Page 104 of 120 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #2061
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κοίτα, αν σε ενδιαφέρει για απολύτως προσωπική χρήση και κάνεις κέφι να χρησιμοποιήσεις τις fitness ιδιότητές του, θα ενθουσιαστείς.

    Μην περιμένεις όμως να απολαύσεις το full potential, καθώς αυτό "ξεδιπλώνεται" μόνο αν έχεις φίλους/γνωστούς/συγγενείς που να διαθέτουν κι αυτοί Apple Watch.

    Για αρχή, μπορείς να πάρεις την εντελώς απλή έκδοση (υπολόγισε στο Ελλάντα μεταξύ 350-450 ευρώ) ή έστω την Sports έκδοση, με κόστος +100/150 ευρώ.

    Όσο αφορά το λουράκι, είναι αποκλειστικά θέμα προσωπικού γούστου, συνεπώς η επιλογή είναι δική σου.



    Προσωπικά, θα το πάρω όταν το επιτρέψει η τσέπη. Εκτός κι αν "κρατηθώ" και πάω για Apple Watch 2, καθώς θα έχει σημαντικές διαφορές + περισσότερος κόσμος θα το έχει στον καρπό του. Αλλά είναι ακόμα νωρίς για μια τέτοια κουβέντα.

    Προχώρα ακάθεκτος!

  2. #2062
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Εχω μια μικρη τρελα με τα ρολογια γενικοτερα και ανα 2-3 χρονια με δωρο χριστουγεννων η πασχα παιρνω κατι καλο για εμενα πανω απο ολα. Δε θα ελεγα οτι θελω να το παρω λογω apple παρολο που εχω imac & iphone οσο για το το οτι μου αρεσει σχεδιαστικα. Και μιλαμε για καθημερινη χρηση. Οχι πχ να το βαζω καθε σαββατο που παω για ποτο για να βλεπουν ολοι οτι εχω iwatch.

    Θελω να πιστευω απλα οτι βγαζοντας καποια στιγμη καινουριο μοντελο δε θα εχει κολληματα. Θελω να πω να το δουν σαν ρολοιπου καποιος θελει να το χρησιμοποιησει σαν ρολοι και οχι να σε αναγκαζει οπως τα κινητα ανα 2 χρονια να το αλλαζεις...

    Αυτο που με ενδιαφερει ειναι το watch με milanese loop στα 699 δολαρια. Ευτυχως εχω φιλο που δουλευει αμερικη και θα μου το αγορασει να μου το φερει απο εκει, να γλυτωσω τα γ@μησιατικα της τιμης εδω.

  3. #2063
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ρε παιδιά βλέπω οτι έχει πέσει η τιμή του apple tv.
    Τώρα με έχει πιάσει να ψωνίσω κάτι.
    Έχει κανείς σας;; Και αν ναι ποια η χρησιμότητα της;;;
    Spoiler!

  4. #2064
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μόνο ως media player (δε νομίζω να παίξεις παιχνίδια σε αυτό). Που και πάλι, αν δεν το κάνεις jaibreak, θα υποστηρίζει μόνο τα γνωστά format video/audio με τους περιορισμούς τους. Αν το κάνεις jailbreak όμως, τότε θα γίνει full media player. Επίσης, το Apple TV λειτουργεί και ως "γέφυρα" μεταξύ iPad και τηλεόρασης, ώστε η ταμπλέτα να μεταφέρει εικόνα / ήχο ασύρματα στην τηλεόραση.

    Θα σου πρότεινα ή να πάρεις το πιο παλιό (γιατί έχει πολλή περισσότερη δύναμη από το τωρινό Apple TV που έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το 1st gen iPad = A4) ή να περιμένεις γιατί φημολογείται πως θα παρουσιαστεί νέο Apple TV (το υφιστάμενο μοντέλο είναι τουλάχιστον 2 ετών).

  5. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (22-03-2015)

  6. #2065

    Default iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ρε παιδιά βλέπω οτι έχει πέσει η τιμή του apple tv.
    Τώρα με έχει πιάσει να ψωνίσω κάτι.
    Έχει κανείς σας;; Και αν ναι ποια η χρησιμότητα της;;;
    Στέλνω ότι έχω στο iTunes από ταινίες και σειρές ασύρματα (AirPlay) στην tv χωρίς να δεσμεύω την οθόνη του Mac. Το πως περνάω ταινίες/σειρές στο iTunes είναι άλλο θέμα συζήτησης αν και είναι υπόθεση δευτερολέπτων με 2 προγράμματα που χρησιμοποιώ για ενσωμάτωση subs, tag και MP4 convert. Στον Mac μπορώ να συνεχίζω να δουλεύω κανονικά εκτός όταν κάνω screen mirror για να παρακολουθήσω κάποια live stream στην tv. Περιλαμβάνει επίσης εφαρμογές όπως YouTube και podcast καθώς και του nba όπου βλέπω καθημερινά τα highlights. Αν έχεις συνδέσει την tv με ηχοσύστημα μπορείς να του στείλεις και την μουσική σου από το iTunes. Τέλος οι περισσότερες εφαρμογές των iPhone/iPad έχουν επιλογή για AirPlay στην τηλεόραση. Με το apple watch λέγεται ότι θα μπορείς να χειριζεσαι το Apple TV και επίσης φημολογείται ότι το καλοκαίρι θα έχουμε νέο μοντέλο.
    Last edited by DJTaurus; 22-03-2015 at 14:13.

  7. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    mihalis13 (22-03-2015)

  8. #2066
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ο Μιχάλης δεν έχει mac...

  9. #2067
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Στέλνω ότι έχω στο iTunes από ταινίες και σειρές ασύρματα (AirPlay) στην tv χωρίς να δεσμεύω την οθόνη του Mac. Το πως περνάω ταινίες/σειρές στο iTunes είναι άλλο θέμα συζήτησης αν και είναι υπόθεση δευτερολέπτων με 2 προγράμματα που χρησιμοποιώ για ενσωμάτωση subs, tag και MP4 convert. Στον Mac μπορώ να συνεχίζω να δουλεύω κανονικά εκτός όταν κάνω screen mirror για να παρακολουθήσω κάποια live stream στην tv. Περιλαμβάνει επίσης εφαρμογές όπως YouTube και podcast καθώς και του nba όπου βλέπω καθημερινά τα highlights. Αν έχεις συνδέσει την tv με ηχοσύστημα μπορείς να του στείλεις και την μουσική σου από το iTunes. Τέλος οι περισσότερες εφαρμογές των iPhone/iPad έχουν επιλογή για AirPlay στην τηλεόραση. Με το apple watch λέγεται ότι θα μπορείς να χειριζεσαι το Apple TV και επίσης φημολογείται ότι το καλοκαίρι θα έχουμε νέο μοντέλο.
    Για τους κατόχους Mac και appletv θα πρότεινα ανεπιφύλακτα το Beamer app, το οποίο στέλνει με AirPlay ταινίες MKV στο appletv, χωρίς transcoding και χωρίς καθόλου να ασχοληθείς με iTunes/converters κλπ. Όπως έρχεται από τον θείο το streamάρεις στο appletv στο λεπτό! Χωρίς να κανείς jailbreak.

    Υποστηρίζει και υπότιτλους κανονικά, σε εξωτερικό αρχείο αλλά και ενσωματωμένους στο MKV.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    DJTaurus (22-03-2015),Valkyre (23-03-2015)

  11. #2068
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ρε παιδιά βλέπω οτι έχει πέσει η τιμή του apple tv.
    Τώρα με έχει πιάσει να ψωνίσω κάτι.
    Έχει κανείς σας;; Και αν ναι ποια η χρησιμότητα της;;;
    Όπως λέει και ο Λευτέρης θα έλεγα να μην το πάρεις γιατί είναι πολύ παλιά συσκευή και φιμολογειται ότι θα βγει νέα πολύ σύντομα.

  12. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (22-03-2015)

  13. #2069
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βρήκα μια αγγελία για Mac Mini του 2011 στα 550€ (στο spoiler παραθετω το κείμενο της αγγελίας)

    Spoiler!


    Τι πιστεύετε παιδιά;; Αξίζει να την κάνω τη κίνηση;;
    Spoiler!

  14. #2070
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Μιχαλη θεωρω πως με ενα 800αρι αν τα εχεις ντουκου μπορεις να βρεις και imac σε πολυ καλη κατασταση μεταχειρισμενο. Εγω πχ εχω late 2011 και απο οσο ξερω γιατι πουλησε πουλησε προσφατα ενας φιλος μου ενα ακριβως το ιδιο με το δικο μου το εδωσε στα 750 ευρω...

  15. #2071
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    MacBook βασικά θέλω να πάρω αλλά μιας και είδα Mac mini 550€ (μπορώ να τον αγοράσω οριακά) ρωτάω αν αξίζει σαν πρώτο "βήμα" στον "κόσμο" των Mac.
    iMac δεν θέλω τόσο μιας και δεν σκοπεύω να αντικαταστήσω 100% το pc Μου (κυριώς λόγο τεράστιας μουσικής συλλογης )
    Για αυτό καλοείδα τη συγκεκριμένη αγγελία.
    Spoiler!

  16. #2072
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^κοίτα και εδώ: http://www.iwant2.gr/el/

  17. The Following 2 Users Say Thank You to litanies For This Useful Post:

    Leon_DiZ (23-03-2015),mihalis13 (24-03-2015)

  18. #2073
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πραγματικά δεν ξέρω...
    Εχω μια φοβία μην μου βγει "σκάρτο" κανένα MacBook Και κλαίμε μετά..
    Κοίταξα και λίγο το site που έγραψε ο Αντώνης.. Ελπίζω να βρω κάτι καλό και να το ευχαριστηθώ..
    Βοήθεια απόλους ακόμα ευπροσδεκτή παδιά!!
    Spoiler!

  19. #2074
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επίσης άλλη μια ερώτηση.
    Εγώ γενικά θέλω να πάρ MacBook για να μάθω και το λειτουργικό, αλλά και επειδή έχω και άλλες apple συσκευές.
    Η χρήση θα είναι browsing και για να παίζω μουσική.
    Απαραίτητα MacBook Pro ή να κοιτάω και σε Air;;;
    Spoiler!

  20. #2075
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν εννοείς ότι για αυτά που είπες το Air θα έχει επάρκεια CPU/GPU δύναμης, τότε ναι σε καλύπτει.

    Προσοχή όμως: Air τελευταίας γενιάς, με μπόλικη RAM (8GB) ειδάλλως άστο, πήγαινε για Pro με 16GB.

    Μιλάω εκ πείρας, ώστε να είναι και έτοιμο για μελλοντικές εκδόσεις Mac OS.

  21. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (25-03-2015)

  22. #2076
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι για ram 8gb κοιτάω.
    Απλώς θέλω να ξέρω αν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με Air.
    Spoiler!

  23. #2077
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Λευτέρη σε κάνω εικόνα στο μυαλό να βλέπεις το παρακάτω και να αφρίζεις!



  24. #2078
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ευτυχώς το παγκόσμιο τεχνολογικό στερέωμα γλύτωσε από τον αξεπέραστο αυτό ΜΑΛΑΚΑ.

    developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers.........ξεχνιέται ο πιθηκάνθρωπος; Από την διαφήμιση των Windows 2.0 τον θυμάμαι (την είχα δει σε VHS waaaaay back) και είχα φρίξει, χώρια ότι γέλαγα με το αίσχος που παρουσίαζε, σε σχέση με πραγματικά παραθυρικά περιβάλλοντα.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (30-04-2015),Nerven (30-04-2015)

  26. #2079
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ευτυχώς το παγκόσμιο τεχνολογικό στερέωμα γλύτωσε από τον αξεπέραστο αυτό ΜΑΛΑΚΑ.

    developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers developers.........ξεχνιέται ο πιθηκάνθρωπος; Από την διαφήμιση των Windows 2.0 τον θυμάμαι (την είχα δει σε VHS waaaaay back) και είχα φρίξει, χώρια ότι γέλαγα με το αίσχος που παρουσίαζε, σε σχέση με πραγματικά παραθυρικά περιβάλλοντα.
    Πιθηκάνθρωπός! Τι είπες τώρα!? Πέτυχες την τέλεια λέξη! αχχαχαχα

    Το τέλειο βίδεο below.


    Last edited by Nerven; 30-04-2015 at 21:00.

  27. The Following User Says Thank You to Nerven For This Useful Post:

    Desmond (30-04-2015)

  28. #2080
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θέλει ένας φίλος μου να μου δώσει το iPhone του, να του περάσω μουσική.
    Αυτό πως γίνεται γιατί δεν το έχω ξανακάνει;;
    Απλά μην έχουμε κάποιο πρόβλημα με το backup του δικού μου και πειραχτούν άλλα αρχεία του (φωτογραφίες, επαφές κλπ. )
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •