Page 108 of 120 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112118 ... LastLast
Results 2,141 to 2,160 of 2398

Thread: iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

  1. #2141
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    842 έχω. Με ενδιαφέρει κυρίως να βγάζει τη μέρα. Τώρα το βράδυ που το έχω σε λειτουργία πτήσης χάνει 15%. Φαντάσου...
    Πας για αλλαγή φίλος. Προσοχή στο τι θα αγοράσεις γιατι παίζουν και αρκετές μούφες. Δυστηχως δεν εχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη. :-(


  2. #2142
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    Πας για αλλαγή φίλος. Προσοχή στο τι θα αγοράσεις γιατι παίζουν και αρκετές μούφες. Δυστηχως δεν εχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη. :-(
    Λογικά σε κάποιο κατάστημα θα πάω. Στα Public είδα κάνουνε αλλά δεν είδα για 5s.
    Spoiler!

  3. #2143
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Βρήκα site που ισχυρίζεται ότι έχει το ΟΕΜ ίδια οθόνη με της apple, βέβαια πάλι απο κίνα είναι ο πωλητής, έχει και σχετικό βίδεο που δείχνει πως και καλά να ξεχωρίσεις το ΟΕΜ απο μια φτηνή αντιγραφή. Τώρα κατα πόσο ισχύουν αυτα που λέει ένας θεός ξέρει.
    Στο τηέφωνο που είχα μιλήσει με ired μου είπαν ότι έχουν ΟΕΜ αλλά δεν έχουν λογότιπο της apple όπως το παρακάτω στο link/video.



    http://www.etradesupply.com/blog/5-t...d-of-iphone-6/








    Και το προϊόν:

    http://www.etradesupply.com/apple/ip...ith-frame.html

  4. #2144
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν θεωρώ πως υπάρχουν original οθόνες μιας και δεν διαθέτει η ίδια η apple. Απο προσωπική εμπειρία πάντως, του φίλου μου που είναι αξίας 15€ δεν καταλαβαίνεις διαφορά στη χρήση από την original.
    Πάντως στο ξαναλέω να δώσεις 150$ για μια οθόνη και να τη βάλεις μόνος σου για το συγκεκριμένο ράγισμα δεν αξίζει. Δεν ξερω αν έχεις και τα κατάλληλα εργαλεία οπότε υπολόγισε και αυτό σαν κόστος.
    Το ράγισμα εκεί που είναι δεν το θεωρώ καθολου ενοχλητικό.
    Spoiler!

  5. #2145
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Τα εργαλεία τα έχω. Το πολύ πολύ παίρνω μια φτηνή που λες και την δοκιμάζω πριν την αλλάξω μόνιμα. Νομιζω ειναι το καλύτερο που έχω να κάνω. Αν δεν δω καμία διαφορά την αλλάζω.

  6. #2146
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Τα προβλήματα στο iPhone 6 μετά την 9.3 έκδοση συνεχίζονται. Δεν μπορώ ούτε καν να ψάξω κάτι στο Google δεν δουλεύουν τα links. Είναι τραγικοί που δεν έχουν δώσει ακόμα hot fix. δοκίμασα μέχρι και διαγραφή δεδομένων και ρυθμίσεων να κάνω αλλά το πρόβλημα εκεί. To chrome δουλεύει λίγο καλύτερα αλλα τραβάει και αυτο το κολλήματα του. Tragic τέτοια γκάφα ούτε από android δεν την περίμενα.

  7. #2147
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by Nerven View Post
    Τα προβλήματα στο iPhone 6 μετά την 9.3 έκδοση συνεχίζονται. Δεν μπορώ ούτε καν να ψάξω κάτι στο Google δεν δουλεύουν τα links. Είναι τραγικοί που δεν έχουν δώσει ακόμα hot fix. δοκίμασα μέχρι και διαγραφή δεδομένων και ρυθμίσεων να κάνω αλλά το πρόβλημα εκεί. To chrome δουλεύει λίγο καλύτερα αλλα τραβάει και αυτο το κολλήματα του. Tragic τέτοια γκάφα ούτε από android δεν την περίμενα.
    Το πρόβλημα δεν σχετίζεται άμεσα με την 9.3. Και στην 9.2.1 το έχω το πρόβλημα.
    Έχεις το booking application? Αν ναι αφαίρεσε το και δες πως θα πάει. Σε άλλους λύνεται σε άλλους όχι. Δες και το παρακάτω λινκ για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το booking και το πως επηρεάζει.

    http://techcrunch.com/2016/03/28/its...share=facebook

  8. #2148
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το φτιάξανε, 9.3.1

  9. #2149
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχει συμβεί σε άλλο αυτό το πρόβλημα;; Ειναι 2 βδομάδες που το έχω.. iPhone 5s

    Spoiler!

  10. #2150
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, εχω ενα πρόβλημα και θα ήθελα, εαν γνωρίζει κάποιος, να με βοηθήσει.
    Γυρνωντας απο τις διακοπές μου, εισηγαγα περίπου 450 φωτογραφίες στον Mac μου μέσω του "Φωτογραφίες". Ενώ η εισαγωγή φαίνεται να έχει γίνει κανονικά, οι φωτογραφίες δεν περνούν στο "Η ροη φωτό μου" όπως γινόταν μεχρι σήμερα, με αποτελεσμα να μη μπορώ να τις δω απο το τηλέφωνο μου ή απο την ταμπλέτα. Άδειασα όλες τις φωτογραφίες απο τη "Ροη" μήπως και πάρει μπρος αλλα τίποτα.... Βέβαια η λογική εδώ ειναι πως πάντα φαίνονται οι τελευταίες 1000 φωτογραφίες. Αλλα το δοκίμασα κι αυτο... Αντίθετα, όταν βγαζω μια φωτογραφία με το κινητό μου ή σώζω μια με το "Αποθηκευη εικόνας", τότε προστίθενται κανονικά στη "Ροη".
    Εαν μπορεί να προτείνει κανεις κατι, θα με βοηθήσει ιδιαίτερα, καθώς θέλω να στείλω κάποιες φωτό μέσω προγραμμάτων για κινητά και δε μπορώ.

  11. #2151
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Πηγαινε στα Settings --> iCloud --> Photos --> Options και το MyPhotoStream πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο.
    Αν ειναι ηδη ξετσεκαρε το και μετα ξανατσεκαρε το.
    Κανε το ιδο και στα Settings του iPhone.

    Κανε και ενα Restart το iPhone και το Mac και δες μετα αν ολα ειναι οκ.
    Last edited by widebit; 26-08-2016 at 00:09.

  12. #2152
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λοιπον... Ακου τι γινεται....
    Κανω αυτο που μου ειπες, αλλα ενω η επιλογη "Φωτογραφιες" ηταν τσεκαρισμενη (οπως και ολες οι υποεπιλογες), οταν το αποεπελεξα και το επελεξα εκ νεου, μου βγαζει το μηνυμα: "H βιβλιοθηκη σας υπερβαινει τον αποθηκευτικο διαθεσιμο χωρο iCloud" και μου ζητα να κανω αναβαθμιση... Κατοπιν, αφου κλεισω το μηνυμα, πλεον στο παραθυρο "iCloud" οι "Φωτογραφιες" δεν ειναι επιλεγμενες και δε μπορω να κανω κατι γι'αυτο.

  13. #2153
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

    Σου ειπα, options και μετα myphotostream. Άσε τα αλλα ξετσεκαρισμενα. Για αυτό σου βγάζει μήνυμα πως δεν εχεις χώρο. Γιατί θέλει να σου κανει upload όλες τις φωτό και βίντεο στο iCloud. Αυτό ειναι κάτι άλλο. Δεν εχει σχέση με το photo stream.

    Κάνε αυτό που σου ειπα και πες μου.

  14. #2154
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εκανα ακριβως οτι μου ειπες... Το myphotostream ειναι τσεκαρισμενο. Οταν, ομως, επιλεγω το "Φωτογραφιες" στο iCloud αυτο κανει σα να προσπαθει να ανεβασει ολη τη βιβλιοθηκη μου και, φυσικα, λεει πως δεν εχει χωρο...

  15. #2155
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread

    Ειναι τα αλλα δυο ξετσεκαρισμενα;

    Επίσης έτσι πρέπει να ειναι και στο Mac και στο iPhone.

  16. #2156
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Έκανα ολους του συνδυασμούς!!!!!! Κυριολεκτικά!!!! Αυτο θεωρεί οτι θελω να ανεβάσω στο cloud ΟΛΗ τη βιβλιοθήκη μου και μου ζητά να πληρώσω συνδρομή. Γι'αυτο μου βγάζει και το μήνυμα πως δεν εχω επαρκή χώρο να ανεβάσω όλες μου τις φωτογραφίες...

  17. #2157
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Σε παρακαλω!...

    ... πες μου μονο το εξης, ειναι ξετσεκαρισμενα στο Mac και στο iPhone οι αλλες δυο επιλογες και ειναι μονο τσεκαρισμενη η επιλογη PhotoStream?

    - - - Updated - - -

    *EDIT*

    Πηγαινε στο προγραμμα Photos και μετα στα preferences και στην καρτελα iCloud, ξετσεκαρε τα παντα και ασε μονο το Photostream.

  18. #2158
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by widebit View Post
    Σε παρακαλω!...

    ... πες μου μονο το εξης, ειναι ξετσεκαρισμενα στο Mac και στο iPhone οι αλλες δυο επιλογες και ειναι μονο τσεκαρισμενη η επιλογη PhotoStream?

    - - - Updated - - -

    *EDIT*

    Πηγαινε στο προγραμμα Photos και μετα στα preferences και στην καρτελα iCloud, ξετσεκαρε τα παντα και ασε μονο το Photostream.
    Ειναι, ηδη, ετσι ακριβως!!!!!!!

  19. #2159
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Μα τι φρικη!!!!

    Δες κατι ακομα.. Πηγαινε στο iPhone -> Settings -> iCloud -> Storage.
    Πατα "Manage Storage" και πηγαινε "This iPhone".
    Εκει μεσα ξετσεκαρε το "Photo Library".
    Μπες και βγες να δεις πως εχει ξετσεκαριστει (γιατι καμμια φορα δεν πιανει με την πρωτη) και πες μου αν "εστρωσε".

    Το επομενο βημα ειναι να σου δωσω να καλεσεις απευθειας την Apple

  20. #2160
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Τα παρατάω... Πήγα και στο iSTORM και τίποτα. Ούτε απο εκεί βρήκα λύση...
    Παντως, εαν λειτουργήσει θα ενημερώσω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •