Page 114 of 120 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118 ... LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #2261
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Πω πω...
    Το λατρεψα Το νέο iphone 12 pro ceramic blue .
    Αι στα κομμάτια και είπα δεν θα ενδώσω και φέτος..
    Μα μοιάζει τόσο πολύ με το αγαπημένο μου 4s ( ω ναι.. ακόμα το εχω) που λέω να κάνω άλλο ένα pre order ..
    Πανε πολλά χρόνια που σταμάτησα να αγοράζω iphones για διαφορετικούς λόγους..μα νομίζω αυτή την φορά θα κάνω upgrade από το 4ς στο pro12.
    I mean ..come one.. 15$ per month its easy achievement
    BTW το μίνι στα 699 και το 12 στα 799 απλά θα σαρώσουν την αγορα...


  2. #2262
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω το ζαχαρωνω πολυ το 12 pacific blue αλλα μαλλον θα περιμενω για του χρονου.

  3. #2263
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κι εγω το ζαχαρωνω πολυ το 12 pacific blue αλλα μαλλον θα περιμενω για του χρονου.
    Ο λόγος προσωπικώς η του χρόνου θα υπάρχουν χαρακτηριστικά που δεν μπήκαν σε αυτό και θα κάνουν μεγάλη διαφορά?

    ρωτάω ψάχνοντας αφορμή να μην κάνω παραγγελία ..
    Χαχαχα

  4. #2264
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Το πιο ωραίο iPhone που έχει βγει. Τέλος

    To X που έχω κρατάει γερά σαν επιδόσεις κλπ και είναι ακόμη ένα φοβερό τηλέφωνο σε όλα εκτός από την κάμερα που με ενδιαφέρει πολύ και ήδη από πέρσι το 11 είχε σαφώς καλύτερη κάμερα με διαφορα, οπότε μάλλον πάω για upgrade φέτος μιας και ήδη έχω και κάποιον να πουλήσω το Χ. Με έχει μπερδέψει όμως που το 12 pro δεν έχει όσο καλή κάμερα έχει και το max.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (14-10-2020),Valkyre (14-10-2020)

  6. #2265
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Ο λόγος προσωπικώς η του χρόνου θα υπάρχουν χαρακτηριστικά που δεν μπήκαν σε αυτό και θα κάνουν μεγάλη διαφορά?

    ρωτάω ψάχνοντας αφορμή να μην κάνω παραγγελία ..
    Χαχαχα
    Ενα πραγμα που θα ηθελα αλλα ακομα δεν εχουν βαλει ειναι τα 120hz.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (14-10-2020),obione (14-10-2020)

  8. #2266
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ενα πραγμα που θα ηθελα αλλα ακομα δεν εχουν βαλει ειναι τα 120hz.
    Αυτό μόνο νομίζω έλειπε (έστω 90HZ).
    Γενικά πολύ καλή αναβάθμιση.
    Χρόνια είχα να δω iPhone που για μένα αξίζει.
    Και πανέμορφο επίσης (από το iPhone 6 και μετά δεν μου πολυαρεσαν τα σχέδια)
    Επίσης επιτέλους η βασική έκδοση είναι στα 128gb.
    Και χωρίς να αυξήσει τιμή..
    Πάρα πολύ καλό line up από την Apple

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    obione (14-10-2020),panos74gr (14-10-2020),Valkyre (14-10-2020)

  10. #2267
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αξίζει να αναφερθεί ότι τελικά μέσα στα κουτιά των νέων iPhones, ΔΕΝ θα υπάρχουν φορτιστές ,καλώδια η ακουστικά etc
    Ελπίζω να είναι λίγο φορτισμένο έτσι για το μπουταρισμα ...lol

  11. #2268
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Αξίζει να αναφερθεί ότι τελικά μέσα στα κουτιά των νέων iPhones, ΔΕΝ θα υπάρχουν φορτιστές ,καλώδια η ακουστικά etc
    Καλώδιο υπαρχει
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    obione (14-10-2020)

  13. #2269
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Αξίζει να αναφερθεί ότι τελικά μέσα στα κουτιά των νέων iPhones, ΔΕΝ θα υπάρχουν φορτιστές ,καλώδια η ακουστικά etc
    Ελπίζω να είναι λίγο φορτισμένο έτσι για το μπουταρισμα ...lol
    Το εχουν ανακοινωσει εδω και πολυ καιρο αυτο και συντομα θα ακολουθησουν και οι υπολοιποι. Συντομα θα ολοκληρωθει και το -εδω και πολλα χρονια- ονειρο της apple για μια παντελως wireless/portless συσκευη χωρις κανενα απολυτως port.

    Τα 120hz δεν αποτελουν deal breaker για εμενα. Να το πω αυτο. Αλλωστε το καθε τι που θες να βαλεις πλεον μεσα στο κινητο σου απαιτει μεγαλη ερευνα και αναπτυξη διοτι το χωροταξικο θεμα ειναι το μεγαλυτερο bottleneck ολων των εποχων στα κινητα συν τις οποιες απαιτησεις εχει η καθε εταιρεια για την ποιοτητα του feature.

    Οπως και να εχει κι εμενα μου λειπει πολυ το upgrade ιδιως της καμερας (μερα με νυχτα κυριολεκτικα σε πολλα πραγματα) φυσικα το design μου αρεσει πολυ, αλλα με ξενερωσε που σταματησαν αυτο το gun metal πρασινο χρωμα του 11. Ηταν φανταστικο για τα γουστα μου χρωμα.

    Γενικα η apple δειχνει να εχει κανει σωστη σφυγμομετρηση της αγορας και τα καινουργια "προσιτα" iphone θα τα σαρωσουν ολα.

    Ενα πραγμα που δεν θελω να συμβει και ας διαφωνει η γη ολοκληρη μαζι μου ειναι λογο πανδημιας να κανει πισωγυρισμα η apple με κανενα touch id στυλ ipad δηλαδη με το on/off button. Αν θελουν να το βαλουν ας το βαλουν στο γυαλι απο μεσα (αλλα για να συμβει αυτο με βαση ολα τα χωροταξικα που ανεφερα πιο πανω, συν να το κανουν να δουλευει καθωσπρεπει το κοβω να παιρνει πολυ καιρο). Οπως και να εχει δεν θελω να διωξουν το faceid.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (14-10-2020)

  15. #2270
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Φετος η αληθεια ειναι οτι για πρωτη φορα σκεφτομουν να δοκιμασω iphone. Αλλαζω κινητο καθε 2 χρονια και φετος ειναι η χρονια να αποχωριστω το Pixel 3 XL. O καθενας φανταζομαι ψωνιζει με τα κριτηρια του. Εμένα αυτό που με χάλασε κυρίως ήταν ότι από τα leaks ακόμα είχε διαρεύσει ότι το Pro Max θα έχει διαφορετικό σένσορα στην κάμερα από το Pro. Και το Max ειναι πολύ κουμούτσα για τα γούστα μου. Είναι μεγαλύτερο από το Pixel, το οποιο ήδη με χαλούσε. Δεύτερος λόγος είναι ότι δυστυχώς η Apple έχει αρκετά restrictions που με χαλάνε, και το νούμερο 1 είναι οτι για να φτιαξεις app για το iphone πρέπει να έχεις macos μηχάνημα. Εντάξει αυτό φαντάζομαι δεν ειναι σοβαρός λόγος για τους περισσότερους, για έμενα όμως είναι deal breaker. Πάντως μετά την παρουσίαση οφείλω να παραδεχτώ ότι φέτος έκαναν πολύ καλή δουλειά. Ειδικά η κάμερα που είναι βασικό κριτήριο για μένα, πρέπει να είναι πολύ μπροστά. Περιμένω να δω συγκριτικά. Όλοι από χθες κράζουν που δεν έβαλε 90 η 120 hz οθόνη. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δουλέψει κινητό με τέτοια οθόνη οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά δεν θεωρώ ότι είναι τόσο σημαντικό μειονέκτημα.

    Εγώ τελικά αποφάσισα να πάω σε Pixel 5 φέτος το οποίο σίγουρα θα έχει κορυφαία κάμερα. Περιμένω να δω σύγκριση ανάμεσα σε αυτό και το Pro Max. Κατά τα άλλα είχε και πολύ δελεαστική τιμή το Pixel 5, οπότε ήταν ένας λόγος παραπάνω να μην το ψήσω περισσότερο για iphone. Αν τώρα βέβαια το iphone δώσει πόνο στις φωτογραφίες φέτος, με βλέπω με βλέπω να δίνω το πίξελ και να παίρνω αυτό

  16. #2271
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θελώ απο περιεργεια να δω τα drop tests του 12. Πραγματικα ειμαι περιεργος.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (14-10-2020)

  18. #2272
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συγνωμη αυτη τη λεπτομερεια την περασα στο ντουκου... το iphone 12 pro την στιγμη της κυκλοφοριας του θα ειναι η μοναδικη καμερα στον κοσμο (ανεξαρτητως προιοντος, δεν μιλαμε δηλαδη μονο για κινητα αλλα για τα παντα) που θα καταγραφει 10bit dolby vision video σε 4Κ 60fps? Και μαλιστα θα το κανει και edit on the fly?

    Βασικα η απορρια μου ειναι πως ακριβως δεν υπαρχει αλλη καμερα στον πλανητη που να κανει αυτο το πραγμα τη στιγμη που το dolby vision δεν ειναι και κατι το συνταρακτικα νεο...

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (14-10-2020)

  20. #2273
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Συγνωμη αυτη τη λεπτομερεια την περασα στο ντουκου... το iphone 12 pro την στιγμη της κυκλοφοριας του θα ειναι η μοναδικη καμερα στον κοσμο (ανεξαρτητως προιοντος, δεν μιλαμε δηλαδη μονο για κινητα αλλα για τα παντα) που θα καταγραφει 10bit dolby vision video σε 4Κ 60fps? Και μαλιστα θα το κανει και edit on the fly?

    Βασικα η απορρια μου ειναι πως ακριβως δεν υπαρχει αλλη καμερα στον πλανητη που να κανει αυτο το πραγμα τη στιγμη που το dolby vision δεν ειναι και κατι το συνταρακτικα νεο...
    Δεν είμαι σίγουρος αλλα φαντάζομαι λόγω adoption και royalty fees? Δεν παρακολουθώ ιδιαίτερα αλλά τι υποστήριξη έχει από ΤVs κλπ συσκευές? Ορισμένα από τα φετινά android (Galaxy και Xperia) τραβάνε 4Κ HDR10+ αντί για dolby vision για παράδειγμα.

  21. #2274
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολλες συσκευες υποστηριζουν Dolby Vision. Μεταξυ αυτων και η Sony. Αλλα οπως ειπα δεν μιλαω για κινητα... μιλαω γενικα για καμερες... δηλαδη μου φαινεται θεοκουφο ας πουμε ολοκληρη βιομηχανια κινηματογραφου, φωτογραφιας, βιντεο να μην εχει βγαλει μια συσκευη που να τραβαει βιντεο σε dolby vision και κατεληξε να το κανει ενα κινητο...

    Και οπως ειπα δεν ειναι οτι βγηκε πριν κανα 6μηνο το DV... ειναι εδω χρονια...

  22. #2275
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πολλες συσκευες υποστηριζουν Dolby Vision. Μεταξυ αυτων και η Sony. Αλλα οπως ειπα δεν μιλαω για κινητα... μιλαω γενικα για καμερες... δηλαδη μου φαινεται θεοκουφο ας πουμε ολοκληρη βιομηχανια κινηματογραφου, φωτογραφιας, βιντεο να μην εχει βγαλει μια συσκευη που να τραβαει βιντεο σε dolby vision και κατεληξε να το κανει ενα κινητο...

    Και οπως ειπα δεν ειναι οτι βγηκε πριν κανα 6μηνο το DV... ειναι εδω χρονια...
    Και μένα κουλό μου ακούγεται. Μήπως λένε είναι το πρώτο κινητό που το υποστηρίζει αυτό? Γενικά από ένα πρόχειρο google search είδα ότι η Panasonic ανακοίνωσε κάποιες κάμερες τον Ιανουάριο του 2020 που το υποστηρίζουν. Δεν ξέρω αν έχουν κυκλοφορήσει ή όχι ακόμα. Κατά τα άλλα ο snapdragon 865 που φοράνε τα high end android φέτος, υποστηρίζει 4Κ Dolby Vision επίσης. Οπότε φαντάζομαι οι συσκευές που επέλεξαν HDR10+, το έκαναν λόγω royalties και/η adoption rate.

  23. #2276
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Και μένα κουλό μου ακούγεται. Μήπως λένε είναι το πρώτο κινητό που το υποστηρίζει αυτό? Γενικά από ένα πρόχειρο google search είδα ότι η Panasonic ανακοίνωσε κάποιες κάμερες τον Ιανουάριο του 2020 που το υποστηρίζουν. Δεν ξέρω αν έχουν κυκλοφορήσει ή όχι ακόμα. Κατά τα άλλα ο snapdragon 865 που φοράνε τα high end android φέτος, υποστηρίζει 4Κ Dolby Vision επίσης. Οπότε φαντάζομαι οι συσκευές που επέλεξαν HDR10+, το έκαναν λόγω royalties και/η adoption rate.
    Ηταν ξεκαθαροι πανω σε αυτο και απο σχολια που ειδα απο ειδικους στο youtube κινουνταν πανω στο ιδιο μηκος κυματος, οτι δηλαδη ειναι η πρωτη συσκευη που εχει τη δυνατοτητα αυτη. Τι να σου πω ουτε εγω ειμαι ειδικος. Παντως υποστηριζει και τα 2 φορμα. Και το HDR10+ recording και Dolby Vision.

  24. #2277
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ηταν ξεκαθαροι πανω σε αυτο και απο σχολια που ειδα απο ειδικους στο youtube κινουνταν πανω στο ιδιο μηκος κυματος, οτι δηλαδη ειναι η πρωτη συσκευη που εχει τη δυνατοτητα αυτη. Τι να σου πω ουτε εγω ειμαι ειδικος. Παντως υποστηριζει και τα 2 φορμα. Και το HDR10+ recording και Dolby Vision.
    Καλά και εγώ δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα οπότε δεν γνωρίζω λεπτομέρειες. Αλλά γενικά θέλει beefy επεξεργαστή για να κάνει τέτοιες επεξεργασίες on the fly. Oι κάμερες δεν έχω ιδέα αν φοράνε socs όπως τα κινητά.

    Ιn other news σημερα πήρα το Pixel 5 και δεν είδα καμία διαφορά σε σχέση με το Pixel 3 στις φωτογραφίες. Ψιλοαπογοητεύτηκα. Οπότε ίσως το σκεφτώ για iphone 12 όταν βγουν τα πρώτα τεστ με το καλό αν αποδειχτεί ότι έχει κάνει το leap στην κάμερα. Αρκεί να μπορέσω να πουλήσω το Pixel εύκολα.

  25. #2278

    Default

    Παιδια καλησπερα! Αν γνωριζει καποιος, για αγορα apple watch απο amazon.co.uk τι θα ισχυει με την εγγυηση;(λογω εξοδου απο Ε.Ε)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #2279
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,242
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    thanosa75 (20-10-2020)

  28. #2280
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ρε παιδιά, μόλις ειδα τις τιμές για τα νέα iphone στην Ελλάδα...

    μιλάμε με έπιασαν τα γέλια... τι τραγικά νουμερα ειναι αυτά; και θεωρώ και τον εαυτό μου μεγάλο apple fun

    Και οκ, δεν περιμένω τιμές Αμερικής, στη Ευρώπη άλλωστε ο ΦΠΑ είναι μέσα στην τελική τιμή που βλέπεις αλλά εδώ είναι σαν να υπολογίστηκαν οι τιμές με ισοτιμία 1€ = 1$ ίσος και λιγότερο.

    Τραγελαφικά πράγματα...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •