Page 23 of 26 FirstFirst ... 131920212223242526 LastLast
Results 441 to 460 of 518

Thread: LittleBigPlanet 2 - [Playstation®Move]

  1. #441
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Iσως δεν σε αφηνει αρχικα.Πρεπει να περασεις καποιες πιστες στο story νομιζω.Tωρα για να φτιαξεις level θελει καποιο χρονο,να δεις τα tutorials κτλ.

    κοστουμια,stickers και αλλα υλικα τα βρισκεις(αλλα ευκολα και αλλα δυσκολα) σε καθε level του story mode.

    .

  2. #442
    leontakos's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    19
    PSN ID
    leontakos
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια καλησπέρα.Τα trophies του σε γενικές γραμμές τι λένε?Εύκολα η ετσι κ έτσι?

  3. #443
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Ρε παιδια πως και πως το περιμεναμε αυτο.. Το παιζει κανεις? Δε βλεπω ζωηραδα..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  4. #444
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μονο ο PDS θα παιζει! Ειμαι σιγουρος! =Ρ
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #445
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Ναι και γω αυτο φανταζομαι. Πουλησε το παιχνιδι τελικα?

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  6. #446
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μια χαρα τις βλεπω τις πωλησεις του. Μπορει να ειναι πιο αδυναμες μεχρις στιγμης απο το LBP1 αλλα με τοσα exclusives που κυκλοφορει η Σονυ μαζεμενα, ε ειναι λογικο. Το εχω πει οτι κατα την γνωμη μου η τακτικη της Σονυ να κυκλοφορει τοσα exclusives μαζεμενα θα της βγει σε κακο απο θεμα πωλησεων. Εμενα βεβαια δεν με νοιαζει καθολου, ή μαλλον με νοιαζει γιατι και εμενα μου αδειαζουν τις τσεπες... θα προτιμουσα να ηταν λιγο πιο αραιωμενα τα παιχνιδια...

    Μεχρι στιγμης σε 3 μηνες εχουμε ηδη:
    Yakuza 4, LBP 2, KZ3, Motorstorm Apocalypse, MLB '11(εμας δεν μας νοιαζει αλλα την αμερικανικη αγορα την νοιαζει και πολυ), βαλε και τα multiplatform Dead Space 2 , Mass Effect 2, Crysis 2, Bulletstorm, Dragon Age 2...

    ε δεν θελει και πολυ! Βασει αυτων των συνθηκων το παιχνιδι παει εξαιρετικα.

  7. #447
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Nαι ειναι πολλα μαζι αλλα ειναι κριμα να μενει πισω το LBP που ειναι τεχνη πρωτα και μετα παιχνιδι! Εγω ακομα δεν το εχω τελειωσει. Παιζω 2-3 πιστες και το κλεινω. Εχω μια πιστα να τελειωσω απο το 1 ακομα και εχω μαζεψει καμια 20αρια πιστες που θελω να παιξω online! Χρονο να βρω και βουρ!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  8. #448
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eνα μηνα μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου η Μm επιβεβαιωνε οτι το lbp2 ειχε ηδη σπασει τα ρεκορ του πρωτου σε online συμμετοχη.

    already Media Molecule says the sequel has "massively outstripped" the number of concurrent online users managed by LittleBigPlanet 1.
    Στην Ελλαδα βεβαια βλεπω πολυ μικρη συμμετοχη.
    .

  9. #449
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Πάντως πιστεύω ότι την περίοδο του Πάσχα, καθώς και μετά ο τίτλος θα πάει και καλύτερα επειδή θα έχει "πέσει η σκόνη" των τόσων πολλών παιχνιδιών, multiplatform και exclusive που κυκλοφορούν ή θα κυκλοφορήσουν και θα το τιμήσουν περισσότεροι χρήστες, το αξίζει άλλωστε.
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  10. #450
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Στο δικο μου ps3 παντως, το LBP 2 , μπαινει καθε μερα. Οπως αλλωστε επαιζε και το πρωτο LBP. Eιναι τα μοναδικα παιχνιδια που εχουν βγαλει τα λεφτα τους μεχρι το τελευταιο σεντ.
    Στο 2 μαλιστα εχω ανανεωση την friend list με ανθρωπους ανω των 35 και ελαχιστες περιπτωσεις λιγο πανω απο τα 40... Επιτελους δεν ειμαι εγω ο παππους της υποθεσης lol

    Παντως στην αρχη των community lvl, ειχα εναν φοβο πως δεν θα δω lvl υψηλου επιπεδου οπως του πρωτο LBP. Σε ελαχιστο καιρο διαψευστικα πανηγυρικα. Οι δημιουργοι εχουν φτασει σε απιστευτο επιπεδο και ακομα περιμενουμε τις δημιουργιες των 12 community creators που μαζεψε η ΜΜ για να δημιουργησουν απο κοινου 7 επισοδεια

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=DDBbvcWEFkM&feature=related"]YouTube - Hansel & Gretelbot Trailer[/ame]

  11. #451
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kαι εγω μια απο τα ιδια.Επαιζα το πρωτο lbp μεχρι να βγει το 2ο.
    Αν δεν βαλεις το δισκακι στην κονσολα για 2-3 μερες,θα βρεις νεα Levels για να παιξεις ευκολα ενα 2ωρο,3ωρο καθε φορα.
    Ειδικα αν κολλησεις με το create mode ,ειλικρινα δεν ξερω αν υπαρχει χωρος για αλλα games.
    .

  12. #452
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Ασε το create mode ειναι εντελως αλλου. Αν και εχω ενα lvl (βασικα η γυναικα* το εφτιαξε), ακομη ειμαι στην εκμαθηση και στον πειραματισμο. Ελπιζω σε κανα τριμηνο να το κανω publish. Aρκετος καιρος οι τρεις μηνες, αλλα μονο ετσι νομιζω πως θα κανω ενα επιπεδο ανταγωνηστικο και θα εχω μαθει αρκετα καλα ολα τα tutorial.

    *Λογο γυναικας το pod και ολα τα παρελκομενα ειναι ολιγον γυναικεια. Tι να κανω, υποχωρησα, αφου με βοηθησε αρκετα στο πλατιναρισμα.

    Αυτο που με χαλαει παντως, ειναι η αδικια σε καποια lvls με πολυ δουλεια και λεπτομερεια, να εχουν λιγοτερα plays απο καποια αλλα αρκτετα φτωχοτερα. Δεν ξερω πως γινεται αυτα τα lvl να ειναι στα cool πρωτη σελιδα και αυτα που εχουν ωρες για την δημιουργεια τους να τα εχουν καταχωνιασει καπου στο βαθος.

    Παντως οταν πεσεις σε lvl απο το πρωτο LBP, οσο και καλο να ειναι κανει μπαμ πως ειναι της παλια εκδοσεις

  13. #453
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by j.dnls View Post
    Ασε το create mode ειναι εντελως αλλου. Αν και εχω ενα lvl (βασικα η γυναικα* το εφτιαξε), ακομη ειμαι στην εκμαθηση και στον πειραματισμο. Ελπιζω σε κανα τριμηνο να το κανω publish. Aρκετος καιρος οι τρεις μηνες, αλλα μονο ετσι νομιζω πως θα κανω ενα επιπεδο ανταγωνηστικο και θα εχω μαθει αρκετα καλα ολα τα tutorial.

    *Λογο γυναικας το pod και ολα τα παρελκομενα ειναι ολιγον γυναικεια. Tι να κανω, υποχωρησα, αφου με βοηθησε αρκετα στο πλατιναρισμα.

    Αυτο που με χαλαει παντως, ειναι η αδικια σε καποια lvls με πολυ δουλεια και λεπτομερεια, να εχουν λιγοτερα plays απο καποια αλλα αρκτετα φτωχοτερα. Δεν ξερω πως γινεται αυτα τα lvl να ειναι στα cool πρωτη σελιδα και αυτα που εχουν ωρες για την δημιουργεια τους να τα εχουν καταχωνιασει καπου στο βαθος.

    Παντως οταν πεσεις σε lvl απο το πρωτο LBP, οσο και καλο να ειναι κανει μπαμ πως ειναι της παλια εκδοσεις
    Kαλα κανεις και το δουλευεις πολυ καιρο.Τα 2 levels μου στο πρωτο lbp τα δουλεψα απο ενα μηνα(αλλα ειχα περισσοτερο χρονο καθε μερα).
    Μολις ειναι ετοιμο,ξερεις...Ποστ στο αναλογο thread

    Προς το παρον επειδη εχει αλλαξει αρκετα το create mode δυσκολευομαι(αν και δεν εχω πειραματιστει ιδιαιτερα).

    Καλα τα levels του lbp1 κανουν μπαμ.
    .

  14. #454
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Καλα οσο το ψαχνεις, ολο και κατι καινουριο βρισκεις. Στο τελος μου φαινεται πως θα τρελαθω και θα ξεχασω οτι ηξερα. Μπορεις να κανεις τα παντα.

    Ψαχνω να βρω πως γινεται να τραβαω μοχλο και μεσω cutscene να δειχνει σκαλακια να πεταγονται ενα-ενα και να μπαινουν σε σειρα.

    Αν ξερει καποιος να μου πει πως γινεται αυτο, θα τον βαλω στα special thanks και θα εχει οτι βοηθεια θελει απο μενα

  15. #455

    Default

    Για να παίξω online πόσο % πρέπει να περάσω από το story mode? Θυμάται κανείς?

  16. #456
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πρεπει να περασεις νομιζω,αλλα δεν θυμαμαι ποσα levels.
    .

  17. #457

    Default

    Στο περιπου μπορει καποιος να θυμηθει?γιατι απο googlisma δεν εβγαλα ακρη.

  18. #458
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Σχεδον ολο το πρωτο chapter.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #459
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι το πρωτο chapter πρεπει να ολοκληρωσεις, επιβεβαιωμενο. Μετα στο λεει και ο τυπας οτι τωρα μπορεις να μπεις online. Και καλα ολο το πρωτο chapter ειναι σαν tutorial γι αυτο.

  20. #460

    Default

    Οκ, ευχαριστώ πολύ παιδιά, δεν νομιζω οτι θέλω πολύ ακόμα.Δεν είχα παίξει το 1 και είμαι λίγο noob στο LBP βασικά.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •