Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 73

Thread: Transfer Data Utility

  1. #21
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Αφού έλιωσα στο sync,όλα ξανάγιναν όπως πρώτα,πρέπει να πήρε κανά τέταρτο+ για να ολοκληρώσει την τελευταία φορά.Είχα ανησυχήσει διότι μετά το 10% έβγαζε error.
    Συνεπώς,αθώο το data transfer!!!!

    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  2. #22
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Melnibonian View Post
    Αφού έλιωσα στο sync,όλα ξανάγιναν όπως πρώτα,πρέπει να πήρε κανά τέταρτο+ για να ολοκληρώσει την τελευταία φορά.Είχα ανησυχήσει διότι μετά το 10% έβγαζε error.
    Συνεπώς,αθώο το data transfer!!!!
    Σου το ειπα κ εγω να μην ανυσηχεις.

  3. #23
    Member Internetakias's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Ηλιούπολη
    Posts
    54
    PSN ID
    akarasarinis
    Name
    Άγγελος Καρασαρίνης

    Default

    ωραίος οδηγός βοηθάει πολύ

  4. #24
    Member tousko's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    65
    PSN ID
    TOYSKO

    Default

    μια ερωτησουλα.ανοιγω το καινουργιο playstation και κανω ενα account και κανω update το firmware στο σημερινο το οποιο μετα θα διαγραφη απο το format πριν την μεταφορα.τα λεω καλα?

  5. #25
    Member tousko's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    65
    PSN ID
    TOYSKO

    Default

    is anybody out there?ειμαι 99% σιγουρος απλα αυτο το 1% με βασανιζει.παρακαλω καποιος να με απαλλαξει lol

  6. #26
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δε καταλαβα παραπανω το ερωτημα σου. Τι εννοεις θα "διαγραφη" μετα απο το φορματ; Τι θες να κανεις ακριβως;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #27
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Όποιο firmware μπαίνει ΔΕΝ ξαναβγαίνει (για την ώρα τουλάχιστον).

  8. #28
    Member tousko's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    65
    PSN ID
    TOYSKO

    Default

    λοιπον εννοω οτι ανοιγω το καινουργιο playstation κανω ενα account (και το update)υστερα οταν κανει γινει το data transfer,αυτο το account θα σβηστει?Το ξερω ειναι μαλλον "ερασιτεχνικο" ως χαζο αυτο που ρωταω αλλα αυτο το 1% με τρωει.Ευχαριστω παντως.

  9. #29
    Member tousko's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    65
    PSN ID
    TOYSKO

    Default

    οκ.ξεπερασα τις απορεις και μολις τελειωσε το πετυχημενο data transfer.Απλα μια επισημανση και αν μπορει καποιος ας το αλλαξει και στο πρωτο ποστ.το firmware δεν πρεπει να ειναι απλα πανω απο 3.15 αλλα στο τελευταιο (π.χ. σημερα στο 3.50).Στο καινουργιο σλιμ ηταν στο 3.40 και μου ζητησε στην μεση τις διαδικασιας να κανω update και με πεταξε.

  10. #30
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tousko View Post
    οκ.ξεπερασα τις απορεις και μολις τελειωσε το πετυχημενο data transfer.Απλα μια επισημανση και αν μπορει καποιος ας το αλλαξει και στο πρωτο ποστ.το firmware δεν πρεπει να ειναι απλα πανω απο 3.15 αλλα στο τελευταιο (π.χ. σημερα στο 3.50).Στο καινουργιο σλιμ ηταν στο 3.40 και μου ζητησε στην μεση τις διαδικασιας να κανω update και με πεταξε.
    Αφου γραφω:

    1. Και τα δυο μηχανήματα θα πρέπει να έχουν το ίδιο firmware (3.15 και πάνω)

    ΙΔΙΟ... δεν εχει σημασια αν ειναι 3.15 η πανω, αν για παραδειγμα ειχαν 3.40 και οι δυο κονσολες δε θα ειχες προβληνα. Αφου ειχαν δυο διαφορετικα firmware ειναι λογικο να εχει προβλημα.

    Οταν εφτιαξα αυτο το thread υπηρχε μονο το 3.15. Τοτε ηρθε και αυτο το νεο "χαρακτηριστικο" στην κονσολα. Πριν δεν υπηρχε.
    Last edited by WolfRathmA; 18-10-2010 at 05:36.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #31
    Member tousko's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    65
    PSN ID
    TOYSKO

    Default

    Εχεις απολυτο δικιο μου ξεφυγε η λεξη ΙΔΙΟ,νομιζα απλα πανω απο 3.15.Παντως πολυ χρησιμη λειτουργια και απλη.

  12. #32

    Default

    Επειδή σήμερα αγόρασα και ένα slim το οποίο μάλλον έχει παλαιότερη έκδοση firmware από το fat μου (3.50), την οποία δεν θέλω να βάλω στο slim (για ευνόητους λόγους) πως αλλιώς μπορώ να μεταφέρω τα settings, δεδομένα, downloads και εγκαταστάσεις παιχνιδιών;
    Επίσης μπορώ να αναβαθμίσω το slim manually στην 3.41 και αν ναι που βρίσκω το 3.41 ;

  13. #33
    spaik21's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    athens
    Posts
    19
    PSN ID
    not yet

    Default

    οντως ειναι χρησιμο !!!! +++++

  14. #34

    Default

    καλές οι πληροφορίες σας. Ευχαριστώ

  15. #35
    Elite xarhss's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    NIKAIA
    Posts
    800
    PSN ID
    manos23_08

    Default

    προσπαθω να το κανω τωρα. ξερει κανεις ποση ωρα θα μου παρει? κατι βγαζει 1 και 40 ισχυσει?


  16. #36
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    το δοκιμασα σημερα κ γω αφου λογω ylod πηρα το slim κ ηθελα να περασω οτι ειχα στο παλιο.αφου εφτιαξα το παλιο με το γνωστο πλεον τροπο κ με την βοηθεια ενος φιλου που ειχε φτιαξει κ αλλα ps3, εκανα deactivate ολους του λογαριασμους, sync τα trophies μου και delete οτι δεν ηθελα (ειδικα απο βιντεο και εικονες) κ το σημαντικοτερο εξοικονομησα 100 gb απο την διαγραφη των install παλαιοτερων παιχνιδιων που δεν θα ξαναπαιζα!!!αυτοματως εξοικονομισα κ τον χρονο του transfer data utility μιας κ με μια μικρη ερευνα που εκανα στο διαδικτυο εγραφαν πολλοι οτι τους επαιρνε κ μερες(!?).

    παντως εμενα εκανε γυρω στην 1 ωρα κ 15 λεπτα για την μεταφορα 100 gb!!!καθολου ασχημα.....επισης εξιζει να σημειωθει οτι απο το phat PS3 δεν διαγραφτηκε τπτ! δλδ οτι ειχα αφησει να μεταφερθει παρεμεινε στο παλιο!εμενα με βολεψε αυτο γιατι σε περιπτωση που το save του god of war 3 (παιχνιδι που επαιζα την ωρα του YLOD...) δεν μου παιξει στο slim λογω copy pretected save θα το συνεχισω στο παλιο.αν αντεξει δηλαδη....
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  17. #37
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Σκεφτομαι να παρω ενος φιλου μου το ps3 320gb και να περασω απο το δικο μου ολο το backup εκει..μεχρι να αντικαταστησω το δικο μου που επαθε πριν λιγες ωρες YLOD..και μετα το αντιστροφο,πιστευω οτι γινετε αυτο σωστα??..αφου πρωτα κανω το κολπο με το πιστολακι για να μπορεσει να ανοιξει,σε εναν φιλο μου το ειχα κανει και δουλεψε για 2 μερες με αυτον τον τροπο...ποση ωρα θα μου παρει αυτη η διαδικασια για περιπου 90gb??το δικο μου ηταν 60αρι αλλα το ειχα κανει μετατροπη 320..
    Last edited by Stergios; 21-03-2011 at 03:16.
    Spoiler!

  18. #38
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Σκεφτομαι να παρω ενος φιλου μου το ps3 320gb και να περασω απο το δικο μου ολο το backup εκει..μεχρι να αντικαταστησω το δικο μου που επαθε πριν λιγες ωρες YLOD..και μετα το αντιστροφο,πιστευω οτι γινετε αυτο σωστα??..αφου πρωτα κανω το κολπο με το πιστολακι για να μπορεσει να ανοιξει,σε εναν φιλο μου το ειχα κανει και δουλεψε για 2 μερες με αυτον τον τροπο...ποση ωρα θα μου παρει αυτη η διαδικασια για περιπου 90gb??το δικο μου ηταν 60αρι αλλα το ειχα κανει μετατροπη 320..
    σε μενα για 100gb πηρε 1 ωρα και 30 λεπτα.οποτε περιπου τα ιδια λεπτα υπολογιζε.

    εχε υπ'οψιν σου οτι θα σβηστει οτι εχει ο φιλος σου απο το ps3 του οποτε φροντιστε να του κανετε ενα back up πρωτα!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  19. #39
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    ο φιλος μου πεζει μονο gt5 οποτε θα του παρω με το στικακι το save του...δεν εχει τιποτα αλλο o σκληρος του δισκος...
    Spoiler!

  20. #40
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    ο φιλος μου πεζει μονο gt5 οποτε θα του παρω με το στικακι το save του...δεν εχει τιποτα αλλο o σκληρος του δισκος...
    μια χαρα!τσεκαρε μονο μηπως υπαρχει προβλημα σε περιπτωση protected save.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •