Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011
Results 201 to 216 of 216

Thread: Enslaved: Odyssey to the West - [3D]

  1. #201
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    εγω το παρατησα λογω εικονας.το framerate ειναι μαλλον οτι χειροτερο εχω δει σε παιχνιδι τελευταια μαζι με το tearing και απλα δεν το αντεξα!κριμα και εδειχνε πολυ ομορφο!

  2. #202
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Στα τελευταια επιπεδα ειναι λες και βλεπεις κυριολεκτικα slides....

    Απορω πως το κυκλοφορησαν ετσι το παιχνιδι και πως υποστηριζαν οτι ειναι καλυτερο τεχνικα απο το Uncharted 2...

  3. #203
    Elite Aphelian's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Piraeus
    Posts
    866
    PSN ID
    Aphelian
    Name
    Γιώργος

    Default


  4. #204
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Επισης το παιχνιδι μπορει να γινει ενοχλητικο κατα περιοδους. Ισως φταιει που εγω το επαιξα στο δυσκολο και γενικα ετρωγα ευκολα ξυλο αλλα ηταν στιγμε που ηθελα να πεταξω το μοχλο! Η καμερα κατα τη διαρκεια της μαχης ειναι πολυ κοντα και δε βλεπεις ευκολα τι γινεται γυρω και ποιος ετοιμαζεται να σου την πεσει!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  5. #205

    Default

    Σημερα τελειωσα το παιχνιδι... Οι ανθρωποι πρεπει να ειχαν μια ημερομηνια παραδοσης του παιχνιδιου η οποια δεν αλλαζε και θα το βγαζαν οπως ηταν... Απιστευτα ανετοιμο το παιχνιδι...frame drops τρελα, η καμερα στην μαχη απλα αθλια με κοντινα την στιγμη που ειχες 4-5 γυρω σου να κανουν παρτυ,το evade απλα μαπα αφου τις περισοτερες φορες σε προλαβαιναν ενα βημα πιο διπλα, τα οrbs επρεπε να πας τελειως πανω τους για να τα παρεις. Επισης θα πρεπε το οπλο να μπορεις να το χρησιμοποιεις ελευθερα χωρις να χρειαζεται L2 πρωτα.Περιμενα το σεναριο στο τελος να με εκπληξει αλλα δεν μου κανε και καμια εντυπωση... Εντυπωση μου κανε που εβαλε την φατσα του ο Σερκινς σε βιντεο οταν εχουμε παιχνιδι με γραφικα... Το heavenly sword πολυ διασκεδαστικο για μενα... Για 10 euro που το πηρα καλα ηταν... Oταν κανουν τοσα λαθη λογικο και οι πωλησεις να ναι σε πολυ μικρο αριθμο..

  6. #206
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Εμφανώς δυσαρεστημένος εμφανίστηκε για ακόμα μια φορά ο Tameem Antoniades σχετικά με την πορεία του Enslaved, ενώ αποκάλυψε πως, συνολικά, η Ninja Theory στήριζε πολλά στη συγκεκριμένη δημιουργία. Η ανάπτυξη των χαρακτήρων και η μεταξύ τους αλληλεπίδραση ήταν πάντα ο τομέας που απασχολούσε την εταιρία και τα όσα είχαν ζήσει οι παίκτες συντροφιά με τον Monkey, είχε κάνει τον Antoniades να ελπίζει πως θα αποτελούσε το έναυσμα για μια νέα σειρά τίτλων. Σύμμαχος στις σκέψεις του ήταν τα κολακευτικά reviews, αλλά όπως παραδέχεται και ο ίδιος, οι απελπιστικά χαμηλές πωλήσεις επανέφεραν τόσο τον ίδιο όσο και τους συνεργάτες του στην σκληρή πραγματικότητα. Τα αρχικά πλάνα για ένα sequel φυσικά πάγωσαν, αν και ο Antoniades αποκαλύπτει πως ένα δεύτερο DLC ήταν σχεδόν έτοιμο να κυκλοφορήσει, αλλά τελικά το άσχημο κλίμα μάλλον το παρέσυρε και αυτό στον κάδο των αχρήστων. Στα σχέδια της Ninja Theory ήταν παράλληλα και η δημιουργία ενός άλλου τίτλου, ο οποίος θα προσέφερε δικτυακές αναμετρήσεις με σανίδες αντί-βαρύτητας –σαν αυτή που διέθετε ο Monkey στο Enslaved – ή ακόμα και αγώνες με μοτοσικλέτες. Δυστυχώς, όμως, τα χαμηλά έσοδα έκαναν τους πάντες να αναθεωρήσουν και τελικά να κλείσουν οριστικά την πόρτα στο κεφάλαιο Enslaved και γενικότερα σε οποιαδήποτε δημιουργία εμπνεύστηκε από το συγκεκριμένο σύμπαν.




    gameover






    η αληθεια ειναι πως εμενα μαρεσει το παιχνιδακι κ θα ηθελα να δω μια συνεχεια του. δυστηχως ομως...

    Spoiler!

  7. #207
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Καλό-χρυσό το story, αλλά πρόσεχαν λιγουλάκι παραπάνω και τον τεχνικό τομέα... θα το εκτιμούσα πολύ αν έβλεπα μια απολογία για αυτό. Ούτε καν το ανέφεραν... kthxbye!

  8. #208
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιζω τωρα.. Chapter 8, corrupt game data, εσβησα τα παντα, restart, ξανα updates και τα ρεστα... Κολλησε σε 2 διαφορετικα σημεια μετα απο αυτο. Ολα αυτα σημερα. Το frame-rate αθλιο, πραγματικα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #209
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Και μενα μου ειχε τυχει κατι αντιστοιχο... Κριμα πραγματικα.

  10. #210
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    το εχω απο τοτε που το παρατησα (2011) στο ραφι και ολο λεω να το συνεχισω λογω των κολακευτικων σχολιων οσων το τελειωσαν αλλα δεν μου παει η καρδια ρε γμτ.παντως οποτε ψαχνω κατι να παιξω αν δεν εχω κατι νεο παντα περναει το ματι μου απο το κουτι του,κατι ειναι κ αυτο :\

  11. #211
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ το έπαιξα και το τερμάτισα στο 360 απροβλημάτιστα θα έλεγα αν και πότε πότε έχει αυτό τον "λόξυγκα" στο framerate. Μάλλον είναι από τα multiplatform παιχνίδια που η διαφορά ανάλογα την πλατφόρμα υπάρχει. Ελπίζω να μην υπάρχουν παρόμοια θέματα στο PS4 γιατί αυτή η γενιά είχε μπόλικα τέτοια παραδείγματα και δυστυχώς σε αξιόλογα παιχνίδια. Γενικά ήταν πολύ συμπαθητικό και ενδιαφέρον τόσο σαν παιχνίδι, όσο σαν στόρι κλπ Δεν είναι μεγάλο ή δύσκολο (τουλάχιστον δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο) οπότε κάντε την αβαρία και τελειώστε το είναι κρίμα.

  12. #212
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εγω το λυσα το θεμα ευτυχως. Ειχε το δισκακι δυο μικροσκοπικες βρωμιες, το καθαρισα και ολα ενταξει. Το τερματισα χτες, για να πω την αληθεια δεν με ενθουσιασε και τοσο. Καλο gameplay, η ιστορια του απλα οκ. Πολλα bugs και το frame-rate εχει προβλημα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #213
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Αλλο blast from the past! Βγηκε premium edition του παιχνιδιου για Ps3 και PC (doing?)
    http://uk.ign.com/articles/2013/10/2...-to-pc-and-ps3

    Namco Bandai has announced Enslaved: Odyssey to the West Premium Edition is coming to Steam and PSN later today, October 25.
    Costing £14.99 / €19.99 on Steam and £15.99 / €19.99 on PSN, this version of the game comes with all the DLC, including the Pigsy's Perfect 10 game and the Ninja Monkey, Classic Monkey and Sexy Tripp enhancement skins.
    A launch trailer has also been created to celebrate the re-emergence of Ninja Theory's 2010 action-adventure game, which you can check out below.

  14. #214
    Senior Member ultra's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    118
    PSN ID
    gael_HELLAS

    Default

    Απο τα πιο αδικημένα παιχνίδια αυτής της γενιάς! Το λατρεψα.
    Δεν το εχω παίξει σε ps3 για να πω κάτι σχετικα, αλλά στο 360δεν αναντιμετώπισα θεμα με γραφικά η framerate.
    Επειδή τα σχόλια ειναι αντικρουομενα για το αν είναι καλό παιχνίδι, υποθέτω ειναι παιχνιδι που η θα σου κανει κλικ η οχι.

  15. #215
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Θα μπορούσανε να κάνουνε μεγάλα πράγματα με το enalaved, που όντως πρόκειται για ενα πολυ καλο παιχνιδι, παρόλα αυτα και σε μένα αλλα και σε άλλους υποθέτω άφησε μια γεύση οτι βιαστήκανε να το κυκλοφορήσουν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Spoiler!

  16. #216
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ξεθάβω το νήμα για να γράψω τις εντυπώσεις μου από το παιχνίδι που μόλις τελείωσα!

    οκ το framerate ήταν εντελώς χάλια, ειδικά στην αρχή ερχόμενος από το the last of us remastered μου βγήκαν τα μάτια. Μετά όμως το συνήθισα και δεν μπορώ να πω ότι με απέτρεψε από να το ευχαριστηθώ. Αν είχαν ρίξει λίγο polishing θα ήταν από τους καλύτερους τίτλους του ps3, παρόλα όμως τα τεχνικά προβλήματα, νομίζω θα είναι ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια.

    Κυρίως γιατί η ιστορία ήταν πολύ ωραία, οι χαρακτήρες ενδιαφέροντες και νομίζω το story telling ήταν πολύ δυνατό σε αυτό το παιχνίδι. Οι ερμηνείες και το animation επίσης πολύ καλά με έκαναν να μπω πολύ μέσα στο στόρυ καθώς δεν έλειπε και το houmor, ειδικά στις σκηνές με τον Pigsy.

    Τα γραφικά του παιχνιδιού ήταν πάρα πολύ καλά, κυρίως ως σχεδιασμός και λιγότερο σαν υλοποίηση, ειδικά στις πολύ μεγάλες ανοιχτές πίστες προς το τέλος. Έχοντας κιόλας αυτή την πολύ ζωντανή χρωματική παλέτα ξέφευγαν πολύ από τα συνηθισμένα. Τα ίδια και η μουσική.



    Τελειώνοντας το παιχνίδι, μου μένει έντονα η σκέψη του πόσο ωραίο θα ήταν να έφτιαχνε η Ninja Theory ένα δεύτερο Enslaved. Δυστυχώς, όπως εξηγούν και στα development diaries του hellblade, αυτό δεν πρόκειται να γίνει, παρότι το θέλουν, λόγω δικαιωμάτων :-(

Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •