Page 30 of 62 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1228

Thread: Killzone 3 - [Playstation®Move] - [3D]

  1. #581
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Πρωταρχικο ρολο στο παιχνιδι εχει το single και μετα το multiplayer. Για καποιους ομως ειναι μεγαλυτερη η διασκεδαση του να παιζουν multiplayer λογω παρεας, ομαδας clan. Το Killzone 3 θα εχει πολυ καλο και οργανωμενο multiplayer, αν κρινω και απο το KZ2 και απο την beta που επαιξα. Καλυτερα ομως να παιξει καποιος το single πρωτα και να το τερματισει και μετα να παιξει το multiplayer, που ηδη θα εχει μαθει και τα maps, οπου ειναι τμηματα απο το single, αλλα θα εχει μαθει και τα οπλα. Απο την στιγμη που το multi εχει ξεχωριστο συστημα στο level του παιχτη, με βαθμους, badges κ.τ.λ. προσφερει περισσοτερη διαρκεια γενικα στο τιτλο, σε σχεση μονο με το single, που αν το τερματισεις, δεν εχει τιποτα παραπανω να προσφερει, εκτος απο το να παιξεις σε μεγαλυτερη δυσκολια και να ψαχνεις και να μαζευεις intel. Σιγουρα ομως δεν θα πρεπει να περιοριζουν την διαρκεια της ιστοριας του παιχνιδιου, επειδη μερικοι θελουν να παιζουν μονο multiplayer.


  2. #582
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οταν φτιαχνεις ενα παιχνιδ, οπως οταν φτιαχνεις και μια ταινια, δεν φτιαχνεις πιστες και σκηνικα. Μελετας τον κοσμο που δημιουργεις, σχεδιαζεις στην ουσια απο την αρχη ενα νεο ενιαιο συνολο. Δεν μπορεις να πεις οτι το final fantasy ειναι πιστες. Δεν μπορεις να πεις οτι ο αρχοντας των Δαχτυλιδιων ειναι απλα σκηνικα. Ειναι μια δουλεια που δημιουργει εναν κοσμο.

    Η φτηνια -αν μπορεις να το πεις ετσι- του multiplayer ειναι οτι παιρνουν το υλικο απο το single player και το κλεινουν μεσα σε εναν περιορισμενο χορο ωστε να γινει το σωσε εκει μεσα.

    Επισης δεν ειναι στοχος του single player να παω απλα να νικησω το τελικο boss. Στοχος ειναι να δω την εξελιξη της ιστοριας απο την αρχη μεχρι το τελος. Οχι απλα να νικησω τον τελικο κακο. Στο multi στοχος σου ειναι μονο το αποτελεσμα του match. Κατα την διαρκεια αυτου δεν εχει καμμια απολυτως επιδραση ουτε στο πως σκεφτεσαι με βαση το πως ξεκινησες, ουτε το που θα καταληξεις.

    Μια ιστορια δεν την ευχαριστιεσαι μονο βαση του τελους της και υπερνικωντας την τελικη προκληση, αλλα ολα αυτα που συναντησες μεχρι να βρεθεις εκει. Τους χαρακτηρες, τις καταστασεις, τις ατακες, τους διαλογους, τις αποκαλυψεις, τις προδοσιες κλπ.

    Το ιδιο θα ηταν για παραδειγμα αν μου εδιναν το Uncharted 2 με 12 ωρες gameplay του στυλ μοναχα προχωραω μπροστα και σκοτωνω waves απο αντιπαλους, μεχρι να φτασω στο τελος και να νικησω τον τελικο κακο, σε σχεση με αυτο που ειναι με την σημερινη του μορφη?

    Δεν σου μενει το τελικο boss απο μια ομορφη ιστορια σου μενουν ολα τα υπολοιπα κατα την διαρκεια αυτης. Το τελικο Boss ειναι απλα ενα εξτρα bonus.

    Εdit: @ criter

    Το θεμα ειναι γιατι να ειναι το single player " αφου το τελειωσεις δεν εχει τιποτα παραπανω να προσφερει?" Εγω βρισκω παρα μα παρα πολλους τροπους που ευκολα και χωρις τρελο κοπο καποιος μπορει να αυξησει δραματικα την διαρκεια του single player. Ανεφερα και μερικους τροπους κι εχω πολλους ακομα στο μυαλο μου.
    Last edited by Valkyre; 03-02-2011 at 11:16.

  3. #583
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ουτε εγώ συμπαθώ το ξερό multi των cod, αλλά αν ένα παιχνίδι αξιζει και πρέπει να παιζεται online αυτό είναι το killzone.Πιστεύω ότι και 15 ωρες single να ήταν πάλι λίγο θα μας φαινότανε.Καλά κανουν και ρίχνουν στο συγκεκριμμένο παιχνiδι το βάρος στο online.ΑΝ και δεν εχει καμία σχεση με την ψευτιά του cod καλώς ή κακώς δεν ανήκει στα παιχνίδια τα ψαγμένα- ένα fps είναι κιαυτό!Απλά είναι από τα fps που σου κρεμάνε τα @@@ (ματια) και χαίρεσαι (καλά εγω χαιρομαι) να παίζεις online!Μια χαρά είναι το 10ωράκι, δεν το βρίσκω καθόλου αρνητικό.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  4. #584

    Default

    Δημήτρη ίσως δεν το είπα σωστά......στόχο εννοώ το τέλος της όμορφης (όχι πάντα) ιστορίας που λες, σε κάθε chapter στο τέλος δεν υπάρχει ένα μικρό boss και στο τέλος το super boss;;;;......στόχος σου αυτά είναι περνώντας βέβαια μια περιπέτεια με καταστάσεις και διαλόγους όπως λες πριν φτάσεις εκεί και σίγουρα δεν είπα ότι θα σου μείνει αυτό.

    Για τις πίστες σχεδόν το ίδιο λέμε στο single είναι ένα σύνολο από πίστες (ή πες το όπως αλλιώς θες) που φτιάχνουν τον κόσμο που εξελίσσεται η ιστορία ενώ το multi παίρνει κομμάτια γιατί δεν χρειάζεται ολόκληρο κόσμο.
    Το "κλεινουν μεσα σε εναν περιορισμενο χορο ωστε να γινει το σωσε εκει μεσα" δεν ισχύει για όλες τις πίστες όπως η Pyrrhus rise πχ.


  5. #585
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Val, συμφωνώ μαζί σου στο γεγονός ότι θέλουμε και μία ολοκληρωμένη single player εμπειρία. Και γω αυτό απολαμβάνω περισσότερο, ασχέτως αν δοκιμάζω και το multi σε μερικά παιχνίδια, που πράγματι σε κάνει να ασχοληθείς ακόμη περισσότερο.

    Από την άλλη, οι ωραίες σου παρατηρήσεις σχετικά με το single κάθε παιχνιδιού, δεν χωρούν όταν μιλάμε για το Killzone! Δηλαδή το σενάριο του (που προσωπικά εγώ δεν έχω πρόβλημα με τέτοια σενάρια, μια χαρά τα απολαμβάνω) αν κρίνω από το Killzone 2, δεν σου προσφέρει τίποτα. Μπορεί να σε πωρώσει μεν σε συγκεκριμένες στιγμές, αλλά τι να λέμε, ποια εξέλιξη της ιστορίας, ποιοι διάλογοι, ποιοι χαρακτήρες, ποιες αποκαλύψεις...! Δηλαδή όλα αυτά που λες, είναι αυτά που θέλουμε, αλλά το Killzone των 6 -7 ωρών max δεν τα προσφέρει... αντίθετα με το Uncharted πχ όπως σωστά αναφέρεις.

    Μακάρι να έχουν ετοιμάσει κάτι ακόμη καλύτερο και προσεγμένο φυσικά αυτή την φορά, όπως έκαναν, προς έκπληξη όλων, οι τύποι της Treyarch στο single του Black Ops.

    Προσωπικά, ξαναλέω, δεν χαλιέμαι τόσο εύκολα, εφόσον μου προσφέρει ένα τέτοιο fps εντυπωσιακές σκηνές δράσης κ.λ., αλλά ξέρω ότι αυτό θα περιμένω και τίποτα παραπάνω (μιλάμε για το σενάριο, όχι για τα υπόλοιπα στοιχεία του τίτλου, μην παρεξηγηθώ).


  6. #586
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Introducing the Killzone 3 Retro Map Pack!


    μου φαινεται οτι θα το παρω απο αμερικη το kz3 δεν με χαλανε καθολου οι 2 πιστες!!!

  7. #587
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εdit: @ criter

    Το θεμα ειναι γιατι να ειναι το single player " αφου το τελειωσεις δεν εχει τιποτα παραπανω να προσφερει?" Εγω βρισκω παρα μα παρα πολλους τροπους που ευκολα και χωρις τρελο κοπο καποιος μπορει να αυξησει δραματικα την διαρκεια του single player. Ανεφερα και μερικους τροπους κι εχω πολλους ακομα στο μυαλο μου.
    Valkyre αν δεις τους τιτλους τελους στο παιχνιδι καποια στιγμη, τελειωνει κατα την γνωμη μου το μεγαλυτερο ενδιαφερον, αφου ξερεις τι εχει γινει πλεον. Σιγουρα το ξαναπαιζεις παλι και βρισκεις αρκετους τροπους να το ξεζουμισεις οσο δεν παει. Αλλα οταν ξερεις τι εχει γινει, δεν εχει το ιδιο ενδιαφερον.

    Το multiplayer ειναι ομαδικο, ειναι τελειως διαφορετικο γιατι το καθε match ειναι ξεχωριστο, απροβλεπτο και απο πλευρας ικανοτητας των παιχτων και real αντιπαλων, οχι AI, οπου αν παιξεις και το μαθεις λιγο, κολλας ασχημα!

  8. #588
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Val, συμφωνώ μαζί σου στο γεγονός ότι θέλουμε και μία ολοκληρωμένη single player εμπειρία. Και γω αυτό απολαμβάνω περισσότερο, ασχέτως αν δοκιμάζω και το multi σε μερικά παιχνίδια, που πράγματι σε κάνει να ασχοληθείς ακόμη περισσότερο.

    Από την άλλη, οι ωραίες σου παρατηρήσεις σχετικά με το single κάθε παιχνιδιού, δεν χωρούν όταν μιλάμε για το Killzone! Δηλαδή το σενάριο του (που προσωπικά εγώ δεν έχω πρόβλημα με τέτοια σενάρια, μια χαρά τα απολαμβάνω) αν κρίνω από το Killzone 2, δεν σου προσφέρει τίποτα. Μπορεί να σε πωρώσει μεν σε συγκεκριμένες στιγμές, αλλά τι να λέμε, ποια εξέλιξη της ιστορίας, ποιοι διάλογοι, ποιοι χαρακτήρες, ποιες αποκαλύψεις...! Δηλαδή όλα αυτά που λες, είναι αυτά που θέλουμε, αλλά το Killzone των 6 -7 ωρών max δεν τα προσφέρει... αντίθετα με το Uncharted πχ όπως σωστά αναφέρεις.

    Μακάρι να έχουν ετοιμάσει κάτι ακόμη καλύτερο και προσεγμένο φυσικά αυτή την φορά, όπως έκαναν, προς έκπληξη όλων, οι τύποι της Treyarch στο single του Black Ops.

    Προσωπικά, ξαναλέω, δεν χαλιέμαι τόσο εύκολα, εφόσον μου προσφέρει ένα τέτοιο fps εντυπωσιακές σκηνές δράσης κ.λ., αλλά ξέρω ότι αυτό θα περιμένω και τίποτα παραπάνω (μιλάμε για το σενάριο, όχι για τα υπόλοιπα στοιχεία του τίτλου, μην παρεξηγηθώ).
    Eχεις απολυτο δικιο σε ολα! Και +ρεπ. Οντως το ΚΖ2 απο διαλογους χαρακτηρες ιστοριας ηταν ΣΑΠΙΟ εντελως. Και το ειχα πει μαλιστα. Το θεμα ειναι οτι το πρωτο ΚΖ ηταν εξαιρετικο σε αυτους τους τομεις! Αν δεις το saga του ΚΖ ειναι πραγματικα φοβερο, ειδικα με την απιστευτη ιστορια των Helghast. Και απο το ΚΖ2 εγινε εμφανες οτι πιο πολυ τους ενοιαζε να φτιαξουν ενα multiplayer και λιγοτερο ενα αξιοπρεπες στορυ.

    Ειπαν οτι για το ΚΖ3 θα παρουν παραδειγμα το Uncharted. Ελπιζω να το εκαναν. Αλλα νιωθω και παλι οτι το multiplayer επεδρασε στο χαλι που ονομαζουμε ΚΖ2 στορυ...
    Quote Originally Posted by criter View Post
    Valkyre αν δεις τους τιτλους τελους στο παιχνιδι καποια στιγμη, τελειωνει κατα την γνωμη μου το μεγαλυτερο ενδιαφερον, αφου ξερεις τι εχει γινει πλεον. Σιγουρα το ξαναπαιζεις παλι και βρισκεις αρκετους τροπους να το ξεζουμισεις οσο δεν παει. Αλλα οταν ξερεις τι εχει γινει, δεν εχει το ιδιο ενδιαφερον.

    Το multiplayer ειναι ομαδικο, ειναι τελειως διαφορετικο γιατι το καθε match ειναι ξεχωριστο, απροβλεπτο και απο πλευρας ικανοτητας των παιχτων και real αντιπαλων, οχι AI, οπου αν παιξεις και το μαθεις λιγο, κολλας ασχημα!
    Γιατι ειναι τελειως διαφορετικο το multiplayer? Εκει δεν ξερεις τι θα συμβει? Ή η ομαδα Α θα κερδισει ή η ομαδα Β. Και τα 2 ενδεχομενα θα τα εχεις δει μεσα στο πρωτο μιασωρο... το πως εφτασες στην νικη ή στην ηττα δεν διαφερει και πολυ απο το να κερδιζεις τους εχθρους στο Single player ή να χανεις απο αυτους.
    Last edited by Valkyre; 03-02-2011 at 11:49.

  9. #589

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    ......απροβλεπτο και απο πλευρας ικανοτητας των παιχτων και real αντιπαλων, οχι AI,......
    Και τo μεγάλο πλεονέκτημα του multi σε σχέση με το single......το να ξαναπαίξω το single στο rambo mode δεν θα αλλάξει κάτι αφού ξέρω ποιοι και από που θα μου έρθουν η μόνη διαφορά θα είναι ότι θα σκοτωθώ πιο γρήγορα από την πρώτη φορά που το έπαιξα.


  10. #590
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως τα μονα match online που μου αρεσαν ηταν ή τα co-op ή τα elimination, δηλαδη εκει που οποιος πεθανει περιμενει μεχρι να τελειωσει ο γυρος (κατι που ελειπε απο το ΚΖ2 απο οσο ξερω).

    Θεωρω εντελως καθυστερημενο οταν πεθαινες να γινεσαι ως δια μαγειας respawn απειρες φορες. Αληθεια θα εχει τυπου elimination παιχνιδι το ΚΖ3?

  11. #591
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    παιδια ειδατε τι ποσταρα? απο amazon.com κ στα ιδια λεφτα με αγγλια θα ερθει και με 2 πιστες δωρο!

  12. #592
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τονυ εσύ θα ξέρεις λογικά (αλλά και οποιοςδήποτε άλλος ξέρει ας μας πει):
    Το collcetor's edition έχει και steelbook μέσα. Το helghast έχει steelbook ή το απλό;

  13. #593
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Val, μακάρι να ισχύει αυτό που δήλωσαν!

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    παιδια ειδατε τι ποσταρα? απο amazon.com κ στα ιδια λεφτα με αγγλια θα ερθει και με 2 πιστες δωρο!
    Από amazon.com, θα το στείλουν με courier και θα περάσει από τελωνείο (χώρια τα μεταφορικά!).

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Τονυ εσύ θα ξέρεις λογικά (αλλά και οποιοςδήποτε άλλος ξέρει ας μας πει):
    Το collcetor's edition έχει και steelbook μέσα. Το helghast έχει steelbook ή το απλό;
    Υποτίθεται ότι η Helghast περιλαμβάνει και την Collector's, δηλαδή και το steelbook!


  14. #594
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ DEMO ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΣΤΟ PS STORE ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ KILLZONE 2 ???

  15. #595
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Μολις βγηκε 800mb

  16. #596
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    εντυπώσεις κανείς ρε παιδιά; .........μια κουβέντα; ............οτιδήποτε; ......
    γμτ με τη δουλειά... άντε να πάμε να δούμε τι γίνεται..

  17. #597
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    δεν μ κανει join για την ωρα οπότε έπαιξα λίγο με bots.Λοιπόν εντάξει τι να πει κανείς...τέλειο είναι.Η μόνη ένσταση για την ωρα είναι ότι με το move δεν μπορώ να παίξω...μου είναι αδύνατον δεν βολεύει καθόλου.με το fragfx είναι φοβερό παέι σφαίρα.μόλις καταφέρω να κάνω join θα πω λεπτομέρειες.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  18. #598
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    δεν μ κανει join για την ωρα οπότε έπαιξα λίγο με bots.Λοιπόν εντάξει τι να πει κανείς...τέλειο είναι.Η μόνη ένσταση για την ωρα είναι ότι με το move δεν μπορώ να παίξω...μου είναι αδύνατον δεν βολεύει καθόλου.με το fragfx είναι φοβερό παέι σφαίρα.μόλις καταφέρω να κάνω join θα πω λεπτομέρειες.
    Ολοι λένε για το πρόβλημα με το join. Ισως δεν βρίσκει κοσμο ακόμη. Οταν λες δεν μπορώ να παίξω εννοείς οτι ίσως δεν το έχεις συνηθήσει ή οτι δεν υπάρχει περίπτωση να παιχτεί με το move?

  19. #599
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Παιδια αν και δεν ειναι στα ενδιαφεροντα μου ειπα να σας ενημερωσω μηπως αυτο ειναι το προβλημα....
    the Killzone 3 Multiplayer Beta will be available at 10am Pacific time on Thursday February 3rd, not today as previously announced http://www.gametrailers.com/news/kil...yed-until/2960
    Οποτε μηπως φταιει η διαφορα ωρας?...
    Last edited by chronohill; 03-02-2011 at 15:21.
    Spoiler!

  20. #600
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Τόσο καιρό το περίμενα για το move.Ξενέρωσα προσωπικά.Θέλει τραγικά λεπτες κινήσεις (εννοείται έφαγα αρκετή ωρα στις ρυθμίσεις dead zone klp klp) και ένα παραμικρό τρέμουλο να κάνεις στο χέρι βαράει στο γάμο του καραγκιόζη.Κάνει auto lock βεβαια αλλά δεν μαρέσει έτσι είναι ψευτικο.Δοκίμασα επίσης όρθιος ρυθμίζοντάς το όσο καλύτερα μπορούσα , ΄ετσι ωστε όπου σημαδευεις στην οθόνη να πηγαίνει κ το crosshair αλλά είναι πολύ κουραστικό.Θα του δώωσω κιάλλη ευκαιρια μηπως είμαι εντελώς κουλα και βιαστικός κλπ αλλά δεν έχω ελπίδες.Για την ώρα θα ξαναδοκιμάσω για να μπω σε άλλο region (σου δίνει αυτην την επιλογή - εκτός δλδ απο Europe) να δω τι γίνεται και σε περιβάλλον με άλλους. Μπορεί τελικά να είναι θέμα συνηθειας το move ή με αυτα τα gun move attachments που κυκλοφορούν να είναι πιο στρωτό αλλά δεν τρελάθηκα.Η απόκριση είναι μια χαρά δλδ 1-1 αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.Τεσπα τουλάχιστον με το fragfx είναι σχεδόν σαν να παιζεις σε pc επομένως όπως κ ναχει το παιχνίδι θα βρεις τρόπο να το απολαύσεις. Τα γραφικά και η ατμόσφαιρα είναι φοβερά.Παιχνιδάρα είναι παιδιά.Και είναι κ η beta ε? αντε να βγει το full!


    edit: oι severs είνα ανοιχτοι.Το παιχνίδι είναι κορυφαίο.TOP.
    Last edited by MajereMP44; 03-02-2011 at 18:11.
    Satan has left his killing floor
    PS4

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •