Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast
Results 121 to 140 of 216

Thread: Enslaved: Odyssey to the West - [3D]

  1. #121
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Ήρθε η HMV Exclusive σήμερα, ούτε μια βδομάδα δεν έκανε

    Πολύ αξιόλογη, από άποψη συσκευασίας καλύτερη από την Collector's (έχει την χοντρή θήκη του αμερικάνικου MGSIV Limited), προφανώς πιο Limited μιας και ήδη εξαντλήθηκε, αλλά μάλλον θα προτιμούσα ένα γαμάτο artbook παρά ένα όχι σχετικό novel με το παιχνίδι, όσο καλό κι αν είναι (απλά από τον ίδιο σεναριογράφο - που ήταν σεναριογράφος βέβαια στα φοβερά 28 Days Later και Sunshine του Danny Boyle). Τουλάχιστον έχει και το soundtrack κανονικά.
    Κι εγώ περιμένω πως και πως να έρθει...πότε σου έγινε το dispatch;


  2. #122
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Έβαλα και φωτό παιδιά!

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Κι εγώ περιμένω πως και πως να έρθει...πότε σου έγινε το dispatch;
    Λέει πως έγινε στις 7/10, αλλά είμαι σίγουρος πως τότε χρεώθηκε η πιστωτική και το έστειλαν 8/10 (εκτός αν το στείλαν στις 7 και απλά ανανεώθηκε το site στις 8/10).


  3. #123
    Cool Member ZEBE1974's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    salonika
    Posts
    229
    PSN ID
    zebe1974
    Name
    makis

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Ήρθε η HMV Exclusive σήμερα, ούτε μια βδομάδα δεν έκανε

    Πολύ αξιόλογη, από άποψη συσκευασίας καλύτερη από την Collector's (έχει την χοντρή θήκη του αμερικάνικου MGSIV Limited), προφανώς πιο Limited μιας και ήδη εξαντλήθηκε, αλλά μάλλον θα προτιμούσα ένα γαμάτο artbook παρά ένα όχι σχετικό novel με το παιχνίδι, όσο καλό κι αν είναι (απλά από τον ίδιο σεναριογράφο - που ήταν σεναριογράφος βέβαια στα φοβερά 28 Days Later και Sunshine του Danny Boyle). Τουλάχιστον έχει και το soundtrack κανονικά.

    πανέμορφο αντε καλο λιώσιμο

  4. #124
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Ήρθε η HMV Exclusive σήμερα, ούτε μια βδομάδα δεν έκανε

    Πολύ αξιόλογη, από άποψη συσκευασίας καλύτερη από την Collector's (έχει την χοντρή θήκη του αμερικάνικου MGSIV Limited), προφανώς πιο Limited μιας και ήδη εξαντλήθηκε, αλλά μάλλον θα προτιμούσα ένα γαμάτο artbook παρά ένα όχι σχετικό novel με το παιχνίδι, όσο καλό κι αν είναι (απλά από τον ίδιο σεναριογράφο - που ήταν σεναριογράφος βέβαια στα φοβερά 28 Days Later και Sunshine του Danny Boyle). Τουλάχιστον έχει και το soundtrack κανονικά.


    σαν παπουτσοθηκη ειναι

  5. #125
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Νεότερα από το πρόβλημα με τον ήχο που έχει το παιχνίδι στο PS3.

    Δήλωση από το team της Ninja Theory :
    Thanks for your patience on this. I can confirm that we are working on a title update for the PS3 version that will add support for 5.1 Dolby Digital over optical cables. Our aim is to release this at the same time as the DLC, the release date of which has not yet been confirmed.
    Να 'χαμε να λέγαμε δηλαδή.....
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  6. #126
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Τωρα ειναι αργα.....

  7. #127
    Senior Member ultra's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    118
    PSN ID
    gael_HELLAS

    Default

    το τερμάτισα και μπορώ να πώ πως μιλάμε για ένα καλό παιχνίδι που απείχε λίγες πινελιές απο το να είναι ένα εξαιρετικό παιχνίδι.
    Το τέλος του είναι πολύ καλό. Μακάρι να βγεί μια πιο αξιόλογη συνέχεια.

  8. #128
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Αυτό το σαββατοκύριακο λέω να νοικιάσω ή το castelvania ή το enslaved και επειδή το enslaved από ότι έχω δει είναι κάτι το διαφορετικό (όχι πως δεν θα νοικιάσω κάποια στιγμή το castelvania) θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις:
    1)Από τεχνικά προβλήματα είναι εντάξει?
    2) Η ιστορία έχει κλισέ?

  9. #129
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    1) Τεχνικα προβληματα υπαρχουν αρκετα. Πρωτα απο ολα αν εχεις ηχοσυστημα συνδεδεμενο με optical καλωδιο αποχαιρετησε τον πολυκαναλο ηχο....θα βγαλουν patch λενε. Το παιχνιδι εχει αρκετο screen tearing και το framerate ειναι χαλι μαυρο στα τελευταια επιπεδα, σε σημειο που κολαει απιστευτα. Στο υπολοιπο παιχνιδι δεν ειναι ασχημο το framerate, απλα στο τελος....

    2) Η ιστορια δεν ειναι κλισε , ειναι το δυνατο στοιχειο του τιτλου και πολυ ενδιαφερουσα.

  10. #130
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Λες και το κάνουν επίτηδες τον τελευταίο καιρό με τα παιχνίδια που κυκλοφορούν. Το ένα "τρώει" τα saves του, το άλλο "τρώει φρίκη σε ήχο και εικόνα", το παρα-άλλο ακυρώνεται!
    Last edited by aladdin7; 19-10-2010 at 09:57.

  11. #131

    Default

    την έχουν βρει τώρα με τα updates και τα βγάζουν τα games με 1000 προβλήματα και στην ουσία γινόμαστε εμείς οι testers των παιχνιδιών
    χωρίς να σκέφτονται αυτούς που δεν συνδέουν την κονσόλα τους με το internet

  12. #132

    Default

    ^^ Και όμως αυτούς σκέφτονται πλέον και ίσως το κάνουν και γι'αυτό.


  13. #133
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Η ιστορία του παιχνιδιού βασίζεται σε παραλλαγή της γνωστής κινέζικης μυθολογίας Journey to the West.
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  14. #134
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το τερμάτισα και εγώ το παιχνίδι και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά, χωρίς βέβαια να το θεωρώ top! Ωραίο σενάριο και σκιαγράφηση χαρακτήρων, φοβερή μουσική και "σκηνικά". Με χάλασε που αποοι "ανθρώπινοι" χαρακτήρες είναι ελάχιστοι (θα ήθελα πιο πολύ μπλα μπλα και μέ άλλους χαρακτήρες).
    Τέλος, μιας και είμαι τροπαιοφάγος θα σχολιάσω και τα τρόπαια. Γενικά παιδιά το platinum είναι της πλάκας αν εξαιρέσουμε ένα απαράδεκτο κατα την γνώμη μου τρόπαιο το "Collect all orbs". Είναι πάρα πολλά ρε γμτ. Έχω φτάσει να έχω μείνει με 98% σε 2 chapters και 99% σε 1 και πραγματικά νιώθω σαν να ψάχνω ψύλλους στα άχυρα.... Φυσικά προς το παρόν δεν υπάρχει guide που να δείχνει όλα τα locations των orbs... Που θα μου πάει όμως.... θα τα βρω και θα την πάρω την πλατίνα!!!

  15. #135
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Το τερμάτισα και εγώ το παιχνίδι και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά, χωρίς βέβαια να το θεωρώ top! Ωραίο σενάριο και σκιαγράφηση χαρακτήρων, φοβερή μουσική και "σκηνικά". Με χάλασε που αποοι "ανθρώπινοι" χαρακτήρες είναι ελάχιστοι (θα ήθελα πιο πολύ μπλα μπλα και μέ άλλους χαρακτήρες).
    Τέλος, μιας και είμαι τροπαιοφάγος θα σχολιάσω και τα τρόπαια. Γενικά παιδιά το platinum είναι της πλάκας αν εξαιρέσουμε ένα απαράδεκτο κατα την γνώμη μου τρόπαιο το "Collect all orbs". Είναι πάρα πολλά ρε γμτ. Έχω φτάσει να έχω μείνει με 98% σε 2 chapters και 99% σε 1 και πραγματικά νιώθω σαν να ψάχνω ψύλλους στα άχυρα.... Φυσικά προς το παρόν δεν υπάρχει guide που να δείχνει όλα τα locations των orbs... Που θα μου πάει όμως.... θα τα βρω και θα την πάρω την πλατίνα!!!
    αν ένα από τα chapters που σου λείπει είναι το νο5 , δες λίγο εδώ :
    Spoiler!

  16. #136
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    αν ένα από τα chapters που σου λείπει είναι το νο5 , δες λίγο εδώ :
    Spoiler!
    Thanks για την βοήθεια αλλά δυστηχώς τα έχω πάρει αυτά του video. Παρόλα αυτά το 5 το έχω 99%. Πιθανότατα μου λείπει δηλαδή μόνο 1 !@#!%$!$orb. Τα άλλα που έχω σε 98% είναι το 2 και το 3!

  17. #137
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Δες και εδώ τότε αν και δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα πρέπει να βοηθάει

    και εδώ

  18. #138
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Και γω το ολοκλήρωσα χθες το βράδυ. Φοβερό το ταξίδι των πρωταγωνιστών, μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις σε πολλούς τομείς. Είναι κάτι ξεχωριστό, και αυτό από μόνο του μετράει. Όλο το setting είναι πολύ ωραία δομημένο, τα mechs είναι φοβερά (ειδικά τα μεγαλύτερα σε μέγεθος), ενώ τελικά αυτή η αντίθεση με την πολύχρωμη φύση (εν γένει) είναι πολύ πετυχημένη και δίνει πολλούς πόντους στην ατμόσφαιρα που θέλει να δημιουργήσει το παιχνίδι. Τρομερή η φωτογραφία με τα μακρινά τοπία, το παιχνίδι χαρίζει αρκετές πολύ όμορφες εικόνες. Στους εσωτερικούς χώρους, όχι και τόσο, δυστυχώς. Φυσικά και οι εναλλαγές των επιπέδων (όπου ουσιαστικά έπαιρνε και μία τροπή το σενάριο, το setting δηλαδή, από την γεμάτη βλάστηση κατεστραμμένη Νέα Υόρκη μέχρι... -δεν λέω άλλα-) ήταν ενδιαφέρουσες και εξίσου όμορφες. Το soundtrack του παιχνιδιού δένει υπέροχα με όλα τα παραπάνω, ενώ σε κάποιες στιγμές κλέβει και την παράσταση.

    Πολύ δυνατό ατού του παιχνιδιού φυσικά ήταν οι χαρακτήρες του και η σχέση που δημιουργείται ανάμεσά τους, μέσα από τις εξελίξεις του σεναρίου και το τι αντιμετωπίζουν. Μια σχέση φυσικά που ξεκινάει... με το ζόρι. Πολύ καλή δουλειά σε αυτόν τον τομέα, σε κάνουν να νοιαστείς γι' αυτούς και αυτό οφείλεται και στο σενάριο, και στα animations των χαρακτήρων, αλλά και στο voice over. Τέλος, θα μπορούσα να χαζεύω την Trip να κάνει μόνη της το ταξίδι, δεν θα με πείραζε καθόλου και ας μην την χειριζόμουν εγώ.

    Από άποψη gameplay, έχει μερικά πολύ ωραία στοιχεία, στο σύστημα μάχης, και όχι μόνο, αλλά σίγουρα δεν ξεχωρίζει γι' αυτό (αντιθέτως χρησιμοποιεί και πραγματάκια που έχουμε δει και αλλού - το κάνει καλά όμως). Παρ' όλα αυτά, στο Hard, στο οποίο επίπεδο δυσκολίας πρέπει να παίξετε το παιχνίδι (τίποτα λιγότερο), είναι challenging και θέλει λίγη τακτική στην αντιμετώπιση των mechs, τουλάχιστον μέχρι να κάνετε αρκετά upgrades. Ευχάριστη έκπληξη από το πουθενά το Cloud του Monkey (και ας μην μας εξηγούν τίποτα γι' αυτό και την χρήση του!), όπως και τα boss battles. Υπάρχουν και άλλοι μηχανισμοί του gameplay και των μαχών, αλλά θα τους δείτε στην πορεία.

    Όσο για το τέλος, μου άρεσε αρκετά, δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση κάτι διαφορετικό με την έννοια του πιο απλοϊκού. Με κέρδισε, ειδικά με τα τελευταία δευτερόλεπτα.
    Last edited by tonybsg; 20-10-2010 at 23:31.


  19. #139
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    Δες και εδώ τότε αν και δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα πρέπει να βοηθάει

    και εδώ
    Thanks για την βοήθεια Αντώνη αλλά την πήρα την πλατίνα τελικά!

  20. #140
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Δημήτρη, για πες, ουσιαστικά πρέπει στο New Game να ξαναμαζέψουμε όλα τα orbs, ή εμφανίζονται μόνο αυτά που σου λείπουν και ψάχνεις γι' αυτά αποκλειστικά;


Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •