Page 6 of 36 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 711

Thread: Castlevania: Lords of Shadow

  1. #101
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Φυσικά αφού είναι παραγωγή της kojima productions, άρα σίγουρα επιβλέπει την όλη διαδικασία έστω και συμβουλευτικά.
    Btw, κάπου διάβασα οτι θα διαρκεί 20+ ώρες, αλλά δεν θυμάμαι που ρε γ****ο!
    πιστευω τοτε οτι αυτο αποτελει μια εγγυηση για το παιχνιδι και την πλοκη του.!


  2. #102
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Btw, κάπου διάβασα οτι θα διαρκεί 20+ ώρες, αλλά δεν θυμάμαι που ρε γ****ο!
    Castlevania: Lords of Shadow to last around 15 hours

    Dave Cox, Castlevania: Lords of Shadow’s producer, has said the game will last “around 15 hours for an average player”.

    Cox also said that the game, which is being developed in Spain by Mercury Steam, will feature “lots of platforming – climbing, jumping, using the combat cross to swing, grip, rappel and all sorts of stuff”.

    This isn’t the first time Cox has got busy with the Twitter on the subject of the spectacular-looking God of War-alike.

    He confirmed recently that PS3 was the game’s lead format, and that play featured a fixed camera, as in Kratos’s adventures.
    Θα βγει καποιο DLC οπου θα προσθεσει κ αλλες ωρες+ στο παιχνιδι.

    It is to be releases for PS3 and Xbox 360 on October 5 in the US and October 7 in Europe.

    The Mercury Steam title will also receive two DLC packs on both consoles sometime after release which will continue the story from the end of the game.

    According to various reports, hits around the 20-hour mark, and Konami states it has “over 50 diverse and beautifully realized 3D stages, over 45 enemies, huge adversaries, and over 40 possible combo attacks that can be added to Gabriel’s arsenal”.

    It will hit retail in a normal boxed edition, as well as a Limited edition which includes: the game (2 discs on 360), an art book, soundtrack, and special packaging – for an estimated $79.99.

  3. #103
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Κατεβασα το demo και μπορώ να πω ότι μου άρεσε παρα πολύ και χωρίς να είναι του στιλ μου!

  4. #104
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο ή το Enslaved ρε παιδια? Για πειτε τις γνωμες σας? Εχουν εντελως διαφορετικο υφος και τα δυο, αλλα μου φαινονταιεξισου ελκυστικα και απο οτι ακουω στα previews ειναι ψιλοαναλογης ποιοτητας και τα δυο....

    Το Castlevania παντως πρεπει να εχει περισσοτερη παραμετροποιηση του χαρακτηρα σωστα? Εχει RPG elements?

  5. #105
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο ή το Enslaved ρε παιδια? Για πειτε τις γνωμες σας? Εχουν εντελως διαφορετικο υφος και τα δυο, αλλα μου φαινονταιεξισου ελκυστικα και απο οτι ακουω στα previews ειναι ψιλοαναλογης ποιοτητας και τα δυο....

    Το Castlevania παντως πρεπει να εχει περισσοτερη παραμετροποιηση του χαρακτηρα σωστα? Εχει RPG elements?
    Δεν ξερω,χωρις να εχω παιξει κανενα,θα πηγαινα σε castlevania.Ειναι κοnami,ειναι kojima productions,φαινεται οτι το παλεψαν οσον αφορα την ποιοτητα γραφικων.lead platform το ps3(οσα βιντεακια εχω δει παιζουν σε ps3).
    Απο την αλλη ελεγαν κατι για tearing στην ps3 εκδοση του Enslaved(δεν ξερω αν ισχυει τελικα).
    .

  6. #106
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο ή το Enslaved ρε παιδια? Για πειτε τις γνωμες σας? Εχουν εντελως διαφορετικο υφος και τα δυο, αλλα μου φαινονταιεξισου ελκυστικα και απο οτι ακουω στα previews ειναι ψιλοαναλογης ποιοτητας και τα δυο....
    Εχω παιξει το demo του Enslaved και οχι του Castlevania αλλα οπως δειχνει το Castlevania θα ειναι καλυτερο και με διαφορα!!!
    Ειναι μονοδρομος η επιλογη του Castlevania κατα την προσωπικη μου αποψη!

  7. #107
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν τίθετε θέμα κατα τη γνώμη μου...
    Castlevania το περιμένω πως και πως απο τότε που είδα το πρώτο trailer...
    Το Enslaved έχω κατεβάσει το demo απο τότε που βγήκε και ακόμα δεν το έχω παίξει!

  8. #108
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ PDS και υπολοιπους απο οτι βλεπω

    Εχεις δικιο και συμφωνω σε ολα. Και εμενα με εξιταρει πιο πολυ το Castlevania απο το Enslaved οσον αφορα και το τεχνικο κομματι και την ομαδα που ασχοληθηκε με αυτο και με το gameplay. Απο την αλλη ομως... ετσι οπως φανταζομαι οτι θα μπορουσε να εξελιχθει το στορυ του Enslaved καθως και το post apocalyptic στυλ του μου κεντριζει πολυ το ενδιαφρεον! (τρελαινομαι για post apocalyptic σκηνικα).

    Οσον αφορα το tearing στο ντεμο που επαιξα δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο για να ειμαι ειλικρινεις, ισως μιλαγαν για παλιοτερο build, ή ειναι τοσο ασθενες το φαινομενο που δεν το παρατηρησα και ξερετε ποσο πολυ μου τη δινει, οποτε αν ηταν σε σημαντικο βαθμο θα το ειχα παρει χαμπαρι πιστευω).

    Το στρου του Castlevania απο την αλλη δεν ξερω που κινειται.... για να δουμε και τα reviews να παρουμε μια γνωμη...

  9. #109
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    έχοντας παίξει και τα 2 demo έχω καταλήξει castlevania. H ποιότητα των γραφικών είναι πολύ καλύτερη αν και στον demo code παρατήρησα κάμποσα σημεία που καρέδιαζε. Το enslaved σε μερικά σημεία επεφτε πάρα πολύ το frame rate και μου φενόταν unplayable. Το gameplay του castlevania μου φένεται πολύ καλύτερο και βαθύτερο και παρόμοιο με το Dante's inferno με το xp που παίρνεις. Αν και θέλει λίγο polish ακόμα το castlevania παίζει όταν βγει να είναι απο τα hit του χειμώνα.

  10. #110
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Το demo που το βρήκατε βρε παιδιά;

  11. #111
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως να λεμε και του στραβου το δικιο, το ντεμο του Enslaved δεν ειναι σε καμμια περιπτωση αντιπροσωπευτικο του τι συμβαινει μετα στο παιχνιδι. Μας εβαλε μεσα σε ενα αεροπλανο, οταν ολο το παιχνιδι διαδραματιζεται σε μια post apocalyptic ΝΕα Υορκη. Θεωρω οτι το ντεμο του Enslaved ειναι αυτο που λεμε "κακη επιλογη ντεμο, μη αντιπροσωπευτικο δειγμα..."

    Παρολαυτα κι εγω προς Castlevania με κοβω....

  12. #112
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Το demo που το βρήκατε βρε παιδιά;
    Ειναι PSN Plus users.
    Εμεις θα το εχουμε την επομενη Τεταρτη.

  13. #113
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    από το psn plus. Δεν με πείραξε τόσο το που είτανε το demo όσο ότι το παιχνίδι καρέδιαζε απίστευτα... και το gameplay μου φάνηκε σχετικά ρηχό.

  14. #114
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by lazytrunks View Post
    από το psn plus. Δεν με πείραξε τόσο το που είτανε το demo όσο ότι το παιχνίδι καρέδιαζε απίστευτα... και το gameplay μου φάνηκε σχετικά ρηχό.
    Για το gameplay συμφωνώ απόλυτα.Για το απίστευτο καρέδιασμα σε βρίσκω κάπως υπερβολικό.

  15. #115
    Cool Member lazytrunks's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βόλος
    Posts
    265
    PSN ID
    lazytrunks
    Name
    Δημήτρης

    Default

    παίζει να μου είχε κανει τόσο κακή εντύπωση γιατί τότε έπαιζα σε pc και 60 fps τότε, οπότε όντως μπορεί να είμαι υπερβολικός.
    Last edited by lazytrunks; 24-09-2010 at 18:16.

  16. #116
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

  17. #117
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Demo analysis
    25 fps κατα μεσο ορο, δεν εχει καθολου tearing.
    Λιγα τα frames βεβαια για το ειδος, δεν εχει και τα γραφικα του GOW για να δικαιολογηθει κατι τετοιο.

    http://www.vgarabia.com/2010/09/24/l...rate-analysis/


  18. #118
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    From B3D:

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=YjxmMEDuBZQ"]YouTube - Castlevania : Lords of Shadow Demo Analysis - PS3[/ame]
    Avg:24.928fps Min-Max:17.0-33.5fps Tear:0.000%

    Ouch...24 fps average?Για εναν τετοιο παιχνιδι μπορει να ειναι μεγαλο προβλημα(και γενικα με τοσο χαμηλο frame rate δεν μπορω να απολαυσω παιχνιδι χωρις να εκνευριζομαι).
    Μαλλον,πρεπει να το δω πως τρεχει για να δω αν θα ειναι ενοχλητικο τελικα η οχι.Ανδ εν ηταν το psn+ -.- ....

    EDIT:LOL Hakoo...με προλαβες για ελαχιστα δευτερολεπτα χαχαχαχαχ
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  19. #119
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    LOL ρε
    Οπως λες κι εσυ πρεπει να το δουμε πρωτα για να διαπιστωσουμε αν ειναι ενοχλητικο. Βεβαια ειπαμε, hack n slash και below 30fps δεν ειναι καθολου καλος συνδιασμος.
    Θα πρεπει βεβαια και περα απο το demo να περιμενουμε το final product, στο GOW ας πουμε το frame rate ηταν αρκετα βελτιωμενο σε σχεση με το ντεμο.
    Αλλα το demo του GOW ηταν build ενος χρονου πισω, του Castlevania δεν εχουμε ιδεα... oh well


  20. #120
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απογοητευτικο το framerate...το μονο ας πουμε καθησυχαστικο ειναι οτι τα μεγαλυτερα drops δεν γινονται την ωρα του gameplay αλλα στα in game cutscenes...

    οπως και να εχει περιμενα τουλαχιστον σταθερο στα 30 frames...

    Κατι μου λεει οτι το "Ps3 lead platform" ειναι ενα μεγααααλο ψεμμα.... και θα με εκνευρισει αυτο γιατι στα φορουμ θα γινει χαμος και κυριως γιατι το παιχνιδι δεν επιτρεπεται να μην εχει σταθερο framrate εστω στα 30! Και να πω οτι ηταν καμμια χαωδης σκηνη με πολλους εχθρους κλπ.... καμμια σχεση!

Page 6 of 36 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •