο αλλα το χαλασανε κατα πολυ τα πιο παλια επεισοδια καλητερα.το τελειωσα χτες.δεν ενθουσιαστικα τοσο.

  16. #396
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Σιγουρα δε πιανει τη ποιοτητα του 2 η του 4 αλλα εγω το περιμενα μετριο και μου φανηκε απλα καλο! Καταφερε να με βαλει στην ατμοσφαιρα μεχρι π τρομαξα κιολας!Αυτο μου αρεσε...αλλα σιγουρα δεν αξιζει τετοια συνεχεια η σειρα με τις βασεις που εθεσε το silent Hill 2!

  17. #397
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Σιγουρα δε πιανει τη ποιοτητα του 2 η του 4 αλλα εγω το περιμενα μετριο και μου φανηκε απλα καλο! Καταφερε να με βαλει στην ατμοσφαιρα μεχρι π τρομαξα κιολας!Αυτο μου αρεσε...αλλα σιγουρα δεν αξιζει τετοια συνεχεια η σειρα με τις βασεις που εθεσε το silent Hill 2!
    like!
    Spoiler!

  18. #398
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Σιγουρα δε πιανει τη ποιοτητα του 2 η του 4 αλλα εγω το περιμενα μετριο και μου φανηκε απλα καλο! Καταφερε να με βαλει στην ατμοσφαιρα μεχρι π τρομαξα κιολας!Αυτο μου αρεσε...αλλα σιγουρα δεν αξιζει τετοια συνεχεια η σειρα με τις βασεις που εθεσε το silent Hill 2!
    φιλος θα συνφωνησο εγινε καλη δουλεια στα περιβαλοντα αλλα γενικα ηταν πολη χαλια τα υπολειπα στα τερατα και τα αλλα ηταν τελειως χαλια απο τροπο δεν υπηρχε καν πιο πολη με τσιτονε απο τα νευρα παρα να με τρομαζει γενικα περιμενα πιο πολλα γιατι εχει τεραστιο ονομα αυτο το παιχνιδει και το αφησανε να γινει απο τα πιο ασχημα silent Hill της σειρας μαζι με το silent Hill room ηταν τα δυο χειροτερα της σειρας.και απο τα πιο ασχημα παιχνιδια του 2012 ηταν το Silent Hill: Downpour ελπιζω το επομενο να ειναι καλητερω αν και θα το σκεφτω πριν το παρω.

  19. #399
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by bozo View Post
    φιλος θα συνφωνησο εγινε καλη δουλεια στα περιβαλοντα αλλα γενικα ηταν πολη χαλια τα υπολειπα στα τερατα και τα αλλα ηταν τελειως χαλια απο τροπο δεν υπηρχε καν πιο πολη με τσιτονε απο τα νευρα παρα να με τρομαζει γενικα περιμενα πιο πολλα γιατι εχει τεραστιο ονομα αυτο το παιχνιδει και το αφησανε να γινει απο τα πιο ασχημα silent Hill της σειρας μαζι με το silent Hill room ηταν τα δυο χειροτερα της σειρας.και απο τα πιο ασχημα παιχνιδια του 2012 ηταν το Silent Hill: Downpour ελπιζω το επομενο να ειναι καλητερω αν και θα το σκεφτω πριν το παρω.
    like - NOT- !
    αποψη σου ειναι φυσικα αλλα εγω θα διαφωνησω!Καλα για το 4 δεν θα ξαναεπεκταθω αλλα δεν μπορεις να πεις οτι το Downpour ηταν απτα πιο ασχημα του 12.ουτε καν!Μια χαρα στεκεται σε ανταξια παιχνιδια...(κουβεντα να γινεται ετσι?)
    Spoiler!

  20. #400

    Default

    Κατά τη γνώμη μου το παιχνίδι δεν μπορεί να συγκριθεί με τα παλιότερα της σειράς, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να το θεωρήσω το χειρότερο της χρονιάς ή έστω ένα πάρα πολύ κακό παιχνίδι. Η αλήθεια είναι πως ακόμα και αν δεν κατάφερε να εντυπωσιάσει γενικότερα, σίγουρα είχε θετικά αποτελέσματα σε όλους τους φαν της σειράς και σε όποιον αρέσουν παρόμοια παιχνίδια ψυχολογικού θρίλερ. Μπορεί σε κάποια σημεία να υστερούσε σε ευρηματικότητα, όπως στο σχεδιασμό τεράτων, τα οποία τα βρήκα πρόχειρα και μάλλον ήταν σχεδιασμένα χωρίς ιδιαίτερη φαντασία, ωστόσο έχω να πω πως από γραφικά, ατμόσφαιρα και ιστορία ήταν μια αξιόλογη προσπάθεια. Ειδικότερα η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού ήταν αρκετά καλή. Κάτι τελευταίο που θα ήθελα να προσθέσω για τον εν λόγω τίτλο είναι πως τα side quest (για όποιον ασχολήθηκε) ήταν ψαγμένα και κατά τη γνώμη μου συμπλήρωναν ικανοποιητικά το όλο τοπίο και την ιστορία. Ναι, μπορεί να ήταν ένας υποδυέστερος τίτλος σε σύγκριση με τους παλιότερους τίτλους της σειράς, αλλά αξίζει μια ευκαιρεία για κάθε gamer του είδους. Και να πω σε αυτό το σημείο ότι ευχαριστήθηκα και το Homecoming, εκτός από το Downpour.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •