Page 1 of 42 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 822

Thread: 3D Gaming Discussion Thread

  1. #1
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default 3D Gaming Discussion Thread

    Έψαξα και δεν βρήκα αντίστοιχο thread μετά το πρόβλημα που είχε το site (αν υπάρχει παρακαλώ τους mods να πράξουν αναλόγος)

    Τα πρώτα στοιχεία για τηλεωράσεις 3D και τιμές:

    http://ndigital.in.gr/technews/rd-tv-09-03-2010


    ''.......Βέβαια η τρίτη διάσταση στην τηλεοπτική εμπειρία δεν θα είναι φθηνή: Το μικρότερο και φθηνότερο από τα τέσσερα μοντέλα της Sony, με διαγώνιο 40 ίντσες, θα κοστίζει στην Ιαπωνία 290.000 γεν (2.380 ευρώ), ενώ το μεγαλύτερο, στις 60 ίντσες, θα τιμάται 580.000 γεν (4.760 ευρώ).



    Το πακέτο περιλαμβάνει δύο ζευγάρια γυαλιών 3D καθώς και έναν αισθητήρα στην μπροστινή όψη της τηλεόρασης που προσαρμόζει την εικόνα και τον ήχο ανάλογα με τη θέση των θεατών.

    Η Sony θα προσφέρει και δύο επιπλέον μοντέλα χαμηλότερου κόστους και δυνατοτήτων, ωστόσο οι αγοραστές θα πρέπει να αγοράζουν ξεχωριστά τα 3D γυαλιά (100 ευρώ) και τον αντίστοιχο μεταδότη (40 ευρώ).

    Η τρισδιάστατη εικόνα θα επεκταθεί και στα παιχνίδια του PlayStation, για το οποίο θα διατεθεί το αντίστοιχο νέο firmware το καλοκαίρι.........''


    Oδηγός αγοράς 3D τηλεώρασης:

    http://shopping.yahoo.com/articles/yshoppingarticles/377/3d-tv-buying-guide-everything-you-need-to-know/

    Last edited by nickolas82; 27-05-2010 at 09:14.

  2. #2
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    για εδω ξερουμε περιπου σε τι τιμες θα παιζουν?

    Spoiler!

  3. #3
    Cool Member Et3rn1tyGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina
    Posts
    291
    PSN ID
    Et3rn1tyGR

    Default

    H panasonic θα δινει 3d σε 50 ιντσες με περιπου 2.000 χιλιαρικα...panasonic vt20

  4. #4
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και η samsung θα εχει περιπου τη 40αρα στα 2000 περιπου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #5
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    καλύτερα να περιμένουμε κανέναν χρόνο για να βγουν οι καφρίλες τηλεωράσεις. Κάτι άκουσα πως η philips θα μπει στο 3d με μια σειρά μοντέλων που θα έχουν τον cell σαν επεξεργαστή.

  6. #6
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Philips και CELL χλωμό. Toshiba όμως και CELL ήδη υπάρχει HDTV και αναμένονται και άλλες. Στο Japan βέβαια...εδώ σουβλάκι-land...θέλουμε και CELL στο ένα χέρι, απεργίες και σουβλάκια στο άλλο

  7. #7
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Κάτσε να μπει και η LG στο κόλπο..ως τώρα μας έχει προσφέρει τέλειες value for money τηλεοράσεις και πολύ καλές επιδόσεις.

    Spoiler!

  8. #8
    Advanced Member magicoSakisPaoGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    πατρα
    Posts
    357
    PSN ID
    magicoSakisPaoGR
    Name
    Σακης

    Default 3D το μέλλον στα videogames

    απιστεφτο πήγα σηνεμα και είδα ταινία 3D και δεν μπορώ να πησεψω ακόμα ότι υπαρχή αυτη η τεχνολογία
    φεύγω φουλ για αγορά προτζεκτορα 3D
    μια ερώτηση με το απντεητ 3,30 που κάναμε στη κονσόλα τη προηγούμενη πέμπτη η κονσολαμας παιζη πλεον και ταινιες η παιχνιδια 3D δηλαδη δεν χριαζομαι να αγορασω καπιο αλο μεσο αναπαραγωγης για 3D ταινες
    μονο τον 3D προτζεκτορα και τα γιαλια 3D και ειμαι ετημος?
    ΧBOT-AKIA έρχονται καλύτερες μέρες.RRoD

  9. #9
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Μην πας και αγορασεις επιπολαια κατι γιατι νομιζω οτι δεν ειναι τοσο απλο..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  10. #10
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Nαι ! Μην τρελένεσαι γιατί θα πρέπει να έχεις και 3D τηλεόραση, αλλιώς δεν θα παίζει. Άμα θες 3D μπορείς να κάνεις μία αναβάθμιση στον υπολογιστή σου, αλλά θέλει νέα κάρτα γραφικών (200 Ε), νέα οθόνη (300 Ε) και 3D γυαλιά (140 Ε). Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο συμφέρει αυτό, αλλά θα μπορείς να παίζεις πάρα πολλά παιχνίδια 3D και να βλέπεις και ταινίες 3D.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  11. #11
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    το avatar εχει επιλογη αν θες να το παιξεις και σε 3D

  12. #12
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Ξέρουμε πότε θα βγει αυτό το psn game για το οποίο μιλάτε;;;;
    Αν δεν είσαι "μέλος" του "στα video games" δεν νομίζω να μπορέσεις να το παίξεις ούτως ή άλλος....

  13. #13

    Default

    Μη βιαζεστε με το 3D.. Δεν εχουν ολοι νοοτροπια Καμερον.Το αποτελεσμα ειναι γελοιο μεχρι στιγμης.Περιμενετε τουλαχιστον μετα τα Χριστουγεννα για την επομενη φουρνια 3D μηχανηματων (τηλεορασεις,προτζεκτορες κτλ).Εκτος αν εχετε και δεν ξερετε τι να τα κανετε.


  14. #14
    Advanced Member magicoSakisPaoGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    πατρα
    Posts
    357
    PSN ID
    magicoSakisPaoGR
    Name
    Σακης

    Default

    πάντως στα καταστήματα και ιδιαίτερα στα μεγάλα υπαρχή ασαφια δεν ξέρουν τη πουλάνε
    πλέων έμαθα τα πάντα για την 3D τεχνολογία και πηστεβω οτη ειναι σε πηραματηκο σταδιο
    πουλανε προτζεκτορες 3D και δεν ξερουν πια γιαλια 3D πρεπη να αγορασω
    καθε ετερια εχη τα δικατης
    γενηκα ιπαρχη ενα μπαχαλο με τα 3D
    πηγα κοτσοβολο και ιδα μια 3D τηλεωραση επεζε τελια αλα .........

    TV 3D SAMSUNG 3000 EURO
    3D GLASES 149 EURO
    3D BLU RAY 400 EURO
    BLU RAY MOVIES 3D 50 EYRO

    και ετση εφτασε το πακετο για να δω 3D ταινιες στα 3600 ευρο

    αλη μια λύση είναι αφτη εδώ αλά φοβαμε μήπως δεν δω τη πιοτητα που είδα στην τν στον κοτσοβολο
    http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?...D-650-TFT-22--

    http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?...D-860-TFT-22--

    το περιεργω ειναι οτη αφτη η διο ιπολογιστες εχουν DVD RECORD DRIVE και δεν εχουν BLU RAY DRIVE και πιθανων η ταινιες 3D να βγενουν σε BLU RAY δησκακια
    Last edited by magicoSakisPaoGR; 29-04-2010 at 18:44.
    ΧBOT-AKIA έρχονται καλύτερες μέρες.RRoD

  15. #15
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    ακουγεται πως η υπερεκθεση σε προγραμματα μορφης 3D δημιουργει προβληματα επιλειψιας...

    το να δεις μια ταινια οκ,ενταξει και ειναι αλλη φαση και εμπειρια,αλλα το να καθεσαι ολη μερα να παρακολουθεις προγραμματα σε 3D ειναι αρρωστια ρε παιδια....

  16. #16
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Πηγα fnac και ειδα την τηλεοραση που διαφημιζουν. Στις 55 ιντσες. Ζητησα απο την υπαλληλο να μου δωσει τα γυαλια και να γυρισει τον ''διακοπτη'' του 3d. Προσωπικα επαθα πλακα. Επαιζε μια ταινια κινουμενων σχεδιων και πραγματικα ηταν φοβερη εμπειρια.

    Δεν ειδα το Avatar 3D οταν ειχε βγει οποτε δεν συγκρινω. Αν και μια συγκριση τετοια θα ηταν αδικη.

    Παντως η samsung που ειδα ηταν απιστευτη τηλεοραση.

    Τωρα για το Avatar bluray δεν ειδα πανω να γραφει 3D. Οποτε δεν ξερω αν μπορει να παιξει 3d στηην τηλεοραση αυτη. Το γραφω αυτο γιατι η ταινια που ειχε και επαιζαν εγραφε πανω 3d.

    Προσωπικα αν τα ειχα θα την επαιρνα με την καμια. Ετσι οπως ηταν. 55 ιντσες 3D.

  17. #17
    Advanced Member magicoSakisPaoGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    πατρα
    Posts
    357
    PSN ID
    magicoSakisPaoGR
    Name
    Σακης

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    Πηγα fnac και ειδα την τηλεοραση που διαφημιζουν. Στις 55 ιντσες. Ζητησα απο την υπαλληλο να μου δωσει τα γυαλια και να γυρισει τον ''διακοπτη'' του 3d. Προσωπικα επαθα πλακα. Επαιζε μια ταινια κινουμενων σχεδιων και πραγματικα ηταν φοβερη εμπειρια.

    Δεν ειδα το Avatar 3D οταν ειχε βγει οποτε δεν συγκρινω. Αν και μια συγκριση τετοια θα ηταν αδικη.

    Παντως η samsung που ειδα ηταν απιστευτη τηλεοραση.

    Τωρα για το Avatar bluray δεν ειδα πανω να γραφει 3D. Οποτε δεν ξερω αν μπορει να παιξει 3d στηην τηλεοραση αυτη. Το γραφω αυτο γιατι η ταινια που ειχε και επαιζαν εγραφε πανω 3d. φιλε αυτη ιδα και επαθα πλακα και εγω
    τορα αν ιδες το Avatar 3D σε σηνεμα και επαθες τη πλακα σου τρεξε να δης αυτη τη ταινια

    Προσωπικα αν τα ειχα θα την επαιρνα με την καμια. Ετσι οπως ηταν. 55 ιντσες 3D.
    τορα αν ιδες το Avatar 3D σε σηνεμα και επαθες τη πλακα σου τρεξε να δης αυτη τη ταινια
    How To Train Your Dragon 3D[10/10]

    μη τη σνομπαρης και πης ελα ειναι παιδικο αρα βλακια
    αφτη ειναι η καλητερη 3D ταινια που θα δης στο σηνεμα και ο λογος οτη ειναι κα ψηφιακη αρα ολη τρισδιαστατη

    και εγω φιλε αυτη την τηλεοραση ηδα και εχω παθη τη πλακα μου καλητερα να μην την ειχα δη εχω φαη τρομερο κολημα μου ρχετε να παω να την αγωρασο
    ΧBOT-AKIA έρχονται καλύτερες μέρες.RRoD

  18. #18
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    2000 eyro kani i samsung 8000 mondelo opote +120 eyro gialia + ps3 3d kai eisai redy

  19. #19
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ αγόρασα τη καινούρια τη Samsung 46" 3D Led TV και περιμένω να μου έρθει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #20
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εγώ αγόρασα τη καινούρια τη Samsung 46" 3D Led TV και περιμένω να μου έρθει.
    Eννοείται πως όταν την testάρεις πλήρως, περιμένουμε εντυπώσεις!Καλορίζικη!

Page 1 of 42 1234511 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •