Page 25 of 120 FirstFirst ... 152122232425262728293575 ... LastLast
Results 481 to 500 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #481

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Είσαι σίγουρος για το ipod? muhahaha



    Thanks για την διόρθωση. Ακόμα καλύτερα λοιπόν για το galaxy.
    βασικα και εγω νομιζα οτι ειχε snapdragon! μπερδευει η κωδικη ονομασια..εχει κατι SND η καπως ετσι τεσπα και ειχα μπερδευτει. το εχω παρει κι εγω αυτες τις μερες..εχει ενα προβληματακι σχεδιαστικα το firmware με την cache που εχει ως αποτελεσμα να laggarei καποιες φορες ελαχιστα το menu. παρολα αυτα εχει βγει fix unofficial και παει μαμιωντας! το quadrant μου εβγαζε benchmark result ~900 και με το fix ~2300 εκει φαινεται ποσο καλυτερος ειναι ο επεξεργαστης με νουμερα(γιατι το βλεπεις στην εκτελεση εφαρμογων ετσι κι αλλιως-ειναι στην κυριολεξια αμεσες)

  2. #482
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Είσαι σίγουρος για το ipod? muhahaha
    Muhahaha!!

    Βασικα εχει βγει για το προηγουμενο μοντελο μια παντεντα που ειναι σαν bumper μονο που ειναι δεκτης και περνει και καρτα sim! Πιο αποτελεσματικο απο το iPhone 4





    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #483
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Ναι το είχα διαβάσει. Πραγματικά απίστευτο!
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  4. #484
    Member papatrexas's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    88
    PSN ID
    papatrexas

    Default

    Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα.

    Απο την ημερα που ακουστηκε στο διαδυκτιο οτι καποιοι χακαρουν τους λογαριασμους χρηστων του iTunes και υστερα απο προτροπες αρκετων σε διαφορα forums,επελεξα none σαν μεθοδος πληρωμης μεχρι να περασει το κακο.
    Επειδη ειχα ξεχασει να το αλλαξω,επιχειρησα σημερα βάζοντας παλι την ιδια καρτα που ειχα παντα(Electron Visa),αλλα δεν μου την δεχοταν με τιποτα.Ουτε και καποια αλλη που εβαζα.Οι καρτες δουλευουν κανονικα,μου το επιβεβαιωσαν και οι τραπεζες και εχουν χρηματα μεσα.
    Επικοινωνησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της Apple και οι λυσεις που μου εδωσε ο υπαλληλος αφορουσαν κυριως του αμερικανους πελατες.
    Οποτε επειδη ακρη δεν βλεπω να βγαζω,μηπως ξερετε απο ποιο online καταστημα μπορω να αγορασω gift cards που να δουλευουν κανονικα στο ελληνικο account μου;



    Υ.Γ Μου προτεινε μεταξυ αλλων να πληρωνω και μεσω paypal,αλλα δεν βρηκα πουθενα την επιλογη αυτη.Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

  5. #485
    PS4forums Addict jorgedept's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1,499
    PSN ID
    JorgeDept

    Default

    4-5 iPhone4 που έπιασα στα χέρια μου δεν είχαν το πρόβλημα με το σήμα και για αυτό τον λόγο το έκανα pre-order και το περιμένω μαζί με την επιδότηση στις 15 του μήνα!

  6. #486
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by jorgedept View Post
    4-5 iPhone4 που έπιασα στα χέρια μου δεν είχαν το πρόβλημα με το σήμα και για αυτό τον λόγο το έκανα pre-order και το περιμένω μαζί με την επιδότηση στις 15 του μήνα!
    Όλα τα iPhone 4 έχουν πρόβλημα με το σήμα τους, απλά αν είσαι με περιοχή με φουλ σήμα δε τρέχει τίποτα... Αν είσαι σε περιοχή με λίγο σήμα τότε έχεις πρόβλημα αν κρατάς το iphone με συγκεκριμένο τρόπο.

    Bumper ή invincible shield...


    ΥΓ: Για το σήμα τους και την κεραία είχα εκφράσει αμφιβολίες από τότε που παρουσιάστηκε το iphone 4 τον Ιούνιο, υπάρχουν ποστ μου στο maclife.gr ... Φαίνεται ότι εκεί στην apple οι μηχανικοί δεν είναι "θεοί" και εμείς, ακόμα και στην Ελλάδα, κάτι κάνουμε-ξέρουμε...
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  7. #487
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    To προβλημα με το με το σημα του iPhone4 οπου θα πρεπει να κρατας σωστα τη συσκευη νομιζω οτι ισχυει στα περισσοτερα κινητα τηλεφωνα απο τοτε που αλλαξε η σχεδιαστικη αντιληψη του να μην φαινεται / εξεχει η κεραια. Εγω εχω ενα Ν95 που το αναγραφει στο μανιουαλ και συμβουλευει να κρατας σωστα την συσκευη και να μην καλυπτεις με τα δαχτυλα την περιοχη της κεραιας. Οταν το 3gs τελειοποιειται τοτε και το παραμικρο ψεγαδι γινεται αφορμη για να μειωσει την αξια του και αυτο νομιζω οτι εχει γινει περισσοτερο με το 4 και οχι οτι εχει προβλημα η συσκευη.

  8. #488
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ΠΑΝΤΩΣ, να αναφέρω οτι το φαινομενο συμβαίνει και με το δικό μου iPhone που είναι το απλό 3G. Όσο σήμα και να έχει κάπου, πάντα χάνει μόλις το περιορισω με την παλάμη μου.

  9. #489
    Elite jimbour's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    794
    PSN ID
    jimbour13
    Name
    Nick

    Default

    Bγηκε η iOS 4.1
    στο 3G που την εβαλα ακομα δεν εχω δει καποια βελτιωση στην ταχυτητα που λεγαν..

  10. #490
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Quote Originally Posted by jimbour View Post
    Bγηκε η iOS 4.1
    στο 3G που την εβαλα ακομα δεν εχω δει καποια βελτιωση στην ταχυτητα που λεγαν..
    Κρίμα. Ενα τέτοιο πόστ περίμενα αλλά να λέει το αντίθετο. Θα το βάλω εννοείται αλλά θα παραμείνει ενα δυσλειτουργικο τηλέφωνο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #491
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    Κρίμα. Ενα τέτοιο πόστ περίμενα αλλά να λέει το αντίθετο. Θα το βάλω εννοείται αλλά θα παραμείνει ενα δυσλειτουργικο τηλέφωνο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλα, μη προτρεχεις... Δοκιμασε το πρωτα.

  12. #492
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Θα το βάλω το πρωί που θα παω σπιτι. Είμαι πολυ περίεργος και πραγματικά εύχομαι να φτιάξει.

    Ειδικά θέλω να δω αν θα μου δουλεύει το gps. Μέρα την 4 έπαψε να λειτουργεί.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #493
    Elite jimbour's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    794
    PSN ID
    jimbour13
    Name
    Nick

    Default

    Iσως φταιει και το οτι το συγκρινω με την ταχυτητα του iphone 4 και ισως για αυτο να μην βλεπω διαφορα. Δοκιμασε μόνος σου και δες..

  14. #494
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παντως παιδια, παρα του οτι εχω βαλει την αγορα του iPhone on hold λογω του γνωστου προβληματος, απο οσους το εχουν ακουω τα καλυτερα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τις κλησεις. Τι να πω... Ας περιμενω λιγο ακομα.

  15. #495
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Παντως παιδια, παρα του οτι εχω βαλει την αγορα του iPhone on hold λογω του γνωστου προβληματος, απο οσους το εχουν ακουω τα καλυτερα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τις κλησεις. Τι να πω... Ας περιμενω λιγο ακομα.
    χμ... να πω την κακία μου; τόσο λίγο καιρό που έχει κυκλοφορήσει και τόσο ακριβό που είναι μάλλον τα περισσότερα άτομα που θα το έχουν θα είναι fanboys και ξέρεις ώρες ώρες πόσο τυφλά είναι αυτά τα άτομα (τι είπατε; δεν ξέρεις κανέναν που έχει 360 από το launch day να του έχει χαλάσει; ναι καλά)


    από την άλλη η apple άμα ήταν να κάνει κάτι γι αυτό δεν θα το είχε κάνει ήδη; οπότε άμα δεν σε απασχολεί και πολύ να χάνεις κλήσεις και έχεις τα λεφτά (δλδ δεν θα σου λείψουν) imo πάρτο. αλλιώς περίμενε για το iphone 5.
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  16. #496
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Quaro View Post
    χμ... να πω την κακία μου; τόσο λίγο καιρό που έχει κυκλοφορήσει και τόσο ακριβό που είναι μάλλον τα περισσότερα άτομα που θα το έχουν θα είναι fanboys και ξέρεις ώρες ώρες πόσο τυφλά είναι αυτά τα άτομα (τι είπατε; δεν ξέρεις κανέναν που έχει 360 από το launch day να του έχει χαλάσει; ναι καλά)


    από την άλλη η apple άμα ήταν να κάνει κάτι γι αυτό δεν θα το είχε κάνει ήδη; οπότε άμα δεν σε απασχολεί και πολύ να χάνεις κλήσεις και έχεις τα λεφτά (δλδ δεν θα σου λείψουν) imo πάρτο. αλλιώς περίμενε για το iphone 5.
    Δε διαφωνω με το επιχειρημα... Αλλα θελω να πιστευω οτι δεν ειναι τοσο κολλημενοι ολοι. Εγω τουλαχιστον αν ειχα προβλημα με οτιδηποτε καινουργιο θα το παραδεχομουν και μαλιστα θα το υπογραμμιζα σε καποιον επιδοξο αγοραστη. Ναι μεν, αλλα...
    Τωρα, οσον αφορα στο θεμα των χρηματων, σαφως και δε μου περισσευουν, αλλα α) μια αρρωστια με τα gadgets την εχω και β) νομιζω οτι το 3G μου εχει φτασει στο ταβανι της επιδοσης του μετα την τελευταια αναβαθμιση.

  17. #497
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μολις εκανα κι εγω την αναβαθμιση. Σε πρωτη φαση, η λειτουργια του κινητου εχει εξομαλυνθει παρα πολυ. Πχ, οταν γραφω μηνυμα δεν καθυστερει η εμφανιση των χαρακτηρων, αλλα και οποιαδηποτε λειτουργια στο browsing εχει αμεση αποκριση. Αν παρατηρησω κατι διαφορετικο θα ενημερωσω.

  18. #498

    Default

    εγω αυτο που εχω διαπιστωσει ειναι οτι οι περισσοτεροι δε γνωριζουν το προβλημα. το προβλημα παρουσιαζεται οταν το τηλ ειναι σε 3g mode. οσα τηλεφωνα δοκιμασα δεν πεφτει απλα το σημα, χανεται εντελως. χθες δοκιμασα ενα demo με καρτα sim και δεν επεφτε με τιποτα το σημα..αλλα ηταν demo..κατι που με βαζει σε σκεψεις...

  19. #499
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    λοιπον valkyre εντέλει είχες άδικο. μου ήρθε το androidακι μου και παιδιά μιλάμε το πληκτρολόγιο swype είναι ΤΕΛΕΙΟ. γράφω μηνύματα και ψάχνω στο internet τόσο γρήγορα. Και υποστιρίζει και Ελληνικά.

    ορίστε ένα video για να καταλάβετε για τι επανάσταση στα touch screen keyboards μιλάμε.




    αν και μην στεναχωριέστε. μπορεί να το δείτε και στα μέρη σας κάποτε.

    http://liveplace.gr/index.php/2/soft...-swype--iphone
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  20. #500
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Απίστευτο το swype. Στην αρχή δεν κατάλαβα τι κάνει ο τύπος στο βίντεο αλλά μόλις είδα έπαθα πλάκα. Παρά πολυ καλο και ελπίζω σε μια iPhone έκδοση.

    Αν και τώρα τελευταία αρχίζω να κοιταω κατα android μεριά.

    Υ.Γ. Λες να ακύρωσω το 4 να πάω για android; Βρε λες...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •