Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 53

Thread: [Trophies Guide] Red Dead Redemption

  1. #1
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default [Trophies Guide] Red Dead Redemption

    Λιγα λογια...

    Επιτελους ο οδηγος ειναι ετοιμος μετα απο ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ και σχεδον 3 μερες δουλειας που αφιερωσα για να ολοκληρωθει!

    Να αναφερω οτι δεν εχει γινει δουλεια τυπου copy-paste (εκτος απο ονομασιες περιοχων και αποστολων) ουτε μεταφραση απο καποιο software,ολα ειναι γραμενα με δικα μου λογια.

    Εχω διαβασει και αλλους οδηγους για να φτασω σε αυτο το αποτελεσμα αλλα τις περιγραφες τις μετεφερα με δικα μου λογια μιας και εχω αποκτησει μια εμπειρια με το παιχνιδι.

    Εκτος απο τις πληροφοριες για την αποκτηση των τροπαιων μεσα στο οδηγο υπαρχουν παρα πολλες και σημαντικες πληροφοριες που αφορουν και αλλα πραγματα μεσα στο παιχνιδι.

    Αν καταφερω με τον οδηγο μου να βοηθησω εστω και λιγους απο εσας θα νιωσω οτι ο χρονος και ο κοπος μου επιασαν τοπο.

    Περιμενω σχολια και αξιολογησεις απο οσους ειστε προθυμοι να το κανετε,τα οποια δεν θα σας κοστισουν τιποτα εκτος απο 1 με 2 λεπτα απο τον χρονο σας.

    Αυτα...





    DLC Trophies

    Spoiler!



    Τα 12 πρωτα ειναι τα Secret Trophies του παιχνιδιου,μην ανησυχειτε για Spoilers!



    Spurred to Victory - Complete 20 story missions without switching to a new horse at a hitching post.
    BRONZE
    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Το Τροπαιο αυτο μπορει να το ''χασετε'' οποτε δειτε το πρωτο!
    Spoiler!


    That Government Boy - Complete 'Exodus in America'.
    BRONZE
    Spoiler!


    Land of Opportunity - Complete 'The Assault on Fort Mercer'.
    BRONZE
    Spoiler!


    Sons of Mexico - Complete 'The Gates of El Presidio'.
    BRONZE
    Spoiler!


    No More Fancy Words - Complete 'An Appointed Time'.
    BRONZE
    Spoiler!


    A Savage Soul - Complete 'At Home with Dutch'.
    BRONZE
    Spoiler!


    The Benefits of Civilization - Complete 'And the Truth Will Set You Free'.
    BRONZE
    Spoiler!


    Into the Sunset - Complete 'The Last Enemy That Shall Be Destroyed'.
    BRONZE
    Spoiler!


    Manifest Destiny - Kill the last buffalo in the Great Plains in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    Dastardly - Place a hogtied woman on the train tracks, and witness her death by train.
    BRONZE
    Spoiler!


    Heading South on a white Bronco - Evade the US Marshals while riding the Hungarian Half-Bred horse in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    Nurture or Nature? - Complete 'Remember My Family'.
    GOLD
    Spoiler!




    Τα υπολοιπα Trophies.


    High Roller - Win over 2000 chips in a hand of Poker.
    BRONZE
    Spoiler!


    No Dice - Complete a game of Liar's Dice without losing a single die.
    BRONZE
    Spoiler!


    What About Hand Grenades? - Get a ringer in a game of Horseshoes.
    BRONZE
    Spoiler!


    Fightin' Around the World - Knock someone out in melee in every saloon in the game in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    Strange Things are Afoot - Complete a task for Stranger.
    BRONZE
    Spoiler!


    Buckin' Awesome - Break the Kentucky Saddler, the American Standardbred, and the Hungarian Half-bred.
    BRONZE
    Spoiler!


    Clemency Pays - Capture a bounty alive.
    BRONZE
    Spoiler!


    Exquisite Taste - Purchase a rare weapon from a gunsmith.
    BRONZE
    Spoiler!


    Bearly Legal - Kill and skin 18 grizzly bears.
    BRONZE
    Spoiler!


    He Cleans Up Well! - Obtain the Elegant Suit.
    BRONZE
    Spoiler!


    More than a Fistful - Earn $10,000 in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    Frontiersman - Obtain Legendary rank in any Single Player Ambient Challenge.
    BRONZE
    Spoiler!


    Man of Honor / Chivalry's Dead - Attain highest Fame rank and either highest Honor rank or lowest Honor rank.
    BRONZE
    Spoiler!


    Gold Medal - Earn a Gold Medal Rank for a combat mission in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    On the Trail of de Vaca - Uncover every location on the map in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    Friends in High Places - Use a pardon letter with more than $5000 bounty in Single Player.
    BRONZE
    Spoiler!


    Bullseye - Get 250 headshots in any game mode.
    BRONZE
    Spoiler!


    Unnatural Selection - Kill one of every animal species in the game in any game mode.
    BRONZE
    Spoiler!


    Slow on the Draw - Get 10 assists in a single Hideout in a public Free Roam session.
    BRONZE
    Spoiler!


    Hit the Trail - Get from Blackwater to Escalera before sundown in a public Free Roam session.
    BRONZE
    Spoiler!


    Posse Up! - Create a posse and get the maximum number of members.
    BRONZE
    Spoiler!


    Most Wanted - Become a Public Enemy for 10 minutes and escape alive in a public Free Roam session.
    BRONZE
    Spoiler!


    Red Dead Rockstar - Kill a Rockstar or someone with this Trophy in a public multiplayer match
    BRONZE
    Spoiler!


    Austin Overpowered - Complete Twin Rocks, Pike's Basin, and Gaptooth Breach Hideouts in Single Player.
    SILVER
    Spoiler!


    Evil Spirits - Complete Tumbleweed and Tesoro Azul Hideouts in Single Player.
    SILVER
    Spoiler!


    Instinto Asesino - Complete Fort Mercer and Nosalida Hideouts in Single Player.
    SILVER
    Spoiler!


    People are Still Strange - Complete 15 tasks for Strangers.
    SILVER
    Spoiler!


    The Gunslinger - Score a headshot on any enemy using Expert targeting mode.
    SILVER
    Spoiler!


    Mowing Them Down - Kill 500 enemies with a mounted weapon in any game mode.
    SILVER
    Spoiler!



    Τα υπολοιπα 8 Trophies εχουν μπει στο 3ο post επειδη δεν χωρουσαν εδω!!!
    Last edited by isildur83; 10-06-2010 at 07:24.

  2. #2
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωραίος +rep μόλις μπορέσω.
    Το μόνο που έχω να προτιμώ μέχρι στιγμής είναι να βάλεις το spurred to victory πάνω πάνω και εκτός spoiler γιατί είναι missable!

  3. #3
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Ωραίος +rep μόλις μπορέσω.
    Το μόνο που έχω να προτιμώ μέχρι στιγμής είναι να βάλεις το spurred to victory πάνω πάνω και εκτός spoiler γιατί είναι missable!
    Thanks για την παρατηρηση.Του εκανα edit.

    EDIT

    Τα υπολοιπα τροπαια μπαινουν εδω επειδη δεν χωραει αλλους χαρακτηρες το πρωτο post!

    In a Hail of Bullets - Kill 500 enemies with any pistol or revolver in any game mode.
    SILVER
    Spoiler!


    Long Arm of Marston - Kill 500 enemies with any rifle, repeater, or shotgun in any game mode.
    SILVER
    Spoiler!


    Have Gun Will Travel - Complete all Hideouts in a single public Free Roam session.
    SILVER
    Spoiler!


    The Quick and Everyone Else... - Be the top scoring player in any three consecutive FFA games in public matches.
    SILVER
    Spoiler!


    How the West Was Won - Reach the top rank for multiplayer experience.
    SILVER
    Spoiler!


    Go Team! - Be on the winning team for four consecutive victories in any team based game in public matches.
    SILVER
    Spoiler!


    Redeemed - Attain 100% in the Single Player Game Completion stat.
    GOLD
    Spoiler!


    Legend of the WestYou've become a true legend of the west!
    PLATINUM
    Spoiler!
    Last edited by isildur83; 02-06-2010 at 21:20.

  4. #4
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    @Spurred Victory : Σε κάποια φάση στην αρχή, θέλοντας και μη αλλάζετε άλογο λόγω του story, μην ανησυχήσετε, εξακολουθεί να μετράει missions για τα trophies (δεν γίνεται reset δηλαδή). Μεγάλη μαλ*κια που ήταν κρυφό, εγώ πρέπει να ξαναρχίσω νέο παιχνίδι για να το ξεκλειδώσω :/

    @Heading South on a White Bronko : To συγκεκριμένο άλογο το εξημερώνετε κατά την διάρκεια του stranger quest με το όνομα "Love is the Opiate". Οπότε όταν είστε σε αυτό το Quest θα βρείτε και το αλογάκι. Μετά απλά αγοράζετε το deed και είστε έτοιμοι. Οι Marshals θέλουν 2500$ για να σκάσουν εκτός και αν έχετε καλό fame οπότε σας παίρνουν στο κυνήγι και με λιγότερα.

    @Μanifest Destiny : Δεν χρειάζεται να τα κάνετε kill με την μια. Μπορείτε να σκοτώσετε 10 τώρα και 10 αργότερα. Όσα φύγουν αριστερά δεξιά επανέρχονται μετά από μέρες στο ίδιο σημείο, οπότε με το που πατήσετε Blackwater αρχίστε τα kills. Στοχεύστε στην καμπούρα τους που εξέχει, ένα shot θέλουν εκεί μιας και από κάτω βρίσκεται η καρδιά τους. Ξεκινήστε με δυο δυναμίτες στα άκρα αριστερα-δεξιά ώστε να τρέξουν προς το κέντρο μήπως και καταφέρετε να το ολοκληρώσετε σε ένα run.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  5. #5
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μήπως παίζει με replay mission να ξεκλειδωθει
    το spurred?

  6. #6
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Μήπως παίζει με replay mission να ξεκλειδωθει
    το spurred?
    Αμφιβάλλω :/
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  7. #7
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Δεν το έχω το παιχνίδι, αλλά συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία και την προθυμία σου! Πολύ καλός οδηγός φαίνεται.

  8. #8
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια,κανω οτι μπορω για να γινει οσο πιο κατανοητος γινεται ο 'οδηγος'.

  9. #9
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Δεν έχω ξεκινήσει το παιχνίδι ακόμη, αλλά φοβερός isildur83


  10. #10
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Update

    Προστεθηκαν αρκετα ακομα trophies.
    Λιγα ακομη εμειναν και τελειωνει.

  11. #11
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    @Spurred Victory : Σε κάποια φάση στην αρχή, θέλοντας και μη αλλάζετε άλογο λόγω του story, μην ανησυχήσετε, εξακολουθεί να μετράει missions για τα trophies (δεν γίνεται reset δηλαδή). Μεγάλη μαλ*κια που ήταν κρυφό, εγώ πρέπει να ξαναρχίσω νέο παιχνίδι για να το ξεκλειδώσω :/

    @Heading South on a White Bronko : To συγκεκριμένο άλογο το εξημερώνετε κατά την διάρκεια του stranger quest με το όνομα "Love is the Opiate". Οπότε όταν είστε σε αυτό το Quest θα βρείτε και το αλογάκι. Μετά απλά αγοράζετε το deed και είστε έτοιμοι. Οι Marshals θέλουν 2500$ για να σκάσουν εκτός και αν έχετε καλό fame οπότε σας παίρνουν στο κυνήγι και με λιγότερα.

    @Μanifest Destiny : Δεν χρειάζεται να τα κάνετε kill με την μια. Μπορείτε να σκοτώσετε 10 τώρα και 10 αργότερα. Όσα φύγουν αριστερά δεξιά επανέρχονται μετά από μέρες στο ίδιο σημείο, οπότε με το που πατήσετε Blackwater αρχίστε τα kills. Στοχεύστε στην καμπούρα τους που εξέχει, ένα shot θέλουν εκεί μιας και από κάτω βρίσκεται η καρδιά τους. Ξεκινήστε με δυο δυναμίτες στα άκρα αριστερα-δεξιά ώστε να τρέξουν προς το κέντρο μήπως και καταφέρετε να το ολοκληρώσετε σε ένα run.
    Thanks!

    Προσθεσα καποιες λεπτομεριες στον οδηγο για τα trophies που αναφερεις!

    EDIT
    Δεν μπορω να σου δωσω +rep αυτη τη στιγμη γιατι σου εχω δωσει προσφατα,οποτε στο χρωσταω!
    Last edited by isildur83; 02-06-2010 at 11:24.

  12. #12
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Ο οδηγος ολοκληρωθηκε και ειναι στο πρωτο και το τριτο post!

    Ουυυυυυφφφφφφφ..........................!!!!!!!!

  13. #13
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν μπορεί κάποιος mod ας κάνει delete το 2ο post (δικό μου) ωστε να είναι το guide συνεχόμενο!
    Μπράβο και πάλι!!!

  14. #14
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Συγχαρητήρια. Όση θέληση δεν είχε ο συνονόματος σου να πετάξει το δακτυλίδι, είχες εσύ για τη δημιουργία αυτού του φοβερού οδηγού. Το rep στο χρωστάω!

  15. #15
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Συγχαρητήρια. Όση θέληση δεν είχε ο συνονόματος σου να πετάξει το δακτυλίδι, είχες εσύ για τη δημιουργία αυτού του φοβερού οδηγού. Το rep στο χρωστάω!
    LOL

    Καλα εχω λιωσει με το σχολιο σου!!!

    Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

  16. #16
    Elite Terastios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,147
    PSN ID
    DHMHTRHS_HAWK
    Name
    Δημητρης

    Default

    +ρεπ απο μενα μονο μια ερωτηση εχω γιατη τα εβαλες σε σποιλερ ? αφου αλωστε δεν ξερουμε τη θελει το καθε βραβειο και αναγκαστικα θα τα ανηξουμε ολα μην μας κουραζεις

  17. #17
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Terastios View Post
    +ρεπ απο μενα μονο μια ερωτηση εχω γιατη τα εβαλες σε σποιλερ ? αφου αλωστε δεν ξερουμε τη θελει το καθε βραβειο και αναγκαστικα θα τα ανηξουμε ολα μην μας κουραζεις
    Thanks για το +rep!

    Τα εχω βαλει μεσα σε spoiler για να ειναι πιο μαζεμενο και νοικοκυρεμενο το thread και για να ειναι πιο ευκολο να βρει καποιος ενα συγκεκριμενο trophy που ψαχνει.

    Επειδη σε αρκετα trophies ειναι μεγαλη η περιγραφη τους (εως ΠΟΛΥ μεγαλη σε καποια) θα γινοταν ενα μπαχαλο αν εμπαιναν εκτος spoiler και το thread θα κατεληγε να ειναι δυσαναγνωστο απο πολλους,οποτε πιστευω οτι ετσι ειναι καλυτερα.

  18. #18
    Elite Terastios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,147
    PSN ID
    DHMHTRHS_HAWK
    Name
    Δημητρης

    Default

    ΟΚ φιλε μου εχεις δικιο, δεν με ενδιαφερουνε αμεσα τα βραβεια αλλα δεν μπορουσα να μην σε συγχαρώ για την Τελεια ! δουλεια που εκανες Αξιος !

  19. #19
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μιάς και πήρα την πλατίνα να δώσω μερικές συμβουλές:
    Single
    Για μένα το ποιό (και ίσος μοναδικό) εκνευριστικό μέρος του παινχιδιού ήταν το Master Hunter Challenge το οποίο χρειάετε για το 100%. Το λάθος που έκανα ήταν ότι άργησα να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο. Προτίνω λοιπόν να ξεκινήσετε όσο νωρίτερα μπορείτε και να έχετε υπόψη σας τα ζώα που ψάχνετε κατα τη διάρκεια των ταξιδιών σας για να μην καταλήξετε σαν και μένα να φάτε 2 ώρες ψάχνοντας αυτά που σας λείπουν.
    Τα ζώα που με δυσκόλεψαν:
    1. Boars: Νόμιζα ότι δεν υπάρχουν στην πρώτη περιοχή καν γιατί δεν τα είχα πετύχει οπότε το challenge έμεινε πίσω. Τελικά υπάρχουν στο Stillwater Creek (κοντά στο Thieve's Landing - Thanks Zeichef).
    2. Cougars. Η άποψη που επικρατεί στο internet είναι ότι δεν βρίσκεις τα cougars, σε βρίσκουν αυτά Υπάρχει όμως ένα σημείο που είναι σχεδόν standart ότι θα έρθουν. Πηγένετε στο Rio Bravo κοντά στο Fort Mercer βραδάκι, κοντά στους δρόμους που φαίνονται "αχνά" στο χάρτη και ρίξτε bait. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα σκάσουν 2 cougars! (Ξανά thanks Zeichef).
    3. Κουνάβια. Μου φάγαν την ψυχή τα συγκεκριμένα σε σημείο που όποτε πετύχενα ένα στο δρόμο μου (ακόμα και online τα σκότωνα για εκδίκηση). Είχα φάει τον κόσμο να βρώ αλλά πουθενά. Τελικά τα βρήκα στο Armadillo. Εμφανίζονται πίσω απο την άμαξα αλλά αν κάνετε τον γύρω του κτιρίου που είναι δίπλα στην άμαξα κάνουν respawn. Σε 3,4 λεπτά δηλαδή κάνωντας τον γύρω του κτιρίου αυτού μπορείτε να μαζέψετε όλα όσα θέλετε για το challenge. Αν το ξερα και γω απο την αρχή θα είχα γλιτώσει γύρω στα 45 λεπτά απο το playthrough μου.
    Online
    Wanted. Καταρχήν ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να γίνει σε private server (το λέει και το description). Το καλύτερο μέρος για να το κάνετε είναι το "El Presidio". Μπαίνοντας στο "κάστρο" θα δείτε μερικά κιβώτια με εκρηκτικά. Πυροβολήστε ένα απο αυτά και αυτόματα γίνεστε wanted. Ανεβείτε σε ένα απο τα κανόνια και αρχίστε να πυροβολάτε τους "μπάτσους" που προσπαθούν να σας πιάσουν. Πολύ γρήγορα θα φτάσετε τα 1000 bounty και θα γίνετε Public Enemy. Απο εκεί και πέρα το μόνο που μένει είναι να πάτε να κρυφτήτε κάπου για 10 λεπτά (υπάρχει ένα δωματιάκι κοντά στο κανόνι που είναι αρκετά καλό) και αφού περάσουν να την κάνετε. Καλό θα ήταν να έχετε παρέα μαζί α. για να σας καλύπτει όσο βαράτε με το κανόνι και β. για να σας βοηθήσει στο escape μετά.

    How the west was won: Το καλύτερο μέρος για leveling είναι το Solomon's Foley (το οποίο είναι και exclusive sto PS3!). Αν πάτε με 1,2 ακόμα άτομα μπορείτε να το βγάζετε περίπου σε 1 λεπτό, ενώ κάθε playthrough σας προσφέρει 700 (no kills) μέχρι και περίπου 1600 exp (all kills). Μέσος όρος 1000 exp per minute δηλαδή

    The Quick... και Go Team: Με διαφορά τα πιό δύσκολα τρόπαια του παιχνιδιού (ειδικά το πρώτο). Η μόνη συμβουλή που έχω να δώσω αλλά είναι πολύτιμη, είναι ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΤΕ. Όταν τρέχετε εμφανίζεστε σαν κουκίδες στον χάρτη και μπορούς οι άλλοι να έρθουν να σας σκοτώσουν. Οι περισσότεροι που θα συναντήσετε ήτε δεν το ξέρουν αυτό ήτε δεν έχουν υπομονή, οπότε αν το κάνετε έχετε ένα σημαντικό πλεονέκτημα.

  20. #20
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έχει online τρόπαια ε; Σιγά μη δεν είχε Πως μου τη δίνει το υποχρεωτικό online !!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •