Page 66 of 119 FirstFirst ... 165662636465666768697076116 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 2368

Thread: Platinum trophy whores...gathered all here!

  1. #1301
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    29. Assassin Creed II


    Spoiler!

  2. #1302
    Elite gdskate's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - West Side
    Posts
    812
    PSN ID
    gdskate
    Name
    Γιώργος

    Default

    37: One Piece Pirate Warriors


    My Trophies:
    Spoiler!

  3. #1303
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    123. Sleeping Dogs
    Παιχνιδάρα απλά..

    124. Dragonball Z Budokai HD Collection
    Παιχνίδι που το είχα λιώσει στο ΠΣ2 και δεν υπήρχε περίπτωση να μην το πάρω και τώρα.Εκτός από τα τούρνουά στο δύσκολο που με 2-3 προσπαθειες και συγκεκριμένου χαρακτήρες βγαίνουν πιο εύκολα , το υπόλοιπο ήταν ευχάριστο και με έκανε να νοσταλγήσω τα φοιτητικά μου χρόνια που τα είχα λιώσει..

    125. MIB Alien Crisis
    Παίχνιδια που αγοράστηκε για την πλατίνα και μόνο , σε 7 ώρες είχε γίνει η δουλειά..

    126. Uncharted Golden Abyss
    Πρώτη πλατίνα του Vita και πανέμορφο παιχνίδι.Ta chapters ήταν μικρότερα σε σχέση με του πσ3 ( νομίζω ) αλλά εντυπωσιάστηκα από τα γραφικά και το πόσο εύκολο μπορείς να περάσεις τέλεια ακόμα και σε μία τόσο μικρή κονσόλα.

    127 Little Big Planet Karting
    Η αλήθεια ήταν λίγο βαρετή σαν πλατίνα.Το πήρα γιατί το περίμενα πιο διασκεδαστικό και να με κράταγε σε εγρήγορση , αλλά στην ουσία με 1-2 προσπάθειες έβγαινες πρώτος στην κάθε πίστα , μάζευες και τις φούσκες και σου έμενε το 24ωρο που με τούρμπο κοντρόλερ έβγαινε σε μια μέρα.

    128. Motorstotm RC ( Vita )
    Αυτό με εξέπληξε ευχάριστα , αν και υπήρχαν στιγμές που με δυσκόλευε και το σιχτίριζα , εν τέλει το χάρηκα και το διασκέδασα αρκετά.Κάποιοι χρόνοι η σκορ με δυσκόλεψαν αρχικά , αλλά συνηθίζοντας λίγο τα κουμπιά , μπαίνεις εύκολα στο κόλπο.

    129. Motorstorm RC ( PS3 )
    Δε μπορώ να πω κάτι για αυτό , η πιο ακούραστη πλατίνα έβερ,Οτι trophy έπαιρνα στο βίτα , μόλις φόρτωνα το παιχνίδι στο πσ3 , πεταγόταν και εκεί.ενα παιχνίδι , 2 πλατίνες δηλαδή.

    130. Virtue's Last Reward
    Παιχνιδάρα , αλλά ...Γιατί αλλά? Πολύ διάλογο , πολύ γύρω γύρω.Με πέτυχε και σε μία φάση που ήθελα να παίζω και όχι να κοιταω την οθόνη για 20 λεπτά χωρίς να κάνω τίποτα. Στα δωμάτια τρελαινόμουν κάθε φορά να ψάχνω , να βρίσκω λύσεις και τελικά να τα καταφέρνω.
    Συνεχομένο μπρος πίσω , διάλογοι , ιστορίες , 22 διαφορετικά τέλη αν δεν κάνω λάθος και μοναδική ιστορία.Μου άρεσε , αλλά δεν το εκτίμησα όσο έπρεπε..Ισως σε κάποιο επόμενο , να δώσω μεγαλύτερη βάση.

    131. Gravity Rush
    Αλλο ένα παιχνίδι που δεν περίμενα ότι θα με εντυπωσιάσει.Εχω αρχίσει να δίνω βάρος στο βίτα και χαίρομαι για την απόφασή μου αυτή μέχρι στιγμής.
    Παιχνίδια με τα οποία περνάω την ώρα μου το ίδιο ευχάριστα ενω ταυτόχρονα , χαλαρώνω!
    Στο συγκεκριμένο παιχνίδι , θέλει λίγη ώρα να συνηθίσεις τους μηχανισμούς του , έπειτα είναι θέμα χρόνου να έρθει και η πλατίνα ευχάριστα και φυσιολογικά!

  4. The Following User Says Thank You to Gokussjin For This Useful Post:

    antoniss (26-05-2013)

  5. #1304
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    62. Sleeping Dogs.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  6. #1305
    Elite gdskate's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - West Side
    Posts
    812
    PSN ID
    gdskate
    Name
    Γιώργος

    Default

    38 : Assassin's Creed 3


    My Trophies:
    Spoiler!

  7. #1306
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    132. Velocity Ultra

    Απλό και εθιστικό.Υπάρχει η περίπτωση να είμαι στους πρώτους στον κόσμο που το πλατίναραν.Είχε σημεία που ήταν παλούκια , ειδικά το να κάνεις perfect και τις 50 'ζώνες' θα πάρει λίγη ώρα παραπάνω μαζί με τις έξτρα αποστολές.

    Οποιος έχει πλας , μπορεί να το πάρει free.

  8. #1307
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ βασικά είσαι ο 2ος και με διαφορά μόλις ενός λεπτού !

    κάποια στιγμή που θα πήγες τουαλέτα ή μίλησες στο τηλέφωνο , αν ήσουνα λίγο πιο γρήγορος θα ήσουνα ο 1ος !!! χαχαχα

  9. #1308
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    63. Dirt Showdown ευτυχως που βρηκα κατι ξενους απο το psnprifiles(εχει γινει ο νεος φιλος μου κ ποσταρω boost session μπας κ βρω κοσμο κ παρω καποια trophy σε πολλα games) κ το boostαραμε γιατι το lvl δεν λεει να το πας μονος σου.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  10. #1309
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ βασικά είσαι ο 2ος και με διαφορά μόλις ενός λεπτού !

    κάποια στιγμή που θα πήγες τουαλέτα ή μίλησες στο τηλέφωνο , αν ήσουνα λίγο πιο γρήγορος θα ήσουνα ο 1ος !!! χαχαχα
    Θα σου πω που έγινε η πατάτα.

    Το παιχνίδι όταν βγήκε είχε παιχτεί ήδη από πολλούς και αρκετοί από αυτούς το είχαν τελειώσει αλλά υπήρχε ενα glitchaρισμένο τρόπαιο το οποίο ήταν το τελευταίο πριν την πλατίνα αλλά δεν μπορούσε να το πάρει κανείς.Οι developers το κατάλαβαν και ξεκίνησαν σχεδόν αμέσως να φτιάχνουν το πατς για να το στείλουν στη Σόνυ.εγώ μέχρι τότε , είχα κάνει περίπου τα μισά στο παιχνίδι..Μέχρι να το τελειώσω , σίγουρα υπήρχαν άλλοι 40-45 που το είχαν τελειώσει πριν από μένα.
    Με τα πολλά , τελειώνω και εγώ το παιχνίδι και είμαστε εν αναμονή του πατς για το οποίο έλεγχα κάθε μέρα μήπως και.

    Σήμερα λοιπόν , μπαίνω στο παιχνίδι , τίποτα. Την ίδια στιγμή έχω μπει και στο φόρουμ και βλέπω ότι έχει πσοτάρει ο developer ότι το πατς έχει βγει και θα το έχουμε από στιγμή σε στιγμή.
    Μόλις το διαβάζω και ξανα μπαίνω στο παιχνίδι , βλέπω το πατς να είναι για να κατέβει!
    Το πατάω , κατεβαίνει και έχω χαζέψει στην οθόνη να μου λέει waiting to install και περιμένω να το εγκαταστήσει..Ελα όμως που περίμενα και περίμενα και λέω μήπως να μπω?Και οταν μπαίνω στο παιχνίδι , το εγκαθιστά και αμέσως με το που μπαίνω στο κεντρικό μενού , σκάνε τα τελευταία 2 τρόπαια ( ένα χρυσό και μια πλατίνα! )

    Αν δεν καθόμουν να περιμένω , θα ήμουν πρώτος .. Αν και τυπικά χωρίς το πρόβλημα θα ήμουν στην 50-60άδα

    Πάλι καλά να λες

  11. #1310
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ αα κατάλαβα !
    καλά εγώ χαβαλέ έκανα αλλά πάντως μπράβο σαν 1ος είσαι , όμως μεγαλύτερο μπράβο στους devs που δεν αφήσανε έτσι το game , είδανε το λάθος και το διορθώσανε , ενώ π.χ. η EA που είναι και ¨μεγάλη¨εταιρία ..... έχει αφήσει στην μοίρα του το Fifa Football για ps vita , έχει πρόβλημα ένα τρόπαιο και δεν το δίνει (αυτό που πρέπει να παίξεις σε όλα τα γήπεδα) , και ενώ έχουνε στείλει 100δάδες παράπονα στην EA αλλά και στην Sony ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο και ούτε patch ούτε τπτ ! για αυτό το τρόπαιο δεν έχει πάρει κανείς πλατίνα !....λολ

  12. #1311
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ αα κατάλαβα !
    καλά εγώ χαβαλέ έκανα αλλά πάντως μπράβο σαν 1ος είσαι , όμως μεγαλύτερο μπράβο στους devs που δεν αφήσανε έτσι το game , είδανε το λάθος και το διορθώσανε , ενώ π.χ. η EA που είναι και ¨μεγάλη¨εταιρία ..... έχει αφήσει στην μοίρα του το Fifa Football για ps vita , έχει πρόβλημα ένα τρόπαιο και δεν το δίνει (αυτό που πρέπει να παίξεις σε όλα τα γήπεδα) , και ενώ έχουνε στείλει 100δάδες παράπονα στην EA αλλά και στην Sony ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο και ούτε patch ούτε τπτ ! για αυτό το τρόπαιο δεν έχει πάρει κανείς πλατίνα !....λολ
    Το κατάλαβα μαν , αλλά εντυπωσιάστηκα και εγώ με την αντίδραση αυτών που είναι πίσω από το παιχνίδι και το διορθώσανε τόσο γρήγορα.Τώρα βγήκε και το Coconut Dodge που είναι της ίδιας εταιρίας και έχει ένα χρυσό παλουκάκι αλλά το παιχνίδι πάλι είναι στην ίδια λογική με το προηγούμενο , ίσως και πιο απλό : Απλό και εθιστικό

    Η ΕΑ δεν αφαίρεσε και τα ονλάιν πας τώρα? Και καλά σκόνη στα μάτια ..Αν κάποιος είναι υπεύθυνος είτε 'μικρός' είτε μεγάλος , θα το διορθώσει νομίζω.Αν τον νοιάζουν τα λεφτά μόνο , χεσ...ηκε για ένα τρόπαιο και αν θα το πάρεις η όχι..

  13. #1312
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    64, Dead Island thanks τον Αντωνη κ το Γιωργο για το χρονο που παραπανω δωσαμε στο παιχνιδι.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  14. #1313
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    #133 WRC FIA World Rally Championship

    Πολλά πολλά ευχαριστώ στον Αντώνη που κάθισε να κάνει το ονλάιν κομμάτι του παιχνιδιού μαζί μου.
    Ειχα σκοπό να μην το μπουστάρω , αλλά το ονλάιν δεν είχε ψυχή.

    Διασκεδαστικό και ωραίο παιχνίδι για τους λάτρεις του είδους , πολύ σύντομο όμως στο campaign του..
    Αν τον ονλάιν είχε κόσμο , θα ήταν ακόμα πιο διασκεδαστικό.

  15. The Following User Says Thank You to Gokussjin For This Useful Post:

    antoniss (09-06-2013)

  16. #1314
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    30. Red Dead Redemption

    ευχαριστω για αλλη μια φορα τους l_imperi_um (επιτελους το εγραψα σωστα!!!!!) κ geodimi13

    Spoiler!

  17. #1315
    Cool Member polynekros's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Vari-Athens
    Posts
    236
    PSN ID
    polynekros
    Name
    Χρήστος

    Default

    188. Assassin's Creed : Revelations.

    Καταπληκτικο. Μεχρι στιγμης το καλυτερο της σειρας. Εξαιρετικα προτινομενο.

  18. #1316
    Cool Member polynekros's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Vari-Athens
    Posts
    236
    PSN ID
    polynekros
    Name
    Χρήστος

    Default

    189. Portal 2.

    Επιτελους αξιωθηκα και το εβγαλα. Και γ@_ω τα παιχνιδια.

  19. #1317
    Cool Member TJohn's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    210
    PSN ID
    TJohnZermatt
    Name
    Γιάννης

    Default

    10. NFS Most Wanted
    11. Hitman Absolution

  20. #1318
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    33. Red Dead Redemption (και μολις 2 τροπαια μακρυα απο το 100%)

    Να'ναι καλα ο Geodimi 13 αλλα και οι Ilias78, Auber, JerryMoore, Konstantinos (και καποιοι ακομα) που βοηθησαν και ΘΑ βοηθησουν (για αυτα τα ρημαδια τα 2 τελευταια τροπαια απο τα dlc)



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  21. #1319
    Elite gdskate's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - West Side
    Posts
    812
    PSN ID
    gdskate
    Name
    Γιώργος

    Default

    39: The Amazing Spider-Man


    My Trophies:
    Spoiler!

  22. #1320
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    69. ICO

    Παιχνιδάρα - μουσικάρα

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •