Page 15 of 120 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast
Results 281 to 300 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #281
    PS4forums Addict jorgedept's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1,499
    PSN ID
    JorgeDept

    Default

    Παντως πολλα εγκυρα site μιλανε για 4.0.1 που διορθωνει το προβλημα.


  2. #282
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    παιδιά έχει βγει jailbreak για 3Gs για την ios4 ?

  3. #283
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ναι, αλλά έχει λίγο ζοράκι η διαδικασία και προυποθέτει να ΜΗΝ έχει σπαστεί το 3GS με Spirit κολπάκι, αλλά με κάποιο άλλο απο αυτούς που υπάρχουν.

    ακόμα δεν έχω βρεί το χρόνο να ασχοληθώ αλλά με μια γρήγορη μελέτη (σόρρυ δεν θυμαμαι το site, κάτι σε "Devil Team" θυμάμαι, αλλά θα σε γελάσω) κατάλαβα ότι έχει αρκετά βήματα, χώρια τις γνώσεις περι χακαρίσματος iPhone γενικότερα (shsh backup κλπ).

    εκτός πια κι αν μέσα στις τελευταίες 5-6 μέρες που δεν έχω κοιτάξει, βγήκε ακόμα πιο νέο χακ...

  4. #284
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    ναι, αλλά έχει λίγο ζοράκι η διαδικασία και προυποθέτει να ΜΗΝ έχει σπαστεί το 3GS με Spirit κολπάκι, αλλά με κάποιο άλλο απο αυτούς που υπάρχουν.

    ακόμα δεν έχω βρεί το χρόνο να ασχοληθώ αλλά με μια γρήγορη μελέτη (σόρρυ δεν θυμαμαι το site, κάτι σε "Devil Team" θυμάμαι, αλλά θα σε γελάσω) κατάλαβα ότι έχει αρκετά βήματα, χώρια τις γνώσεις περι χακαρίσματος iPhone γενικότερα (shsh backup κλπ).

    εκτός πια κι αν μέσα στις τελευταίες 5-6 μέρες που δεν έχω κοιτάξει, βγήκε ακόμα πιο νέο χακ...
    καραλαβα!!!δεν το εχω σπασει ποτε κα ειμαι λιγο αρχαριος σ'αυτο θα περιμενω λιγο και βλεπουμε

  5. #285

    Default

    Quote Originally Posted by john View Post
    - Γιατρε οταν βηχω ποναει ο λαιμος μου...
    - Εεε, μην βηχεις παιδι μου...
    XAXAXAXAXA!!
    εγω παιδια το ειδα σημερα, το πηρε ενας φιλος μου απο αγγλια. ειμαι εντελως αντιθετος με το iphone OS...τεσπα..επειδη ειχα το 3gs μια περιοδο...ειδα και το καινουριο τηλεφωνο, δε μου κανε καμμια αισθηση. ενα τετραγωνισμενο iphone. ενταξει, η οθονη λιγο καλυτερη(τουλαχιστον στο ματι δε φαινεται η τοσο μεγαλη διαφορα που λενε). το multitasking ειναι copy paste symbian OS. ελαφρι ηταν..δε νομιζω οτι εχει να προσφερει κατι παραπανω περα απο καλυτερες φωτογραφιες σε σχεση με το 3gs.
    αυτα τα ολιγα..και πραγματικα πολυ φασαρια για το τιποτα.

    btw, αν θελει κανεις να το παρει απο το αγγλικο applestore υπαρχει τροπος, ετσι το πηρε ο φιλος μου και του πηγε συνολικα ~630 ευρω. αν θελει κανεις να μαθει πως ας στειλει pm.
    Last edited by el3ctronick; 30-06-2010 at 20:27.

  6. #286
    PS3forums Addict Katana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,724
    PSN ID
    Alexander_GR

    Default

    Tην ίδια άποψη έχω, αν και δεν το έχω δει από κοντά. Καμία σχέση με το iPad μου.


  7. #287
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως το νεο iphone (εαν εξαιρεσουμε το προβλημα της κεραιας γιατι δεν ξερουμε αν οντως υφισταται) χαρακτηριζεται απο τον τυπο σαν το καλυτερο smartphone της αγορας.

    Ολα τα μεγαλα site του χωρου στα reviews τους μιλανε με διθυραμβικα σχολια.

  8. #288

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παντως το νεο iphone (εαν εξαιρεσουμε το προβλημα της κεραιας γιατι δεν ξερουμε αν οντως υφισταται) χαρακτηριζεται απο τον τυπο σαν το καλυτερο smartphone της αγορας.

    Ολα τα μεγαλα site του χωρου στα reviews τους μιλανε με διθυραμβικα σχολια.
    προβλημα υπαρχει, αφου το παραδεχτηκε και ο jobs αφου ειπε να το κρατανε αλλιως..δεν ειναι αν και δεν ειμαστε σιγουροι..απλα δε το εχουν ολα(αγνωστος ο λογος). εγω μετα απ την πολιτικη της apple σκεφτομαι οτι μπορει να το εχουν κανει και επιτηδες για να πουλανε http://store.apple.com/uk/product/MC...co=MTgxNTkxODY
    τεσπα, διαφωνω οτι του πλεκουν το εγκωμιο..πραγματικα δε βλεπω τη wow διαφορα απο το προηγουμενο...μου φαινεται περισσοτερο θεμα μαρκετινγκ παρα ουσια ολος αυτος ο ξεσηκωμος..

  9. #289
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    τα ειπα κι εγω για την κεραια σε αλλο θρεντ.... ειναι απαραδεκτο αυτο το πραγμα και κοροιδια.Δεν νοειται να δινεις τοσα λεφτα για κινητο (ακομα κι αν χαρακτηριζεται το καλυτερο της αγορας) και να εισαι υποχρεωμενος να το κρατας με συγκεκριμενο τροπο για να εχεις αξιοπρεπες σημα.Ειμαι σιγουρος οτι την εχουν παρει πρεφα την κατασκευαστικη πατατα που εκαναν και οτι σε μελλοντικες παρτιδες θα το διορθωσουν.Το ποτε ακριβως θα γινει δεν ξερω, αλλα εγω δεν υπηρχε περιπτωση να επαιρνα ενα τετοιο κινητο με αυτο το προβλημα.Αν διορθωθει, βλεπουμε...

  10. #290
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Mου ηρθε επιδοτηση 140 ευρω. Τι διαλο, ηταν αναγκη να εχει ΑΥΤΟ το προβλημα; χαθηκε κανα αλλο; Ειδικα σε μενα που εχω σοβαρο προβλημα με τις κλησεις............ τι γκαντεμια!!!!!!!!

    :/

  11. #291

    Default

    αν το θες τοσο πολυ, εχει φροντισει η apple ηδη.. δες στο applestore..πουλανε λαστιχο περιμετρικο για 20 δολλαρια..και στην ευρωπη 25 λιρες..
    αλλα ξερω γω? φερνει σε βιαστικο σχεδιασμo η ολη ιστορια η σε απατη να βγαλουν +20 δολλαρια ακομα(1.700.000x20usd σε 3 μερες)..μιλαμε για πανω απο 34.000.000 δολλαρια σε 3 μερες..και ειναι ολο κερδος..
    Last edited by el3ctronick; 01-07-2010 at 19:41.

  12. #292
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα με την κεραία, απλά οι γνωστοί - άγνωστοι υπερ-ειδήμονες δημοσιογράφοι έκαναν το θαύμα τους και το "τόσο" το έκαναν "ΤΟΣΟ".

    Στην καθαρά τεχνική ιστοσελίδα Anandtech, επεξηγείται ο λογαριθμικός τρόπος μέτρησης των dB του σήματος GSM στο iPhone 4. Στο ότι είναι λογαριθμικός ο τρόπος, έγκειται το "θέμα" με την 1 μόνο παύλα στην μπάρα του σήματος.

    Αν κάποιος κάτσει και το διαβάσει λεπτομερώς και όχι στα γρήγορα ξεπέτα, αλλά φυσικά να καταλαβαίνει έστω και ελαφρώς τι διαβάζει, θα μπορέσει να αντιληφθεί τι έχει συμβεί με τις κεραίες / σήμα του iPhone 4 και γιατί το σύστημα γραφικών οθόνης του ios4 βγάζει 1 μπάρα σήματος.

    Όσοι όμως δεν έχουν τις λίγες σχετικά γνώσεις ή βαριούνται να το διαβάσουν, εν κατακλείδι: σε μια περιοχή όπου το iPhone 3GS βγάζει μόνο 1 γραμμή / παύλα σήματος και ακριβώς δίπλα έχουμε ένα iPhone 4 επίσης με 1 μόλις γραμμή / παύλα, τότε....το iPhone 4 αποδίδει καθαρότερη / ποιότητα στην φωνή και μεγαλύτερο data transfer (απο το GSM δίκτυο).
    Last edited by Lefteris_X; 02-07-2010 at 12:19.

  13. #293
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    kseroume peripou pote erxete dioti sto germano eipane mesa iouniou.

  14. #294
    Advanced Member Lordkostas's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    328
    PSN ID
    Lordkostas
    Name
    Kώστας

    Default

    Στην Vodafone που ρωτησα ειπανε μεσα Αυγουστου, επισης μου ειπε οτι μαλλον 8α εχει τιμη οσο εχει το τωρινο 3Gs + 30-40 ευρω. Και το 3 Gs 8α πεσει μαλλον κανενα 100αρικο.

  15. #295
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Πηρα τηλ Γερμανο και μου ειπαν απο Σεπτεμβρη και μετα πολυ μετα.

    :/

  16. #296

    Default

    και ναι..η apple για μια φορα ακομα κοροιδευει τους πελατες-θυματα! δεν φτοιαχνεται το προβλημα του σηματος με firmware-τελος.και το προβλημα υπαρχει.

    http://gizmodo.com/5580587/applecare...ntenna-problem

    καλες αγορες!!!!!!!

  17. #297
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    φιλε εχεις καποιο καταστημα με ηλεκτρονικα ειδη?

    Ρωταω γιατι βλεπω οτι η πλειοψηφια των μηνυματων σου εχουν να κανουν με πολεμο προς την apple και ενω θα το εβρισκα φυσιολογικο αν ημασταν φορουμ με κινητα ή κατι παρομοιο, απορρω γιατι τετοιο μενος για μια εταιρεια μεσα σε ενα φορουμ για το PS3...

    Να πω οτι ειχες τετοια σταση για την MS ας πουμε, να πω παει στο διατανο γιατι εδω ειμαστε φορουμ για βιντεοπαιχνιδια και κατα καποιο τροπο οκ λογικο να υπαρχει τετοιο παθος εστω κι αν θα ηταν fanboyιστικο.

    Αλλα να γραφεις σχεδον παντα μονο για να κραξεις την apple σε ενα φορουμ του PS3 μου φαινεται καπως!

    ΥΓ: Δεν λεω οτι αυτο που γραφεις δεν ειναι αληθεια by the way.

  18. #298
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    Πηρα τηλ Γερμανο και μου ειπαν απο Σεπτεμβρη και μετα πολυ μετα.

    :/
    Και εσύ πήρες σοβαρό κατάστημα... Πιστεύω μόνο τα υψηλόβαθμα στελέχη που ασχολούνται με τέτοια στελέχη των Cosmote/Vodafone ξέρουν πότε θα έρθει το eyePhone στο Ελλάντα.

  19. #299
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    κοιταχτε να δειτε πως τα φερνει τα πραγματα καμμια φορα.....

    πριν λιγο επικοινωνησα με φιλο γνωστο ο οποιος γουσταρει να αγορασει το 3gs μου σε πολυ....πολυυυυυυυ καλ τιμη...

    εγω αν ολα πανε καλα πρωτα ο Θεος, 28 του μηνα θα βρισκομαι στην Νεα Υορκη για διακοπες....αν...λεω ΑΝ, βρω κανα iphone 4 σε ικανοποιητικη τιμη (σκετη συσκευη) μπορει να κανω την κινηση αν δεν μου κοστισει η μεταβαση πανω απο 150 ευρω.

    Μεχρι τοσα αντε να τα δωσω ελεω και ταξιδιου κι ετσι, αν οχι το 3gs Μου μια χαρα ειναι

  20. #300
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ΥΓ: Δεν λεω οτι αυτο που γραφεις δεν ειναι αληθεια by the way.
    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    βρω κανα iphone 4 σε ικανοποιητικη τιμη (σκετη συσκευη) μπορει να κανω την κινηση αν δεν μου κοστισει η μεταβαση πανω απο 150 ευρω.
    Καταλαβαίνεις γιατί κάποιοι χαρακτηρίζουν βρε Δημήτρη? Από την μια δεν αρνείσαι ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα και από την άλλη δέχεσαι να αλλάξεις το πλήρως λειτουργικό σου 3gs με μια συσκευή που μπορεί να είναι ελαττωματική και να πληρώσεις κιόλας!!! Μια συσκευή η οποία εδώ που τα λέμε δεν θα σου προσφέρει και ολωσδιόλου διαφορετική εμπειρία από αυτήν που μέχρι τώρα απολαμβάνεις (δεδομένου ότι το ios4 είναι πλήρως εκμεταλλεύσιμο και από το 3gs)
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •