Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 100

Thread: Sleeping Dogs

  1. #41
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Quote Originally Posted by katsouras View Post
    Για να πω την αληθεια δεν ημουν ποτε μεγαλος φαν του GTA αλλα αυτο παρολο που ειναι στην ιδια κατηγορια θα ελεγα οτι μου εκανε το κλικ.Αν εχει και καλη υποθεση οπως λες και δεν ειναι μονοτονο με ξυλικι μονο τελεια!Λογικα θα το τσιμπησω νομιζω 44 ευρω το βρηκα απο Ελλαδα..
    Ούτε και γω ήμουν ποτέ ιδιαίτερα φαν του GTA αλλά το παιχνίδι αυτό είναι απολαυστικότατο και για τις δικές μου προτιμήσεις παιχνιδιών ανοιχτού κόσμου ξεπερνάει κατά πολύ το GTA στο σενάριο που πολλές φορές καταντούσε να είναι ιδιαίτερα βαρετό. Πολύ καλή δράση, άφθονο χιούμορ και αυτοσαρκασμός σε συνδυασμό με ένα πολύ δυνατό σενάριο και έχεις ένα παιχνίδι απολαυστικότατο και πολύ τίμιο για αυτό που προσφέρει.


  2. #42

    Default

    Το τερμάτισα πριν απο λίγο. Το παιχνίδι είναι φανταστικό, καλύτερο απο τα GTA & Saint Row.

    Επίσης o Sound Director είναι έλληνας.
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  3. #43
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Μπορει να μας πει καποιος, αν, σε γενικες γραμμες μοιαζει με το Mafia ΙΙ?
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  4. #44
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    Μπορει να μας πει καποιος, αν, σε γενικες γραμμες μοιαζει με το Mafia ΙΙ?
    Αν θεωρείς πως το Mafia II έμοιαζε με το GTA τότε ναι και το Sleeping Dogs μοιάζει με το Μafia II. Έχει πολύ μεγαλύτερο χάρτη όμως καθώς και μεγαλύτερη ποικιλία στο τι κάνεις.

  5. #45
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    οχι δεν θεωρω οτι το Mafia II έμοιαζε με το GTA, το συγκρινω σαν παιχνιδια μαφιας ανοιχτου κοσμου.
    Ειμαι φανατικος του Mafia και καθολου της GTA σειρας, γι αυτο ρωταω αν εχει σχεση με το Mafia.
    Αν εχει σχεση με το GTA4 ουτε καν θα μπω στο κοπο να ασχοληθω...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  6. #46
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    ^ πιο πολυ στο gta μοιαζει φιλε, παρα στο mafia. το βλεπεις κ απο τα trailer.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  7. #47
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Απο κατι βιντεακια που χω δει μοιαζει με Krav maga το ξυλικι.

    Καλη φαση φαινεται. Θα το ''δοκιμασω'' στο 360.

  8. #48
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    λίγο που έπαιξα το demo, βαρέθηκα απίστευτα. Πολύ ανεγκέφαλο ξύλο. Δηλαδή, ωραίο το ξυλίκι, αλλά η επανάληψη για χάρη της επανάληψης, καταντά βαρετή.

    Επίσης, το παιχνίδι για εμένα πάντα, δεν έχει ατμόσφαιρα. Ίσως και να έχει, αλλά επειδή είναι ασιατικού theme, να με αφήνει παγερά αδιάφορο.

    Βέβαια, στην χλιαρή αντιμετώπισή μου, ίσως να φταίει το πως έστησαν το demo, ενώ το πλήρες παιχνίδι μπορεί να δίνει άλλη αίσθηση.

    Πάντως, ενοικίασα (1η μου ενοικίαση στο PS3 λολ) το Σάββατο, το Mafia 2 και μπορώ να πω ότι δημιουργεί μια πάρα πολύ πειστική ατμόσφαιρα. Ωραία γραφικά (ωραία textures), ε σχετικά καλούλι engine (το "καλούλι" καθώς αρκετά frames per second ψαλιδίζονται σε άσχετες κιόλας στιγμές. Anyway, να μην αναλωθώ περαιτέρω με το Mafia 2, δεν είναι και του θρεντ.

  9. #49
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    οχι δεν θεωρω οτι το Mafia II έμοιαζε με το GTA, το συγκρινω σαν παιχνιδια μαφιας ανοιχτου κοσμου.
    Ειμαι φανατικος του Mafia και καθολου της GTA σειρας, γι αυτο ρωταω αν εχει σχεση με το Mafia.
    Αν εχει σχεση με το GTA4 ουτε καν θα μπω στο κοπο να ασχοληθω...
    Αν αυτό λέει κάτι για τη σύγκριση μεταξύ των δυο παιχνιδιών, το GTA4 το βαρέθηκα και το παράτησα πάρα πολύ γρήγορα. To Sleeping Dogs απλά δε το χορταίνω.

  10. #50
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    λίγο που έπαιξα το demo, βαρέθηκα απίστευτα. Πολύ ανεγκέφαλο ξύλο. Δηλαδή, ωραίο το ξυλίκι, αλλά η επανάληψη για χάρη της επανάληψης, καταντά βαρετή.

    Επίσης, το παιχνίδι για εμένα πάντα, δεν έχει ατμόσφαιρα. Ίσως και να έχει, αλλά επειδή είναι ασιατικού theme, να με αφήνει παγερά αδιάφορο.

    Βέβαια, στην χλιαρή αντιμετώπισή μου, ίσως να φταίει το πως έστησαν το demo, ενώ το πλήρες παιχνίδι μπορεί να δίνει άλλη αίσθηση.

    Πάντως, ενοικίασα (1η μου ενοικίαση στο PS3 λολ) το Σάββατο, το Mafia 2 και μπορώ να πω ότι δημιουργεί μια πάρα πολύ πειστική ατμόσφαιρα. Ωραία γραφικά (ωραία textures), ε σχετικά καλούλι engine (το "καλούλι" καθώς αρκετά frames per second ψαλιδίζονται σε άσχετες κιόλας στιγμές. Anyway, να μην αναλωθώ περαιτέρω με το Mafia 2, δεν είναι και του θρεντ.
    Είναι παιχνίδι που δε μπορείς να εκτιμήσεις από το demo. Τι εννοώ. Όταν πρωτοξεκίνησα να το παίζω στις πρώτες δυο ώρες ήμουν απλά οκ και έλεγα εντάξει ένα φροντισμένο παιχνίδι. Όταν αρχίζει και ξεδιπλώνει όμως και άλλες πτυχές με καταδιώξεις, πιστολίδια καθώς οδηγάς τη μηχανή, κόντρες και το κυριότερο όταν αρχίζει και δένει για τα καλά η υπόθεση τότε εκεί το παιχνίδι αποκτάει άλλη όψη. Σεβαστό το ότι δε σου πάει επειδή έχει ασιατική αίσθηση. Εμένα πάλι αυτό με διασκεδάζει (μου θυμίζει ταινίες της δεκαετίας του 80 γενικά η όλη φάση), τα voice overs είναι απολαυστικά και αστεία πολλές φορές χωρίς να είναι γελοία.

  11. #51
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

  12. #52

    Default

    το demo ήταν απόλαυση, σαν GTA με Yakuza

  13. #53
    DimiXIII's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Athens
    Posts
    43
    PSN ID
    Demetrio13
    Name
    Dimitris

    Default

    για πειτε παιδες το παιχνιδι αξιζει?. σκεφτομουν να το παρω γιατι γουσταρω φαση GTA και γενικα γουσταρω ολο το σκηνικο του sleeping dog λογο λατρειας προς Ασια μερια(Κινα Ιαπωνια).απο την μια λεω να το παρω γιατι ειναι κατι διαφορετικο απο την αλλη σκεφτομαι να περιμενω το GTA.
    Γνωστοι μου ειπανε οτι στην αρχη ειναι ωραια μετα κατανταει μονοτονο και βαρετο. δωστε καμια πληροφορια μην σκασω κανα 50αρη τσαμπα.

  14. #54
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Προσωππικά θεωρώ οτι το παιχνίδι είναι αρκετά καλό, αλλά δεν θα το έπαιρνα στο ps3 δύστυχ. Αν έχεις καλό pc τσίμπησέ το εκεί, η διαφορά είναι πολύ μεγάλη.

  15. #55
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by DimiXIII View Post
    για πειτε παιδες το παιχνιδι αξιζει?. σκεφτομουν να το παρω γιατι γουσταρω φαση GTA και γενικα γουσταρω ολο το σκηνικο του sleeping dog λογο λατρειας προς Ασια μερια(Κινα Ιαπωνια).απο την μια λεω να το παρω γιατι ειναι κατι διαφορετικο απο την αλλη σκεφτομαι να περιμενω το GTA.
    Γνωστοι μου ειπανε οτι στην αρχη ειναι ωραια μετα κατανταει μονοτονο και βαρετο. δωστε καμια πληροφορια μην σκασω κανα 50αρη τσαμπα.
    Δεν το έχω τερματίσει ακόμα, αλλά προς το παρόν μου αρέσει πολύ. Μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον από το GTA, γιατί (σχεδόν) κάθε αποστολή σου ζητάει κάτι καινούργιο. Δεν είναι του στυλ "πήγαινε δείρε τον Χ,Υ,Ζ".

    Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο να πέσει η τιμή του και να το αγοράσεις μετά.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  16. #56
    Senior Member fioumann's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Nεο Φαληρο
    Posts
    115
    PSN ID
    fioumann
    Name
    Ευθύμης

    Default

    Kαι γω παιδια αυτο θα περιμενω να πεσει λιγο η τιμουλα γιατι μου φανηκε κομπλε απο το demo που επαιξα!!!

  17. #57
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    σημερα το απογευμα-βραδακι θα τοπαρω και εγω και θα το ξεκινησω αυριο..
    υπαρχει τιποτα που θα επρεπε να γνωριζω για το παιχνιδι?

  18. #58
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    το game το πήρε φίλος , και το βάλαμε λίγο μου άρεσε αρκετά ,
    μιας και δεν βιάζομαι μόλις πεσει η τιμή του σίγουρη αγορά από μενα ,

    με το σημερινό update στο store :

    Sleeping Dogs

    • Nightmare in North Point (£3.19/€3.99)
    • Ghost Pig Pack (Free)

  19. #59
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Αντωνη παρτο με κλειστα ματια..αν σου αρεσει το gta αυτο ειναι ακομα καλυτερο..εγω το ελιωσα με ολη την σημασια..και εχει ευκολη πλατινα ειδικα για σενα που το εχεις το αθλημα..!

  20. #60
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Γνωρίζει κανείς έαν θα βγει κάποια έκδοση GOTY/Complete για το παιχνίδι με τα DLC και το έξτρα περιεχόμενο;

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •