Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 65

Thread: [Trophies Guide] God of War 3

  1. #41
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Φιλε μου γι' αυτο σου λεω οτι ειναι ΚΑΙ θεμα τυχης. Το challenge που λες (το bare hands) το εβγαλα με 2 προσπαθειες επειδη επεσαν οι μισοι απο την αρενα, κοινως μου ανοιξε ο κ@λος
    Enstikto τσιμπα και ενα ρεπ για το χρονο σουνα φτιαξεις αυτο τον καταπληκτικο guide.



  2. #42
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Αυτό με το bare hands για μένα ήτανε το ποιό δύσκολο!

    Tip: Για το challenge hakoo που πρέπει να γίνεις stoned 10 φορές άκου τι θα κάνεις (το πέρασα με την πρώτη φορά που το δοκίμασα)

    Θα πατάς κάθε φορά που πάει να σε κάνει stone άμυνα (αντί να περιμένεις να γίνεις) και θα γίνεσε αμέσως πέτρα οπότε γρήγορα κούνα τον μοχλό για ξεφύγης.Έτσι το πέρασα με την άμυνα.Επίσης όταν πάει να σε κάνει stone μην πηδάς στον αέρα γιατί γίνεσε πέτρα και με το που πέσεις κάτω σπας αμέσως.Το δύσκολο είναι ποιό μετά που θα γεμίσει ο τόπος με τέρατα και δεν θα ξέρεις που να πάς!


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  3. #43
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    ωραίος αδηγός τσίμπα rep!!

  4. #44
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Πολύ καλός ο οδηγός enstikto (+τα υπόλοιπα παιδιά που βοηθήσανε!)
    +rep

    Πρέπει να έχει αναφερθεί ότι τo trophie "Maxed Out!" είναι glitched και μπορεί να το αποκτήσει κάποιος αν τελειώσει το παιχνίδι και το Challenge of Olympus mode ώστε να ξεκλειδώσει Combat Arena.
    1)Μόλις το κάνετε βάλτε την ζωή του Κράτος στο "Level 1"
    ,την δυσκολία στο titan και διαλέξτε όποιους εχθρούς θέλετε (βάλτε τους ποιό δύσκολους για να τελειώνετε ποιό γρήγορα).
    2)Χάστε 5 φορές και μόλις σας ζητηθει να βάλετε το επίπεδο δυσκολίας στο easy πατήστε "NO" και θα επιστρέψετε στο main menu όπου θα ακούγονται 2 μελωδίες στο background μπερδεμένες και θα πάρετε το trophie.

    Αυτό για όσους βαριούνται ή δεν το πήραν.


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  5. #45
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by stein3x View Post
    Αυτό με το bare hands για μένα ήτανε το ποιό δύσκολο!

    Tip: Για το challenge hakoo που πρέπει να γίνεις stoned 10 φορές άκου τι θα κάνεις (το πέρασα με την πρώτη φορά που το δοκίμασα)

    Θα πατάς κάθε φορά που πάει να σε κάνει stone άμυνα (αντί να περιμένεις να γίνεις) και θα γίνεσε αμέσως πέτρα οπότε γρήγορα κούνα τον μοχλό για ξεφύγης.Έτσι το πέρασα με την άμυνα.Επίσης όταν πάει να σε κάνει stone μην πηδάς στον αέρα γιατί γίνεσε πέτρα και με το που πέσεις κάτω σπας αμέσως.Το δύσκολο είναι ποιό μετά που θα γεμίσει ο τόπος με τέρατα και δεν θα ξέρεις που να πάς!
    Eισαι απλα θεουλης. Το εκανα στην πρωτη προσπαθεια, χρονος που χρειαστηκε: 1 λεπτο
    +rep και σε σενα
    Last edited by hakoo; 03-04-2010 at 20:38.


  6. #46
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    UPDATE: Προστέθηκε το glitch-κόλπο του stein3x για το maxed out trophy. Thanks φίλε

  7. #47
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    τπτ δημήτρη!Α τώρα που το θυμήθηκα υπάρχει και άλλο ένα glitch.Όταν πάει κάποιος στο main menu (αφού κάνει πρώτα το combat arena glitch) και ξεκινήσει νέο παιχνίδι σε όποιο επίπεδο δυσκολίας έχει όλα τα όπλα από την αρχή του παιχνιδιού (ναι καλά ακούσατε!) +όλα είναι maxed out (συμπεριλαμβανομένου και της ζωής,magik αν θυμάμε καλά)!!Εδώ νομίζω πως μπορεί κάποιος να πάρει και άλλο ένα trophie αν δεν το έχει πάρει ακόμα ,το Souled Out μόλις ξεκινήσει νέο παιχνίδι καθώς θα έχεις και όλα τα souls.


    thx hakoo , και γω τόσο έκανα 1 λεπτό αφού το ανακάληψα!Είναι πραγματικά πανέυκολο με τον συγκεκριμένο τρόπο αλλά αν δεν σου έρθει εκείνη την στιγμή θα παλέυεις με τις ώρες δυστιχός!


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  8. #48
    Member Braveheart1980's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    50
    PSN ID
    Braveheart1980gr

    Default

    Χιλια ευχαριστώ παιδιά για τις πολύτιμες συμβουλές καταρχήν . Έχω μια ερωτησουλα : αν ενεργοποιησω κάποιο godly possesion ΜΟΝΟ για ένα κομμάτι , χανω τα τυχόν επόμενα trophies ;


    www.greekgamers.com <-- The best greek gaming blog!!

  9. #49
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Braveheart1980 View Post
    Χιλια ευχαριστώ παιδιά για τις πολύτιμες συμβουλές καταρχήν . Έχω μια ερωτησουλα : αν ενεργοποιησω κάποιο godly possesion ΜΟΝΟ για ένα κομμάτι , χανω τα τυχόν επόμενα trophies ;
    και για συνέχεια να τα ενεργοποιησεις δεν χάνεις trophies. Το θέμα είναι ότι για να σου επιτρέψει το παιχνίδι να τα ενεργοποιησεις σε κάποια δυσκολία θα πρέπει να το έχεις ήδη τερματίσει σε αυτή τη δυσκολία...

  10. #50
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Ρε παιδιά κανένα tip για τον Δία στο Titan mode?
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  11. #51
    Elite gdskate's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - West Side
    Posts
    812
    PSN ID
    gdskate
    Name
    Γιώργος

    Default

    Nemesis whip και L1+O για την δεύτερη φάση και όταν θα έχουν βγει η κλώνοι μιλάμε πάντα γιατί τη πρώτη φάση στο ναό εάν μπορέσεις να συγχρονιστείς και να κάνεις counter τις επιθέσεις του από κοντά θα το βγάλεις εύκολα.


    My Trophies:
    Spoiler!

  12. #52
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Για τα κλωτσίδια στα κωλόσκυλα θέλω να ρωτήσω. Δεν μετράνε αυτά που ξερνάει ο Κέρβερος; Πρέπει να έχω κλωτσήσει πάνω από 1.000 τόσες φορές που έχω πεθάνει

  13. #53
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Για τα κλωτσίδια στα κωλόσκυλα θέλω να ρωτήσω. Δεν μετράνε αυτά που ξερνάει ο Κέρβερος; Πρέπει να έχω κλωτσήσει πάνω από 1.000 τόσες φορές που έχω πεθάνει
    Να σου πω την αλήθεια δεν είχα δοκιμάσει με εκείνα τα σκυλιά. Υπάρχει ένα σημείο που είναι σαφώς πιό εύκολο να το κάνεις και σου έρχονται και άπειρα σκυλιά.

    Spoiler!
    Last edited by enstikto; 21-05-2010 at 02:01.

  14. #54
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    ΟΚ. Θα το δοκιμάσω στο 2ο playthrough. Θα χρειαστώ ένα ακόμα γιατί ξέχασα το κράνος του Άδη. Έτσι κι αλλιώς είναι παιχνιδάρα οπότε δεν θα με χαλάσει καθόλου.

  15. #55
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Κι εγώ σε αυτό σημείο πήρα το συγκεκριμένο τρόπαιο.Κάνουν συνέχεια spawn οπότε μην ανησυχείς για το αν θα φτάσουν να περάσεις και το γρίφο...
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  16. #56
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    ΟΚ. Θα το δοκιμάσω στο 2ο playthrough. Θα χρειαστώ ένα ακόμα γιατί ξέχασα το κράνος του Άδη. Έτσι κι αλλιώς είναι παιχνιδάρα οπότε δεν θα με χαλάσει καθόλου.
    τα treasures που έχεις δεν κρατιουντε σε save, αλλά (μάλλον) στο profile σου.
    Αυτό σημενει ότι αν έχεις κάποιο save πριν τη μάχη με τον Άδη, μπορείς να το κανείς load και αφού τον φας να πάρεις το item που σου λείπει κ trophy unlocked! Δεν χρειαζεσε ολόκληρο playthrough!

  17. #57
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Δεν μου έκοψε και χρησιμοποιούσα το ίδιο save (μόνο για το aMAZEd έκανα ξεχωριστό). Έτσι κι αλλιώς πρέπει να τυφλώσω κόσμο με τον Ήλιο και να κάψω με το τόξο. Οπότε θα ξεκινήσω καινούργιο για αυτά τα τρία, αφού περάσω το Titan πρώτα. Μην το ξεχνάω αυτό. Έχω κολλήσει στον Κέρβερο. Εκεί χρησιμοποιώ το Gorgon Serpent από τα Claws of Hades για να φάω το Σάτυρο στη 2η φάση. Άλλες φορές πετυχαίνει και άλλες όχι. 2-3 φορές έχω φάει τον Κέρβερο αλλά έχω πολύ λίγη ζωή, καθόλου rage ή manna και με ταράζουν στην σφαλιάρα οι 2 Σάτυροι της 3ης φάσης. Θα τους ξεφιτιλίσω όμως, δεν θα μου γλυτώσουν.

  18. #58
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Πρέπει να κρατήσεις όλο το manna για την τρίτη φάση.Στις πρώτες δυο πρέπει να τα καταφέρεις με L1+O !!!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  19. #59
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έτσι ήταν Melni όπως τα λες.
    Τελικά κατάφερα να το τερματίσω στο Titan. Ενδεικτικά θα δώσω τα στατιστικά μου.
    Τotal playtime: 18:31:01
    Total deaths: 253 + 4-5 στο λαβύρινθο οι οποίοι δεν καταγράφησαν επειδή έκανα load το autosave για το aMAZEd

    Αφού έβγαλα τα challenges (παραδόξως δεν με δυσκόλεψαν όσο στα προηγούμενα) ξεκινάω 2ο διαδικαστικό playthrough για κάποια trophies που μένουν.
    Είναι παιχνιδάρα όμως το άτιμο

  20. #60
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Ρε παιδια, αυτο το "bare hands", ετσι και δεν πεσουν εκτος πιστας οι λαλακες, δεν βγαινει ε? Δεν αρκει ο χρονος....

    Μου την εχει σπασει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •