Page 43 of 120 FirstFirst ... 333940414243444546475393 ... LastLast
Results 841 to 860 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #841
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Αν ΔΕΝ εχεις iphone και θελεις ΝΑ παρεις (δεν ειδα πιο πανω) περιμενε να βγει το 5. Μην δωσεις λεφτα τωρα και βγει παλιο σε 5 μηνες. Μπορει και πιο νωρις. Κριμα ειναι.\

  2. #842
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Έχω σαν αρχή να μην αγοράζω μια συσκευή μόλις κυκλοφορεί

  3. #843
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ετοιμαστείτε για το iPhone 4S...............(δεν θα υπάρξει iPhone 5).


    πάνω κάτω όπως τα γνωρίζουμε θα είναι.

    Επεξεργαστής 4 πύρηνος (2 core CPU + 2 core GPU), ο A5 του iPad 2 δηλαδή, κάμερα των 8MPixel, υποστήριξη δικτύου HSPA+ .

    Αναμένεται τον Σεπτέμβριο.

    Άγνωστο ακόμα το μέγεθος της RAM (εννοείται ίδιο ή μεγαλύτερο του iPad 2), επίσης άγνωστο ακόμα αν θα συνοδεύεται απο το iOS 5.

    Το σχέδιο της Apple, για ενσωμάτωση τσιπ LTE (δίκτυο 4G) και καλύτερη οθόνη, δεν υλοποιήθηκε, καθώς τα LTE τσιπ που προσφέρονται (είναι στην αρχή της ανάπτυξής τους ακόμα), δεν πληρούν τα στάνταρντς της εταιρεία (κατανάλωση ρεύματος, σήμα κεραίας, κλπ).........συνεπώς, αποφάσισε να πάει στο "Plan B" που ήταν η διάθεση μιας τεχνικά αναβαθμισμένης συσκευής (A5 + 8MP κάμερα) υπό την ονομασία A5.

    Τέλος, το iPad 3 προβλέπεται υπερ-υψηλής ανάλυσης (ήδη έχουν γίνει παραγγελία οι πρώτες οθόνες ανάλυσης 3000Χ2000 ή κάπου εκεί κοντά - Samsung κ LG επιδεικνύουν την τεχνολογία αυτές τις μέρες)..........και επίσης πολλά ακούγονται ότι το iPad 3 θα είναι πλήρως 3D (άνευ γυαλιών, στο στυλ του Nintendo 3DS).


    Stay tuned...

  4. #844
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Και εσυ που τα ξερεις ολα αυτα ρε πρακτορα;

  5. #845
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    σόρρυ ξέχασα να το πω.....

    πριν λίγες μέρες εκεί που έσπερνα στο χωράφι, βρήκα μια σαμπρέλα, με ένα χαρτί που έγραφε τα παραπάνω



    ΥΓ: Πέραν πλάκας, απο διασταυρώσεις διάφορων πηγών πληροφοριών. Για τα περί iPhone 4S δίνω μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας, ενώ για τα περί iPad 3 ναι μεν έχουν αρκετή δόση επιτυχίας, αλλά έχουμε ακόμα καιρό...
    Last edited by Lefteris_X; 14-05-2011 at 17:17.

  6. #846
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Ωραια. Ρε για δες αν γραφει πανω στην σαμπρελα τιποτα για το macbook air. ΛΟΛ τι παπ/ρας.

    Τεσπα μου αρεσε αυτο. Μακαρι να ειναι και ετσι αν και το μοκαπ που ειδα μου αρεσε απιστευτα. Ειδωμεν.

  7. #847
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αρα αν ειναι ετσι τα πραγματα περιμενουμε για το μεθεπομενο Iphone... εγω δηλαδη... μια χαρα κραταει το 3gs προς το παρον οτι εφαρμογη και να του εχω βαλει.

  8. #848
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Φήμες λένε… Νέο προϊόν από την Apple μέσα στο Σαββατοκύριακο





    Αυτές τις μέρεςσυμπληρώνονται 10 χρόνια από τα εγκαίνια του πρώτου καταστήματος λιανικής της Apple. Έτσι, λοιπόν, τις τελευταίες ώρες, έχουν κυκλοφορήσει φήμες που θέλουν την αμερικανική εταιρεία να ετοιμάζει κάτι «special» για να γιορτάσει το γεγονός… πιθανότατα το λανσάρισμα ενός νέου προϊόντος. Σύμφωνα με πηγές που επικαλείται το site BGR, περίπου 10 με 15 εργαζόμενοι σε κάθε κατάστημα της εταιρείας έχουν ειδοποιηθεί ότι θα δουλέψουν το Σάββατο το βράδυ χωρίς να έχουν μαζί τα κινητά τους τηλέφωνα, ενώ τους έχει ζητηθεί να υπογράψουν και ένα συμφωνητικό ότι δε θα αποκαλύψουν αυτό που θα δουν. Επίσης, σύμφωνα με πληροφορίες του ίδιου site, οι εργαζόμενοι της Apple θα τοποθετήσουν μαύρες κουρτίνες στις βιτρίνες των καταστημάτων, ώστε να μην μπορεί ο κόσμος να δει τι υπάρχει μέσα. Αν οι πληροφορίες του BGR είναι σωστές, τότε σίγουρα κάτι ετοιμάζει η εταιρεία. Κάποιοι μιλάνε για το μικρό iPhone, κάποιοι άλλοι για τις iCloud υπηρεσίες, από την άλλη τίποτα δεν είναι σίγουρο και, τη στιγμή σε ένα μήνα θα γίνει το World Developers Conference της εταιρείας, η κίνηση να βγει ένα καινούριο προϊόν αυτό το Σ/Κ φαντάζει περίεργη. Όπως και να έχει θα μάθουμε σύντομα περισσότερα, καθώς, όπως λέει και ο λαός μας, «Κυριακή κοντή γιορτή»… Κυριολεκτικά όμως…


    http://www.digitallife.gr/rumors-tha...-this-weekend/
    Last edited by Dragonpaul; 17-05-2011 at 19:47.

  9. #849
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Υπάρχει κάποιος λόγος που η Visa Electron που έχω δεν γίνεται δεκτή στο store;
    Η κάρτα είναι οκ. Την είχα χρησιμοποιήσει πριν μερικές μέρες για αγορά στο amazon.

  10. #850
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εχω μια χαζη ερωτηση που δεν περιμενα θα την εκανα για ενα κινητο τελευταιας τεχνολογιας.Ειναι δυνατον ολοκληρο iPhone 3GS να μην εχει αναφορα παραδοσης μνματος???ελεος..εκτος αν δεν το εχω βρει εγω...
    Spoiler!

  11. #851
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εχω μια χαζη ερωτηση που δεν περιμενα θα την εκανα για ενα κινητο τελευταιας τεχνολογιας.Ειναι δυνατον ολοκληρο iPhone 3GS να μην εχει αναφορα παραδοσης μνματος???ελεος..εκτος αν δεν το εχω βρει εγω...
    Κι όμως, δεν έχει. Υπάρχει κάτι που βάζεις πριν το μήνυμα και σου στέλνει αναφορά, αλλα δε το θυμάμαι τώρα. Ασε που είναι βαρετό να το βάζεις κάθε φορά.
    Last edited by Dragonpaul; 28-05-2011 at 16:07.

  12. #852
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ρε παιδια ποιος μπορει να μου φτιαξει το wifi και το on/off button στο iphone3g και ποσα $ θελει,γιατι πηγα σε εταιρια και μου λενε 120 ευρο Ε ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα με αλλα λιγα παιρνω androidες κινητο με καλυτερα πραγματα πανω

  13. #853
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    για πετάξου μία στην Document (Αγ. Δημήτριος, πρώην Μπραχάμι τρομάρα του) που είναι και κοντά σου. (σχετικά, γιατί όλοι οι υπόλοιποι γνώστες Apple προιόντων είναι ακόμα πιο μακρυά).

  14. #854
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    θα το τσεκαρω αλλα αν μου πει κανα 120αρι θα παρει τα χμ

  15. #855
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Δε ξέρω γιατί τόση νέκρα το θρεντ! Χτες κυκλοφόρησε μετά από πολλές ανατροπές το jailbreakme 3.0 που υποστηρίζει επιτέλους την 4.3.3 και φυσικά τα ipad 2.

    Επικρατούσε πανικός γιατί ο comex δεν το έκανε release παρά το leak που είχε γίνει και τελικά το βγαλε χτες.

    Εγώ έκανα το ipad 2 και έγινε μέσα σε ακριβώς 10 δευτερόλεπτα. Μπαίνεις από το safari στο www.jailbreakme.com και πατάς instal και τέλος. Επιτέλους πήρε ζωή το ipad μου. Ήταν νεκροταφείο απο εφαρμογές
    Spoiler!


  16. #856
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Υπερβαλεις... Υπαρχουν διαφορες πηγες, στο twitter οι περισσοτερες, που ανακοινωνουν ποιες εφαρμογες βγαινουν σε προσφορες με χαμηλη τιμη, οπως και επισης καποιες που βγαινουν σε προσφορα δωρεαν για ενα μικρο διαστημα. Εχω δωξα το θεο εχω παρα πολλες μαζεμενες απο κατι τετοια και δε μου λειπει τιποτα.

    Φυσικα η Apple ετοιμαζει τωρα να διορθωσει τη "τρυπα" που εχει το 4.3.3 και θα βγει εντος ολιγου 4.3.4 η κατι τετοιο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #857
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Στο iphone4 ξόδεψα πολύ χρήμα στις εφαρμογές και έκανα αυτό που λες, με εκτυπώσεις, περίμενα καλύτερες τιμές κτλπ κτλπ.

    Αλλα στο ipad οι τιμές ξεκινάνε από 2,99 και το 5,49 ειναι το φυσιολογικό. Αγόρασα 2 εφαρμογές στην αρχή, αλλά απο εκεί και πέρα δεν με έπαιρνε άλλο... Και όσο νάναι το ipad το κάνουν οι εφαρμογές κατά 95%. Οι οποίες ειναι πανάκριβες! Κάτι 11αρια βλέπεις και τρελένεσαι
    Spoiler!


  18. #858
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    εγω ξερω οτι το jailbreakme δεν ποιανει στο iphone3g και εγω που εχω χαλασμενο on/off δεν μπορω να κανω jailbreak περα απο αυτο εγω εχω το appbzr και κανω την δουλεια μου ανετα

  19. #859
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Λιγο offtopic,αλλα οκ.Αυτο που αξιζει στο appstore,ειναι οι κριτικες των χρηστων στις εφαρμογες.Απλα μπειτε στις κριτικες του facebook app και απολαυστε σχολια!Καραlol οι τυποι!

  20. #860
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    εγω ξερω οτι το jailbreakme δεν ποιανει στο iphone3g και εγω που εχω χαλασμενο on/off δεν μπορω να κανω jailbreak περα απο αυτο εγω εχω το appbzr και κανω την δουλεια μου ανετα
    Καιρός για νέο κινητό Μέχρι το Σεπτεμβριο είχα iphone3g και μου χε βγαλει την πίστη με το πόσο αργόστροφο ήταν. Μετά βρήκα την υγειά μου!



    Βtw, χτες έπαιξα και τερμάτισα το infinity blade στο ipad. Μιλάμε ΚΟΛΛΗΜΑ! Δεν το άφησα μέχρι να νικήσω το τελευταιο boss. Πολύ εθιστικό.
    Βέβαια θα θελα αφού σκοτώσεις τον τελευταίο να παίρνεις την θέση του και μετά με το επόμενο bloodline ο γιος σου να προσπαθεί να σκοτώσει εσένα που έγινες κακός ας πουμε. Απορώ γιατί δεν το σκέφτηκαν. Είναι λίγο άκυρο να λέει father i will avenge you! Αφου ο πατέρας νίκησε και έγινε ο boss..

    Eπίσης το world of goo ειναι φοβερό και πανέξυπνο. Απίστευτο artwork, μουσική και εννοείται gameplay. Τελείωσα το πρώτο world, τώρα πάω για 2ο.
    Spoiler!


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •