Page 53 of 83 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1656

Thread: Heavy Rain - [Playstation Move]

  1. #1041
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    πάντως αρχές φεβρουαριου που είχα παραγγείλει κ ένα άλλο παιχνίδι από hmv μ είχε έρθει κανονικά μέσα σε 4-5 μέρες περίπου


  2. #1042
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Για οσους θελουν ας διαβασουν εδω

    Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!


    ποστ 1031

    Μη το ψαχνετε καν στα ταχυδρομια.. το παιχνιδι δε το εχουν στειλει καν...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #1043
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Εμένα μου ήρθε ένα ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο. Υποθέτω είναι το Heavy Rain από το HMV.
    Τελικά λάθος υπέθεσα. Ήταν κάτι που είχα κάνει παραγγελία από το amazon και έκανε dispatch την Παρασκευή και μου ήρθε σε λιγότερο από βδομάδα! Α ρε amazon καλούλη! Ό,τι δίνεις παίρνεις τελικά

    Τέλος πάντων, το παιχνίδι θα έρθει ΟΠΟΤΕ... Είναι και ειδική περίπτωση αυτή με την Special Edition και το HMV δεν είναι και κανένα τόσο μεγάλο μαγαζί με οργανωμένο e-shop.

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους παίζουν το παιχνίδι είναι πώς το παίζουν. Καιρό τώρα προβληματίζομαι αν πρέπει όλες οι επιλογές να αντικατοπτρίζουν εμένα (δηλαδή τι θα έκανα εγώ αν ήμουν στη θέση του καθενός από αυτούς) ή αν θα πρέπει να το παίξω role playing style και να επιλέγω τι νομίζω ότι θα έκαναν οι χαρακτήρες αυτοί απέναντι στα εκάστοτε διλλήματα. Εσείς πώς πορεύεστε στο παιχνίδι;

  4. #1044
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Τελικά λάθος υπέθεσα. Ήταν κάτι που είχα κάνει παραγγελία από το amazon και έκανε dispatch την Παρασκευή και μου ήρθε σε λιγότερο από βδομάδα! Α ρε amazon καλούλη! Ό,τι δίνεις παίρνεις τελικά

    Τέλος πάντων, το παιχνίδι θα έρθει ΟΠΟΤΕ... Είναι και ειδική περίπτωση αυτή με την Special Edition και το HMV δεν είναι και κανένα τόσο μεγάλο μαγαζί με οργανωμένο e-shop.

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους παίζουν το παιχνίδι είναι πώς το παίζουν. Καιρό τώρα προβληματίζομαι αν πρέπει όλες οι επιλογές να αντικατοπτρίζουν εμένα (δηλαδή τι θα έκανα εγώ αν ήμουν στη θέση του καθενός από αυτούς) ή αν θα πρέπει να το παίξω role playing style και να επιλέγω τι νομίζω ότι θα έκαναν οι χαρακτήρες αυτοί απέναντι στα εκάστοτε διλλήματα. Εσείς πώς πορεύεστε στο παιχνίδι;
    Χμμ, αν και δεν το έχω φιλοσοφήσει ιδιαίτερα αυτό που λες, νομίζω τις περισσότερες φορές αντιδρώ έτσι όπως θα αντιδρούσα κι εγώ στην πραγματικότητα. Όπου είναι αυτό δυνατό βέβαια γιατί σε μερικά σημεία όπως ας πούμε εκεί που
    Spoiler!
    είναι πολύ δύσκολο να πεις "ναι μωρέ αυτό θα έκανα κι εγώ αν μου συνέβαινε".

    Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι πολλές φορές έχω κάνει λάθος επιλογές και όχι αυτό που ήθελα γιατί απλά οι καταστάσεις είναι τέτοιες που πρέπει να αντιδράσεις γρήγορα και με το που σου εμφανίσει το παιχνίδι το κουμπί στην οθόνη εσύ το πατάς ακούσια λόγω αντανακλαστικών. Για παράδειγμα,
    Spoiler!

  5. #1045
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    εγώ σε όλα τα παιχνίδια τέτοιου είδους βάζω τον εαυτό μ στην θέση των χαρακτήρων κ αποφασίζω αναλόγως

  6. #1046
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Spoiler!

  7. #1047
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το είπα και στο thread που λέει ο wolf.

    ΠΡΟΣΟΧΉ: τα saves της απλής δεν δουλεύουν στην special!!!

  8. #1048
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    HMV means

    Hey Μalaka VENTOUZA

    Ούτε εμένα μου ήρθε αλλά εντάξει ΑΝΤΕΧΩ
    LOL ρε φιλε ωρες ωρες πετας κατι πολυ καλα μακαρι να μπορουσα να σου δωσω ρεπ λοοολ

  9. #1049
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    μολις το τελειωσα πολυ δραμα ρε παιδια...ΜΑΜΑ γιατι υπαρχουν κακοι ανθρωποι ???

  10. #1050
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ H πιο σωστη ερωτηση για εσενα θα επρεπε να ηταν "μαμα γιατι υπαρχουν ασχημοι ανθρωποι"

    και η απαντηση ειναι (για να μην αναρωτιεσαι):

    "γιατι αν δεν υπηρχαν οι ασχημοι τι αξια θα ειχαν οι ομορφοι!"

  11. #1051
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    εχω πολυ καιρο να σε δω ρε Δημητρη και το ειχα ξεχασει αυτο

  12. #1052
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Εγώ έπαιξα άλλο λίγο, όσο προχωράς τόσο περισσότερο κολλάς. Πολύ δυνατή η υπόθεση. Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι παρά το patch έχει bugs. Υπάρχουν glitches στο animation και στα γραφικά, τα οποία φυσικά είναι ελάχιστα και δυσδιάκριτα, υπαρκτά βέβαια. Ορισμένοι μπορεί να τα παρατηρήσουν ενώ άλλοι όχι. Σημαντικότερα είναι αυτά τα κολλήματα στον ήχο που έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά. Εμένα χθες κόλλησε και μια φορά τελείως η κονσόλα. Σήμερα πάλι, κόλλησε το παιχνίδι αλλά όχι η κονσόλα. Εκεί που προχωρούσα έμεινε η κάμερα κολλημένη στον τοίχο και μετά ζούμαρε κιόλας υπερβολικά κοντά στον τοίχο και εμεινε εκεί και έδειχνε το πλακάκι... Αναγκάστηκα να βγω στο XMB.

    Τα παραθέτω ως παρατηρήσεις για να μην λέμε μόνο για τα θετικά του, που προφανώς είναι πολύ περισσότερα από τα ελάχιστα αρνητικά του

  13. #1053
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγώ έπαιξα άλλο λίγο, όσο προχωράς τόσο περισσότερο κολλάς. Πολύ δυνατή η υπόθεση. Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι παρά το patch έχει bugs. Υπάρχουν glitches στο animation και στα γραφικά, τα οποία φυσικά είναι ελάχιστα και δυσδιάκριτα, υπαρκτά βέβαια. Ορισμένοι μπορεί να τα παρατηρήσουν ενώ άλλοι όχι. Σημαντικότερα είναι αυτά τα κολλήματα στον ήχο που έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά. Εμένα χθες κόλλησε και μια φορά τελείως η κονσόλα. Σήμερα πάλι, κόλλησε το παιχνίδι αλλά όχι η κονσόλα. Εκεί που προχωρούσα έμεινε η κάμερα κολλημένη στον τοίχο και μετά ζούμαρε κιόλας υπερβολικά κοντά στον τοίχο και εμεινε εκεί και έδειχνε το πλακάκι... Αναγκάστηκα να βγω στο XMB.

    Τα παραθέτω ως παρατηρήσεις για να μην λέμε μόνο για τα θετικά του, που προφανώς είναι πολύ περισσότερα από τα ελάχιστα αρνητικά του

    ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε εμενα...αρκετες διακοπες στον ηχο στην αρχη του καθε τσαπτερ...επισης μου εχει κολλησει και μια φορα στα loading screens...τωρα τι να πω...δεν πιστευω πως ειναι θεμα PS3 γιατι το δικο μου ειναι αγορασμενο τη δευτερα και το δισκακι ειναι το πρωτο που μπηκε μεσα στο συστημα...κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι πολυ καλο,τρομερα γραφικα,τρομερη απεικονηση,τρομερη φυσικη χαρακτηρων...εχω φτασει καπου στη μεση...απλα το μονο που με χαλαει ειναι μερικα στοιχεια απομιμησης απο ταινιες η' ξενες σειρες σε ορισμενες σκηνες
    Spoiler!
    ...

  14. #1054
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Phat PS3 από της δεύτερης γενιάς (χωρίς το card reader) με αλλαγμένο μεγαλύτερο δίσκο, τελευταίο FW, HR special edition και patch κατεβασμένο KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ, πέραν κάποιον μικρομπαγκ στυλ κατι να περνάει μέσα από κάτι άλλο άσχετα όμως.

  15. #1055
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Σήμερα πάλι, κόλλησε το παιχνίδι αλλά όχι η κονσόλα. Εκεί που προχωρούσα έμεινε η κάμερα κολλημένη στον τοίχο και μετά ζούμαρε κιόλας υπερβολικά κοντά στον τοίχο και εμεινε εκεί και έδειχνε το πλακάκι... Αναγκάστηκα να βγω στο XMB.
    Αν το παθαινε αυτο ο Plakas... φιλε καλυτερο και απο ονειρωξη θα ηταν γι αυτον!!

  16. #1056
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Φαντάζεσαι όμως να κόλλαγε στο ξύλο στο μπάνιο? Ποια 29/2/2010...την 21/12/2012 θα γνώριζε το PS3 του δια της μπαλκονόπορτας...

  17. #1057
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Μετά από αρκετό λιώσιμο αναγκάστηκα να το κλείσω για να κοιμηθώ. Καταραμένη δουλειά γιατί να μην είμαι ξανά 15-16 ή ακόμα καλύτερα 18 και να μην έχω τίποτα στο κεφάλι μου? Θα βάραγα μια ωραία ολονυχτία να το τελειώσω. Καιρό έχω να πορωθώ τόσο πολύ με παιχνίδι. Έχει κάτι το απίστευτα εθιστικό, σε κάνει να θες να ξεδιαλύνεις την υπόθεση. Αύριο πάλι. Συναρπαστικό παιχνίδι, εύχομαι να σας έρθουν οι παραγγελίες σας σύντομα όσοι το περιμένετε

  18. #1058
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αν το παθαινε αυτο ο Plakas... φιλε καλυτερο και απο ονειρωξη θα ηταν γι αυτον!!
    ναι τοτε θα μπορουσα να εχω μια καλυτερη εικονα για τον τεχνιτη πλακα της πολης ισως ηταν και αυτος ο origami
    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Φαντάζεσαι όμως να κόλλαγε στο ξύλο στο μπάνιο? Ποια 29/2/2010...την 21/12/2012 θα γνώριζε το PS3 του δια της μπαλκονόπορτας...

    Αν εχεις δει το βιντεο Που καταστρεφω το sisaxis,θα μπορουσες να καταλαβεις πως θα πεθαινε το br

  19. #1059
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^χαχαχα και ακομα δεν μπορω να σου δωσω ρεπ ρε Μαριε!

  20. #1060
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Phat PS3 από της δεύτερης γενιάς (χωρίς το card reader) με αλλαγμένο μεγαλύτερο δίσκο, τελευταίο FW, HR special edition και patch κατεβασμένο KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ, πέραν κάποιον μικρομπαγκ στυλ κατι να περνάει μέσα από κάτι άλλο άσχετα όμως.
    Ακριβώς τα ίδια εχω και εγώ! Κανένα πρόβλημα και σε μένα.
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •