Page 10 of 36 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 181 to 200 of 711

Thread: Castlevania: Lords of Shadow

  1. #181
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Θα διαφωνησω λιγακι με αυτο

    Υπαρχουν αρκετα παραδειγματα με πρωτα και καλυτερα τις ναυαρχιδες της Ninty (Mario και Zelda). Τεσπα, μην ξεφυγουμε
    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παυλο θεωρω υπερβολικη την δηλωση κανενα 2D παιχνιδι δεν τα καταφερε να γινει καλο 3D παιχνιδι... υπαρχουν απειρα παραδειγματα και αν σκεφτονταν οι δημιουργοι να παραμεινουν κολλημενοι στο 2D δεν θα ειχαμε τα παιχνιδια που εχουμε σημερα.

    Μερικοι τιτλοι που κατα την αποψη μου οχι απλα εκαναν σωστη μεταβαση απο 2D σε 3D και θα θεωρουσα εγκληματικο να επιστρεψουν πισω σε αυτο ειναι

    Metal Gear Solid (ελεος αν το 2D ηταν καλυτερο!)
    Final Fantasy VII και μετα.
    Mario
    Οποιοδηποτε ραλλυ game (και αυτα στην ουσια 2D ηταν ολα παλια)
    Οποιοδηποτε sports game

    και απειρα αλλα franchises που τωρα δεν μου ερχονται.

    Οι περισσοτερες των περιπτωσεων ειναι μακραν καλυτερες οταν γινονται 3D τα παιχνιδια. Τωρα επειδη καποια απετυχαν δεν σημαινει κατι αυτο. Επισης νομιζω ειμαστε σε μια εποχη που ζηταμε περισσοτερη ποικιλια στο gameplay απο το "πηδαω και βαραω ή βαραω χωρις να πηδαω ή χοροπηδαω στο κεφαλι του κακου κλπ"

    Δεν μειωνω σε τιποτα τα 2D παιχνιδια κι εγω τα νοσταλγω και ακομα παιζω συχνα πυκνα, αλλα το 3D βελτιωσε τα παντα. Αποψη μου βεβαια
    Εχετε δικιο να ενισταστε (μα πως τα λεω...), αφου και γω βιαζομαι καμια φορα να γραψω.
    Εξηγουμαι λοιπον. Η ουσια αυτων που ηθελα να πω επικεντρωνεται στη φραση "δεν ειναι δυνατον ενα παιχνιδι που εχει κτισει ιστορια με 2D gameplay, ξαφνικα να εχει την ιδια αισθηση και σε 3D". Εν ολιγοις, δεν αρνουμαι οτι καποια παιχνιδια που εχουν κανει τη μεταβαση απο 2D σε 3D ηταν επιτυχημενα. Πχ το Mario τα καταφερε περιφημα. Ομως, για εμενα ποτε δεν ειχε την ιδια αισθηση. Τι να πω... Αλλο ηταν το ενα και αλλο το αλλο. Αλλο gameplay!!!!! To λατρεψα το Mario 64, αλλα ποτε δεν εφτασε τα επιπεδα gameplay του Mario Bros 3 (παντα η γνωμη μου).
    Οποτε, Δημητρη, δε λεω οτι ενα 2D σε 3D παιχνιδι δεν ειναι καλο (αν και ετσι οπως το εγραψα, δεν ειχατε αδικο να το καταλαβετε αλλιως), αλλα οτι ειναι διαφορετικο.
    Οσον αφορα στα Rally games, εδω θα διαφωνησω για τον εξης λογο. Τα περισσοτερα απο αυτα τα παιχνιδια, προσπαθουσαν να αντιγραψουν την 3D αισθηση, αλλα με sprites και τεχνασματα περιεργα. Αρα το 3D ηταν η απολυτα φυσιολογικη μετεξελιξη τους. Αυτο μονο καλυτερο gameplay προσεφερε. Δεν εγινε το ιδιο, πχ, με τα Worms.
    Kαι για να το κλεισω, μακαρι το Castlevania να εχει το τελειοτερο gameplay ever, τοσο μαλιστα που να με κανει να ξεχασω για παντα τα 2D παλια παιχνιδια. Αλλα απλα δε θα ειναι το ιδιο... Αλλο παιχνιδι το ενα, αλλο το αλλο.
    Ουφ... Off topic ειμαστε, ε? Ζητω συγγνωμη απο το thread!!!!

  2. #182
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια ηρεμηστε. Δεν ειναι τελειο , απεχει απο αυτο , αλλα δεν ειναι και castlevania. αναμεινατε λεπτομερειες chapter 6 και προχωρω....

    Spoiler!

  3. #183
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^ Αναλογος και με τι το συγκρίνεις. Οταν λες δεν ειναι Castlevania τι εννοεις; Οτι δεν ειναι σαν το 2D Castlevania οπως παλια; Λογικο δεν ειναι;

    Η δικη μου αποψη ειναι οτι δε μπορω να συγκρινω ενα παιχνιδι που απο 2D εγινε 3D. Και κοιταω το Castlevania: LOS αυτη τη στιγμη σα να ειναι νεος τιτλος. Ασχετος αν εχει τη "βαρυτητα" του Castlevania. Γιατι τα παλια 2D με τα νεα 3D Castlevania, πιστευω οτι ειναι δυο διαφορετικα παινχιδια και οχι τα ιδια.

    Αποψη μου φυσικα αυτο. Δε ξερω τι πιστευετε εσεις. Παντος το παιχνιδι μου αρεσε εμενα και θα το παρω
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #184
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το βρήκα ενδιαφέρον για τους φαν της σειράς κι εφόσον δεν έχουμε άλλο thread για το παιχνίδι, νομίζω ταιριάζει εδώ:

    [gt]705561[/gt]
    Last edited by WolfRathmA; 05-10-2010 at 18:42.

  5. #185
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Το RedLine το εφερε σημερα,αυριο πρωι παραλαμβανω!

  6. #186
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Bασικα εγω μολις το παρελαβα και αυτο.... λολ

    Αυριο αν προλαβω να παιξω καθολου σημερα θα πω καμμια προχειρη εντυπωση.

  7. #187
    Senior Member dewarsad's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Νεα Σμυρνη-Alcala De Henares-Madrid
    Posts
    132
    PSN ID
    Dewars76
    Name
    Μαρινα

    Default

    Στα ελληνικα μαγαζια ξερετε ποτε κυκλοφορει?


    Touch, touch in the flame's desires, Feeling the pain's denial, And your fingers in the fire,Look, look in the candle light,See in the flame of life,And my spell is our lie,Taste the love The Lucifer's magic that makes you numb The passion and all the pain are one. You're sleeping in the fire!!!

  8. #188
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    ^^Καποια μαγαζια ισως το εχουν απο αυριο αλλα επισημα κυκλοφορει την Παρασκευη.
    Το RedLine το εφερε σημερα παντως.
    Last edited by isildur83; 05-10-2010 at 17:12.

  9. #189
    Cool Member mixaliscrete's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    heraklion-crete
    Posts
    168
    PSN ID
    mixalis-poa

    Default

    εμένα έφυγε χθες από το videogamesplus ελπίζω μέχρι την παρασκευή να έρθει

  10. #190
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

  11. #191
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Castlevania: Lords of Shadow HD Demo Screenshots


    Καμια διαφορα στον οπτικο τομεα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #192
    Senior Member Corsa_OPC's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    Corsa_OPC

    Default

    πολυ εραια γραφικα και ευχαριστο gameplay. Απλο παιχνιδι. ΜΑΚΑΡΙ να παιξουμε καποτε Resident Evil με τετοια γραφικα και cameres...πλερωνω οσο οσο

    Ferrari_Italia_458 3d model made in Lightwave_3D

  13. #193
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λιγο που επαιξα μου εκανε εντυπωση που εχει διαφορα μονοπατια να ακολουθησεις σε καποιες περιπτωσεις. Ημουν δηλαδη σε κατι βαλτους και σε καποια φαση ειχα χαθει. Υπηρχαν διαφορετικες διαδρομες κλπ. Δεν ξερω αν συνεχιζει αυτο και σε αλλα σημεια του παιχνιδιου, αλλα δεν ειναι κακο.

    Μονη μου ενσταση μεχρι στιγμης ειναι οτι η καμερα παραειναι μακρια απο τον χαρακτηρα. Δηλαδη οκ, ωραιο ειναι οταν βλεπεις ενα μεγαλο πλανο, αλλα ειναι λιγο σπαστικο να ειναι η καμερα τοσο μακρια οταν πολεμας.

    Τα γραφικα ειναι οντως πολυ ωραια και με πολυ καλο art design, αλλα μην τρελαθουμε δεν φτανουν ουτε για αστειο αυτα του GOWIII. Η αναλυση και η ποιοτητα εικονας ειναι εμφανως χαμηλοτερη και αρκει να πλησιασει κανεις στην οθονη για να δει την μεγαλη διαφορα μεταξυ τους.

    Βασικα η ποιοτητα εικονας του GOWIII λογω της νεας τεχνικης AA (που πλεον θα υοθετησουν και αλλοι τιτλοι οπως το LBP2) ειναι ειλικρινα κορυφαια... ειναι ισως το μοναδικο παιχνιδι του PS3 που μπορεις να φερεις την μουρη σου στην τηλεοραση και να μην βλεπεις jaggies.

    Περισσοτερα οταν δω το παιχνιδι λιγο περισσοτερο.

  14. #194
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Castlevania: LoS Collector’s Edition “not cancelled,” says Konami



    Konami’s told VG247 the Collector’s Edition for Castlevania: Lords of Shadow has not been cancelled.

    The publisher’s just clarified to us as well, though it’s “going to be out later” then the game’s release in the UK on Friday.


    Earlier, UK retailer GAME pulled the CE of the Mercury Steam title from its website, with a tweet from the company saying.

    “Castlevania fans! Lords of Shadow Collector’s Ed has been pulled by the publisher and is no longer happening.”

    The GAME website now shows only the standard, normal editions of the Mercury Steam actioner for PS3 and 360.

  15. #195
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Άρα εμείς που θέλουμε τη CE να περιμενουμε μάλλον; Όχι τίποτα, αν εξαφανιστούν και οι CE της Αμερικάνικης έκδοσης τώρα που είναι σε νορμάλ τιμή, μετά θα πληρώσουμε κερατιάτικα!

  16. #196
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παρελαβα τη "κοπια" μου και εγω το απογευμα απο τον activate! Θα φερει απο οτι μου ειπε και την collectors την αμερικανικη. Για την ευρωπαικη δε ξερει ακομα.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #197
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προχωρησα λιγο ακομα και περασα μερικα επιπεδα και ...η αληθεια ειναι.... οτι.... μου φαινεται μνιεεεε το παιχνιδι...

    Δεν ξερω ισως οσο προχωρας να γινεται πιο ενδιαφερον, αλλα αν απο τωρα αρχιζω να ξενερωνω... φοβαμαι για την συνεχεια...η καμερα ειναι πολυ περιεργη στο παιχνιδι. Μοιαζει με το εφφε του "τουνελ" (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω) και παραμορφωνει τις ακρες της οθονης. Ιδιως μεσα σε κλειστους χωρους ειναι χαλι μαυρο.

    Επισης ο χαρακτηρας κινειται αφυσικα γρηγορα και οταν λεω αφυσικα δεν εννοω μονο την ταχυτητα του αλλα και το animation του που δεν εχει την δεουσα προσπχη. Πιο πολυ μοιαζει ωρες ωρες να κανει moonwalking παρα να περπαταει κανονικα...

    Δεν ξερω, ακομα ειναι νωρις αλλα οι πρωτες εντυπωσεις δεν ειναι και οι καλυτερες και για μια ακομη φορα (οπως και με το enslaved) διαπιστωνω ποσο μα ΠΟΣΟ μπροστα ειναι τα exclusives του PS3 σε ποιοτητα....

    Ειλικρινα παιδια θα πρεπει να ειμαστε ευγνωμωνες για τα στουντιο της Sony και την δουλεια που κανουν. Ενα παιχνιδι σαν το Castlevania και το Enslaved θα με εκανε να το θεωρω κορυφαιο δειγμα βιντεοπαιχνιδιου.... αν φυσικα δεν ειχα παιξει Uncharted 2, God of War III κλπ κλπ

    Το καλο ειναι οτι πλεον ολοι προσπαθουν να παρουν ιδεες απο τα προαναφερθησα παιχνιδια οποτε το καλο που θα κανουν στο μελλον στην βιομηχανια ειναι μεγαλο.

  18. #198
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημήτρη, δεν ήταν να το κάνεις μια μερα πριν αυτο το post? Μόλις χτες έγινε dispatch απο το zavvi. Τεσπα... Μπορει να το δω με άλλο μάτι εγω. Άντε να δούμε...

  19. #199
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενταξει ακομα δεν μπορω να εχω οπως ειπα ολοκληρωμενη αποψη. Απλα το περιμενα αρκετα καλυτερο, ισως φταιω εγω που περιμενα πολλα, ισως φταινε τα exclusives που με εχουν συνηθισει σε αλλα πραγματα.

    Μακαρι να γινεται καλυτερο στην συνεχεια.

  20. #200
    Junior Member costa69gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    17
    PSN ID
    costa69gr

    Default

    Μετα το πρωτο δυωρο γινεται πραγματικα ενδιαφερον.Στην αρχη δεν μου πολυαρεσε.

Page 10 of 36 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •