Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 162

Thread: God of War 3 Plot discussion - SPOILERS

  1. #41
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Απλά είναι από τα σημεία που θέλει αρκετή τύχη και είναι λιγότερο τακτική. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βγάλω το πρώτο κεφάλι χωρίς να χάσω ενέργεια και μετά να χρησιμοποιήσω στο δεύτερο κεφάλι τη μαγεία και στο τρίτο την οργή. Φυσικά κανέναν από τα δύο δε φτάνει για ένα ολόκληρο ξυλοκόπημα κεφαλιού οπότε πρέπει να πετάξεις και κανά κοπρόσκυλο (το animation της κλωτσιάς σε κάνει "άτρωτο"). Αν ενδιάμεσα έχει σκοτωθεί και ο ένας ο σάτυρος (μαγείες και οργή) είσαι οκ. Οι Σάτυροι ένας ένας είναι γελοίοι, τους κάνεις λαβές, αν είναι δύο είναι που το σκίζουν.

  2. #42
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τους σάτυρους και εγώ έτσι τους έβγαλα. Βασικά κατάφερα και απομάκρυνα τον έναν απο τον άλλον και πάτησε Ο για να αρχίσει το grapple mini-game. Μετά απο 3 τέτοια είναι automatic kill (στο medium).

  3. #43
    Member DarkAvengerGR's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Trikala City
    Posts
    65
    PSN ID
    DarkAvengerGR
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το τελείωσα κι εγώ χτες το βράδυ, το τέλος μου άρεσε πάρα πολύ.
    Ο Κράτος είναι απρόβλεπτος και το απέδειξε για άλλη μια φορά...

    Είσαι στο μυαλό,κάτι μαγικό...



  4. #44
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Οι σατυροι ειναι οι χειροτεροι και πιο σπαστικοι εχθροι σε ολα τα GOW. Θυμαμαι στο 1
    ησουν σε ενα απο τα challenges πανω σε μια πλατφορμα 2Χ2 (πολυ μικρη τελως παντων)
    και ειχε δυο σατυρους και κατι αλλα μικρα και δεν επρεπε να πεσεις μεχρι να φρασεις
    στον οροφο.. Παραλιγο να κλαψω εκει..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  5. #45
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το θυμάμαι και εγώ αυτό Δημήτρη, ήταν το τελευταίο challenge του 1...

    Άσχετο: κειτούσα το god of war 3 entry στο wikipedia και είδα ποιός κάνει τη φωνή του Ηρακλή!
    Μαντέψτε ποιός;
    Spoiler!

  6. #46
    Senior Member haramanai's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Xanthi
    Posts
    118
    PSN ID
    haramanai

    Default

    και το πιο σπαστικο ειναι οταν σε στριμοχνουν τα σκυλια και οι σατυροι και πατας το πιασημο για να σουταρεις κανα κοπρο και αντι να πιασεις το κοπρο πιανεις το σατυρο και σκαν ολα πανω σου.

    εχω και τη γυναικα να παρακολουθει και να με κοροϊδευει..
    να αφου σου το λεει και το παιχνιδι να το βαλεις στο easy. χα χα χα μεχρι και το παιχνιδι σε πηρε χαμπαρι...

    και δεν πεθαινει και απο αιμοραγια το πασταρτο... να του κοψω το ενα κεφαλι και να παω να κρυφτω.

  7. #47
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Καλά ρε ένστικτε δεν το ήξερες? Δες τι γράφω και στο άλλο θρεντ για τον κο "This ain't Jim Beam...". Ναι, ο εν λόγω κύριος ήταν και ο γνωστός μάγκας στο μπαράκι που ζητούσε Jim Beam

    Καλά, αν κάνεις το λάθος να τον πιάσεις με το "Ο" αν δεν είναι μόνος και έρημος τον έχεις πιει ποικιλοτρόπως.

  8. #48
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    polu kalo to paixnidi...telika den einai to last god of war(eutyxos diladi)...wraio to telos kai eimai periergos na dw ti sunexeia...

  9. #49
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Είναι το τελευταίο της τριλογίας. Τι σημαίνει αυτό σε πιθανάσενάρια για παιχνίδια:
    -Prequels είτε όταν ήταν στην υπηρεσία της Αθηνάς είτε ένα πιο "σκοτεινό" ότα ήταν στην επιρροή του Άρη
    -Prequel με διαφορετικό χαρακτήρα. Ας πούμε με την Αθηνά ή με τον αδερφό του Κράτου
    -Συνέχεια της ιστορίας με διαφορετικό χαρακτήρα. Πάλι σοβαρή υποψηφιότητα θέτει ο αδερφός του, ενώ εμένα δε θα με χαλούσε αν γινόταν κανά σκηνικό με την Πανδώρα, να έχει επιζήσει δλδ και να μετατραπεί σε καμιά "αμαζόνα". Επίσης πολύ καλό θα ήταν ως σκηνικό ένας καινούριος χαρακτήρας με μέντορά του τον Κράτο, την Αθηνά ή την Πανδώρα.

    Γενικά για κάποιον λόγο έχω την πεποίθηση ότι θα έπρεπε να χρησιμοποιήσουν την Πανδώρα λίγο ακόμα... Μην ξεχνάμε ότι τελικά συμπλήρωνε την τριάδα των βασικών πρωταγωνιστών της σειράς μαζί με Κράτο και Αθηνά, ακόμα κι αν στα πρώτα δύο δεν εμφανιζόταν.

    Εγώ πάντως σαν prequel θα ήθελα κάτι με κανέναν ξεχασμένο εκατόγχειρα, του στυλ να είναι κάπου φυλακισμένος και να προσπαθεί κάποιος να τον ξυπνήσει για να τα κάνει όλα ρημαδιό.

    Επίσης, δεν χρησιμοποιήθηκαν τα δυο αδέρφια Απόλλωνας και Άρτεμις, πέραν δυο όπλων, και είναι και από τους "μαχητικούς" θεούς, δεν είναι κανάς Διόνυσος. Βέβαια θα μου πεις εδώ κάνανε τούμπανο την Περσεφόνη, ίσως και ο Διόνυσος να αντιμετωπίζονταν μέσω κάποιων γρίφων, βλέπε κήποι της Ήρας.

    Σόρρυ για το σκορποχώρι των σκέψεων, ότι μου βγαίνει το γράφω, έχω οίστρο...

  10. #50
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    God of war χωρίς κράτος δεν είναι god of war για μένα.
    Ακόμα περισσότερο αν είναι με κεντρικό χαρακτήρα την πανδορας.
    Από τον υπέρτατο πολεμιστή κ κάφρο θα πανε στην αιώνια πεδουλα πανδορα;
    Δεν μου κάθετες καλά...
    Με τον αδερφό του τώρα κάτι γινετε, αλλά κ για αυτόν δεν είμαι σίγουρος ότι υππαρχει γιατί πόλοι πιθανό για αδερφό του να εννουσαν τον ηρακλή, κ η φαιά στο τέλος να αναφερόταν σε άλλο πρόσωπο...
    Dunno...
    Άσχετο: θέλω ΤΩΡΑ dlc με extra story content!

  11. #51
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Άσχετο: κειτούσα το god of war 3 entry στο wikipedia και είδα ποιός κάνει τη φωνή του Ηρακλή!
    Μαντέψτε ποιός;
    Spoiler!
    ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ??? Ισα που καιω το δισκακι μετα απο αυτο.. (noooot)

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  12. #52
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Με τον αδερφό του τώρα κάτι γινετε, αλλά κ για αυτόν δεν είμαι σίγουρος ότι υππαρχει γιατί πόλοι πιθανό για αδερφό του να εννουσαν τον ηρακλή, κ η φαιά στο τέλος να αναφερόταν σε άλλο πρόσωπο...
    Εγώ μιλαω για αυτόν τον αδερφό του, από το βιντεάκι του 1:
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=HdIOCVp36uQ"]YouTube- God of War - Birth of the Beast[/ame]


    Όποιος θέλει ερωτήσεις για το Τιτάν, έφτιαξα θέμα.

  13. #53
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Σχετικα με το στορι.. Ο Κρατος ψαχνει στο 3 τη δυναμη με την οποια σκοτωνεις τους
    θεους αλλα μεχρι να τη βρει εχει σκοτωσει καμια 4-5... Τι παιζει εδω ρε παιδια?

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  14. #54
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Κάνει προπόνηση... Έχει ήδη σκοτώσει 3 θεούς στα προηγούμενα (Άρη, Αθηνά, Περσεφόνη) και 3 ανώτερες θεικές δυνάμεις (τις 3 Μοίρες)...

    Ένα σου λέω, να εύχεται ο Θορ μην πάει ο Κράτος για διακοπές στη Νορβηγία...

  15. #55
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Κάνει προπόνηση... Έχει ήδη σκοτώσει 3 θεούς στα προηγούμενα (Άρη, Αθηνά, Περσεφόνη) και 3 ανώτερες θεικές δυνάμεις (τις 3 Μοίρες)...

    Ένα σου λέω, να εύχεται ο Θορ μην πάει ο Κράτος για διακοπές στη Νορβηγία...
    To χω σκεφτει και γω οτι παιζει να αλλαξουν μυθολογια στη συνεχεια..
    Ελπιζω να μεινουν στην ελληνικη που ετσι κι αλλιως γεννησε ολες τις
    αλλες

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  16. #56
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    To χω σκεφτει και γω οτι παιζει να αλλαξουν μυθολογια στη συνεχεια..
    Ελπιζω να μεινουν στην ελληνικη που ετσι κι αλλιως γεννησε ολες τις
    αλλες
    για αυτο που λες ειχα διαβασει στο OPM πριν αρκετο καιρο οτι μετα το 3 θα ασχοληθουν με αλλη μυθολογια..τωρα αν και κατα ποσο ηταν σωστα αυτα που λεγανε δεν ξερω απλα το αναφερω..
    μολις το τελειωσα και εγω πριν απο λιγο.περιμενα ενα πιο επικο τελος να πω την αμαρτια μου..με ψιλοξενερωσε ολο αυτο..δεν αφησανε κανενα υπονοουμενο για καποια πιθανη συνεχεια η κατι αλλο βρε αδερφε..σιγουρα παιζει και ο αδερφος του kratos αλλα αυτος δεν ηταν ο Ηρακλης?εγω ετσι καταλαβα.ουτε μας δειξανε για τον κοσμο τι γινεται αν αλλαζει κατι μετα απο ολα αυτα που συνεβησαν αφου σκοτωνες τους Θεους..στο 2 αν θυμαστε ειχε μια μικρη αναφορα για τους τρεις μαγους που ακολουθουσαν ενα αστερι περιμενα οτι θα εβαζαν ενα τελος που να σχετιζεται με αυτο..
    επισης δεν πολυκαταλαβα τι επαιζε με ολα αυτα που λεγανε στο τελος ο kratos και η Αθηνα για το κουτι της πανδωρας ο ενας ελεγε οτι ηταν αδειο αυτη ελεγε οτι ειχε ενα οπλο μεσα και δεν εβγαλα ακρη.τα ματια του ηταν και μπλε κιολας αυτο που κολλαγε?αυτη η Αθηνα επισης πως εμφανιζοταν στο παιχνιδι υποτιθεται οτι ψοφησε και γιατι μετα ηθελε να σκοτωσει ο kratos τους θεους για να κανει αυτη κουμαντο μετα?

  17. #57
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ??? Ισα που καιω το δισκακι μετα απο αυτο.. (noooot)
    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Το θυμάμαι και εγώ αυτό Δημήτρη, ήταν το τελευταίο challenge του 1...

    Άσχετο: κειτούσα το god of war 3 entry στο wikipedia και είδα ποιός κάνει τη φωνή του Ηρακλή!
    Μαντέψτε ποιός;
    Spoiler!

    Αν διαβαζατε το Review θα βλεπατε οτι το αναφερω αυτο! Αλλα εκτος απο αυτο...... Μα καλα, κανεις μα κανεις δεν εχει δει το making of; Δηλαδη ντροπη ετσι; Εχει μεσα ολο το voice acting! Οπου δινουν και συνεντευξεις! Για δειτε και ποιοι αλλοι κανουν τις φωνες να παθετε κοκομπλοκο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #58
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mιας και το τελειωσα κι εγω εχθες ειπα να μπω στο...απαγορευμενο θρεντ να πω τις εντυπωσεις μου για το στορυ.

    Λοιπον δεν με χαλασε, θεωρω οτι το τελος ηταν αρκετα μεγαλο και στο μεγαλυτερο μερος του Interactive γιατι απο την στιγμη που τελειωνει η μαχη στην Γαια με τον Δια στην ουσια "παιζεις" το τελος.Πολυ καλη δουλεια.

    Ομως παιδια ενω ευχαρηστηθηκα να παιζω μεχρι το τελος, αυτα καθεαυτα τα τελευταια δευτερολεπτα ηταν οντως λιγο ξενερωτα.Οκ γουσταρα, αλλα τουλαχιστον ασε μας με μια φραση, με κατι.Κλεινει πολυ αποτομα.Δεν με χαλασε βεβαια.

    Να σημειωσω οτι τελικα το επαιξα στο normal για πρωτη φορα γιατι με τρομαξαν τα παιδια.Τωρα θα το ξεκινησω στο hard μιας και σε λιγες περιπτωσεις εχασα στο νορμαλ.

    Εξακολουθω να πιστευω παντως οτι η σειρα χρειαζεται αλλαγες, αλλα δεν ειναι αυτο εδω το καταλληλο θρεντ

  19. #59

    Default

    Moλις σκοτωσα τον Ερμη...εχω πολυ ακομα για τερματισμο?

  20. #60
    Member Izamaru's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Northern Hell
    Posts
    64
    PSN ID
    izamaru697
    Name
    Κοσμάς

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Moλις σκοτωσα τον Ερμη...εχω πολυ ακομα για τερματισμο?
    Na μην σε νοιαζει κ να μην βιαζεσαι.Απολαυσε το επος οσο κρατησει.
    Happy gaming!

    Transforming hatred into black strockes.

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •