Results 1 to 15 of 15

Thread: PES 2010 & on line

  1. #1
    Cool Member gkmanpower's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Νίκαια
    Posts
    188
    PSN ID
    gkmanpower
    Name
    Γιώργος

    Default PES 2010 & on line

    Παιδιά καλησπέρα
    Είμαι ένας PES fan από το 2005.
    Από το PES 2008 και μετά χρησιμοποιώ το online gaming, αλλά το φετινό χάλι πάει πολύ.
    Δεν έχω καταφέρει να τελειώσω ένα παιχνίδι εξαιτείας του απίστευτου lag που έχει το PSN.
    Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η σύνδεση μου. Μιλάω με forthnet αλλά δεν έβγαλα άκρη καθώς διαπιστώθηκε ότι η γραμμή μου ήταν καθαρή.
    Μετά άλλαξα router παίρνωντας ένα wirelless N νομίζοντας ότι θα λύσει το πρόβλημα μου.
    ΤΙΠΟΤΑ ! ! !
    Είναι κρίμα γιατί κάθε χρόνο τα σκάμε για να αγοράσουμε το νέο Pro αλλά από υπηρεσία τίποτα.
    Αν ξέρει κάποιος τη λύση για να μπορέσω επιτέλους να παίξω ένα παιχνίδι της προκοπής ας απαντήσει αλλιώς με βλέπω να το στέλνω όπως ήρθε...
    Στιγμές της Δόξας σου...Χαρές δικές μας ! ! !


  2. #2

    Default

    αλλαξε τη γλωσσα των μενου στα ελληνικα
    και στα κριτηρια για γρηγορο παιχνιδι επελεξε γλωσσα: ελληνικη
    ωστε να παιζεις μονο με ελληνες

    ανοιξε για καλο και για κακο τις ports στο ρουτερ σου οπως αναφερει το portforward.com και φυσικα κλεισε οτι κατεβαστηρι εχεις ανοιχτο στο pc σου.

    κανε αυτα και βλεπουμε...

  3. #3
    Cool Member gkmanpower's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Νίκαια
    Posts
    188
    PSN ID
    gkmanpower
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    αλλαξε τη γλωσσα των μενου στα ελληνικα
    και στα κριτηρια για γρηγορο παιχνιδι επελεξε γλωσσα: ελληνικη
    ωστε να παιζεις μονο με ελληνες

    ανοιξε για καλο και για κακο τις ports στο ρουτερ σου οπως αναφερει το portforward.com και φυσικα κλεισε οτι κατεβαστηρι εχεις ανοιχτο στο pc σου.

    κανε αυτα και βλεπουμε...
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου αλλά αν ξέρεις να μου πεις και τις πόρτες για το PES 2010 θα σου ήμουν ευγνώμων καθώς το portforward.com σταματάει μέχρι το PES 2009.
    Στιγμές της Δόξας σου...Χαρές δικές μας ! ! !


  4. #4
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    τι λετε ρε εγω με 8 mbps σπανια εχω λιγο lag και εχω κ ενσυρματο

  5. #5
    tolisven's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    8
    Name
    Τόλης

    Default

    Quote Originally Posted by gkmanpower View Post
    αν ξέρεις να μου πεις και τις πόρτες για το PES 2010 θα σου ήμουν ευγνώμων καθώς το portforward.com σταματάει μέχρι το PES 2009.
    Δοκιμασε συγκεκριμενα να κανεις port forward το port 3658 TCP/UDP ΣΤΟ ROUTER σου.

  6. #6
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gkmanpower View Post
    Παιδιά καλησπέρα
    Είμαι ένας PES fan από το 2005.
    Από το PES 2008 και μετά χρησιμοποιώ το online gaming, αλλά το φετινό χάλι πάει πολύ.
    Δεν έχω καταφέρει να τελειώσω ένα παιχνίδι εξαιτείας του απίστευτου lag που έχει το PSN.
    Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η σύνδεση μου. Μιλάω με forthnet αλλά δεν έβγαλα άκρη καθώς διαπιστώθηκε ότι η γραμμή μου ήταν καθαρή.
    Μετά άλλαξα router παίρνωντας ένα wirelless N νομίζοντας ότι θα λύσει το πρόβλημα μου.
    ΤΙΠΟΤΑ ! ! !
    Είναι κρίμα γιατί κάθε χρόνο τα σκάμε για να αγοράσουμε το νέο Pro αλλά από υπηρεσία τίποτα.
    Αν ξέρει κάποιος τη λύση για να μπορέσω επιτέλους να παίξω ένα παιχνίδι της προκοπής ας απαντήσει αλλιώς με βλέπω να το στέλνω όπως ήρθε...

    H forthnet έχει απο τις χειροτερες από άποψης ping και ποιότητας συνδέσεις. Και εγώ forthnet είχα, έβαλα otenet και βρήκα την υγειά μου. Στο προτείνω ανεπυφήλακτα!

  7. #7
    Member asxetos's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Patra
    Posts
    61
    PSN ID
    asxetos35

    Default

    και εγω με forthnet σχεδον δεν επαιζες τιποτα, με την hol. ειμαι εδω και ενα χρονο αψογος..

  8. #8
    Elite dinospao's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Χίος
    Posts
    861
    PSN ID
    dinospao

    Default

    1η λυση: βαλε Conn-x!
    2η λυση: FIFA 10

    Καιρος ειναι να αρχισεις το φιφα. και καλυτερο gameplay και καλυτερο online.
    Μα υπαρχουν ακομα ανθρωποι που παιζουν προ;

  9. #9
    Advanced Member aiakos81's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    In a daze with a haze
    Posts
    427
    PSN ID
    Achilleas_81

    Default

    Παιδια, σορρυ για το ασχετο του θεματος αλλα δεν μπορω ανοιξω δικο μου thread λογω ποστ.Invitation-προσκληση πώς μπορω να στειλω σε καποιον ωστε να την αποδεχθει και να παιξουμε ξανα μαζι; Επαιζα χθες με ενα παλικαρι,πηγα εφτιαξα δικια μου αιθουσα αγωνα αλλα δεν μπορουσα με τπτ να βρω πως θα τον καλεσω...Ξερει κανεις?

  10. #10
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by aiakos81 View Post
    Παιδια, σορρυ για το ασχετο του θεματος αλλα δεν μπορω ανοιξω δικο μου thread λογω ποστ.Invitation-προσκληση πώς μπορω να στειλω σε καποιον ωστε να την αποδεχθει και να παιξουμε ξανα μαζι; Επαιζα χθες με ενα παλικαρι,πηγα εφτιαξα δικια μου αιθουσα αγωνα αλλα δεν μπορουσα με τπτ να βρω πως θα τον καλεσω...Ξερει κανεις?
    πρεπει να επιλεξεις ο αγωνας να ειναι unranked για να μπορεις να στειλεις Invite

  11. #11
    Advanced Member aiakos81's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    In a daze with a haze
    Posts
    427
    PSN ID
    Achilleas_81

    Default

    Ευχαριστω!Παντα επαιζα ranked και μια φορα μου εστειλε ενας και δεν ηξερα πως να το κανω και εγω...

  12. #12

    Default

    Ρε μαγκες αφου δεν υπαρχουν Ελληνες παιχτες μονο κατι Ισπανους βρισκεις απο τις 11+

  13. #13
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ρε ειναι θεμα τυχης με τι θα πεσεις μπορει να ειναι κ ελληνες μεσα απλα να μην τυχαινουν μαζι σου!

  14. #14
    Cool Member xrusos's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    gr
    Posts
    161
    Name
    xrusos

    Default

    Με forthnet έχω λίγο lag

  15. #15

    Default

    Σήμερα είχα λίγο lag αλλα κατα τ'άλλα εντάξει..


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •