Page 12 of 62 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1228

Thread: Killzone 3 - [Playstation®Move] - [3D]

  1. #221
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Εεεεε βασικα νομιζω οτι η καθε εταιρια διαλεξε τον δρομο της. Το cod πιο arcade και το kz2-3 πιο real. Και εγω αυτο πιστευω. Κανενα κατα την γνωμη μου δεν εχει το καταλληλο ποσοστο arcade/sim. Και εκει βρισκεται η μαγκια των ομαδων αναπτυξης. Παν μετρον αριστον.

    Υ.Γ. Βλεποντας αυτην την κουβεντα (στην οποια συμμετειχα και εγω πριν καποιες σελιδες) ειναι σαν να λεει ο ενας ''ρεσυ οι φραουλες ειναι πολυ νοστιμο φρουτο'' και ο αλλος να λεει ''ρε πας καλα; συγκρινεται με το πεπονι;'' Οτι αρεσει στον καθενα...

  2. #222
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ακριβως αυτο ps4.Συμφωνω μαζι σου.
    .

  3. #223
    Senior Member ExWeldir's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    111
    PSN ID
    LumberjackTL97

    Default

    Quote Originally Posted by Zeichef View Post
    Funny, θεος των FPS παιχνιδι που παιζεται αποκλειστικα σε κονσολα. Uh, what?
    Επισης μην μπερδευεστε και κρινετε αν ειναι ρεαλιστικο απο τον τροπο που κινειται ο παικτης. Σας πληροφορω οτι ενας στρατιωτης στην πραγματικοτητα μπορει μια χαρουλα να χειριστει το οπλακι του και για να γυρισει 180 μοιρες δεν του παιρνει 5 δευτερολεπτα οπως στο KZ2. Επισης οπως στα περισσοτερα FPS ο παικτης μπορει να τρεχει και να κραταει μπροστα το οπλο πραγμα που δεν συμβαινει ποτε στην πραγματικοτητα. Τρεχεις με κατεβασμενο το οπλο και το δαχτυλο διπλα απτην σκανδαλη.
    Κλεινω λεγοντας σας μην μαλωνετε για το ποιο ειναι πιο ρεαλιστικο γιατι ΚΑΝΕΝΑ "First Person Shooter" δεν στοχευει στον ρεαλισμο γιατι ακριβως ειναι shooter, aka πιστολιδι και grenade spam. Σε μια πραγματικη μαχη το πολυ 20 σφαιρες να ριξεις και αυτες ως suppresive fire. Ρεαλισμος οσο αφορα το πεδιο της μαχης θα βρειτε μονο στα MilSim(Millitary Simulator).
    Δεν καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται περίεργο, ο "Θεός" ενός genre να είναι Exclusive κάποιας κονσόλας. Η πλειοψηφία των gamers είναι console gamers και όχι PC gamers πια. Το ΚΖ 2 είναι το καλύτερο FPS που υπάρχει αυτή τη στιγμή, όχι μόνο από πλευράς ρεαλισμού, αλλά κυρίως ποιοτικά, καθώς το KZ 3 αναμένεται να είναι ακόμα καλύτερο.
    Επίσης από αυτά που γράφεις παρατηρώ ότι είσαι fanboy του COD, αλλά δεν σε παρεξηγώ, αφού όπως προείπα το COD έχει πολλοί περισσότερους οπαδούς, όχι μόνο από τα υπόλοιπα FPS αλλά και από κάθε άλλο παιχνίδι στο PS3 αυτή τη στιγμή. Ο λόγος αναφέρεται στο προηγούμενο σχόλιό μου.
    Το KZ 2 λοιπόν είναι ο "Θεός" των FPS, όπως και το GOW 3 είναι ο "Θεός" των action/adventure και το uncharted 2 είναι ο "Θεός" των action/adventure-3rd person shooter, παρόλο που και οι 3 αυτοί τίτλοι είναι exclusives κονσόλας. Αν χρειάζεται κάποιος περεταίρω εξηγήσεις στα παραδείγματά μου, μπορούμε να επεκταθούμε αναλυτικά.
    Last edited by ExWeldir; 26-07-2010 at 22:31.

  4. #224
    Senior Member ExWeldir's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    111
    PSN ID
    LumberjackTL97

    Default

    Quote Originally Posted by Zeichef View Post
    Μα... δεν ειπα οτι ειναι τα FPS πιο ρεαλιστικα στο PC. Εξεφρασα απορηση για τον ορο "θεος των FPS". Εκτος τωρα αν θεωρει ο φιλος παραπανω "θεο" το πιο ρεαλιστικο. Εγω θα αποκαλουσα θεο των FPS το παιχνιδι που με ευχαριστει περισσοτερο να παιζω και με φερνει συνεχως πισω να θελω κιαλλο. Οποτε φυσικα θα ειναι και αυτο το οποιο ειναι πιο βολικο. Ερχομαι λοιπον σε αυτο που εσυ ειπες για τα pc και τα fps. Δεν ξερω ποιος ειναι ο "θεος των fps" παντως σιγουρα ειναι στο pc.
    Δεν θεωρώ "Θεό" το πιο ρεαλιστικό, αλλά το πιο ποιοτικό.

    Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί, αφού σε ευχαριστεί τόσο πολύ το PC gaming, είσαι μέλος ενός site με θέμα το Playstation.

    Tέλος το ότι ο "Θεός" των FPS βρίσκεται στο PC είναι δική σου άποψη.

  5. #225
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    ^^Φιλε δεν ειμαι ουτε fanboy του COD ουτε του PC gaming. Δεν ξερω αν εισαι μενταλιστ αλλα αν εισαι θες δουλεια. PS3 εχω απο τις 23 Μαρτιου 2007 αν σου λεει κατι η ημερομηνια. Επισης εχω και xbox 360 και αρκετα καλο pc. Ειμαι απλα gamer που προτιμω καποια συγκεκριμενα παιχνιδια σε μια συγκερκιμενη πλατφορμα γιατι πολυ απλα ειναι πιο βολικα εκει. 3rd-person παιχνιδια για παραδειγμα τα προτιμω σε κονσολα. Το οτι περισσοτεροι ανθρωποι εχουν κονσολες παρα gaming PCs κολλαει καπου? Δεν καταλαβα γιατι το αναφερεις, ναι ειναι γνωστο αυτο που λες μια και ειναι πιο ευκολο να πας στον Κοτσοβολο η whatever και να δωσεις 250ευρω για να παρεις πλειστεσιον παρα να πρεπει να φτιαξεις ενα καλο pc και να σκασεις 1500.
    Το KZ 2 λοιπόν είναι ο "Θεός" των FPS, όπως και το GOW 3 είναι ο "Θεός" των action/adventure και το uncharted 2 είναι ο "Θεός" των action/adventure-3rd person shooter, παρόλο που και οι 3 αυτοί τίτλοι είναι exclusives κονσόλας. Αν χρειάζεται κάποιος περεταίρω εξηγήσεις στα παραδείγματά μου, μπορούμε να επεκταθούμε αναλυτικά.
    Το θεμα ειναι οτι τα παρουσιαζεις σαν facts αυτα που λες. Ο αλλος θα ερθει και θα σου πει θεος ειναι το battlefield, το bayonetta και το Tomb Raider...τι θα πεις: αααα το uncharted εχει καλυτερα γραφικα απτο Tomb Raider? Για αυτο λεγονται ΑΠΟΨΕΙΣ στο κατω-κατω. Ετσι λοιπον δικη μου αποψη αυτα που ειπα πιο πανω. Το οτι διαφωνεις δεν σημαινει οτι κανω ή κανεις λαθος.
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  6. #226
    Senior Member ExWeldir's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    111
    PSN ID
    LumberjackTL97

    Default

    Quote Originally Posted by Zeichef View Post
    ^^Φιλε δεν ειμαι ουτε fanboy του COD ουτε του PC gaming. Δεν ξερω αν εισαι μενταλιστ αλλα αν εισαι θες δουλεια. PS3 εχω απο τις 23 Μαρτιου 2007 αν σου λεει κατι η ημερομηνια. Επισης εχω και xbox 360 και αρκετα καλο pc. Ειμαι απλα gamer που προτιμω καποια συγκεκριμενα παιχνιδια σε μια συγκερκιμενη πλατφορμα γιατι πολυ απλα ειναι πιο βολικα εκει. 3rd-person παιχνιδια για παραδειγμα τα προτιμω σε κονσολα. Το οτι περισσοτεροι ανθρωποι εχουν κονσολες παρα gaming PCs κολλαει καπου? Δεν καταλαβα γιατι το αναφερεις, ναι ειναι γνωστο αυτο που λες μια και ειναι πιο ευκολο να πας στον Κοτσοβολο η whatever και να δωσεις 250ευρω για να παρεις πλειστεσιον παρα να πρεπει να φτιαξεις ενα καλο pc και να σκασεις 1500.
    Το θεμα ειναι οτι τα παρουσιαζεις σαν facts αυτα που λες. Ο αλλος θα ερθει και θα σου πει θεος ειναι το battlefield, το bayonetta και το Tomb Raider...τι θα πεις: αααα το uncharted εχει καλυτερα γραφικα απτο Tomb Raider? Για αυτο λεγονται ΑΠΟΨΕΙΣ στο κατω-κατω. Ετσι λοιπον δικη μου αποψη αυτα που ειπα πιο πανω. Το οτι διαφωνεις δεν σημαινει οτι κανω ή κανεις λαθος.
    Nα διαβάζεις καλύτερα αυτά που γράφω και να μην ειρωνεύεσαι..

    Το ότι είσαι fanboy του COD δεν χριάζεται να έιναι κάποιος "mentalist" για να το διακρίνει. Αν δεν ήσουν, δεν θα έγραφες αρνητικά πράγματα, που δεν ισχύουν, για το KZ 2. Όσο για το PC, ο "fanboyσμος" σου, φαίνεται από την φράση ''Δεν ξερω ποιος ειναι ο "θεος των fps" παντως σιγουρα ειναι στο pc.'', καθώς και από την αρχική σου ερώτηση σε μένα για το αν ο ''Θεός'' ενός genre μπορεί να είναι exclusive κονσόλας (χωρίς να ξέρω τι πραγματικά υποννοείς με αυτό, η φράση αυτή καθ' αυτή είναι αρνητική ως προς τις κονσόλες και δεν είναι κάτι που θα έλεγε κάποιος που έχει PS3 από τον Μαρτιο του 2007).

    Τέλος, είπα ότι αν θες να επεκταθώ αναλυτικά σε facts μπορώ να το κάνω. Θες να ανοιξω thread και να σου αιτιολογήσω γιατί το κάθε game από αυτά που είπα είναι το καλύτερο στο είδος του;
    Πες ναι και θα το κάνω. Αν και δεν νομίζω ότι σε συμφέρει...

  7. #227
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by ExWeldir View Post
    Nα διαβάζεις καλύτερα αυτά που γράφω και να μην ειρωνεύεσαι..

    Το ότι είσαι fanboy του COD δεν χριάζεται να έιναι κάποιος "mentalist" για να το διακρίνει. Αν δεν ήσουν, δεν θα έγραφες αρνητικά πράγματα, που δεν ισχύουν, για το KZ 2. Όσο για το PC, ο "fanboyσμος" σου, φαίνεται από την φράση ''Δεν ξερω ποιος ειναι ο "θεος των fps" παντως σιγουρα ειναι στο pc.'', καθώς και από την αρχική σου ερώτηση σε μένα για το αν ο ''Θεός'' ενός genre μπορεί να είναι exclusive κονσόλας (χωρίς να ξέρω τι πραγματικά υποννοείς με αυτό, η φράση αυτή καθ' αυτή είναι αρνητική ως προς τις κονσόλες και δεν είναι κάτι που θα έλεγε κάποιος που έχει PS3 από τον Μαρτιο του 2007).

    Τέλος, είπα ότι αν θες να επεκταθώ αναλυτικά σε facts μπορώ να το κάνω. Θες να ανοιξω thread και να σου αιτιολογήσω γιατί το κάθε game από αυτά που είπα είναι το καλύτερο στο είδος του;
    Πες ναι και θα το κάνω. Αν και δεν νομίζω ότι σε συμφέρει...
    Σου λεω δεν ειμαι fanboy και συνεχιζεις να διαφωνεις? What the..?
    Αυτη τη φραση που λες την δικαιολογω παρακατω λεγοντας οτι προτιμω ορισμενα ειδη παιχνιδιων(fps στην περιπτωση μας) σε συγκεκριμενες πλατφορμες (pc). Αν ελεγα "Ο θεος των 3rd person ειναι στις κονσολες" αυτοματως γινομαι console-fanboy? Δεν καταλαβαινω την λογικη.
    Επισης πιο πολυ Sony-fanboy θα με αποκαλουσα παρα οτιδηποτε αλλο αν σκεφτεις οτι στο PS3 εχω παιξει 1000+ ωρες παραπανω απτο pc και xbox.

    Για το τελευταιο που λες, αν δεν σου ειναι πολυς κοπος κανε το. Δεν υπαρχει λογος ομως γιατι δεν ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αυτα τα παιχνιδια τα καλυτερα και υπαρχουν καποιοι που διαφωνουν. Για παραδειγμα συμφωνω απολυτα για το Uncharted που εχω ξοδεψει απειρες ωρες και στο 1 και στο 2 με πανω απο 5 playthroughs στο καθενα (και ηταν και τα 2 πρωτα platinum τροπαια μου) αλλα δεν συμφωνω για το KZ2(το εχω αλλα δεν με συγκινησε πολυ απλα) και για το GOWIIΙ δεν μπορω να εκφερω γνωμη.
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  8. #228
    Senior Member ExWeldir's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    111
    PSN ID
    LumberjackTL97

    Default

    Quote Originally Posted by Zeichef View Post
    Σου λεω δεν ειμαι fanboy και συνεχιζεις να διαφωνεις? What the..?
    Αυτη τη φραση που λες την δικαιολογω παρακατω λεγοντας οτι προτιμω ορισμενα ειδη παιχνιδιων(fps στην περιπτωση μας) σε συγκεκριμενες πλατφορμες (pc). Αν ελεγα "Ο θεος των 3rd person ειναι στις κονσολες" αυτοματως γινομαι console-fanboy? Δεν καταλαβαινω την λογικη.
    Επισης πιο πολυ Sony-fanboy θα με αποκαλουσα παρα οτιδηποτε αλλο αν σκεφτεις οτι στο PS3 εχω παιξει 1000+ ωρες παραπανω απτο pc και xbox.

    Για το τελευταιο που λες, αν δεν σου ειναι πολυς κοπος κανε το. Δεν υπαρχει λογος ομως γιατι δεν ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αυτα τα παιχνιδια τα καλυτερα και υπαρχουν καποιοι που διαφωνουν. Για παραδειγμα συμφωνω απολυτα για το Uncharted που εχω ξοδεψει απειρες ωρες και στο 1 και στο 2 με πανω απο 5 playthroughs στο καθενα (και ηταν και τα 2 πρωτα platinum τροπαια μου) αλλα δεν συμφωνω για το KZ2(το εχω αλλα δεν με συγκινησε πολυ απλα) και για το GOWIIΙ δεν μπορω να εκφερω γνωμη.
    Αφού πιστεύεις ότι είναι υποκειμενικές οι συγκρίσεις τίτλων δεν υπάρχει λόγος να ανοιξω το thread.
    Χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι έχω δίκιο για το Uncharted 2 πάντως..

  9. #229

    Default

    [gt]702152[/gt]


  10. #230
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dellkwstis View Post
    Απότομος? Πλάκα κάνεις? Εγώ ούτε καν αναφέρθηκα ονομαστικά σε σένα, ούτε σε ειρωνεύτηκα όπως κάνεις εσύ τώρα. Απλά μίλησα γενικά και είπα ότι το μόνο επιχείρημα που χρησιμοποιούν όσοι υποστηρίζουν το KZ πάντα είναι αυτό.

    Και ναι μπορεί να μην είπες ότι το KZ είναι το πιο αληθινό, είπες όμως ότι το CoD είναι ψεύτικο και προσπάθησα εγώ να σου δώσω να καταλάβεις ότι και το KZ δεν πάει πίσω, ίσως με λάθος τρόπο όμως.

    Και επιτέλους δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος είναι κακός και απότομος όταν επισημαίνει τα αρνητικά του KZ ενώ εσύ που κράζεις το CoD όλη την ώρα (αλήθεια το έχεις παίξει καν ή απλά είδες βιντεάκια στο youtube?) είσαι ο σωστός και ο ήρεμος?.
    Οχι δεν κανω πλακα, δεν ειναι ουτε το πρωτο σου μηνυμα που εισαι καπως, και απο οτι φανηκε ουτε το τελευταιο.

    Εσυ πεταχτηκες και εβαλες λογια στο στομα μου, ενω εγω οτι εγραφα συνοδευτηκε απο ενα "κατα την προσωπικη μου αποψη" που νομιζω δεν μπορει να κανει πιο σαφες οτι οτι πιστευω για το COD και το ΚΖ, αποτελει εκφραση της προσωπικης μου αποψης. Εσυ αποφασισες αυτο να το σχολιασεις, να βαλεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα και παραλληλα να το γενικευσεις με ενα ομορφο "καραμελα το εχετε κανει" (καθολου ειρωνια ομως!)

    Απο την αλλη αφου εβαλες λογια που δεν ειπα, αποφασισες να συγκρινεις το Αφγανισταν με τον Helghan για να διαπιστωσεις ποιος χειρισμος ειναι ρεαλιστικοτερος απο τον αλλο.

    Τα κακα του ΚΖ τα εχει αναφερει ολος ο κοσμος, ποσο μαλλον εγω που λιγες σελιδες πριν αναφερομουν σε αυτα και δεν εχω κανενα προβλημα να τα λεω ξανα και ξανα...οποτε μην προτρεχεις...και ναι εχω παιξει ολα τα COD και επισης δεν καταλαβαινω απο που κι ως που επειδη αναφερθηκα μια φορα στο COD (πριν το κανεις ολοκληρο θεμα εσυ) εκφραζοντας και τονιζοντας οτι ειναι προσωπικη αποψη, θιχτηκες τοσο πολυ.

    Αληθεια ΚΖ εχεις παιξει εσυ? Ή μηπως ειδες βιντεακια απο τον Helghan στο youtube? (ειδες ποσο ευκολα μπορει να γινει καποιος ειρωνικος?)

    Εν πασει περιπτωσει μου αρκει που η συντριπτικη πλειοψηφια στο θεμα αυτο συμφωνει οτι το ΚΖ2 ειναι πιο "ρεαλιστικο" (σε εισαγωγικα) σε θεμα χειρισμου (οχι απαραιτητα πιο διασκεδαστικο) και ετσι διαπιστωνω οτι η προσωπικη μου γνωμη συμβαδιζει με αυτους και δεν ειναι τοσο παραλογη.

  11. #231
    Member Dellkwstis's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    55
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οχι δεν κανω πλακα, δεν ειναι ουτε το πρωτο σου μηνυμα που εισαι καπως, και απο οτι φανηκε ουτε το τελευταιο.

    Εσυ πεταχτηκες και εβαλες λογια στο στομα μου, ενω εγω οτι εγραφα συνοδευτηκε απο ενα "κατα την προσωπικη μου αποψη" που νομιζω δεν μπορει να κανει πιο σαφες οτι οτι πιστευω για το COD και το ΚΖ, αποτελει εκφραση της προσωπικης μου αποψης. Εσυ αποφασισες αυτο να το σχολιασεις, να βαλεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα και παραλληλα να το γενικευσεις με ενα ομορφο "καραμελα το εχετε κανει" (καθολου ειρωνια ομως!)

    Απο την αλλη αφου εβαλες λογια που δεν ειπα, αποφασισες να συγκρινεις το Αφγανισταν με τον Helghan για να διαπιστωσεις ποιος χειρισμος ειναι ρεαλιστικοτερος απο τον αλλο.

    Τα κακα του ΚΖ τα εχει αναφερει ολος ο κοσμος, ποσο μαλλον εγω που λιγες σελιδες πριν αναφερομουν σε αυτα και δεν εχω κανενα προβλημα να τα λεω ξανα και ξανα...οποτε μην προτρεχεις...και ναι εχω παιξει ολα τα COD και επισης δεν καταλαβαινω απο που κι ως που επειδη αναφερθηκα μια φορα στο COD (πριν το κανεις ολοκληρο θεμα εσυ) εκφραζοντας και τονιζοντας οτι ειναι προσωπικη αποψη, θιχτηκες τοσο πολυ.

    Αληθεια ΚΖ εχεις παιξει εσυ? Ή μηπως ειδες βιντεακια απο τον Helghan στο youtube? (ειδες ποσο ευκολα μπορει να γινει καποιος ειρωνικος?)

    Εν πασει περιπτωσει μου αρκει που η συντριπτικη πλειοψηφια στο θεμα αυτο συμφωνει οτι το ΚΖ2 ειναι πιο "ρεαλιστικο" (σε εισαγωγικα) σε θεμα χειρισμου (οχι απαραιτητα πιο διασκεδαστικο) και ετσι διαπιστωνω οτι η προσωπικη μου γνωμη συμβαδιζει με αυτους και δεν ειναι τοσο παραλογη.
    Έβαλα λόγια που δεν είπες... έκφραση προσωπικής άποψης (κι εγώ που νόμιζα ότι έλεγες την άποψη του γείτονα επειδή δν έχει internet)... καλά ΟΚ! Άμα το πάμε έτσι κι εγώ την άποψη μου εξέφραζα αλλά το θεωρώ αυτονόητο ότι κάποιος εδώ μέσα αυτό κάνει πάντα δεν χρειάζεται να το επαναλαμβάνω από 2 φορές σε κάθε μου post!

    _Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται_ λέει μια λαϊκή ρήση... μια κουβέντα είπα εγώ, χίλιες λες εσύ και υποτίθεται πως πρέπει να κρατάς και τις ισορροπίες σαν moderator, όχι να προκαλείς τους άλλους για να δημιουργηθεί flaming και να δώσεις ban για να φανείς και να βγεις κι από πάνω στο τέλος..// Σε προκαλώ να μου βρεις ακριβώς το σημείο που αναφέρθηκα σε σένα και σε ειρωνεύτηκα καθώς επίσης και τα υπόλοιπα ποστ μου που είναι "κάπως" όπως λες.

    Και sorry που εγώ δεν έχω ανάγκη να επιβεβαιώνουν άλλοι την γνώμη μου δημόσια για να αισθανθώ ότι έχω δίκιο.

  12. #232
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Killzone 3 Looks Great, Plays Different, Sort Of Adds Yoshi
    http://kotaku.com/5593728/killzone-3...-of-adds-yoshi

    I got my first hands-on with the PlayStation 3's Killzone 3 this week. Fantastic graphics are a franchise given. I liked how this one plays and how it made me think of Mario's dino.

    Killzone 3 plays faster than Killzone 2. It is still a first-person futuristic war shooter with a cover system, but development studio Guerilla Games is raising your character's turning speed and increasing the accuracy of the game's weapons. The studio is improving the potency of melee strikes, making them work with a single button press when you get close enough — see a flash or a prompt — to deliver a context-sensitive killing move. (Hitting melee but missing that window will deliver a less hurtful blow.) You won't even die as often in the new game, it seems, because Guerilla is adding an element of Killzone 2' s multiplayer to Killzone 3's single-player: Your nearby fellow soldiers — the returning Rico, for example — can revive you if you've been downed by gunfire. (Killzone fans, maybe Rico's not a jerk after all?)

    Killzone 3 Looks Great, Plays Different, Sort Of Adds YoshiI tried three portions of Killzone 3: A mostly on-rails airborne shooter section, a section that allowed me to test the game's first-person jetpack gameplay and an uphill climb made easier with a multi-shot rocket-launcher. All parts were set on a wintry landscape of snow-covered hills, unsettled seas, ice floes and large metal structures.

    The on-rails part was the visual showpiece. As I was in the rest of the demo, I controlled Killzone hero Sev. In this bit he was on a flying assault craft (think high-tech magic carpet or rotor-less, roof-less helicopter) that buzzed down a crevasse to assault a Hellghast oil platform and swarms of enemy soldiers. Sev was on a machine gun and all I had to do was aim, shoot and watch things blow up. A Sony producer watching me raved about the destructibility of the Helghast structure. He directed me to shoot at an enemy drop ship. It did blow up nicely.

    Visually spectacular as that first part was, the next section was more interesting to play. In it I gained the game's new jetpack. You arm it like it is a weapon, as it replaces whatever gun is in your hand with what almost looks like spider-legs sprouting from your pack into the corners of your peripheral vision. The jetpack functions a little like Yoshi. Yes, Yoshi, the lovable green dinosaur in the Mario games. Mario gamers know what Yoshi does... he extends Mario's jumping ability, lets him float and gives him an extra mid-air, mid-jump boost.

    The Killzone 3 jetpack allows the player to ascend with the press of a PS3 controller's L2 button, but there is a finite amount of ascension allowed — it lasts for just a few seconds — before the player will drift back to the ground. While in mid-air, the player can tap the X button twice for a pair of forward-directed speed boosts. In practice the jetpack feels like it gives you a big Yoshi-style flutter/hover-jump with a variation of a double-then-triple jump option to follow.

    I used the pack's thrusters to fly Sev from one ice floe to the next, tapping the speed boost button to help him span a gap. I used all of the vertical lift to get him up the side of a glacier and onto the stairs of an enemy base. The jetpack has an infinite-ammo gun that can overheat but is otherwise great for aerial combat. I got a taste of jetpack vs. jetpack fighting, me against flying Helghast. It was a little disorienting but fun. When jetpack-wearing enemies are shot in the pack enough, their thrusters will misfire and they will careen out of control, a fun trick I last saw in a Metroid Prime game.

    Killzone 3 Looks Great, Plays Different, Sort Of Adds YoshiThe third section I played featured one of the game's new heavy weapons, a WASP launcher that fires three rockets with any one press of your controller's shoot button. An alternate fire mode allows even more rockets to be launched into the sky and rained onto enemies, with the smoke trails and flare effects of a Robotech weapon. I used the WASP to obliterate enemy tanks. I also used it indoors in close quarters and learned that that is unwise.

    The three sections I played were heavy on action, light on storytelling. The previous Killzone ended at an interesting and ominous moment and left gamers debating the actions of some of its lead characters. Those characters are back and this game's action picks up a second after the last Killzone ended, the Sony producer watching me play told me. As the action proceeds, Sev and Rico wind up fighting more as an insurgent force, but how the narrative unfolds is still a mystery.

    The other unexplained aspect of Killzone 3 is its multiplayer. The online multiplayer of the previous game was re-tweaked many times, dividing the player base. Sony won't go into specifics yet, but the game's producer told me that multiplayer is getting an "overhaul," with details set to be revealed at next month's Gamescom in Germany. I asked about the possibility for co-op play, especially considering the inclusion of that co-op style healing move I described above. The producer again directed me to Gamescom, though I did not take that to be confirmation that the game would have co-op, just that we'll know one way or the other soon.

    I liked what I played of Killzone 3 and loved what I looked at. If nothing else, I can declare that Killzone 3 has the best-looking rough seas I've ever seen in a first-person shooter. But that can't be enough! No, we would all like it to be a good first-person shooter, right? The game will be out in February 2011. We'll know then.
    Λενε οτι θα υπαρχουν πληροφοριες για το multiplayer στην Gamescom.
    .

  13. #233
    Member Dellkwstis's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    55
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν κατάλαβα καλά τα jetpacks θα υπάρχουν ΚΑΙ στο online? Καλά νέα άμα είναι έτσι.


  14. #234
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dellkwstis View Post
    _Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται_ λέει μια λαϊκή ρήση... μια κουβέντα είπα εγώ, χίλιες λες εσύ και υποτίθεται πως πρέπει να κρατάς και τις ισορροπίες σαν moderator, όχι να προκαλείς τους άλλους για να δημιουργηθεί flaming και να δώσεις ban για να φανείς και να βγεις κι από πάνω στο τέλος..// Σε προκαλώ να μου βρεις ακριβώς το σημείο που αναφέρθηκα σε σένα και σε ειρωνεύτηκα καθώς επίσης και τα υπόλοιπα ποστ μου που είναι "κάπως" όπως λες.
    .
    Οχι μονο λοιπον εβαλες λογια, τωρα εβγαλες και πορισμα για το πως συμπεριφερομαι εγω και με ποιον ακριβως τροπο πραττω ωστε να δειχθω ως τρομερος και φοβερος moderator που ειμαι...

    για ρωτα γυρω σου να δεις ποσες φορες εχω ριξει μπαν τετοιου ειδους για να βγω απο πανω...μεσα απο 50 μηνυματα καταφερες να με ψυχολογησεις...

    Τεσπα αρκετα το κουρασαμε

  15. #235

  16. #236
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Απιστευτα gifακια. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Το τελευταιο πολυ μισος ρε παιδι μου. Την μανα του του σκοτωσε;;;;

  17. #237

    Default

    Killzone 3 Beta Coming Soon?


    Early this morning I turned on my console to get a little bit of gaming in and talk to a couple of my online buddies and notice one of my good friends playing Killzone 3. Now I’m not going to give all the information about his PSN ID or who actually it is playing the game, but for it being so early in the year with the game not coming out till Febuary just makes me wonder.
    Could this be sign that there is a Killzone 3 Close Beta going on at the moment and their tweaking things up to get for an open beta, is it only for PSN Plus Members, pre-orders or open to everyone, who knows. Only time will tell and time goes by pretty fast now of days. Make sure you keep checking back for more updates on the matter.
    Photoshop;;;;;;.......θα δείξει.


  18. #238
    Cool Member jimkog's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    196
    PSN ID
    jimkog
    Name
    Μήτσος

    Default

    Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι η σονυ εχει διαφημησει πολυ αυτο το παιχνιδι και καθετε αδικα να φτιαξει και τριτο πραγματικα δεν βρισκω τον λογο για καινουργιο killzone τα δυο προηγουμενα δεν αξιζαν πιστευω...επεισης εχει πολλα καλυτερα παιχνιδια που θα μπορουσε να κανει <<sequel>>


    My PS3 Games
    Spoiler!


  19. #239
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by jimkog View Post
    Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι η σονυ εχει διαφημησει πολυ αυτο το παιχνιδι και καθετε αδικα να φτιαξει και τριτο πραγματικα δεν βρισκω τον λογο για καινουργιο killzone τα δυο προηγουμενα δεν αξιζαν πιστευω...επεισης εχει πολλα καλυτερα παιχνιδια που θα μπορουσε να κανει <<sequel>>
    Το πρωτο δεν αξιζε αλλα το δευτερο ηταν πολυ καλο.Εχει παρα πολλους φανς το παιχνιδι οποτε αν δεν εβγαινε νεο killzone ,μαλλον λαθος κινηση θα ηταν απο την sony.
    .

  20. #240
    Cool Member jimkog's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    196
    PSN ID
    jimkog
    Name
    Μήτσος

    Default

    παντος δυο φιλοι μου που ο ενας καιγεται στο DOD επεξαν KZ και δεν τους αρεσε...


    My PS3 Games
    Spoiler!


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •