Results 1 to 11 of 11

Thread: Casual & party games

  1. #1
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Casual & party games

    καλημέρα παιδιά,



    θα πρότεινα να φτιαχτεί ένα sticky thread στην περιοχή των παιχνιδιών για party και casual multiplayer games. Δηλαδή παιχνίδια που μπορούμε να ευχαριστηθούμε ενώ τρώμε πίτσες και λοιπές σαβούρες με την παρέα μας που μπορεί και να μην έχουν μεγάλη σχέση με το gameming. Νομίζω σχετικό thread υπήρχε και πριν την καταστροφή.

    Παράδειγμά τέτοιου game είναι το Buzz, World quiz κλπ

  2. #2

    Default

    Buzz forever

  3. #3

    Default

    Πολύ ενδιαφέρον thread!!
    Buzz +1

  4. #4
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Scene It
    Buzz
    Singstar
    We Dare

    ...και φυσικα Hannah Montana! Μπορει να ειναι 1P-Offline, αλλα μπορεί πολυ ευκολα να γίνει διασκεδαστικό για όλη την παρέα αν βάλεις τον enstikto να το παιζει και όλοι οι αλλοι να καθόμαστε με πιτσες, μπυρες κλπ, να τον απολαμβάνουμε!

  5. #5
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ προτείνω και το Rio! Πολύ χαριτομένο παιχνιδάκι καθώς και Start the party/Tv superstars για move.

    Επίσης για να κάνετε τρελό κέφι μπορείτε να βάλετε τον Άρη (Surfdrifter) να παίξει Cod W@W, Wipeout HD ή ακόμα και Dead Space 2. Ακόμα και χωρίς πίτσες και μπύρες είναι φοβερό show! Προσοχή λίγο μόνο στα κεφάλια σας γιατί τα dualshock θα φεύγουν απο εδώ και απο εκεί!

  6. #6
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Εγώ προτείνω και το Rio! Πολύ χαριτομένο παιχνιδάκι καθώς και Start the party/Tv superstars για move.

    Επίσης για να κάνετε τρελό κέφι μπορείτε να βάλετε τον Άρη (Surfdrifter) να παίξει Cod W@W, Wipeout HD ή ακόμα και Dead Space 2. Ακόμα και χωρίς πίτσες και μπύρες είναι φοβερό show! Προσοχή λίγο μόνο στα κεφάλια σας γιατί τα dualshock θα φεύγουν απο εδώ και απο εκεί!

    Χαχαχαχαχαχαχα! Καταρχήν λες την μιση αληθεια! Υπάρχουν ένα σωρο ακομα παιχνιδια που τα χειριστήρια ήταν πολυ πιθανον να αποχωριζόντουσαν τα γλυκα μου δάκτυλα! Εδω στο LBP2 πήγε να φύγει προχτες!

  7. #7
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Εγώ προτείνω και το Rio!
    Είναι τόσο καλό όσο και το crash bash και το spongebob squarepants:lights, camera, pants(δεν ξέρω βέβαια αν έχεις παίξει αυτά τα παιχνίδια);

  8. #8
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυστηχώς δεν τα έχω παίξει

  9. #9

    Default

    Το καλό είναι με αυτα τα παιχνίδια μπορούν να παίξουν και γυναίκες μαζί μας (μήπως και αποφύγουμε λίγο την γκρίνια).

  10. #10
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris212 View Post
    Το καλό είναι με αυτα τα παιχνίδια μπορούν να παίξουν και γυναίκες μαζί μας (μήπως και αποφύγουμε λίγο την γκρίνια).
    Επειδή το βλέπω συχνά αυτό, γιατί οι γυναίκες (οι περισσότερες τουλάχιστον) παίζουν casual games και όχι κάτι πιο harcore; Εντάξει, πρώτα παίζεις κάτι πιο "χαλαρό" να συνηθίσεις το χειριστήριο, να ανταποκρίνεσαι πιο γρήγορα κ.τ.λ., αλλά μετά; Παίζεις και πιο hardcore παιχνίδια. Εκτός κι αν στα γούστα σου δεν περιλαμβάνονται hardcore παιχνίδια.

  11. #11

    Default

    Όντως πρέπει να το συνηθίσουν για να πάρουν την κρυάδα, αλλά έχω δει πχ ότι προτιμούν να παίζουν καμμια πχ μονόπολη παρά κάποιο δυναμικό παιχνίδι.
    πχ κολλάνε με farville, παιχνίδια που ψάχνεις αντικείμενα, κτλ

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •