Page 3 of 80 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1599

Thread: Pro Evolution Soccer 2011

  1. #41
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Εγώ πάλι αυτό το καλόπαιδο το Seabass τον έχω συμπαθήσει, μόνο και μόνο διότι έχει δηλώσει ότι το Pes5 είναι ό,τι καλύτερο έχει βγάλει η Κόναμι. Κι επειδή νομίζω ότι το Pes5 είναι όντως το καλύτερο, θεωρώ ότι ο τύπος έχει μία σωστή κρίση και άποψη για το ποδόσφαιρο. Από εκεί και πέρα, σχετικά με τα δύο στούντιο και το κατά πόσο ευθύνεται για την κατάντια του Προ, αυτό πραγματικά δεν το ξέρω, ούτε έχω διαβάσει κάτι σχετικό...
    Για μένα, η πραγματικότητα είναι η εξής: φυσικά το Φίφα έκανε βήματα μπροστά, δημιούργησε ένα αξιόλογο σύνολο, αλλά δεν έχει καταφέρει να πιάσει ακόμα την ποδοσφαιρική ουσία, όπως την έπιανε το παλιό καλό Προ. Τώρα παίζω κι εγώ Fifa WC (αφού το Προ δεν λέει μία), είναι πολύ ωραίο, αλλά ακόμα κάτι λείπει....
    Παράλληλα, το Προ ξόδεψε 3 χρόνια ξηρασίας και στασιμότητας, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχασε το παιχνίδι. Βασικά, το πρόβλημα είναι το άθλιο animation, που σε κάνει να νομίζεις ότι παίζεις κάτι ψεύτικο. Αν αυτό διορθωθεί, δεν μπορεί κανείς να αποκλείσει ότι θα έχουμε επαναφορά του παιχνιδιού στα γνωστά στάνταρ. Πρέπει να βελτιωθούν κι άλλα πράγματα φυσικά....
    Μετά την επίσημη ανακοίνωση και το βίντεο, νομίζω ότι είναι πολύ πιθανό ότι θα έχουμε σημαντικές αλλαγές στο Pes2011. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι όλες για καλό ή ότι θα ενσωματωθούν επιτυχημένα. Αλλά το γεγονός και μόνο ότι δεν θα έχουμε μία από τα ίδια, προκαλεί αισιοδοξία...(αρκεί να λένε αλήθεια φυσικά).....
    se ayto symfono, epayksano k symplirono me epifylaksh oti polles fores thn pianoun k ta kainoyrgia pes......

    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  2. #42
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    και εγω θελω να πιστευω οτι θα ειναι βελτιωμενο αρκετα..
    καλο το φιφα δεν λεω αλλα προ δεν ειναι...!!!!!!!

  3. #43
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    η βελτίωση στο animation πιστεύω πως δεν γίνετε να είναι ΤΟΣΟ γιγάντια μέσα σε 12 μήνες δουλεια. Αν δεν κάνουν κάτι όμως, και δούμε πάλι παρόμοια κατάσταση με το gameplay πιστεύω πως θα διαγραυτεί από πολύ κοσμάκι το pes... Δεν λέω, και εγώ απο μια σταλιά παιδί iss έλιωνα, αλλά όταν έβαλα το pes10 στο ps3 μετά το φιφα με πιάσαν τα σπαστικά γέλια και μου ήρθε τάση προς εμετός. Και ας μην ξεχνάμε πως του χρόνου λογικά και το φιφα θα καλυτερέψει, οπότε μπορεί η διαφορά να γίνει χαοτική.

  4. #44
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Oντως χρειαζεται πολυ δουλεια στα animation και σε εναν χρονο δυσκολο να τα καταφερουν.Δεν υπαρχει καν βαση ωστε απλα να προσθεσουν animations.Ας ελπισουμε τουλαχιστον να ειναι το επομενο η βαση.

  5. #45
    PS4forums Fanatic redismagik's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    nikaia
    Posts
    3,704
    PSN ID
    redismagik

    Default

    Quote Originally Posted by lazytrunks View Post
    η βελτίωση στο animation πιστεύω πως δεν γίνετε να είναι ΤΟΣΟ γιγάντια μέσα σε 12 μήνες δουλεια. Αν δεν κάνουν κάτι όμως, και δούμε πάλι παρόμοια κατάσταση με το gameplay πιστεύω πως θα διαγραυτεί από πολύ κοσμάκι το pes... Δεν λέω, και εγώ απο μια σταλιά παιδί iss έλιωνα, αλλά όταν έβαλα το pes10 στο ps3 μετά το φιφα με πιάσαν τα σπαστικά γέλια και μου ήρθε τάση προς εμετός. Και ας μην ξεχνάμε πως του χρόνου λογικά και το φιφα θα καλυτερέψει, οπότε μπορεί η διαφορά να γίνει χαοτική.

    na to koitajeis! mporei na eise egkios!

  6. #46
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    λολ χαχαχαχαχχαχαχαχχαα

  7. #47
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

  8. #48
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Γιατί το Pes5 είχε καλύτερο animation?

  9. #49
    Elite xarhss's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    NIKAIA
    Posts
    800
    PSN ID
    manos23_08

    Default

    οι τυποι ειναι τραγικοι. αλλοι βγαζουν παιχνιδια κ αυτοι βγαζουν τρειλερ. περαστικα τους


  10. #50
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by msnes7 View Post
    Γιατί το Pes5 είχε καλύτερο animation?
    Για την εποχη του,ειχε πολυ καλο.Το καλυτερο βσκ.

  11. #51
    PS4forums Addict jorgedept's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1,499
    PSN ID
    JorgeDept

    Default

    Παλι μπου***λo το topic...κλασικα

  12. #52

    Default

    Καλά, μην τα παραλέμε τώρα. Η ΕΑ έκανε να βγάλει καλό ποδοσφαιράκι καμιά δεκαριά χρόνια, την εποχή που οι Ιάπωνες έβγαζαν διαμάντια. Και το ότι η Κόναμι κοιμάται τα 3 τελευταία χρόνια, δεν σημαίνει ότι το Φίφα είναι παιχνιδάρα. Καλό είναι, κι εγώ παίζω WC, αλλά έχει ακόμα σημαντικά θέματα να βελτιώσει. Άσε που, κατά τη γνώμη μου, ακόμα και το Fifa WC δεν μπορεί ούτε τα κορδόνια του Pes5 να δέσει, από gameplay και ποδοσφαιρική αίσθηση.
    Σχετικά με το Pes2011, έχει πλάκα τό ότι σε κάποιο ξένο φόρουμ, γαλλικό νομίζω, πριν από κανένα μήνα ήταν ένας τύπος που έλεγε ότι έχει κονέ και έχει νέα για το νέο pes και μίλαγε για 1000 νέα animations κλπ. Τον είχαν πάρει λέει στο ψιλό, αλλά αυτός επέμενε. Και τώρα να τα 1000 νέα animations στην επίσημη ανακοίνωση της Κόναμι. Ξαναβγήκε τώρα αυτός και λέει ότι το παιχνίδι είναι στο τελικό στάδιο, είναι πολύ αληθοφανές από wide cam, το 360 motion λειτουργεί τέλεια και άλλα τέτοια. Έχουν αρχίσει όλοι τώρα να τον ρωτάνε, χαχα.....

  13. #53
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Καλά, μην τα παραλέμε τώρα. Η ΕΑ έκανε να βγάλει καλό ποδοσφαιράκι καμιά δεκαριά χρόνια, την εποχή που οι Ιάπωνες έβγαζαν διαμάντια. Και το ότι η Κόναμι κοιμάται τα 3 τελευταία χρόνια, δεν σημαίνει ότι το Φίφα είναι παιχνιδάρα. Καλό είναι, κι εγώ παίζω WC, αλλά έχει ακόμα σημαντικά θέματα να βελτιώσει. Άσε που, κατά τη γνώμη μου, ακόμα και το Fifa WC δεν μπορεί ούτε τα κορδόνια του Pes5 να δέσει, από gameplay και ποδοσφαιρική αίσθηση.
    Το fifa ειναι ενα κλικ πισω απο τα καλα pes της εποχης,αλλα παντα για την εποχη που βγηκαν.Αυτη τη στιγμη το WC ειναι καλυτερο απο εκεινα τα pes.Σε καποια πραγματα ειναι χειροτερο σιγουρα, αλλα σε καποιους τομεις ειναι αρκετα καλυτερο.
    Δλδ ας πουμε τωρα που παιζω με φιλο στην ιδια ομαδα, ολα στο manual και το εχουμε μαθει(βασικο αυτο),δυσκολα θα ευχαριστιομουν το ιδιο τα παλια pes,αν τα επαιζα τωρα.Σε καποιους τομεις εχει ξεφυγει.Χρειαζεται ομως δουλεια για να φτασει στο 10/10.Με την εξελιξη που εχει η σειρα,συντομα λογικα θα τα καταφερει.

    Τωρα για τις φημες που βγαινουν για το pes 2011,εγω δεν πιστευω το παραμικρο.Πιστευω οτι μπορουν να κανουν θαυματα,αλλα πλεον δεν ξερω αν ενδιαφερονται πραγματικα.Και ετσι οπως ειναι το προ τωρα ,πουλαει μια χαρα.
    Last edited by PDS; 07-05-2010 at 03:14.

  14. #54

    Default

    Μιλάς πολύ σωστά. Το σημερινό Φίφα είναι το αρτιότερο τεχνικά ποδοσφαιράκι που έχουμε δει, αναμφίβολα. Animations, 360 motion, επιλόγή manual για 100% ελευθερία. Εκεί έχει όντως ξεφύγει το παιχνίδι.
    Ωστόσο, εγώ που παίζω assisted, στις πάσες τουλάχιστον, οπότε για μένα το full manual δεν είναι ακόμα σημείο υπεροχής του Φίφα, βρίσκω πολύ πιο "δυνατό" το Pes5, ακόμα και σήμερα, 5 χρόνια μετά. Αυτά είναι όμως και υποκειμενικά, εντάξει.....
    Όσο για το Pes2011, Ο,ΤΙ και να δούμε-ακούσουμε-διαβάσουμε, δεν μετράει, δεν λέει τίποτα. Το μόνο που θα μας πει κάτι είναι τα διάφορα gameplay videos που θα βγουν κάποια στιγμή και βασικά το ντέμο, όπου και θα δούμε πραγματικά τί λέει το παιχνίδι....

  15. #55
    Elite xarhss's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    NIKAIA
    Posts
    800
    PSN ID
    manos23_08

    Default

    ΤΡΑγικος και αυτος που εβαλε αρνητικο ρεπ για το σχολιο μου. προβατο κ κομματοσκυλο. περαστικα του. ελπιζω να ειναι κατω των 18 γιατι αλλιως ειναι ντροπη να φοβαται να μιλησει ελευθερα και επωνυμα. ε ρε πλακες

    υγ μην στειλει κανεις θετικο για ρεφαρισμα. δεν ασχολουμαι πλεον με ρεπ και συναφη


  16. #56
    PS4forums Fanatic redismagik's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    nikaia
    Posts
    3,704
    PSN ID
    redismagik

    Default

    ^.......me leme gianni ki eime 37 !lololololololol

    kala akoma skas me tous kolimenous?

  17. #57
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    gia osus gustaran to pro 2010, pistevo oti an teliopiisun ke tin apokrisi/animation fetos to gameplay tha agiksi tin teliotita. se sindiasmo me ta fovera grafika...

    Quote Originally Posted by xarhss View Post
    ΤΡΑγικος και αυτος που εβαλε αρνητικο ρεπ για το σχολιο μου. προβατο κ κομματοσκυλο. περαστικα του. ελπιζω να ειναι κατω των 18 γιατι αλλιως ειναι ντροπη να φοβαται να μιλησει ελευθερα και επωνυμα. ε ρε πλακες

    υγ μην στειλει κανεις θετικο για ρεφαρισμα. δεν ασχολουμαι πλεον με ρεπ και συναφη
    pantos xari to sxolio su den prosthete tipota xrisimo stin sizitisi autu tu thread.
    Last edited by georgios; 12-05-2010 at 12:31.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  18. #58
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    gia osus gustaran to pro 2010, pistevo oti an teliopiisun ke tin apokrisi/animation fetos to gameplay tha agiksi tin teliotita.
    Το pro και ο Τόκος.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  19. #59
    Cool Member tsak's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    athens
    Posts
    212
    PSN ID
    t_sakk

    Default

    Pro Evolution Soccer με Σωτηρακόπουλο-Θαναηλάκη
    Οι Χρήστος Σωτηρακόπουλος, Γιώργος Θαναηλάκης έκαναν το σπικάζ (ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες) στο Pro Evolution Soccer 2011, το οποίο θα κυκλοφορήσει την άνοιξη του 2010 στην αγορά. Μαθαίνουμε πως υπάρχουν "μυθικές" ατάκες που θα ενθουσιάσουν όσους γίνουν κάτοχοι του Pro Evolution 2011.

    Πηγή gazzetta.gr

    Είναι κάτι καλό. Μια κίνηση προς εμάς τους Έλληνες για να το αγοράσουμε. Φυσικά πρέπει να γίνουν και βήματα ώστε και πάλι να γίνει το καλύτερο ποδοσφαιράκι!!

  20. #60
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πολυ καλη προσθηκη!Ελπιζω να ειναι καλο ομως το παιχνιδι ωστε να μου ''δωσει'' την ευκαιρια να απολαυσω την μεταδοση.

Page 3 of 80 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •