Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 59

Thread: Borderlands

  1. #21

    Default

    Κατα λαθος αλλα την εβγαλα την πιστα...τωρα να ρωτησω οταν υπαρχει trophy με ερωτηματικο τι γινεται?


  2. #22
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ειναι hidden trophy, μπες στο thread με τα trophies του παιχνιδιου να δεις να δεις αν ειναι αυτο που θες να ξεκλειδωσεις τι πρεπει να κανεις.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #23
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Το πήρα κι εγώ χθες και μου έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον.Πραγματικά απάλευτο παιχνίδι...
    Και μερικές ερωτήσεις σε όσους έχουν εντρυφήσει...
    .Τα saves γίνονται μόνο αυτόματα?
    .Το online αφορά μόνο arena ή μπορείς να παίξεις και τα κανονικά quest με συμπαίκτη?
    .Πώς μπορείς να κάνεις grinding για χρήματα και σφαίρες αν ξεμείνεις (όπως έπαθα εγώ μετά το tutorial επειδή πειραματιζόμουν με τα όπλα)
    Αυτά για αρχή.Φυσικά όσοι παίζεται ακόμη υπολογίστε με και στείλτε προσκλήσεις.Έχω σημειώσει και τα δικά σας id και σήμερα να περιμένετε invitations...
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  4. #24
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Melnibonian View Post
    Το πήρα κι εγώ χθες και μου έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον.Πραγματικά απάλευτο παιχνίδι...
    Και μερικές ερωτήσεις σε όσους έχουν εντρυφήσει...
    .Τα saves γίνονται μόνο αυτόματα?
    .Το online αφορά μόνο arena ή μπορείς να παίξεις και τα κανονικά quest με συμπαίκτη?
    .Πώς μπορείς να κάνεις grinding για χρήματα και σφαίρες αν ξεμείνεις (όπως έπαθα εγώ μετά το tutorial επειδή πειραματιζόμουν με τα όπλα)
    Αυτά για αρχή.Φυσικά όσοι παίζεται ακόμη υπολογίστε με και στείλτε προσκλήσεις.Έχω σημειώσει και τα δικά σας id και σήμερα να περιμένετε invitations...
    α) αν θες να εισαι σιγουρος πατα quit κ θα σε ρωτησει αν θες να το κανει save μεχρι εκει που εχεις φτασει

    β)εχει κ online το οποιο το δοκιμασα κ λιγο με τον agentprinny007 το οποιο κανεις quest κανονικα μεχρι κ 4 ατομα αν δεν κανω λαθος

    γ)το καλυτερο ειναι να βρεις συγκεκριμενα σημεια με πολλους εχθρους (αν δεν κανω λαθος στο πρωτο χαρτη εχει διπλα απο την φωλια με τους ιπταμενους εχθρους, εχει κατι σπιτακια τα οποια εχει αρκετους).γενικοτερα καθε χαρτης εχει δυο τρια σημεια για xp.τωρα για γκαφρα ο καλυτερος τροπος ειναι σεντουκια κ να πουλας weapons που δεν θες.αν δεν βαριεσαι βρες καποιο σημειο με σεντουκι κ αφου το ανοιξεις κανεις save κ μετα load καπακια, κ ξαναπας στο ιδιο σεντουκι.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  5. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Melnibonian View Post
    Το πήρα κι εγώ χθες και μου έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον.Πραγματικά απάλευτο παιχνίδι...
    Και μερικές ερωτήσεις σε όσους έχουν εντρυφήσει...
    .Τα saves γίνονται μόνο αυτόματα?
    .Το online αφορά μόνο arena ή μπορείς να παίξεις και τα κανονικά quest με συμπαίκτη?
    .Πώς μπορείς να κάνεις grinding για χρήματα και σφαίρες αν ξεμείνεις (όπως έπαθα εγώ μετά το tutorial επειδή πειραματιζόμουν με τα όπλα)
    Αυτά για αρχή.Φυσικά όσοι παίζεται ακόμη υπολογίστε με και στείλτε προσκλήσεις.Έχω σημειώσει και τα δικά σας id και σήμερα να περιμένετε invitations...
    Εκτος απο τον τροπο που σου ειπε ο geogoku υπαρχει και ενας αλλος. Δεν ξερω αν το εχεις προσεξει αλλα σου σωζει το παιχνιδι οταν πλησιαζεις κατι κολονες με κοκκινα φωτα, τα οποια πρασινιζουν. Οποτε λοιπον θελεις να κανεις save δεν εχεις παρα να πας κοντα τους.

    Για ενα πραγμα πρπει να εισαι σιγουρος. Στο παιχνιδι θα βρεις και θα πουλησεις εκατονταδες διαφορετικα οπλα και gadgets. Δεν προκειται να ξεμεινεις απο λεφτα και οι σφαιρες ειναι αρκετα φθηνες.

    Το μονο κακο ειναι οτι οταν χανεις σου αφαιρει ενα σεβαστο ποσο απο τα χρηματα σου.

  6. #26
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Το μονο κακο ειναι οτι οταν χανεις σου αφαιρει ενα σεβαστο ποσο απο τα χρηματα σου.
    απο την μεση του παιχνιδιου κ μετα δεν θα σε πολυνοιαζει πιστεψε με....βασικα εγω θεωρω το πιο σημαντικο accesory ειναι ασπιδα με οσο το δυνατον πιο γρηγορο auto-healing.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  7. #27

    Default

    Αυτο που κανω για μην χανω λεφτα ειναι να παταω το quit λιγο πριν τελειωσει ο χρονος μου , οσοι εχουν παιξει το παιχνιδι ξερουν τι εννοω, το σωζει και μετα οταν κανω start ξεκιναω λιγο πιο κατω.
    Εχεις δικιο για την ασπιδα με το auto-healing.
    Last edited by AgentPrinny007; 01-06-2010 at 22:51.

  8. #28
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    σε ποιό χρόνο αναφέρεσαι?έχω δει κάποιες αντίστροφες μετρήσεις στα vending machines,τι αντιπροσωπεύουν αυτοί οι χρόνοι?
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  9. #29
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγω δε καταλαβα σε πιο χρονο αναφερεσαι :S

    Παντως καλη η ιδεα σου. Δε το ειχα σκεφτει. Ηταν ενα boss που δε μπορουσα να το βγαλω με τιποτα. Εχανα συνεχεια και ειχα ξεμείνει απο λεφτα τελειως. LOL. Μονο δανειο που δε πηρα! αχαχαχα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #30
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    μαλλον αν καταλαβα καλα ο agentprinny007 εννοει τον χρονο στο second chance που σου δινει για να ξαναζωντανεψεις.
    οταν ο χρονος στα vending machines τελιωνει σου βγαζει νεα items.πχ αν πας να αγορασεις κατι κ δεν σου αρεσει τιποτα απο αυτα που εχει, αν θες περιμενεις να τελιωσει ο χρονος βγαινεις κ ξαναμπαινεις κ σου εχει νεα items.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  11. #31

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    μαλλον αν καταλαβα καλα ο agentprinny007 εννοει τον χρονο στο second chance που σου δινει για να ξαναζωντανεψεις.
    Αυτο ηθελα να πω. Οταν ειμαι σιγουρος οτι στον χρονο που μου δινει δεν θα καταφερω να σκοτωσω καποιον ωστε να μου δωσει το second wind, κανω quit πριν τελειωσει η κοκκινη μπαρα και αρχιζω παλι το παιχνιδι.

    Το καλο ειναι οτι σε περιπτωση που εχεις κανει καποια objectives, το παιχνιδι οταν κανεις quit θα στα σωσει και θα σου μεινουν τα υπολοιπα που δεν εχεις κανει. To κακο ειναι οτι οταν θα ξαναπας στην συγκεκριμενη τοποθεσια οι εχθροι θα εχουν επανεμφανιστεί.

    Τωρα θα μου πειτε αξιζει ολο αυτο για να γλιτωσεις καποια δολαρια??
    Οικονομια παντου ακομη και στα παιχνιδια

  12. #32
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Αυτο ηθελα να πω. Οταν ειμαι σιγουρος οτι στον χρονο που μου δινει δεν θα καταφερω να σκοτωσω καποιον ωστε να μου δωσει το second wind, κανω quit πριν τελειωσει η κοκκινη μπαρα και αρχιζω παλι το παιχνιδι.

    Το καλο ειναι οτι σε περιπτωση που εχεις κανει καποια objectives, το παιχνιδι οταν κανεις quit θα στα σωσει και θα σου μεινουν τα υπολοιπα που δεν εχεις κανει. To κακο ειναι οτι οταν θα ξαναπας στην συγκεκριμενη τοποθεσια οι εχθροι θα εχουν επανεμφανιστεί.

    Τωρα θα μου πειτε αξιζει ολο αυτο για να γλιτωσεις καποια δολαρια??
    Οικονομια παντου ακομη και στα παιχνιδια
    οικονομικη κριση χτυπαει κ το borderlands!!!αν κ πιστευω πως δεν εχει τα balls to ΔΝΤ να παει εκει
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  13. #33

    Default

    Θα ηθελα να ευχαριστησω τον αγαπητο geogoku που με βοηθησε να κατατροπωσω ενα σκληρο, δυσκολο και ανικητο boss.
    Το οτι νικωντας το συγκεκριμενο αφεντικο με co op σου δινει και ενα τροπαιο, ειναι ενα τυχαιο γεγονος και τιποτε αλλο.............

    Πιο πολυ ομως θελω να τον ευχαριστησω για τα οπλα και τισ ασπιδες που μου χαρισε.
    200000 δολαρια επιασαν.

  14. #34
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Θα ηθελα να ευχαριστησω τον αγαπητο geogoku που με βοηθησε να κατατροπωσω ενα σκληρο, δυσκολο και ανικητο boss.
    Το οτι νικωντας το συγκεκριμενο αφεντικο με co op σου δινει και ενα τροπαιο, ειναι ενα τυχαιο γεγονος και τιποτε αλλο.............

    Πιο πολυ ομως θελω να τον ευχαριστησω για τα οπλα και τισ ασπιδες που μου χαρισε.
    200000 δολαρια επιασαν.
    τπτ φιλαρακι μου στην διαθεση σου αλλα να ξερεις σε ανταλλαγμα θα μου δωσεις info για bioshock 2 - star ocean κ αλλα πολλα!!!!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  15. #35

  16. #36
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    επειδη τωρα το επιασα το παιχνιδι υπαρχει κανεις που ασχολειτε να παιξουμε on line το campaign ??? ειμαι level 6, εχω παιξει μια ωριτσα μονος μου.

  17. #37
    Elite Eddy_Gordo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    725
    PSN ID
    KALLIANI
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Μαγκες βοηθειστε και εμενα να ανεβω λιγο...

  18. #38
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Εφαγα τρελο κόλλημα με το παιχνιδι,αν και δεν μου αρέσουν αυτου του ειδους.Επρεπε να το παρω νωρίτερα thank you plus

  19. #39
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Τα challenges πως τα βλέπουμε;

  20. #40
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    paides και γω το ξεκινησα εστω και καθυστερημενα!φαινεται οτι εχει γινει καλη δουλεια στο παιχνιδι...
    ξεκινησα με siren...ηθελα κατι διαφορετικο...τπτ tips?ειναι λιγο δυσκολο γενικα η ειναι η ιδεα μου????
    Spoiler!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •