Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Gamecube!

  1. #1
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default Gamecube!

    Παιδιά μετά από πολλούς μήνες ξαναέβαλα το Gamecube να παίξω κανα metroid prime, λίγο Soul Calibur 2 αντε και super mario sunshine, ομολογώ πως δεν το είχα δοκιμάσει σε lcd τηλεόαραση μέχρι τώρα...η σύνδεση του φυσικά με scart και παρατηρώ ότι τα γραφικά του ειναι πάρα πολύ καλά!Βγάζει καλύτερη απεικόνιση από το PS2 και το PS2 το κοντράρει μόνο όταν το έβαλα με Component!
    Δεν έχω λόγια, καταπληκτική κονσόλα το gamecube που πήγε λίγο άπατη αλλα εξαιρετικό κομμάτι!Λίγο η μη καλή υποστήριξη από τη Nintendo, λίγο οι συγκύριες και το άτιμο φαγώθηκε!
    Με ενθουσιάσε και γι αυτό και ανοιγώ αυτό το thread..
    Viva la Gamecube!


    Spoiler!

  2. #2
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Για τα Resident evil,τα Zelda και ίσως για κάποιους άλλους τίτλους ήταν άριστο θα έλεγα.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  3. #3
    Member Internetakias's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Ηλιούπολη
    Posts
    54
    PSN ID
    akarasarinis
    Name
    Άγγελος Καρασαρίνης

    Default

    πράγματι κρίμα ήταν καλή κονσόλα

  4. #4
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    αραγε και το wii εχει τετοια διαφορα με componet και scart?

  5. #5
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Εγώ δε θα ξεχάσω ποτέ τις ώρες που δαπάνησα παίζοντας Sanity's Requiem: Eternal Darkness και Baten Kaitos: Eternal Wings...

    Και τα δύο τα πήρα κατά τύχη, και τα δύο με εντυπωσίασαν

  6. #6
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Θυμάμαι το είχα εγώ ένα φεγγάρι. Έπαιζα αρκετές ώρες, αλλά κάποια στιγμή το πούλησα.... έπιανε χώρο στο ράφι.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Εγώ δε θα ξεχάσω ποτέ τις ώρες που δαπάνησα παίζοντας Sanity's Requiem: Eternal Darkness και Baten Kaitos: Eternal Wings...

    Και τα δύο τα πήρα κατά τύχη, και τα δύο με εντυπωσίασαν
    Εξαιρετικα παιχνιδια και τα δυο. Θα συμπληρωσω μονο το Tales of symphonia και το paper mario.

  8. #8
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Quote Originally Posted by Ixor24 View Post
    αραγε και το wii εχει τετοια διαφορα με componet και scart?
    το wii σίγουρα ειναι πολύ καλύτερα με component..και το gamecube έχει ψηφιακή έξοδο εικόνα αλλα η nintendo ειχε ματαιώσει την παραγωγή του καλωδίου..ποιος ξέρει γιατί.
    Εγώ πάντως θα τσιμπήσω resident evil remake και resident evil zero απο ebay!
    Θαυμάστε
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=VZH5IXwyKwc"]YouTube- Resident Evil - GameCube Gameplay (HQ Video)[/ame]

    Και δω μια σύγκριση του Resident Evil 4 με το PS2 όπου φαίνεται καθαρά ότι το Gamecube υπερτερεί!
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=5qz0LbKpZtI"]YouTube- Resident Evil 4 Gamecube PS2 Comparison[/ame]
    Μιλάμε για τρομακτική διαφορά σε αυτά που δείχνει...!

    Spoiler!

  9. #9
    Senior Member zisis_GR's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    137
    PSN ID
    zisis_GR

    Default

    ελα ρε φιλε, κοιτα τυχη, πηρα ενα gamecube ασημι από ebay με 5 λίρες αλλα ειναι χωρίς χειριστήριο και memory! Θα τα ξαναβαλουμε να δουλεψουν λιγο, να βρουμε και κανα παιχνιδακι...

  10. #10
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Ρε κολλητέ έχω 2 gamecube...έχω απ όλα και θα μας χορηγησει και το ebay και με άλλα καλούδια,από την άλλη Τριτη που ξαδειάζω θα γίνει σφαγή....Φίλε δεν ειναι τύχη ειναι η μοιρα που μας ενώνει!

    Spoiler!

  11. #11
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Σχετικά με τα γραφικά το gamecube έχει πιο δυνατό hardware από το ps2, γι αυτό και το καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα! Αλλά για διάφορους λόγους πάτωσε η συγκεκριμένη κονσόλα...

  12. #12
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλα το Resident Evil Remake απλα τα εσπαγε! The Best! Πολυ καλη κονσολα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #13
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Να ναι καλά το ebay που το βρήκα!Πάντως δεν περιμενα τοση μεγαλη διαφορα με το PS2...
    Τελικά η Sony μας δουλεύει μου φαίνεται...Στην προηγουμενη γενιά τα παιχνίδια οπτικά ηταν αρκετα κατωτερα απ οτι βλεπουμε απο των υπολοιπων παιχνιδομηχανων και βγήκε πρώτη σε πωλησεις....αυτη τη γενια πάλι έχουμε χαμηλότερο οπτικό αποτέλεσα στα multi παιχνίδια(πιο προσφατο βλέπε Red Dead Redemption) και ολοι την ακολουθουμε πιστα!Μήπως τελικά είμαστε τόσο κολλημενοι με το Palystation γιατι ειναι μόδα?

    Spoiler!

  14. #14
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Ειχα παρει το Game Cube αμεσως μολις ειδα οτι θα κυκλοφορησει το Resident Evil 4!
    Ηταν exclusive για ενα χρονο και μετα κυκλοφορησε στο PS2 και PC.
    Εννοειται πως ειχα παρει το Resident Evil Remake και Resident Evil Zero!
    Απο τις καλυτερες κονσολες που ειχα ποτε και οντως αδικηθηκε,το λογο τον ξερουμε ολοι λιγο πολυ...
    Το εχω πουλησει το Game Cube εδω και καποια χρονια αλλα τα Resident Evil Remake,Resident Evil Zero και Resident Evil 4 τα εχω τωρα στο Wii.

  15. #15
    Member Izamaru's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Northern Hell
    Posts
    64
    PSN ID
    izamaru697
    Name
    Κοσμάς

    Default

    Quote Originally Posted by Dikakom View Post
    Μήπως τελικά είμαστε τόσο κολλημενοι με το Palystation γιατι ειναι μόδα?
    Koita odas adikeimenikoi eimaste kolhmenoi me to ps2 epidis eixe takalutera games k thn megaluterh pikilia.To gamecube eixe metrimena sta daxtula 15 kala paixnidia apo ta opoia arista htan ta 2-3.
    To ps2 eixe 100+ paixnidia kala apo ta opoia ta 40 htan arista(metal gear,tekken 5, gt4,devil may cry ktl.ktl.ktl.).
    An itheles ena driving game sto cube den eixes.Ena kalo fps peran tou metroid den eixe.Jrpg eixe 2 kala, tales k baten kaitos.To controller itan avolo ston deftero analogiko.Den epaize dvd pou htan k h moda tote, oute kan mousikh epaize.Opws k na to kanoume sto ps2 eite platform itheles eite rpg,fighting,fps,racing, eixes panw apo 20 kala eos arista na dialekseis se kathe kathgoria.Me ena zelda k ena mario den thn vgazeis.
    K oxi den kanoun ta grafika thn konsola k nai to xbox360 exei kalutera 3rd party multiplat grafika giati ousiasthka sthn arxitektonikh einai ena mini pc polu efkolo ston programmatismo alla tis paixnidares pou exei to ps3 ws exclusives den tis vlepei oute se 10 xronia.Aftaaaa.
    K oxi den pame sto ps3 gia ta grafika .Pame gia thn poiothta, thn pikoilia k mia xwra pou kserei apo videogames(japan).

    Transforming hatred into black strockes.

  16. #16
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Καλα το Resident Evil Remake απλα τα εσπαγε! The Best! Πολυ καλη κονσολα!
    Πολύ απλά το πιο ατμοσφαιρικό survival horror game. Θυμάμαι που είχες και τις αμφιβολίες σου.

  17. #17
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    δεν θα ξεχάσω το gamecubebaki μου για 2 λόγους. Η πρώτη μου επαφή με το zelda είταν στον κύβο, και το κυριότερο το super smash bros meele, είχα κλίσει πάνω απο 2000 ώρες multiplayer. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα resident evil, γιατί είμαι χέστης. Επίσεις δεν θα ξεχάσω στα multiplatform παιχνίδια πως πατούσε το ps2 και το xbox. Αν είχε ενα προ και ένα καλύτερο mario, το sunshine είταν απόλυτη πατάτα, θα είχε προχορίσει πολύ ρε μαμοτο... πήγε άδικα όπως το dreamcast (όλος περιέργος είχα και τις 2 κονσόλες, και δεν είχα άλλες στην κατοχή μου)... Θυμάμε που δίαβαζα στο gamepro όταν είχε έρθει η ευλογιμένη στιγμή να πάρω κονσόλα τα techspecs, το ps2 είταν ανύπαρκτο μπροστά στο gc και το xbox, και το gc είταν ΜΟΝΟ παιχνιδομιχανή, ενώ τα άλλα 2 κάναν και άλλα πραγματα (dvd playback και μουσική, pfffff, pc κανείς?). Το ps2 απλά ενδρεόθικε γιατί είχε βγει κοντα στον ενάμιση χρόνο νωρίτερα αν θυμάμε καλά, και λόγο καποιων ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΩΝ (δες gta, mgs, tekken, gt κτλ). Πιστεύω πως ο κύβος είταν μια δοκιμή του hardware, έχοντας στο νου τους τα motion controls, πάντα η ninty ψαχνόταν με το hardware (powerglove) και το motion tracking.
    Last edited by lazytrunks; 25-05-2010 at 19:49.

  18. #18
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default




    enough said. τα all time favorite παιχνίδια μου για cube. λείπει μόνο το luigi's mansion το οποίο θέλω να το ξανά αγοράσω γιατί το είχα ανταλλάξει ο χαζός.

    τι να σας πω παιδιά. εγώ στην προηγούμενη γενιά για 3 χρόνια είχα μόνο cube και το είχα λιώσει. Αγόρασα ένα PS2 το 2005, και ειλικρινά δεν έχω τερματίσει ούτε 1 παιχνίδι στο PS2 (εκτός άμα μετράει σαν τερματισμένο το να νικάς το arcade mode του tekken και του one piece grand battle)
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  19. #19
    PS3forums Addict gavrosdr's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    planet earth
    Posts
    1,786
    PSN ID
    gavrosdr

    Default

    το luigi's mansion το εχω εγω για gamecube...αλλα ειναι ολα ntsc επειδη το χα αγορασει οταν ημουν εξω...πολυ ωραια κονσολα αλλα απετυχε για καποιο λογο...

    περα απο την επιλογη του ιντερνετ υπαρχει κανα μαγαζακι που θα μπορουσαμε να βρουμε κανα παιχνιδακι (αλλα ntsc?)

  20. #20
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    Quote Originally Posted by gavrosdr View Post
    το luigi's mansion το εχω εγω για gamecube...αλλα ειναι ολα ntsc επειδη το χα αγορασει οταν ημουν εξω...πολυ ωραια κονσολα αλλα απετυχε για καποιο λογο...

    περα απο την επιλογη του ιντερνετ υπαρχει κανα μαγαζακι που θα μπορουσαμε να βρουμε κανα παιχνιδακι (αλλα ntsc?)
    κοίτα για ntsc δεν είμαι σίγουρος. μπορείς να αγοράσεις το freeloader για να παίζεις region free παιχνίδια, και για μαγαζί στο console club στο νέο Ηράκλειο έχει πολλά
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •