Page 36 of 62 FirstFirst ... 2632333435363738394046 ... LastLast
Results 701 to 720 of 1228

Thread: Killzone 3 - [Playstation®Move] - [3D]

  1. #701
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    http://www.killzone.com/kz3/en_GB/bl...etro-pack.html



    ωραιες φαινονται οι πιστες το θεμα ειναι τωρα να το παρω απο amazon.com?
    Όχι να το πάρεις απο Amazon.co.uk θα σου έρθει πιο φτηνά. Απο Amazon.com μπορεί να περάσει και τελωνείο και θα πληρώσεις και μεταφορικά.

  2. #702
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Spiros20 View Post
    Όχι να το πάρεις απο Amazon.co.uk θα σου έρθει πιο φτηνά. Απο Amazon.com μπορεί να περάσει και τελωνείο και θα πληρώσεις και μεταφορικά.
    ναι αλλα δεν εχει τις 2 πιστες DLC

  3. #703
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    ναι αλλα δεν εχει τις 2 πιστες DLC
    Βρε θα πληρώσεις πολλά λέμε! To αμαζον.κομ στέλνει με courier μόνο τα video games (κάτι που από μόνο του θα ανεβάσει πολύ την τιμή) και αφού στέλνει με courier θα πληρώσεις και τελωνείο επιπλέον!


  4. #704
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    http://www.killzone.com/kz3/en_US/bl...etro-pack.html

    Οι πιστες του k2 που θα ειναι στο Retro Pack.

    Ενταξει πολυ βελτιωμενες και διαφορετικες.Εχουν κανει καλη δουλεια.
    .

  5. #705
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    PDS το εχω κανει ποστ στη προηγουμενη σελιδα.
    Τοτε λοιπον blahdvd ξανα εφοσον το amazon στελνει μονο courier

  6. #706

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    PDS το εχω κανει ποστ στη προηγουμενη σελιδα.
    Τοτε λοιπον blahdvd ξανα εφοσον το amazon στελνει μονο courier
    Νομίζω πως ο PDS αναφερόταν στο amazon.com.

    Όσον αφορά το blah και το amazon.co.uk σχετικά με το Killzone 3:

    blah: 47.95 + 1.67 = 49.62
    amazon.co.uk: 50,41 τελική με super fast delivery (3-10 ημέρες)

    Οι διαφορές στις τιμές είναι ελάχιστες.

    Προσωπικά προτιμώ το amazon.co.uk
    .: HPpY 2 B3 @ :. 31294

    .: HPpY 2 B3 @ :. Ps3F0rUms.GR

  7. #707
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    exei anevei to single player demo se 2d kai 3d sto us store!!!

  8. #708
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    και ξαναλεω στο amazon.com υπαρχει η προσφορα οχι στο uk!

    edit:στο amazon.com στελνουν μονο με courier και παει το παιχνιδι 80 ευρο...
    Last edited by djpar; 16-02-2011 at 13:26.

  9. #709
    Cool Member Et3rn1tyGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina
    Posts
    291
    PSN ID
    Et3rn1tyGR

    Default

    Ολα καλα ολα ανθηρα με το kz3 αλλα δεν μπορω ακομα να βρω το sweat spot για τον χειρισμο.

    Εχει κανεις να προτεινει καμια ρυθμιση να δω αν με βολευει.

    Απο οτι βλεπω τουλαχιστον στην Beta multi μονο x Και y μπορεις να πειραξεις. Αν και εχω βαλει διαφορες ρυθμισεις δεν εχω κατασταλαξει ακομα.

    Να σημειωσω οτι παιζω 80% με hip fire οπως στο kz2 γιατι το θεωρω πιο ευκολο σε σχεση με το Ironsight. (στο cod πχ παιζω με irosights γιατι hipfire ειναι αισχρο)

    To αλλο 20% ειναι για sniper και καμια φορα που ειμαι στατικος.

  10. #710
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αν δε κανω λαθος απο τη beta που ειδα εχει τον "νορμαλ" χειρισμο και ο αλλος ειναι ο "alternative" χειρισμος και το μονο που αλλαζει ειναι το ζουμ αν δε κανω λαθος το οποιο το βαζει στο L1. Εμενα το δευτερο με βολευει παρα πολυ.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #711
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Αν δε κανω λαθος απο τη beta που ειδα εχει τον "νορμαλ" χειρισμο και ο αλλος ειναι ο "alternative" χειρισμος και το μονο που αλλαζει ειναι το ζουμ αν δε κανω λαθος το οποιο το βαζει στο L1. Εμενα το δευτερο με βολευει παρα πολυ.
    και εμενα το ιδιο.αλλωστε οι πιο πολλοι εχουμε συνηθισει απο cod.Ευτυχως αν θυμαμαι καλα εχουν βγαλει και την λειτουργεια να πρεπει να ξαναπατας το L1 για να ξεζουμαρει, τωρα απλα το αφηνεις.

  12. #712
    Cool Member Et3rn1tyGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina
    Posts
    291
    PSN ID
    Et3rn1tyGR

    Default

    Και εγω alternate Παιζω αλλα μπορεις να πειραξεις και το sensitivity του x-y axis.

    Εκει ρωταω αν εχει κανεις κατασταλαξει σε κατι. Στο default ειναι πολυ ευαισθητο σε μικροδιορθωσεις.

  13. #713
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επαιξα εχθες το demo του ΚΖ3 (single player). Ακολουθουν εντυπωσεις:

    Πανεμορφα γραφικα, εκπληκτικα εφφε χιονιου, πολυ καλος ηχος το animation ειναι σιγουρα βελτιωμενο στους θανατους, αψεγαδιαστο framerate, ωραιο το jetpack δινει νεα πνοη στο gameplay και ενα φοβερο τρεηλερ στο τελος του ντεμο.

    Και παρολαυτα εγω ειμαι πληρως απογοητευμενος απο αυτο που επαιξα...

    Γιατι? Απλουστατο... χειρισμος. Χειρισμος COD. ΕΝΤΕΛΩΣ. Η Guerilla απλα ειπε ψεμματα οτι θα διατηρησει την αισθηση βαρους μαζι με ενα πιο αμεσο χειρισμο. Δεν υπαρχει αισθηση βαρους στα οπλα...νεροπιστολα εγιναν και αυτα. Μαλιστα αναγκαστηκα (οχι επειδη ειμαι noobας, αλλα επειδη λατρεψα το feeling του ΚΖ2) να κατεβασω το sensitivity στο 0 (!!!) μπας και μπορεσω να εξομοιωσω την αισθηση που σου εδινε το ΚΖ2... τζιφος.

    Το παιχνιδι εχασε για εμενα τον χαρακτηρα του. Εγινε ενα COD, αυτο ακριβως που δεν ηθελα να γινει ποτε! Αν το ΚΖ2 το χαρακτηριζε κατι και το εκανε να ξεχωριζει απο το πληθος ηταν ο ρεαλισμος που σου εδινε οτι κρατας ενα οπλο και εχεις ενα σωμα. Οτι το οπλο δεν κουνιεται στραπιαια προς οποιαδηποτε κατευθυνση και οτι το οπλο δεν πυροβολαει με την απιστευτη ακριβεια καθε φορα που πατας την σκανδαλη.

    Και να πω οτι αυτο ειναι μοναχα δικη μου παρατηρηση παει στα κομματια. Ομως και τα reviews αυτο λενε, οτι το παιχνιδι εχασε τον χαρακτηρα που ειχε και COD-οποιηθηκε. Να ζησουμε να την χαιρομαστε την activision....

    Αυτα λοιπον. Ενα τεχνικως αρτιο παιχνιδι που κατεληξε μια φτηνη κοπια τυπου COD στο διαστημα. Η Guerilla παραβιασε το σημαντικοτερο κανονα που θετω εγω "μην αλλαξεις το χαρακτηρα του παιχνιδιου σου επειδη καποιος αλλος κανει περισσοτερες πωλησεις απο εσενα".

    Στην τελικη δεν καταλβαινω τι τους πειραζε οπως στο ΚΖ2 ειχαν την επιλογη του στανταρ ή του COD χειρισμου, να την εχουν κι εδω?

    So... δυστυχως παρολο που ειναι exclusive το παιχνιδι και πανω απο ολα θελω να υποστηριζω την exclusive αγορα, δεν θα το αγορασω. Θα το παιξω απο περιεργεια να δω το στορυ, αλλα μεχρι εκει.

  14. #714
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Επαιξα το Single Demo με τα Move! Πολυ καλη η εμπειρια και οχι και τοσο δυσκολο ή αποτομο, εκτος απο το στανταρ καλιμπραρισμα, ρυθμιζεται και η ευαισθησια κινησης του σκοπευτρου. Νομιζω οτι η στοχευση ειναι καλυτερη και πιο ακριβιας με το Move, αν και νωρις ακομα, ειναι μικρο και το demo, αλλα νομιζω οτι εχει μια σωστη ανταποκριση και με βολεψε αρκετα στον χειρισμο του παιχνιδιου. Δυσκολα να μην παιξω με το DS3 αλλα και με Move αξιζει.

  15. #715
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως διαβαζω οτι με το move ο χειρισμος ειναι καταπληκτικος οταν εξοικειωθεις.
    .

  16. #716
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    ^^^
    Για εμενα που επαιξα με το move το παιχνιδι ειναι απλα unplayable.ελπιζω να διορθωθει λιγο με το επισημο περιφερειακο gun της sony αλλα και παλι την αισθηση του pad δεν νομιζω να την πλησιασει.
    Last edited by Dinos; 17-02-2011 at 10:49.

  17. #717
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επαιξα εχθες το demo του ΚΖ3 (single player). Ακολουθουν εντυπωσεις:

    [...]

    So... δυστυχως παρολο που ειναι exclusive το παιχνιδι και πανω απο ολα θελω να υποστηριζω την exclusive αγορα, δεν θα το αγορασω. Θα το παιξω απο περιεργεια να δω το στορυ, αλλα μεχρι εκει.
    Valkyre διαφωνώ.

    Όντως το 3 δεν έχει τον πολύ ιδιαίτερο χειρισμό του 2, και η αλήθεια είναι ότι του λείπει το WOW-factor που υπήρχε στο single του προηγούμενου παιχνιδιού, αλλά το campaign του είναι γεμάτο με δόσεις αδρεναλίνης, υπέροχο AI και απολύτως κορυφαία γραφικά/ήχο. COD σίγουρα δεν το λέω, με την καμία περίπτωση, εμένα εξακολουθεί να μου δίνει κάτι το διαφορετικό από τα υπόλοιπα FPS (παρόλο που έχω ρυθμίσει το χειρισμό στο "alternative"), αν και η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς (ο συνδυασμός των παραπάνω, ίσως. Αλλά, εν πάση περιπτώση, θεωρώ το πολύ "γεμάτο" single πιο σημαντικό, από την αλλαγή στο χειρισμό, που, η αλήθεια είναι, δεν με είχε ενθουσιάσει στο 2.

    Με το Move δεν έχω παίξει ακόμα, αλλά ελπίζω σε κάτι το δυνατό.

  18. #718
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Φίλε Valkyre διαφωνώ καθέτως.Δεν έχει ουδεμία σχέση με το χειρισμό του CoD (από πότε έχεις να παίξεις CoD??).Στην αρχή σου φαίνεται έτσι διότι η ταχύτητα του επιπέδου είναι γρήγορη.Σε παρασύρει η όλη φάση και σου δίνει την εντυπωση ότι τα όπλα χάσανε το βάρος τους.Κιομως και αναλογα το οπλο πάει πιο αργα η γρηγορα ο χαρακτηρας κ η κίνηση του οπλου είναι όπως πριν απλά άλλο ένα στοιχείο που σε μπερδεύει είναι το faster reloading των όπλων.Απλά αν κατάλαβα καλά το να αργεί να στριψει με το ΄'οπλο ηταν το ρεαλιστικό στοιχείο του killzone 2?
    Λοιπόν, εντάξει , σίγουρα δεν θα κάτσω να σε πείσω για κάτι που εσύ το είδες με τα ματια σου( άλλωστε όλοι μας τρωμε τα κολληματα μας οταν πρωτοβλέπουμε ένα παιχνίδι και είτε μας κάθεται είτε δεν μας κάθεται καλα)!σορρυ bro για το ύφος.
    Το move είναι μια σαχλαμάρα και μισή σαυτό το παιχνίδι.Οποιος καταφέρει να σημαδέψει νανοιξει φροντηστηριο-θα κλ@σει στα φράγκα.Θα γραφτώ πρωτος πρωτος.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  19. #719
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια σαφως και δεχομαι ολες τις αποψεις και ηξερα οτι θα δεχθω κρητικη για τις εντυπωσεις μου. Πραγματικα χαιρομαι που σας αρεσει. Το ντεμο το επαιξα 2 φορες ακριβως γιατι λεω, ισως φταιει η πρωτη επαφη. Ομως και την δευτερη φορα που επαιξα παλι δεν καταφερε να με κερδισει.

    Επαιξα με alternate χειρισμο οπως εκανα και στο ΚΖ2. Το θεμα μου δεν ειναι το ποσο γρηγορα κουνιεται το οπλο απο hip, αλλα οταν κανει ζουμ στο scope που το οπλο κουνιεται με την ιδια ακριβως ταχυτητα! Στο ΚΖ2 οταν εμπαινες σε scope το οπλο γυρναγε πολυ αργα, κατι απολυτα ρεαλιστικο αφου υποτιθεται οτι σημαδευεις ρε αδερφε, δεν κουνας το οπλο με αστραπιαιες κινησεις απο αυτη τη θεση!

    Δεν ξερω παιδια με χαλασε, ειπα θα το παιξω το παιχνιδι για να δω το στορυ (αν και δεν ακουγονται τα καλυτερα), αλλα πραγματικα πιστεψτε με θελω να μου αρεσει το παιχνιδι! Αλλα ειμαι και ειλικρινεις, δεν θα φοβηθω να κρητικαρω (παντα καλοπροεραιτα) ενα major exclusive της Σονυ, το ξερετε αυτο.

    Μπορει να μην εχει γινει carbon COD αλλα παιδια παραδεχθειτε το...εχει CODποιηθει πολυ το παιχνιδι... απο ολες τις αποψεις.
    Last edited by Valkyre; 17-02-2011 at 11:43.

  20. #720
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια σαφως και δεχομαι ολες τις αποψεις και ηξερα οτι θα δεχθω κριτικη για το παιχνιδι. Το ντεμο το επαιξα 2 φορες ακριβως γιατι λεω, ισως φταιει η πρωτη επαφη. Ομως και την δευτερη φορα που επαιξα παλι δεν καταφερε να με κερδισει.

    Επαιξα με alternate χειρισμο οπως εκανα και στο ΚΖ2. Το θεμα μου δεν ειναι το ποσο γρηγορα κουνιεται το οπλο απο hip, αλλα οταν κανει ζουμ στο scope που το οπλο κουνιεται με την ιδια ακριβως ταχυτητα! Στο ΚΖ2 οταν εμπαινες σε scope το οπλο γυρναγε πολυ αργα, κατι απολυτα ρεαλιστικο αφου υποτιθεται οτι σημαδευεις ρε αδερφε, δεν κουνας το οπλο με αστραπιαιες κινησεις απο αυτη τη θεση!

    Δεν ξερω παιδια με χαλασε, ειπα θα το παιξω το παιχνιδι για να δω το στορυ (αν και δεν ακουγονται τα καλυτερα), αλλα πραγματικα πιστεψτε με θελω να μου αρεσει το παιχνιδι! Αλλα ειμαι και ειλικρινεις, δεν θα φοβηθω να κρητικαρω (παντα καλοπροεραιτα) ενα major exclusive της Σονυ, το ξερετε αυτο.

    Μπορει να μην εχει γινει carbon COD αλλα παιδια παραδεχθειτε το...εχει CODποιηθει πολυ το παιχνιδι... απο ολες τις αποψεις.
    Δεν ξέρω πoιο κομμάτι έχουν βάλει στο demo, οπότε δε μπορώ να σου πω αν φταίει αυτό.

    Αυτό που λες με το όπλο είναι καθαρά για το multiplayer, ξέρω πολύ πολύ κόσμο που παράτησε το multi του 2 γιατί τον κούραζε αυτό το θέμα με το ζουμάρισμα, και κόσμο που δε λιώνει απαραίτητα 24/7 cod-bad company.

    Το στόρυ είναι μιχ-μιχ από όσο το έχω παίξει, τίποτα το συνταρακτικό. Δεν ξέρω αν το παιχνίδι θα σου αρέσει, αλλά αν το παίξεις χωρίς να είσαι έστω και 10% προκατειλημμένος για το παραμικρό, θα πιάσεις τον εαυτό σου να το ευχαριστιέται ουκ ολίγες φορές, όσο υποψιασμένος και να θες να είσαι, και για μένα αυτό μετράει.

    COD-οποίηση σπουδαία δεν είδα, απλά δεν είδα πουθενά την extravagant προσωπικότητα του 2, τουλάχιστον σε μεγάλο βαθμό.

    Αυτά από μένα, τα υπόλοιπα το Σ/Κ

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •