Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 73 of 73

Thread: Transfer Data Utility

  1. #61
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Τελικα επελεξα να κανω restore....αλλα τον πουλο χαχα μεσα σε ενα λεπτο ειχε τελειωσει η διαδικασια , μου εβγαλε μονο 2 απο τους 3 χρηστες που ειχα παλια και μαλιστα τον βασικο μου οχι....τι εγινε ρε μαγκες?τοσο ασχετος ειμαι πια?μου εμφανισε ομως τα saves ευτυχως....μηπως πρεπει να κανει sign in πρωτα κανονικα με το id μου , να συγχρονισω trophies και μετα να κανω restore? οποιος εχει υπομονη ας πει 2 κουβεντες...

    edit:δεν εκατσα να σκασω κιολας.Αφησα οπως ειναι την καινουρια κονσόλα.Αν ειναι θα ξανακατεβασω τα psn παιχνιδια που θα μαφησει και τελος.Δεν παει να γ@......!

    Last edited by MajereMP44; 14-12-2011 at 00:13.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  2. #62
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    έβαλα και εγώ να κάνω Transfer Data από ένα fat σε ένα slim, είναι περίπου 80gb αυτά που έχει μέσα και το έχω από τις 22:00 και τώρα είναι 01:20 και μου γραφή 40% και remaining time 4h 7m, τόσο πολύ έχει κάνει και σε σας η υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

    να τονίσω ότι όταν πάω να κάνω backup σε usb disk σε κάποιο σημείο μου βγάζει corrupted file και το backup διακόπτεται, λέτε να παίζει ρολο αυτό που αργεί τόσο πολύ.

    edit:μόλις μου πέταξε error

    Αν error has occurred
    (80010038)

    υπάρχει κανένας τρόπος για να το κάνω Transfer
    Last edited by pgp69; 20-04-2012 at 02:34.

    Spoiler!

  3. #63
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by pgp69 View Post
    έβαλα και εγώ να κάνω Transfer Data από ένα fat σε ένα slim, είναι περίπου 80gb αυτά που έχει μέσα και το έχω από τις 22:00 και τώρα είναι 01:20 και μου γραφή 40% και remaining time 4h 7m, τόσο πολύ έχει κάνει και σε σας η υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

    να τονίσω ότι όταν πάω να κάνω backup σε usb disk σε κάποιο σημείο μου βγάζει corrupted file και το backup διακόπτεται, λέτε να παίζει ρολο αυτό που αργεί τόσο πολύ.

    edit:μόλις μου πέταξε error

    Αν error has occurred
    (80010038)

    υπάρχει κανένας τρόπος για να το κάνω Transfer
    λογικά σου έχει χτυπήσει κάποιο αρχείο (συνήθως save file ) και εχει γίνει corrupted όπως είπες , αν το ξέρεις ποιο είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το σβήσεις και μετά να ξανακάνεις το transfer utility .

  4. #64
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όσον αφορά το χρόνο μην ανησυχεις τόσο κανει κ παραπάνω. Εμένα το transfer με περίπου 200gb+ μου είχε πάρει πάνω απο 24ωρο...

  5. #65

    Default

    καλημερα και αν η μια κονσολα εχι χαλασι και δεν ανιγι καν? και εχισ καρεβασι πεχνιδια απο το δικτιο αφτα ολα πος μπορουν να μεταφερθουν στην αλυ κονσολα?

  6. #66
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Καλημερα, τα παιχνιδια τα κατεβαζεις οποτε θες παλι και στην καινουργια κονσολα, μεσα απο το Download List, στο PS Store. Θα πρεπει να συνδεθεις ομως με το ιδιο PSN ID που ειχες και στην παλια κονσολα που χαλασε.

  7. #67

    Default

    ρε πεδια γνοριζι κανισ πως μπορο να παρο να παρο τον σκλιρο δισκο τον 160 που εχω μεσα και να τον κανο να δουλεψι στην κονσολα που που ηταν 360 mb εχω μερικα πεχνιδια κατεβαζμενα εκι και δεν ξερω τη να κανο

  8. #68
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν υπαρχει κανενας τροπος για να το κανεις αυτο, με το που αλλαζεις σκληρο στην κονσολα, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι format τον δισκο. Ο καθε δισκος ειναι κλειδωμενος με μια κονσολα, επισης εαν βγαλεις για παραδειγμα τον δισκο απο μια, και βαλεις εναν αλλον μεγαλυτερο για δοκιμη π.χ., και μετα πας να βαλεις πισω αυτον που ειχες ΠΑΛΙ θα θελει format. O μονος τροπος για να κατεβασεις τα παιχνιδια σου ειναι να μπεις με τον ιδιο λογαριασμο που τα ειχες κατεβασει στην πρωτη και να ξανακατεβασεις απο την download list.

  9. #69
    Translatoras's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Πειραϊκή
    Posts
    5
    PSN ID
    Translatoras
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Καλημέρα σε όλους.

    Είμαι άσχετος και συγχωρέστε με. Διάβασα το thread αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι πρέπει να κάνω.

    Έχω ένα PS3 320GB μόνο για να παίζω GT5. Θέλω να το πουλήσω αλλά να κρατήσω ΟΛΑ τα δεδομένα μου από το παιχνίδι (αμάξια, replays και άλλα).
    Ίσως να τα μεταφέρω αργότερα σε κάποιο άλλο PS3.

    Έχω την υποψία ότι ένα απλό backup σε στικάκι USB δεν είναι η λύση. Επίσης δεν έχω άλλο PS3 άμεσα διαθέσιμο για να κάνω μεταφορά.

    Έχω διαθέσιμους εξωτερικούς σκληρούς. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή θα χάσω κάποια πράγματα;

    Ευχαριστώ

  10. #70
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Για τα replay δεν θυμάμαι γιατί δεν τα κρατούσα ποτέ ούτε στα προηγούμενα GT,
    για τα αυτοκίνητα, την πρόοδό σου κλπ είναι όλα μέσα στο save, το παίρνεις backup σ' ένα stick και είσαι ΟΚ.

    Το save είναι κλειδωμένο στο account σου, αν ποτέ θελήσεις να παίξεις σε άλλο ps3 δημιουργείς το account που έχεις,
    βάζεις το δισκάκι και κάνεις τα updates του παιχνιδιού,
    βάζεις το save και ξεκινάς από κει που σταμάτησες.

    Λογικά το κάθε replay φτιάχνει το δικό του save, πάρτα κι αυτά ένα backup.

  11. #71
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    odytsak, υπαρχει μηπως περιπτωση να ειναι κλειδωμενα στο λογαριασμο του χρηστη αυτα τα save; Σε καποια παιχνιδια απο οτι θυμαμαι γινοταν αυτο (ενα απο αυτο αν θυμαμαι καλα ειναι το LittleBigPlanet).

    Επισης για τα save, αν θυμαμαι καλα, τα αποθηκευε σε δικο του ξεχωριστο αρχειο μεσα στα save. Μπορει να παρει αυτο backup σε stickακι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #72
    Translatoras's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Πειραϊκή
    Posts
    5
    PSN ID
    Translatoras
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Ευχαριστώ παιδιά.

    Θα δοκιμάσω και ο Θεός βοηθός.

    Off topic
    Πήγα εχθές να παίξω λίγο και έβγαζε μνμ ότι δεν παρέχονται πλέον δικτυακές παροχές (αγώνες κλπ.)
    Αυτό σημαίνει ότι το GT5 πέθανε;
    Θα πρέπει κάποιος να αγοράσει το GT6 και να μεταφέρει εκεί όσα έχει κάνει ως τώρα στο GT5;

  13. #73
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Eχουν κλείσει οι servers του GT5, για online τώρα μόνο στο GT6 αλλά θα πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή (διπλώματα, αυτοκίνητα κλπ),
    δεν μεταφέρεται τίποτα από το 5.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •