Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Logitech G27 Racing Wheel

  1. #1
    Junior Member zaccki's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    La Ciudad De Dios
    Posts
    14
    PSN ID
    Yell0wSoldi3r_GR

    Arrow Logitech G27 Racing Wheel

    Παιδιά καλησπέρα.
    Επειδή έψαξα και δεν βρήκα ανάλογο thread (υπάρχει αντίστοιχο για την Logitech G25) θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες κ απόψεις σχετικά με την G27!

    Είναι κάποιος κάτοχος της να μας πει εντυπώσεις?
    Ποιες οι διαφορές (επί της ουσίας) με την G25?



    Αξίζει η αγορά της (με βάση και τους αντίστοιχους τίτλους που υπάρχουν στο PS3)?

    Μήπως η Logitech ετοιμάζει κατι καινούριο σε συνδυασμό με την επικείμενη κυκλοφορία του GT5?

    Αξίζει ,αναλογικά με τα λεφτά της πάντα και τους τίτλους που υπάρχουν, σε σχέση με την Logitech Wheel Driving Force GT?

  2. #2
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Εγώ την αγόρασα μαζί με αυτό http://www.wheelstandpro.com/ και έξω ξετρελαθεί.
    Άλλη αίσθηση , όσοι έχουν έρθει και δοκίμασαν, παρόλο που στην αρχή σε δυσκολεύει λίγο μόλις το συνηθήσεις δεν θες να το αφήσεις.
    Ξεκίνησα να παίζω με GT prologue, αλλά πλέον και μέχρι να βγει το GT5, έχω λίωσει με τον NFS SHIFT , που κυριολεκτικά δεν έχει καμία σχέση όταν χρησιμοποιείς το sixaxis.
    Θα πάρω και το dirt 2.

    Διαφορές με την G25 δεν ξέρω , δεν την είχα αλλά πίστεψε με πολύ δύσκολα θα την βρεις για να την αγοράσεις, εγώ αρχικά έψαξα για G25 αλλά πουθενά.
    Τα λεφτά για μένα τα αξίζει και με το παραπάνω, βέβαια εγώ την αγόρασα με μεγάλη έκπτωση, αλλά όπως και να χει τα racing games είναι πραγματικά racing games με μία τέτοια τιμονέρια.
    Η Logitech Driving Force GT, η επίσημη τιμονιέρα του GT , απλά δεν μπορεί να σταθεί δίπλα στην G27,κοστίζει βέβαια και το 1/3 της τιμής.

    Δες αυτό την σύγκριση g25 -g27.
    Last edited by GedoGt; 24-02-2010 at 02:29.

  3. #3
    Junior Member zaccki's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    La Ciudad De Dios
    Posts
    14
    PSN ID
    Yell0wSoldi3r_GR

    Default

    Σ'ευχαριστω για την απαντηση.
    Το wheelstandpro το εχω (για την τιμονιερα του xbox360+προεκταση για g27) και φυσικα ειναι εκπληκτικο προιον.
    Αυτος ειναι κ ενας λογος για τον οποιο σκεφτομαι την αγορα του g27,καθως σε τραπεζι δεν λεει..
    Το καλυτερο βεβαια ειναι ενα playseat,αλλα και πολλα γιουρια(€) και ελλειψη χωρου.

  4. #4
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Γεια σας παιδια!Και εγω εχω σκοπο να αγορασω,και θα θελα καποιος να μες ενημερωσει για τα καλυτερα μοντελα που κυκλοφορουν!Η Logitech Driving Force GT ειναι καταπληκτικη,εχω παιξει και ελεγα να παρω αυτη!Εχετε να προτεινετε κατι αλλο;;Επισης με ενδιαφερει και το wheelstandpro!Ειναι πολυ καλο...γιατι οντως τραπεζι δε λεει!!!Ευχαριστω!

  5. #5
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    φιλε εχω δει οτι η dfgt ειναι αρκετα καλη αλλα g25,g27 δν ειναι!!!!και οι 2 g τιμονιερες ειναι ολοιδιες!!!!!!την g25 που προσωπικα θεωρω καλυτερη απο την g27 γτ εχει και σειριακο κιβωτιο μπορεις να την βρεις μεταχειρισμενη μεχρι 150 το πολυ ενω η αλλη εχει 350!!!!!!!εγω εχω g25 με gamepod gt1!!!!!!!!τελειος συνδυασμος!!!!!
    http://www.gamepod.co.uk/gt1.asp

  6. #6
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    παιδια με την G27 δουλευουν τα αυτακια για να αλλάξεις ταχυτητες στο GTprologue ?

    γιατί εγώ δεν το έχω καταφέρει....

  7. #7
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by jimbrav View Post
    παιδια με την G27 δουλευουν τα αυτακια για να αλλάξεις ταχυτητες στο GTprologue ?

    γιατί εγώ δεν το έχω καταφέρει....
    Αν θυμάμαι καλά ναι, όπως και στο NFS SHIFT δουλεύουν μια χαρά.

  8. #8
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by GedoGt View Post
    Αν θυμάμαι καλά ναι, όπως και στο NFS SHIFT δουλεύουν μια χαρά.
    xmmmm.....

  9. #9
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Shifter paddles and shift lights do not work in GT5P...

    http://www.gtplanet.net/forum/showpo...1&postcount=31

  10. #10
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

  11. #11

    Default

    kalispera. perimenw kai gw tin g27. ekana kali agora? einai ontws meionektima oti den exei seiriako ? nomizw oti akoma kai sta wrc xrisimopoioun pads pleon. an tin exei kaneis as pei entypwseis. thanks

  12. #12
    SUBARU_GUS's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Posts
    3
    Name
    ΚΩΣΤΑΣ

    Default

    Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο forum και δεν με αφηνε να φτιαξω νεο θεμα και για αυτο γραφω εδω. Εχω την g27 και επαιζα το gt5 ολα μια χαρα. Χθεσ πηρα το NFS SHIFT αλλα και το DIRT 2 και κανενα απο τα 2 δεν μου αναγνωριζει την τιμονιερα. Τι πρεπει να κανω για αυτο??

  13. #13
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by SUBARU_GUS View Post
    Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο forum και δεν με αφηνε να φτιαξω νεο θεμα και για αυτο γραφω εδω. Εχω την g27 και επαιζα το gt5 ολα μια χαρα. Χθεσ πηρα το NFS SHIFT αλλα και το DIRT 2 και κανενα απο τα 2 δεν μου αναγνωριζει την τιμονιερα. Τι πρεπει να κανω για αυτο??
    Σου απάντησα και στο pm.
    Στο Shift για να σου αναγνωρίσει την τιμονιέρα πρέπει να την έχεις στην θέση 1.
    Αν ανοίξεις το Ps3 με το sixaxis και μετά βάλεις το usb της G27 πήγαινε ρυθμίσεις και κάνε reassign controllers.

    Στο shift δεν μπορείς να έχεις και την τιμονιέρα και το sixaxis.

    Επίσης κάνε με add(geodion) για να ρίχνουμε τους χρόνους στο autolog...και για περισσότερες πληροφορίες γιαυτό το υποτιμημένο θα έλεγα παιχνιδάκι που όμως με έκανε να ξεκολήσω από το Gt5.. επισκέψου το http://www.gtplanet.net/forum/forumdisplay.php?f=214
    είναι subforum για το shift στο Gtplanet.

  14. #14
    SUBARU_GUS's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Posts
    3
    Name
    ΚΩΣΤΑΣ

    Default

    Ναι το ειδα και ευχαριστω για την απαντηση.. ελεγα μηπως μπορουσα να τα εχω μαζι οπως στο GT5... γιατι και στο DIRT2 τα αλλαζω συνεχεια.... οκ θα σε κανω add οταν ανεβει το psn....

  15. #15
    drvagos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens-N.Iraklio
    Posts
    41
    PSN ID
    drvagos

    Default

    Παιδιά SOS
    Eίναι φυσιολογικός αυτός ο θόρυβος..???
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=F7hsZvTkWjs"]http://www.youtube.com/watch?v=F7hsZvTkWjs[/ame]

  16. #16
    drvagos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens-N.Iraklio
    Posts
    41
    PSN ID
    drvagos

    Default

    Να την πάω στα multirama που είναι αγορασμένη ή να πάρω την logitech ???

  17. #17
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Χαμήλωσε την ρύθμιση του feedback και πες μας εάν εξακολουθεί να κάνει το ίδιο θόρυβο.

  18. #18
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικος ο θορυβος, μην ανυσηχεις. Οταν το πηγαινεις απο τα γρασιδια και πατας πανω στα kerb, υποτιθεται οτι σου μεταφερει του κραδασμους στο τιμονι και γι΄αυτο κανει αυτο το θορυβο.

  19. #19
    drvagos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens-N.Iraklio
    Posts
    41
    PSN ID
    drvagos

    Default

    Μου φαίνεται υπερβολικός ο θόρυβος αυτός , για αυτό ρώτησα εδώ , εάν σας κάνει το ίδιο.

    H δικιά μου τιμονιέρα εχθές που την δοκίμασα με το redbull και feedback ρυθμισμένο στο 5 είναι στο βιντεο παρακάτω. Δεν μπορείς να οδηγήσεις με αυτόν τον θόρυβο.

    Εάν μειώσεις το feedback sto 1 κάνει λιγότερο αλλά τι να το κάνεις.
    Πείτε και εσείς που έχετε τις ίδιες εάν σας κάνει αυτό??

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=_OSNFbX5kaQ"]Logitech g27 noise - YouTube[/ame]

  20. #20
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εχω την G27 και κανει ακριβως τον ιδιο θορυβο, ειναι φυσιολογικο, ισως δεν το εχεις συνηθισει. Σιγουρα σαν σκετος ο θορυβος μπορει να ακουγεται δυνατα και να ακουγεται σαν προβλημα, δεν ειναι ομως.
    Θα πρεπει να φαινεται κατω απο ποιες συνθηκες κανει αυτο το θορυβο. Στο πιο πανω βιντεο που εβαλες φαινεται καθαρα οτι οταν βγαινεις εκτος δρομου κανει αυτο το θορυβο. Αν το εκανε στον δρομο και στην ευθεια, θα σου ελεγα οτι ναι εχει προβλημα. Σε αγωνες rally παλι ειναι εντονος ο θορυβος, επειδη ειναι χωματοδρομος.

    Η G27 εχει δυο μοτερ οπου δρουν ανεξαρτητα για καλυτερο feedback. Σε κανονικες συνθηκες οδηγησης η αισθηση ειναι πολυ χαλαρη, δεν κανει καθολου θορυβο, μονο οταν βγαινεις εκτος δρομου ή χανεις τον ελεγχο χτυπαει ετσι. Ο θορυβος νομιζω ειναι απο καποιο συστημα στα μοτερ που αποροφαει τους κραδασμους για να μην σου χτυπαει στα χερια.

    Ειναι σιγουρα θεμα ανταποκρισης οπου και για καθε αυτοκινητο ειναι διαφορετικη η συμπεριφορα της, αλλα δεν ειναι προβλημα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •