Page 18 of 21 FirstFirst ... 81415161718192021 LastLast
Results 341 to 360 of 405

Thread: Silent Hill: Downpour - [3D]

  1. #341
    AorChr's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    kriti
    Posts
    13
    PSN ID
    Xristoss

    Default

    Γεια σας παιδιά, να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που το έχουν τερματίσει. Είμαι στο 4ωρο και μου άρεσε πολύ το παιχνίδι και καταλαβαίνω μερικούς που δεν τους άρεσε αλλά σίγουρα δεν καταλαβαίνω τα 4αρια και 5αρια στα review. Είμαι στη πόλη του silent hill που έχει αρχίσει για τα καλά το exploration. Εχω κάνει και κάποια side quest. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι χωρίς να το θέλω. Δηλαδή να πάω σε point of no return και να χάσω side quests και άλλα. Δεν το ψάχνω στο νετ μη φάω σποιλερ. Και αν υπάρχουν point of no return πείτε μου να τα αποφύγω Ευχαριστώ.


  2. #342
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by AorChr View Post
    Γεια σας παιδιά, να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που το έχουν τερματίσει. Είμαι στο 4ωρο και μου άρεσε πολύ το παιχνίδι και καταλαβαίνω μερικούς που δεν τους άρεσε αλλά σίγουρα δεν καταλαβαίνω τα 4αρια και 5αρια στα review. Είμαι στη πόλη του silent hill που έχει αρχίσει για τα καλά το exploration. Εχω κάνει και κάποια side quest. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι χωρίς να το θέλω. Δηλαδή να πάω σε point of no return και να χάσω side quests και άλλα. Δεν το ψάχνω στο νετ μη φάω σποιλερ. Και αν υπάρχουν point of no return πείτε μου να τα αποφύγω Ευχαριστώ.
    Πολλοι εχουν συμφωνησει ηδη μαζι σου σε προηγουμενα ποστς.
    Οποτε δεν εισαι ο μονος.
    Ειναι καλο παιχνιδι.Δεν ειναι game of the year αλλα ειναι αρκετα καλο.


    Τωρα για να απαντησω και στην ερωτηση σου,νομιζω οτι μπορεις να χασεις side quests,αλλα για να μη τα χασεις ειναι καλο να ψαχνεις τα παντα στη πολη.Καθε σημειο.
    Παρόλο ομως που ψαχνω,εχω την εντυπωση οτι δεν εχω κανει τα παντα.
    .

  3. #343

    Default

    Απο την στιγμη που θα φυγεις απο το silent hill δεν μπορεις να ξαναγυρισεις πισω, οποτε πρεπει να εχεις κανει οτι θελησεις πριν φυγεις..

  4. #344
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    μεσω FB Vatra games...
    Dear players, expect a new patch for Silent Hill: Downpour (PS3 / Xbox 360) soon! You will be informed.
    τωρα θα ανεβασουν τις βαθμολογιες αυτοι που επικεντρωθηκανε στα λιγοστα framedrops και στα κολληματα στην μαχη???
    Spoiler!

  5. #345
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι τα 8 στα 10 ποστ ειναι για τις βαθμολογιες και τα review. Το θεμα ειναι να ευχαριστιομαστε τα παιχνιδια , τωρα αν ενα σαιτ ή ενας χρηστης το θαψει α αλλαξει κατι στο βαθμο που το ευχαριστιεστε? Φανταζομαι πως οχι . Καποτε τα επαιρνα και εγω καπως ετσι αλλα προσπαθησα να το δω διαφορετικα. Και ετσι διασκεδαζω περισσοτερο γιατι τελικα κριτης των παιχνιδιων ειναι ο καθε gamer ξεχωριστα. Τι να το κανω που το μπαγιονετα πηρε 10αρια και εκθειαστηκε απο τους gamers ? για μενα ηταν μια παπαρια καμαρωτη. Τι με νοιαζει που αρχικα το Deadly premonition σαρωνε τα 4αρια? Εγω ειχα κολλησει ενα μηνα μαζι του.

    Σορρυ για το οφτοπικ.

    Spoiler!

  6. #346
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Θα διαφωνήσω εν μέρει, από την στιγμή που καλώς ή κακώς (κακώς) τα επαγγελματικά reviews επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό τις πωλήσεις άρα και την όποια συνέχεια του κάθε IP και franchise.

  7. #347
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ζουμε στην εποχη που η ετησια κυκλοφορια του τραγικου, αστειου , brainless (κατ'εμε) cod , πουλαει 12 zillion pieces. αυτη ειναι η εποχη μας δυστυχως. τα καλα παιχνιδια ανακαλυπτονται απο στομα σε στομα ή φορουμ σε φορουμ καλυτερα, σε καποιο νημα με λιγα ποστ που ελαχιστοι βρισκουν ενδιαφερον. τα reviews πια επηρρεαζουν λιγοτερο απο οτι παλια αλλα σιγουρα παιζουν ρολο.

    Spoiler!

  8. #348
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Θα διαφωνήσω εν μέρει, από την στιγμή που καλώς ή κακώς (κακώς) τα επαγγελματικά reviews επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό τις πωλήσεις άρα και την όποια συνέχεια του κάθε IP και franchise.
    ^This^
    Spoiler!

  9. #349
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Το προτινεται σε νεους της σειρας? Προσωπικα το μονο SH που εχω παιξει ειναι το 4, και αυτο ελαχιστα και ειχα δει απο κοντα αλλη μια φορα το 3.

    δλδ απο ''αγνα'' survival horror δεν εχω παιξει σχεδον τπτ, ισως περα απο dead space.

    Ειδα ενα gameplay video και μονο απο την ατμοσφαιρα του με κερδισε. Εκπληκτικα περιβαλλοντα, ειδικα σε εικαστικο τομεα, με ειχαν περιπλανισει τα ''επαγγελματικα'' reviews (4 και 5) και δεν ειχα ριξει ουτε ματια στο παιχνιδι.

    Γενικοτερα γυρο απο sh universe ξερω ελαχιστα οπως ειπα, για αυτο σκεφτομαι μηπως με μπερδεψει το συγκεκριμενο, αν αρχισω απο αυτο... Μπορειτε να μου απαντησετε;

    σκεφτομαι να το νοικιασω γιατι για αγορα ειναι ακομα υψηλη η τιμη του...

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  10. #350
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by messi10 View Post
    Το προτινεται σε νεους της σειρας? Προσωπικα το μονο SH που εχω παιξει ειναι το 4, και αυτο ελαχιστα και ειχα δει απο κοντα αλλη μια φορα το 3.

    δλδ απο ''αγνα'' survival horror δεν εχω παιξει σχεδον τπτ, ισως περα απο dead space.

    Ειδα ενα gameplay video και μονο απο την ατμοσφαιρα του με κερδισε. Εκπληκτικα περιβαλλοντα, ειδικα σε εικαστικο τομεα, με ειχαν περιπλανισει τα ''επαγγελματικα'' reviews (4 και 5) και δεν ειχα ριξει ουτε ματια στο παιχνιδι.

    Γενικοτερα γυρο απο sh universe ξερω ελαχιστα οπως ειπα, για αυτο σκεφτομαι μηπως με μπερδεψει το συγκεκριμενο, αν αρχισω απο αυτο... Μπορειτε να μου απαντησετε;

    σκεφτομαι να το νοικιασω γιατι για αγορα ειναι ακομα υψηλη η τιμη του...
    Καλυτερα παιξε το HD collection πρωτα. Να παιξεις και τα αποδεδειγμενα καλα παιχνιδια της σειρας, δηλαδη.
    Για το bold... Μαλλον σε ειχαν "παραπλανησει" ηθελες να πεις.

  11. #351
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    δεν το πιστυω ρε, σταματα το trolling! Αντε γιατι μετα τα χθεσινα ( Liverpool - Chelsea) θα ξεσπασω πανω σου.


    Η HD Collection, αν δεν κανω λαθος, δεν περιλαμβανει το 1 και το 4 (νταξει για το 1 το καταλαβαινω, αλλα γιατι δεν μπηκε το 4?) και δεν την ειχε και το video club που τσεκαρα, για αυτο ειπα να το αφησω.

    Παντως, αν ξερεις εσυ ή κανεις αλλος, για την παραπανω ερωτηση , μια βοηθεια θα ηταν καλοδεχουμενη .

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  12. #352
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by messi10 View Post
    δεν το πιστυω ρε, σταματα το trolling! Αντε γιατι μετα τα χθεσινα ( Liverpool - Chelsea) θα ξεσπασω πανω σου.


    Η HD Collection, αν δεν κανω λαθος, δεν περιλαμβανει το 1 και το 4 (νταξει για το 1 το καταλαβαινω, αλλα γιατι δεν μπηκε το 4?) και δεν την ειχε και το video club που τσεκαρα, για αυτο ειπα να το αφησω.

    Παντως, αν ξερεις εσυ ή κανεις αλλος, για την παραπανω ερωτηση , μια βοηθεια θα ηταν καλοδεχουμενη .
    Nαι συνονόματε μόνο το 2 και το 3.H συλλογη θα μπορουσε καλλιστα να περιέχει κωδικό να κατεβασουμε το 1 απτο Psn πχ και ενννοειται το 4.Αλλα κοναμι ειναι αυτη...
    Spoiler!

  13. #353
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    thanks, μπορεις να μου απαντησεις και σε αυτο , αν θες

    Το προτινεται σε νεους της σειρας? Προσωπικα το μονο SH που εχω παιξει ειναι το 4, και αυτο ελαχιστα και ειχα δει απο κοντα αλλη μια φορα το 3.

    δλδ απο ''αγνα'' survival horror δεν εχω παιξει σχεδον τπτ, ισως περα απο dead space.

    Ειδα ενα gameplay video και μονο απο την ατμοσφαιρα του με κερδισε. Εκπληκτικα περιβαλλοντα, ειδικα σε εικαστικο τομεα, με ειχαν περιπλανισει τα ''επαγγελματικα'' reviews (4 και 5) και δεν ειχα ριξει ουτε ματια στο παιχνιδι.

    Γενικοτερα γυρο απο sh universe ξερω ελαχιστα οπως ειπα, για αυτο σκεφτομαι μηπως με μπερδεψει το συγκεκριμενο, αν αρχισω απο αυτο... Μπορειτε να μου απαντησετε;

    σκεφτομαι να το νοικιασω γιατι για αγορα ειναι ακομα υψηλη η τιμη του...

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  14. #354
    AorChr's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    kriti
    Posts
    13
    PSN ID
    Xristoss

    Default

    Και εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα είμαι (καινούριος σχετικά στο sh και ξενερομένος με την π*****α την chelsea και την διαιτησία ) αλλά το καταευχαριστήθηκα το downpour όσο το έχω παίξει γύρω στις 13 ώρες. Δεν το έχω τερματίσει ακόμα. Περιμένω να βγει το patch για το hd collection και αν διορθώσει τα προβλήματα που ακούγετε ότι έχει το παιχνίδι θα το πάρω και αυτό

  15. #355
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    το νοικιασα, thanks ολους για την βοηθεια!

    εντυπωσεις αργοτερα.

    Υ.Γ. Ασε φιλε AorChr, οταν ακυρωσε - λανθασμενα κατε με - το γκολ του Καρολ, στο 84', μου ηρθε να σπασω την τηλεοραση... Παμε για εκδικηση, αυριο 22:00 (ωρα Ελλαδος), με σκοπο να τους αφησουμε - και οριστικα - εκτος Ευρωπης.

    ^ sorry για το offtopic.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  16. #356
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Το νοικιασα και εγω και το ξεκινησα, πολυ καλο φαινεται μεχρι στιγμης. Δεν ειναι τοσο πολυ σαν τα παλια SH αλλα εχει κρατησει τα κλασσικα στοιχεια οπως τον σχετικα απλο χειρισμο, την ατμοσφαιρα, το gameplay με το πολυ ψαξιμο στο σκοταδι, τους γριφους, την δυσκολια. Το σεναριο επισης φαινεται καλο, ηδη εχω φρικαρει σε μερικες φασεις, οπου πρεπει να κανεις το αντιθετο απο αυτο που κανονικα πρεπει να κανεις.

    Ειμαι στην αρχη ακομα, αλλα αυτο που βλεπω ειναι οτι σε σχεση με το προηγουμενο SH Homecoming, οπου προσπαθησε πολυ να διατηρησει το υφος των παλιωτερων SH του PS2 και καπου αυτο απετυχε αφου το εκανε να δειχνει απαρχαιομενο, δεν το βλεπεις στο downpour, δεν ειναι ετσι εχει πολυ καλυτερα γραφικα και φαινεται να διατηρει ομως τον horror χαρακτηρα του σαν SH.

    Μετα απο δυο ωρες αρχισε να πεφτει το framerate για λιγο αλλα γενικα δεν εχει πολλα προβληματα.

    Απορρω ακομα γιατι εχει παρει τοσο χαμηλες βαθμολογιες. Οταν θελουμε το SH να διατηρηθει και να ειναι σαν το SH2, δεν αρεσει και φαινεται παλιο. Οταν γινεται συγχρονο με καλυτερα γραφικα, παλι δεν αρεσει γιατι δεν ειναι σαν τα παλια. Εμενα μου αρεσει παντως, θα το τερματισω και θα επανελθω με περισσοτερες εντυπωσεις.

  17. #357
    Advanced Member DmC_GL_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Χίος , Chios
    Posts
    408
    PSN ID
    Oenopion_GameR
    Name
    Δημήτριος

    Default

    παιδιά καλησπέρα,μόλις σήμερα παρέλαβα το παιχνίδι που το κέρδισα σε έναν διαγωνισμό
    έχω κολλήσει σε ένα σημείο τώρα εκεί με το τρένο που πρέπει να πατήσω στο μηχάνημα κάποια γράμματα για να ξεκινήσει το τρένο....ποια γράμματα πρέπει να πατήσω?Πήγα στο youtube και είδα από ένα παιδί το gameplay και έφτασα στο σημείο που έχω κολλήσει και είδα ότι πατάει 4 γράμματα...εγώ μόνο 3 μπορώ....μπορεί να με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ?Ευχαριστώ!
    Spoiler!


    Spoiler!


    Spoiler!

  18. #358
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by DmC_GL_ View Post
    παιδιά καλησπέρα,μόλις σήμερα παρέλαβα το παιχνίδι που το κέρδισα σε έναν διαγωνισμό
    έχω κολλήσει σε ένα σημείο τώρα εκεί με το τρένο που πρέπει να πατήσω στο μηχάνημα κάποια γράμματα για να ξεκινήσει το τρένο....ποια γράμματα πρέπει να πατήσω?Πήγα στο youtube και είδα από ένα παιδί το gameplay και έφτασα στο σημείο που έχω κολλήσει και είδα ότι πατάει 4 γράμματα...εγώ μόνο 3 μπορώ....μπορεί να με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ?Ευχαριστώ!
    Spoiler!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  19. #359
    Advanced Member DmC_GL_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Χίος , Chios
    Posts
    408
    PSN ID
    Oenopion_GameR
    Name
    Δημήτριος

    Default

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλος να είσαι καλά!!!!!!
    Spoiler!


    Spoiler!


    Spoiler!

  20. #360
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Λοιπον, επειδη δεν μπορω να δινω καθε μερα 2Ε το πηγα πισω σημερα , χωρις ομως να το εχω τελιωσει.

    Απο την πρωτη στιγμη λατρεψα την ατμοσφαιρα, το story - τουλαχιστον μεχρι το σημειο που εφτασα - ηταν πολυ ωραιο, ενω και notebook τα εχει μεσα πολυ οργανωμενα, απο maps και mysteries, μεχρι τα quests / side quests. Πολυ καλη δουλεια απο την Vatra.

    Μετα την ατμοσφαιρα, που για μενα ειναι ο κυριος παραγοντας αν ενα horror game αξιζει ή οχι, θα περασω στο gameplay. Η καμερα με μπερδεψε λιγο στην αρχη, αλλα μετα την συνιθησα σχετικα ευκολα, ενω το συστημα μαχης για το οποιο εχω δει πολλα παραπονα, μου φανηκε τουλαχιστον ικανοποιητικο. To μονο που με πειραξε ειναι οτι δεν γινοταν dual - wielding. Και δεν καταλαβω τον λογο...

    Στα γραφικα: στον εικαστικο τομεα τα πραγματα ειναι παρα πολυ καλα. Αλλα στον τεχνικο... το frame - drop ηταν εντονο, τα textures αργουσαν να φορτωσουν (νταξει , οχι τοσο μεγαλο προβλημα αυτο), και μου φανηκε λιγο προχειρη η δουλεια, αλλα με αξονα οτι μιλαμε για μια αγνωστη developer εταιρια , με το budget της, δεν εχω και τεραστιο παραπονο.

    η μουσικη ειναι καλη, δεν με ενθουσιασε καθολου, αλλα ουτε με ''χαλασε'' ποτε.

    Κατι extras εκνευριστικα ειναι που κανει συνεχεια save και save και μου γεμισαν τα save files και μετα σταματησε να κανει save καθε 5 δευτ. , αλλα επρεπε να μπω σε εναν νεο χωρο για να κανω save απλα. λολ

    Το παιχνιδι, να σημειωσο, ειναι open - world, κατι που δεν περιμενα κ ειναι ενας απο τους λογους που δεν προλαβα να το τελιωσω, ΜΑΖΙ με το οτι πραγματικα σε δυσκολευει στο που πρεπει να πας, απο ποιον δρομο κ.τ.λ. Ξεφευγει απο την ''μονοτονια'' των περισσοτερων συγχρονων games , shooters κυριως.

    Κατι τελευταιο, τους εχθρους τους περιμενα πιο ''εντυπωσιακους''. δλδ πιο πολυ σαν απλα ζομπι μου φανηκαν οι screamers, κατι αλλα τερατα που εκαναν τραμπολινο (λολ) στους τοιχους δεν μου πολυαρεσαν.


    Εν τελει, το SH: Downpour μου αρεσε ιδιαιτερα, χωρις να εχω παιξει κανενα απο τα προηγουμενα sh games δεν μπορω να κανω συγκριση, αλλα ως stand - alone game μου αρεσε πολυ. Αξια συγχαριτηριων η Varta.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •