Page 4 of 120 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #61
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Quote Originally Posted by Ixor24 View Post
    βρηκα τι ειναι.πρεπει να το κανω αυτο?
    Δεν νομιζω να μπορεις. Τα 3GS εδω και κανα διμηνο δεν μπορουν να κρατησουν το jailbreak. Καθε φορα που κλεινεις το τηλεφωνο θα πρεπει να ξανακανεις jailbreak. Οπως π.χ. το PSP3004 με custom firmware.


  2. #62
    Cool Member skyrios's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    αθήνα
    Posts
    171
    PSN ID
    lillypower
    Name
    Tasos

    Default

    Το αν πρέπει νομίζω ότι είναι σχετικό.. κι έχει να κάνει σίγουρα με το οικονομικό, το "ιδεολογικό" αλλά και τις δυνατοτητες που σου θα σου προσφέρει ως "σπασμένο" κι αν σε ενδιαφέρουν αυτές οπως είπε κι ο mania παραπάνω.

  3. #63
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by widebit View Post
    Δεν νομιζω να μπορεις. Τα 3GS εδω και κανα διμηνο δεν μπορουν να κρατησουν το jailbreak. Καθε φορα που κλεινεις το τηλεφωνο θα πρεπει να ξανακανεις jailbreak. Οπως π.χ. το PSP3004 με custom firmware.
    καταλαβα σ'ευχαριστω

    καμια καλη free εφαρμογη ή παιχνιδι?

  4. #64
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Quote Originally Posted by Ixor24 View Post
    καταλαβα σ'ευχαριστω

    καμια καλη free εφαρμογη ή παιχνιδι?
    Εγω στη θεση σου θα το δοκιμαζα το jailbreak. Ουτως ή αλλως παντα θα εχεις κοντα σου μια USB ή μια πριζα
    Οποτε καντο και αρχισε να απολαμβανεις. Υπαρχουν κυριολεκτικα απειρα apps για οτιδηποτε μπορεις να φανταστεις!
    Απλως να προσεξεις μη σου κλεισει απο μπαταρια, κατα τα αλλα δεν υπαρχει λογος να το κλεισεις. Π.χ. καθε βραδυ πριν κοιμηθεις.

    edit
    Επισης μπορεις καλιστα να το εχεις πανω σε μια usb οταν ειναι σπιτι ή δουλεια, μιας και η μπαταρια του δεν ειναι σαν τα συνηθες κινητα, με το που φορτισει το iphone σταματαει τη φορτιση στην μπαταρια και χρησιμποιει το ρευμα απο το usb ή την πριζα. Δεν προκειται δηλαδη να σου χαλασει οπως π.χ. αν αφησεις ενα nokia, motorola κλπ. για κανα-δυο εβδομαδες στο ρευμα
    Last edited by widebit; 13-02-2010 at 02:59.

  5. #65
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    ναι αλλα στο 3GS ποιανει?

  6. #66
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Quote Originally Posted by Ixor24 View Post
    ναι αλλα στο 3GS ποιανει?
    "Καθε φορα που κλεινεις το τηλεφωνο θα πρεπει να ξανακανεις jailbreak. Οπως π.χ. το PSP3004 με custom firmware."

  7. #67
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by skyrios View Post
    ?? ?? ?????? ?????? ??? ????? ???????.. ?? ???? ?? ????? ??????? ?? ?? ??????????, ?? "??????????" ???? ??? ??? ??????????? ??? ??? ?? ??? ????????? ?? "????????" ?? ?? ?? ??????????? ????? ???? ???? ?? ? mania ????????.
    ???? ???????.??? ??? ?????? ??? ?? ???? ????? ??????????.???? ?? ?????? ?? ????? ??? ?????? ????????? ???????.?? 8 ???? ?? gta,?????? ?? ?? ?????? ????? ? ?????? ????? ?????????? ??? psp ?? ????????????? ???? ? ??????? ???? ???? ?? ??? ??? ?????? ???? ????,????? ??????.

    ???? ????? ?? ?????? ??? ??? ????????? ???? ???? ???? ?????? ???????? ??? ????????? ??? ??????? ?????? ??? ??? ???? ????.???? ?????? ?? ?? ??????.

    ?? jb ???? ???? ??? ???? ???? ?? ????? ?? ?? ????????????? ??????.?? ??? ?? ?????? themes ??????????? ?? ???? ??? ??? ??????????? ?????? ???? ????.
    ?? ????????????? ?? audiko ??? ringtones,??????? ? ???????? ??? ??????? ???? ??????? ????? ?? ???????? ?? itunes ??? ???????,sync,???..

    ??? ??? ???? ?? ??????????? ??? emulators ????? ??? ?????? ?????? ?? mame ??? ??????.??? ??????? ????? ?? ???? ????????? ???? ????.
    ??? ?????? ???? ?????,?? ??????? ?? winscp,sbsettings ???????? ?????????? ???????.????????? ???? ??? ??? ??????? ??????,????? ??? ???????? ????????,mms,video ??? ????.???? ????? ??? ???? ???? ??? ????? ??? ??????.

    ??????? ?? ?? ?????? ?? ??? ????? ??????????? ?? 3.13.?? ??? ????? ????? ?? update,??? ?? ?????? ????? ????? ???? ?????? ??? ??? ????????? ??? ?????? ?????????.
    ________
    TOP RATED VAPORIZERS
    Last edited by mania; 26-04-2011 at 08:27.

  8. #68
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Ετσι ακριβως.Και δεν νομιζω οτι το θεμα ειναι οικονομικο.Ετσι κι αλλιως οι τιμες για μερικα παιχνιδια αξιζουν.Πχ 8 ευρω το gta,αξιζει να τα δωσεις γιατι η εκδοση ειναι αντιστοιχη του psp με μικροδιαφορες αλλα η διαφορα στην τιμη απ την μια εκδοση στην αλλη,ειναι μεγαλη.

    Καλο ειναι να κοιτας και τις προσφορες καθε μερα στις οποιες υπαρχουν και παιχνιδια που αξιζουν δωρεαν για μια μερα μονο.Απλα πρεπει να τα κοιτας.

    Το jb ομως εχει και αλλα καλα τα οποια αν τα χρησιμοποιεις αξιζει.Πχ θες να βαλεις themes διαφορετικα απ αυτο που ηδη φοραει?Εχει μερικα πολυ καλα.
    Αν χρησιμοποιεις το audiko για ringtones,υπαρχει η εφαρμογη κατ ευθειαν στην συσκευη χωρις να μπλεκεις με itunes και καλωδια,sync,κτλ..

    Εγω πιο πολυ το χρησιμοποιω για emulators γιατι εχω χρονια πορωση με mame και τετοια.Και μαλιστα πολλα απ αυτα παιζονται πολυ καλα.
    Και επισης αλλα πολλα,πχ συνδεση με winscp,sbsettings καλυτερη διαχειριση αρχειων.Παλιοτερα ηταν και πιο χρησιμο βεβαια,γιατι σου προσφερε ελληνικα,mms,video και αλλα.Αλλα ακομα και τωρα κατα την γνωμη μου αξιζει.

    Μπορεις να το κανεις αν δεν εχεις αναβαθμισει σε 3.13.Αν δεν εχεις κανει το update,μην το κανεις ακομα γιατι στην τελικη δεν σου προσφερει και τιποτα καινουριο.
    Το 3.13 το εχω κανει εγκατασταση οποτε περιμενουμε και βλεπουμε....
    Και κατι τελευταιο (για την ωρα ) υπαρχει καποιος τροπος (προγραμμα) ετσι ωστε να περασω τις επαφες μου στο κιν?
    για να βοηθεισω της ειχα σε ενα νοκια και στο pc και για να μην τις γραφω στο iphone να τις γραφω στο pc και να της συνχρονιζω μετα με το iphone?

  9. #69
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λογω Κινεζικη πρωτοχρονιας το GTA Chinatown Wars πωλειται με 30% εκπτωση, και ειναι εκπληκτικο παιχνιδι με απιστευτη ποιοτητα.

  10. #70
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    καλησπερα...πρεπει να κατεβασω καποιο plugin για το iphone κανενα flash player ή κατι τετοιο?

  11. #71
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^δυστυχως δεν υπαρχει υποστιρηξη flash player για το iphone φιλε μου...

  12. #72
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Ixor24 πηγαινε καθε μερα στο www.iphonehellas.gr, σχεδον καθε μερα εχει iTunes official links για παιχνιδια που ειναι free για μια μερα. Και απο εκει και περα θα τα εχεις για παντα. Π.χ. κανουν κανονικα update κλπ.

  13. #73
    Senior Member ultra's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    118
    PSN ID
    gael_HELLAS

    Default

    Παιδιά το κινητό σήμερα μου άρχισε τα νούμερα.
    Κολούσε, πρίν μερικές μέρες παρατήρησα ότι δεν έπαιζε το ένα ηχείο και σήμερα βλέπω ότι δεν παίζει κανένα ηχείο.
    Γενικά βλέπω κολήματα και το έκανα επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις μαζί με σβήσιμο όλων των περιεχομένων του κινητού αλλά δεν έχω μαζί μου το καλώδιο για να το συνδέσω με τον η/υ.
    Δεν μου έχει πέσει η γενικά κακομεταχειριστεί ούτε το έχω "σπάσει".
    Θα το πάω πίσω στον Γερμανό για να μου το αλάξουνε, αλλά γενικά γνωρίζει κανένας κάτι σχετικό;

  14. #74
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    ultra, κανε ενα Restore και αν σου κανει τα ιδια πηγαινε το πισω να σου δωσουν καινουργιο. Κανε πρωτα backup το iPhone στο iTunes, ετσι ωστε οταν παρεις το καινουργιο με ενα click θα σου εχει οτι ακριβως εχεις και τωρα, ακομα τις αναπαντητες
    Προσεξε, >καινουργιο< η Apple δεν επισκευαζει iPhone, τα αντικαθιστα. Μην σου πουν τιποτα για service κλπ.

  15. #75
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ultra View Post
    Παιδιά το κινητό σήμερα μου άρχισε τα νούμερα.
    Κολούσε, πρίν μερικές μέρες παρατήρησα ότι δεν έπαιζε το ένα ηχείο και σήμερα βλέπω ότι δεν παίζει κανένα ηχείο.
    Γενικά βλέπω κολήματα και το έκανα επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις μαζί με σβήσιμο όλων των περιεχομένων του κινητού αλλά δεν έχω μαζί μου το καλώδιο για να το συνδέσω με τον η/υ.
    Δεν μου έχει πέσει η γενικά κακομεταχειριστεί ούτε το έχω "σπάσει".
    Θα το πάω πίσω στον Γερμανό για να μου το αλάξουνε, αλλά γενικά γνωρίζει κανένας κάτι σχετικό;
    Nα διευκρινησω απλα οτι το Iphone εχει ενα μονο ηχειο ουτως η αλλως!

  16. #76
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Nα διευκρινησω απλα οτι το Iphone εχει ενα μονο ηχειο ουτως η αλλως!
    Εγω στο iphone μου απο κατω βλεπω δυο ηχεια

    edit: μαμακια ειπα τελικα. Το δευτερο που φαινεται σαν "speaker" ειναι το μικροφωνο! Τοσα χρονια δεν το ηξερα!
    Last edited by widebit; 15-02-2010 at 04:56.

  17. #77
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    σας ευχαριστω ολους για τις γρήγορες απαντήσεις σας και κατι τελευταιο...το iphone εχει ραδιο? ή εστω εφαρμογη για επίγειο ραδιο και οχι μεσω web?και backup πως κανεις?
    Last edited by Ixor24; 15-02-2010 at 05:33.

  18. #78
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by widebit View Post
    Εγω στο iphone μου απο κατω βλεπω δυο ηχεια

    edit: μαμακια ειπα τελικα. Το δευτερο που φαινεται σαν "speaker" ειναι το μικροφωνο! Τοσα χρονια δεν το ηξερα!
    Yup ετσι ειναι ολοι την πατανε στην αρχη, επειδη ειναι ολοιδια σε εμφανιση!Στην ουσια ομως τα φαινομενα απατουν!

  19. #79
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Yup ετσι ειναι ολοι την πατανε στην αρχη, επειδη ειναι ολοιδια σε εμφανιση!Στην ουσια ομως τα φαινομενα απατουν!
    Και η μεγα σαχλαμαρα που εχουν κανει ομως δε την εχει πει κανεις!

    Οταν βαζω ανοικτη ακροαση, λογο οτι το ηχειο με το μικροφωνο ειναι διπλα διπλα στην ουσια, ο αλλος ακουει τη φωνη του δυο φορες οταν μιλαει!

    Σπαστικο!!

    Και μετα απο 3 χρονια που εχω το iPhone (2g) τα εχει κακαροση η μπαταρια και θελω αλλη. Θα περιμενω λιγο να δω αν θα βγει καινουριο τον Ιουνιο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #80
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Ixor24 View Post
    ?????????...?????? ?? ???????? ?????? plugin ??? ?? iphone ?????? flash player ? ???? ???????
    ??????????? ??????? ??? ???? ?????? ??????.? ???????? ????? ???? ??? ??? apple.? steve ??????? ?? ??????!!

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    N? ??????????? ???? ??? ?? Iphone ???? ??? ???? ????? ????? ? ?????!
    ????!???????,???? ??? ?????? ??????? ???? ????.

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post

    ??? ???? ??? 3 ?????? ??? ??? ?? iPhone (2g) ?? ???? ???????? ? ???????? ??? ???? ????. ?? ???????? ???? ?? ?? ?? ?? ???? ????????? ??? ??????!
    ??????? ?? ???? ?? 4g.??????? ?? ???? ???? ???????.
    ________
    Gay Cowboys
    Last edited by mania; 26-04-2011 at 08:28.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •