Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 26 of 26

Thread: Nier

  1. #21
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Πόσες ώρες είναι πάνω κάτω το κάθε playthrough? Δεν λέω να κάνεις και τα πιο δύσκολα sidequests και να βρεις όλα τα μυστικά. Το main story μόνο με μερικά απλά sidequests.
    15-20 ωρες να υποθεσω?Seems about right.Το 2ο playthrough με τα extra story segments βγαινει και πιο γρηγορα μιας και εχεις ολα τα αντικειμενα του πρωτου(και δεν θα κανεις και τα sidequest ) και δεν σε ξεκινα απο την αρχη του παιχνιδιου( σε ξεκινα περιπου στην μεση νομιζω,οταν γινεται ενα time jump ).
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  2. #22
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    @nikolaszax

    Ευχαριστώ για όλα τα στοιχεία αυτά. Θα κάτσω να βρω τα όπλα για να δω τα endings, δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω με τα upgrades τους. Πάντως άσχημα ξε-άσχημα τα γραφικά, η Kaine είναι χάρμα οφθαλμών έτσι όπως παρουσιάζεται.

    @muku
    υπάρχει τρόπαιο να τελειώσεις το παιχνίδι κάτω από 15 ώρες και αυτό περιλαμβάνει σίγουρα και 10-15 sidequests. Για rpg είναι πολύ γρήγορο.

  3. #23

    Default

    θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για τον ποιο άσχημο πρωταγωνιστή παιχνιδιού όλων των εποχών !


  4. #24
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    μολις τελειωσα αυτο το διαμαντι! ευτυχως με το περασμα του χρονου το παιχνιδι εχει κερδισει τον θαυμασμο των gamers και θεωρειται ενα απο τα πιο υποτιμημενα παιχνιδια της προηγουμενης γενιας...

    ξεκιναμε με το Story...

    Η ιστορια ξεκιναει με τον πατερα πρωταγωνιστη να προσπαθει να βρει το φαρμακο για την ανιατη νοσο της κορης του.καθ ολη την διαρκεια η ιστορια κυλαει λιγο-πολυ νορμαλ μεχρι που στο τελος που γινεται χαμος.....
    Δυστυχως για να δω/δειτε το 100% της ιστοριας το παιχνιδι απαιτει τα παρακατω...
    1ο playthrough...μετα το τελος θα σας ζητησει να κανετε ενα save file (save file B)
    2o playthrough...ξεκιναει η ιστορια απο το 50% και μετα του main story λεγοντας περισσοτερες λεπτομερειες σχετικα με την αλλη πρωταγωνιστρια...Εδω ομως προσοχη!!! στο τελος θα σας ζητησει να διαλεξετε ενα εκ των δυο save file (save file C & D) αν επιλεξετε το C βλεπετε επιπλεον σκηνες μαθαινετε νεα σχετικα με το main story αλλα....αν διαλεξετε D αφου τελειωσετε και δειτε το τεταρτο ending θα σας σβησει τα παντα!
    Χλωμο το βλεπω καποιος να κανει ολα τα παραπανω αλλα εγω προειδοποιησα.
    Εγω δυστυχως μετα απο 40 ωρες και με 100% στα sidequests δεν εχω τον χρονο και αλλα 3 playthrough μιας κ με περιμενει το backlog...
    ενα χαμογελο εμφανιστηκε στο προσωπο μου συναντωντας και δυο easter eggs κατα την διαρκεια του main story...οποιος το εχει παιξει θα εχει καταλαβει τι εννοω...
    Spoiler!


    εδω να κανω μια σημειωση για τα sidequests...το μεγαλυτερο μερος ειναι fetch quests αλλα οι ιστοριουλες που τα συνοδευουν δινουν ενα αλλο ενδιαφερον με τα απολαυστικα σχολια του grimoire weiss να αξιζουν τον κοπο. Τα σπαστικα sidequests εχουν να κανουν με το ψαρεμα (γυρω στα 10) και πραγματικα θα σας προτεινα να συμβουλευτειτε και καποιο guide για να μην σπασετε κανενα χειριστηριο...Επισης να σημειωσω οτι χρηματα κερδιζετε ΜΟΝΟ απο τα sidequests. Υπαρχει τροπος να κερδισετε χρηματα πουλωντας items που ριχνουν οι εχθροι αλλα κ μεσω των farming points σε ολο τον κοσμο αλλα δεν θα το προτεινα καθως πολλα απο αυτα χρησιμευουν στο να τελειωσετε τα sidequests αλλα και να αναβαθμισετε τα οπλα σας.

    Το Soundtrack ειναι πραγματικα μαγευτικο κ δεν ειναι περιεργο οτι θεωρειται ενα απο τα καλυτερα ever στην κοινοτητα των gamer...ενα παραπονακι που εχω ειναι οτι καποια κομματια χρησιμοποιουνται συχνα ως remixαρισμενα αλλα εχει γινει πραγματικα πολυ καλη δουλεια οποτε δεν κουραζουν.
    Ειδικη μνεια χρηζει το voice over που για μενα ειναι ανελπιστα καλο αν συνυπολογισουμε το γεγονος οτι οι ιαπωνες developers εχουν μια κακη φημη στις επιλογες τους...εδω ο εκ των πρωταγωνιστων Grimoirre Weiss δινει ρεστα με τις ατακες του και αποτελει την main attraction μαζι με τα μπινελικια της ετερης πρωταγωνιστριας Kaine...

    Παμε τωρα και στην "αχιλλειο πτερνα" του παιχνιδιου που κατα την γνωμη μου ειναι τα γραφικα.Δυστυχως τα μοντελα των χαρακτηρων ειναι τραγικα. Εκτος της "mascot" τα γραφικα των υπολοιπων θα μπορουσε να πει κανεις οτι ειναι απο PS2 era...ευτυχως το Art Direction ειναι πολυ καλο και σωζει τα προσχηματα. Επισης καλες σχετικα ειναι οι τοποθεσιες με τις πολεις αν και λιγες να ειναι πανεμορφα σχεδιασμενες και μεγαλες για να τις εξερευνησεις.

    Το gameplay εχει πολλα στοιχεια κανοντας το ενα Hybrid Action Jprg. Οι ευχαριστες πινελιες shoot em up, platform δινουν ενα μοναδικο χαρακτηρα στο ολο παιχνιδι κ με την εξυπνη χρηση της καμερας σε πολλα σημεια κανουν την εμπειρια απολαυστικη. το συστημα μαχης αν κ δεν εχει τρομερο βαθος ειναι απολαυστικο και δεν κουραζει σε κανενα σημειο.

    κλεινοντας θα ξαναπω οτι προκειται για ενα διαμαντι.πραγματικα οποιος δεν το εχει παιξει το προτεινω ανεπιφυλακτα καθως προκειται για σχετικα ευκολο παιχνιδι στο να το μαθεις και να το απολαυσεις.

    οποτε τωρα εχω το εξης ερωτημα...
    ποιο απο τα παρακατω θα θελατε να παιξω και να γραψω τις εντυπωσεις μου?
    ειμαι μεταξυ των παρακατω
    F.E.A.R. 2
    Driver:San Francisco
    Alice:Madness returns
    Last edited by geogoku; 26-08-2018 at 14:39.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  5. The Following 2 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    mihalis13 (27-08-2018),PDS (26-08-2018)

  6. #25
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Σ'ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις...πραγματικα θα ηθελα να το παιξω τοσο πολυ μετα το πολιτισμικο σοκ του automata...μου βάζεις φυτιλιες να το αγοράσω και μου φαινεται ειναι ακριβο πια...
    Θα σου προτεινα το Alice που και γω θελω να το παίξω και γω τοσα χρονια!

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. #26
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    μετα απο αυτο που εζησα σιγουρα θα ειναι το πρωτο που θα παιξω στο PS4.απο κατι λιγα που διαβασα συνδεονται κιολας!

    επειδη κυνηγαω καποια παιχνιδια παλια κ γω αν θελεις κ το βρω σε καλη τιμη πες μου να στο αγορασω κ το κανονιζουμε να στο στειλω.
    Το story λες στην αρχη οτι ειναι κατι χαλαρο κ απλο αλλα..NOT! επισης διαβασα οτι ειναι sequel των drakengard κατι που με εχει βαλει στην διαδικασια να τα αγορασω κ αυτα...
    εχω ακουσει τοσα καλα λογια για το Alice...

    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •